Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Ius Software za revizijo Dursa

Strani: 1 2

anon-84313 sporočil: 633
[#31801] 29.12.06 09:12
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-84313 29.12.2006 09:13
Lepo in korektno bi bilo, da bi poročevalka navedla komu je doslej durs plačeval 96 EUR. Je bil to Tomažičev IUS Softrare, ki mu je nekoč direktorovala Zlata? Saj ni veliko tovrstnih ponudnikov. Po drugi strani pa je smiselno pogledtati produkt in istočasno tudi poslovanje ter kadre firme, da ne zagaziš nekam, kjer potem težko potegneš čevelj iz blata. Predvsem pa naj o tem odločajo uporabniki, ker če je produkt še tako lep, pa ima hrošče in ni juzer frendli, je zanj škoda vsakega centa. Več bo država prihranila, manjši bo pritisk na povečanje davkov in Simič se je doslej izkazal kot zelo dober dacar.
anon-20895 sporočil: 9
[#31965] 29.12.06 15:13
Odgovori   +    0
CITAT_1: Simič je "vztrajal, da javni razpis za izbiro ponudnika za dostop do baze podatkov ni bil potreben, češ da storitev, ki jih ponuja Tax-Fin-Lex, ne ponuja nihče."

CITAT_2: "Doslej so za dostop do baze podatkov nekega drugega ponudnika plačevali po njegovih besedah po okoli 96 evrov (več kot 23 tisoč tolarjev)."

Zakaj cenovna primerjava, če storitve ne ponuja nihče drugi?
Pa saj sam z navajanjem argumentov utemeljuje zamenjavo ponudnika (dobavitelja) storitve, ki se vsekakor v SLO sistemu javnih naročil opravi prek javnega (in ne tajnega) naročila. Nekoč je nek njegov predhodnik odletel iz popolnoma enakega razloga.

Kako nas (državljane, davkoplačevalce) podcenjujejo? i
anon-108149 sporočil: 118
[#31966] 29.12.06 15:19 · odgovor na: anon-84313 (#31801)
Odgovori   +    0

1214DVORS je napisal(a):
...in Simič se je doslej izkazal kot zelo dober dacar.
 
S čem se je doslej pokazal kot zelo dober dacar?
A lahko mal utemeljitve, prosim?
Ker ga oba plačujeva in ker upravlja z mojim denarjem me kar zanima kaj je zelo dobrega doslej storil?
anon-76887 sporočil: 18.121
[#31971] 29.12.06 16:03 · odgovor na: anon-20895 (#31965)
Odgovori   +    0
So what!?
Itak so ti "sistemi" javnih razpisov in naročil ena navadna farsa, da ne rečem Potemkinova vas.
Direktorji naj odgovarjajo za svoje odločitve, ne pa, da se na takšne ali drugačne načine prirejajo predstave za javnost; dejansko pa se vse stvari že v naprej zmenijo pod mizo.
Lari fari.
anon-4550 sporočil: 59
[#31991] 29.12.06 18:21 · odgovor na: anon-20895 (#31965)
Odgovori   +    0

Spoštovani udeleženci foruma!

Glede na to, da se ne upate podpisati pod svoja mnenja, stališča in izjave vas prosim, da me po novem letu pokličete na 01/4782-780 in se bomo dogovorili za sestanek, na katerem vam bom osebno predstavil izbiro ponudnika dostopa do baze podatkov, ki smo jo opravili na DURS-u. Po predstavitvi vas bom prosil še za vašo izjavo o utemeljenosti in upravičenosti izbora. Prav tako pričakujem, da boste nato svoje ugotovitve zapisali na tem forumu. Verjamem, da je  najlažje nekoga obtožiti in ob tem ne predstaviti argumentov, toda pri meni to ne deluje, ker ničesar ne skrivam. Preden me pokličete pa vam predlagam, da še preberete veljavni Zakon o javnih naročilih (predvsem 20. člen).

Glede navedb, da mi davkoplačevalci plačujete plačo pa bi le povedal, da to načeloma drži, da pa tudi drži trditev, da sem v sedemnajstih letih podjetništva plačal toliko davkov, da bom lahko že iz davkov, ki sem jih plačal jaz ali moja podjetja, lahko prejemal plačo naslednjih pet let, pa če tudi ne bi delal nič. Toda tudi o tem se lahko pogovorimo ob vašem obisku. Predstavil vam bom kaj delam, koliko delam ter koliko smo na DURS-u uspešni ali neuspešni.

V upanju, da boste zbrali dovolj poguma in se oglasili vam lepo pozdravljam.

Ivan Simič
Generalni direktor DURS
jeanmark sporočil: 2.903
[#32032] 29.12.06 20:09 · odgovor na: anon-4550 (#31991)
Odgovori   +    0

XMINI31 je napisal(a):

Spoštovani udeleženci foruma!

Glede na to, da se ne upate podpisati pod svoja mnenja, stališča in izjave vas prosim, da me po novem letu pokličete na 01/4782-780 in se bomo dogovorili za sestanek, na katerem vam bom osebno predstavil izbiro ponudnika dostopa do baze podatkov, ki smo jo opravili na DURS-u. Po predstavitvi vas bom prosil še za vašo izjavo o utemeljenosti in upravičenosti izbora. Prav tako pričakujem, da boste nato svoje ugotovitve zapisali na tem forumu. Verjamem, da je najlažje nekoga obtožiti in ob tem ne predstaviti argumentov, toda pri meni to ne deluje, ker ničesar ne skrivam. Preden me pokličete pa vam predlagam, da še preberete veljavni Zakon o javnih naročilih (predvsem 20. člen).

Glede navedb, da mi davkoplačevalci plačujete plačo pa bi le povedal, da to načeloma drži, da pa tudi drži trditev, da sem v sedemnajstih letih podjetništva plačal toliko davkov, da bom lahko že iz davkov, ki sem jih plačal jaz ali moja podjetja, lahko prejemal plačo naslednjih pet let, pa če tudi ne bi delal nič. Toda tudi o tem se lahko pogovorimo ob vašem obisku. Predstavil vam bom kaj delam, koliko delam ter koliko smo na DURS-u uspešni ali neuspešni.

V upanju, da boste zbrali dovolj poguma in se oglasili vam lepo pozdravljam.

Ivan Simič
Generalni direktor DURS


Ni problema. Če ni drugega kandidata se jaz z veseljem javim za ta pregled.
jeanmark sporočil: 2.903
[#36011] 11.01.07 14:20 · odgovor na: jeanmark (#32032)
Odgovori   +    0

jeanmark je napisal(a):

Glede na to, da se ne upate podpisati pod svoja mnenja, stališča in izjave vas prosim, da me po novem letu pokličete na 01/4782-780 in se bomo dogovorili za sestanek, na katerem vam bom osebno predstavil izbiro ponudnika dostopa do baze podatkov, ki smo jo opravili na DURS-u.

Ni problema. Če ni drugega kandidata se jaz z veseljem javim za ta pregled.
Kot sem rekel, sem poklical. Najprej sem dobil odgovor, da bodopočakali da se še kdo javi. Sem poklical čez 1 teden (danes) in sem še vedno edini,ki ga to zanima.

Kot prvi predlog mi je bilo sporočeno, da me povežejo kar z predstavnico izbranega izvajalca ga. Zlato. Hm. Hm. Nisem bil zadovoljen s to ponudbo. Nato so me vezali direktno h g. Simiču.

g.Simič je zatrdil da je odločitev dobra, prihranek velik, in da servisa kot ga ima izbrani izvajalec nihče drug ne ponuja, oz. bi to lahko vspostavili šele v roku par mesecev (3-4). Zatrdil je, da bo naslednjič izveden javni razpis za to zadevo.

Komentiral sem zadevo kot speljano precej po domače. g. Simič se osebno pozna z obema glavnima akterjema ponudnikov tovrstnih, vendar ne primerljivih, portalov.

Osebno sem parkrat poiskusil izpostaviti da pri takšnih zadevah pogosto ni problem sama izbira, temveč že samo povpraševanje. Če naredimo javni razpis za recimo software, z zahtevami ki so kopija tehničnih specifikacij tega SWja, potem je sama izbira bolj pesek v oči, kot transparentno javno naročilo. Ne vem, če sem uspel to vprašanje dobro postaviti, vsekakor pa je g. Simič zatrdil, da bodo razpisni pogoji ustrzeno široki. Pri razpisu za ta servis in pri razpisu za avto, ki ga bodo kupovali v kratkem :-))) Vsekakor se mi to zdi ok.

Vesel bi bil, če bi besedilo razpisa, ko bo, bilo predmet obravnave preden se začne sam razpisni postopek.

Marko Pavlišič

Pozicija: Nisem v povezavi z nobenim od ponudnikov storitev, ki so predmet razpisa, niti nimam namena sodelovati na predvidenih razpisih. Ne uporabljam tovrstnih storitev, čeravno sem verjetno na tovrstnih portalih registriran. Sicer sodelujem z parimi državnimi organi, sem sodelovval na več javnih razpisih.
anon-15715 sporočil: 6.084
[#36023] 11.01.07 14:57 · odgovor na: jeanmark (#36011)
Odgovori   +    0

jeanmark je napisal(a):

Kot sem rekel, sem poklical. Najprej sem dobil odgovor, da bodopočakali da se še kdo javi. Sem poklical čez 1 teden (danes) in sem še vedno edini,ki ga to zanima.

Kot prvi predlog mi je bilo sporočeno, da me povežejo kar z predstavnico izbranega izvajalca ga. Zlato. Hm. Hm. Nisem bil zadovoljen s to ponudbo. Nato so me vezali direktno h g. Simiču.

g.Simič je zatrdil da je odločitev dobra, prihranek velik, in da servisa kot ga ima izbrani izvajalec nihče drug ne ponuja, oz. bi to lahko vspostavili šele v roku par mesecev (3-4). Zatrdil je, da bo naslednjič izveden javni razpis za to zadevo.

Komentiral sem zadevo kot speljano precej po domače. g. Simič se osebno pozna z obema glavnima akterjema ponudnikov tovrstnih, vendar ne primerljivih, portalov.

Osebno sem parkrat poiskusil izpostaviti da pri takšnih zadevah pogosto ni problem sama izbira, temveč že samo povpraševanje. Če naredimo javni razpis za recimo software, z zahtevami ki so kopija tehničnih specifikacij tega SWja, potem je sama izbira bolj pesek v oči, kot transparentno javno naročilo. Ne vem, če sem uspel to vprašanje dobro postaviti, vsekakor pa je g. Simič zatrdil, da bodo razpisni pogoji ustrzeno široki. Pri razpisu za ta servis in pri razpisu za avto, ki ga bodo kupovali v kratkem :-))) Vsekakor se mi to zdi ok.

Vesel bi bil, če bi besedilo razpisa, ko bo, bilo predmet obravnave preden se začne sam razpisni postopek.

Marko Pavlišič

Pozicija: Nisem v povezavi z nobenim od ponudnikov storitev, ki so predmet razpisa, niti nimam namena sodelovati na predvidenih razpisih. Ne uporabljam tovrstnih storitev, čeravno sem verjetno na tovrstnih portalih registriran. Sicer sodelujem z parimi državnimi organi, sem sodelovval na več javnih razpisih.
Verjetno ne obstaja razpis, ki ga ni možno pripraviti tako, da ima željeni ponudnik pomembno prednost. Zato mogoče priznanje Simiču, da se ne afna ..sicer, kaj si pričakoval, da boš dosegel, razen potešil radovednost ?  Obstajajo morebitni odškodovanci in celo po Simiču ustanovljena komisija, ki naj bi izterjali zajca, če zajc sploh je. Meni se je Simičevo povabilo zdelo malo nespodobno, tvoje miganje pa v poplavi teoretikov vsekakor hvale vredno. 
 
lp.m
novica sporočil: 5.397
[#36026] 11.01.07 15:01 · odgovor na: anon-15715 (#36023)
Odgovori   +    0
simičevo vabilo ni bilo nič nespodobno, je zelo pohvalen in vzoren odziv javnega uslužbenca. tip, ki si ga frajerji, skriti za anonimnost upajo pljuvat, se oglasi in jim zapre velike gobce, ker so večinoma itak upali, da se v njihovo mlakužo ne bo spuščal.
novica
  
anon-15715 sporočil: 6.084
[#36049] 11.01.07 15:23 · odgovor na: novica (#36026)
Odgovori   +    0

novica je napisal(a):
simičevo vabilo ni bilo nič nespodobno, je zelo pohvalen in vzoren odziv javnega uslužbenca. tip, ki si ga frajerji, skriti za anonimnost upajo pljuvat, se oglasi in jim zapre velike gobce , ker so večinoma itak upali, da se v njihovo mlakužo ne bo spuščal.
novica
  
Ne preseneča me takšen komentar od tipa, ki majčinsko pomoč otroku kar tako razglasi za fušanje in davčno utajo.
Daj prosim poteši mojo radovednost in mi linkaj vsaj dva komentarja velikogobčnih tipov, ki so pljuvali. Sam nisem imel vtisa da gre za pljuvanje, ni vsaka kritika avtomatično pljuvanje. Tako, kot pomoč sinu v prostem času ni nujno fuš.:)

lp.m
  
novica sporočil: 5.397
[#36057] 11.01.07 15:36 · odgovor na: anon-15715 (#36049)
Odgovori   +    0
obstaja drobcena razlika med majčinsko pomočjo otroku in popoldansko obrtjo ministrice za kmetijstvo, ki upravlja skoraj 400 mio eurov tujega denarja. ne vem, če ti to drobceno razliko opaziš, ampak ti zagotavljam, da razlika obstaja. ti seveda nisi imel takega vtisa, ker si tudi sam med anonimnimi revčki, ki jih je simič zabil v nafto. pa pustimo ob strani ocenjevanje njegovega dela.
novica
anon-9939 sporočil: 17.846
[#36059] 11.01.07 15:39 · odgovor na: novica (#36057)
Odgovori   +    0
Domnevam, da si oseba, ki "vrti" 400 MIO EUR javnega denarja ne sme niti lastnih vezalk zavezat, kajšele doma posesat prah ali skuhat kosilo. Za vse bi lahko najel(a) kako drugo osebo..

D.
novica sporočil: 5.397
[#36062] 11.01.07 15:48 · odgovor na: anon-9939 (#36059)
Odgovori   +    0
seveda lahko sesa in kuha. ampak šele potem, ko svoje delo z našimi milijardami opravi kot se šika. v tem primeru temu ni bilo tako.
novica
anon-9939 sporočil: 17.846
[#36064] 11.01.07 15:51 · odgovor na: novica (#36062)
Odgovori   +    0
Kaj to pomeni? Ko nastopi na funkcijo obesi vse ostale obveznosti (in pravice, pravzaprav) na klin? Sem bil prepričan, da tudi javni uslužbenci imajo kaj prostega časa.
novica sporočil: 5.397
[#36066] 11.01.07 15:56 · odgovor na: anon-9939 (#36064)
Odgovori   +    0
to pomeni samo to, da jaz od mojih pošteno plačanih ministrov (menda to v nekem starem jeziku pomeni služabnik, al nekaj takega) pričakujem, da svoje delo opravljajo dobro. kako imajo doma pospravljeno, koliko prostega časa imajo in kdo jim kuha, je zame v tem kontekstu povsem irelevantno. seveda so ti ministri tudi tvoji in imaš ti lahko drugačna pričakovanja za svoj denar.
novica
anon-9939 sporočil: 17.846
[#36072] 11.01.07 16:16 · odgovor na: novica (#36066)
Odgovori   +    0
Novica, mene vseeno zanima, glede na to, da pri "tvojem ministru" in pri "mojem ministru" gre za eno in isto osebo, da se torej ta oseba ne more podvojiti, potrojiti ali po stotisočeriti, ali tej osebi priznavaš pravico:

- spati,
- srati,
- lulati,
- seksati,
- pripravljati si hrano,
- likati si perilo,
- odpirati usta v kakršen koli drugi namen razen odgovarjanja na vprašanja novinarjev ali koordiniranja dela sodelavcev,
- ...

Prosim odgovor, saj imam občutek, da bi ti bil, če bi tvoja dejanja sledila tvojim besedam, zelo, zelo slab delodajalec. Bolj podoben bi bil kakem sužnjelastniku, pa še ti so svoje sužnje kolikor-toliko vzdrževali v stanju v katerem so lahko opravljali svoje življenjske funkcije. Z besedo, od ministrov pričakuješ, da bodo roboti.

D.
novica sporočil: 5.397
[#36083] 11.01.07 16:38 · odgovor na: anon-9939 (#36072)
Odgovori   +    0
če te zanima moje osebno mnenje, naj ti bo: minister je politik in politikov apriori ne cenim zelo visoko. natančneje, ne rabijo ga zelo posrat, da jim še dodatno pade cena v mojih očeh. glede na to, da mi gredo politiki razmeroma močno na živce, bi politikom bil najbrž res grozljiv delodajalec, sploh ne vedo, kako srečo imajo, da nisem njihov delodajalec. ;-)  to je seveda moje osebno mnenje.
kot novinar skušam biti toliko korekten, da lukačičevi priznavam pravico seksat, lulat, srat, ipd...zato tudi nikoli nikjer, ne v članek ne v komentar nisem napisal, kar vem o njeni popoldanski obrti.
in ja, lukačičeva se mi po takšni in drugačni okornosti razmeroma blizu robotu iz kake risanke. 
novica
jeanmark sporočil: 2.903
[#36097] 11.01.07 17:07 · odgovor na: anon-15715 (#36023)
Odgovori   +    0

Dudek je napisal(a):

Verjetno ne obstaja razpis, ki ga ni možno pripraviti tako, da ima željeni ponudnik pomembno prednost. Zato mogoče priznanje Simiču, da se ne afna ..sicer, kaj si pričakoval, da boš dosegel, razen potešil radovednost ? Obstajajo morebitni odškodovanci in celo po Simiču ustanovljena komisija, ki naj bi izterjali zajca, če zajc sploh je. Meni se je Simičevo povabilo zdelo malo nespodobno, tvoje miganje pa v poplavi teoretikov vsekakor hvale vredno.

lp.m

Dosegel? Nič pričakoval. Se mi zdi pa ok, če se na povabilo odzoveš. Sicer ga naslednjič ne bo. Morda ga pa naslednjič ne bo ravno zaradi tega, ker se je kdo odzval. Kdo bi vedel.

Kar si omenil v prvem stavku, sem omenil tudi simiču. Dejal je, da pri njemu ne bo tako. Bomo videli. Ta primer pa tega ne potrjuje.

Ostale debate tukaj pa ne bom komentiral. Mi je pa žal, da to temo zlorabljate za takšne debate. In dodajam da so politiki in novinarji očitno ustvarjeni drug za drugega. Škoda le, ker si niso našli svojega planeta.
anon-76887 sporočil: 18.121
[#36101] 11.01.07 17:09 · odgovor na: jeanmark (#36097)
Odgovori   +    0
*****
anon-28836 sporočil: 3.657
[#36112] 11.01.07 17:25 · odgovor na: anon-4550 (#31991)
Odgovori   +    0

XMINI31 je napisal(a):

Spoštovani udeleženci foruma!

Glede na to, da se ne upate podpisati pod svoja mnenja, stališča in izjave vas prosim, da me po novem letu pokličete na 01/4782-780 in se bomo dogovorili za sestanek, na katerem vam bom osebno predstavil izbiro ponudnika dostopa do baze podatkov, ki smo jo opravili na DURS-u. Po predstavitvi vas bom prosil še za vašo izjavo o utemeljenosti in upravičenosti izbora. Prav tako pričakujem, da boste nato svoje ugotovitve zapisali na tem forumu. Verjamem, da je  najlažje nekoga obtožiti in ob tem ne predstaviti argumentov, toda pri meni to ne deluje, ker ničesar ne skrivam. Preden me pokličete pa vam predlagam, da še preberete veljavni Zakon o javnih naročilih (predvsem 20. člen).

Glede navedb, da mi davkoplačevalci plačujete plačo pa bi le povedal, da to načeloma drži, da pa tudi drži trditev, da sem v sedemnajstih letih podjetništva plačal toliko davkov, da bom lahko že iz davkov, ki sem jih plačal jaz ali moja podjetja, lahko prejemal plačo naslednjih pet let, pa če tudi ne bi delal nič. Toda tudi o tem se lahko pogovorimo ob vašem obisku. Predstavil vam bom kaj delam, koliko delam ter koliko smo na DURS-u uspešni ali neuspešni.

V upanju, da boste zbrali dovolj poguma in se oglasili vam lepo pozdravljam.

Ivan Simič
Generalni direktor DURS
 http://www.genevagro...y_2006.pdf< /a>

Gospod Generalni Direktor DURS, tudi mi smo delali 17 ali vec let v tej dezeli in pridno placali enake davke kot Vi.
Iz vsega tega z veliko tezavo pridemo recimo do zakonsko garantiranih pravic do starostne upokojitve.  Vi ocitno mislite da zasluzite veliko vec.  In s tem podate zelo slab primer drzavnega usluzbenca iz prejesnjega rezima.  Mogoce posledica takratne srednjosolske izobrazbe?

Lep pozdrav od upokojenca Marijana Miletic'a, lastnika Artinian d.o.o. SI45112240

P.S.  Cestitke za sportno hujsanje!  In upam, da ne bom imel v kratkem obisk davcnega inspektorja?
anon-108149 sporočil: 118
[#36131] 11.01.07 18:05 · odgovor na: jeanmark (#36097)
Odgovori   +    0

jeanmark je napisal(a):

Mi je pa žal, da to temo zlorabljate za takšne debate. In dodajam da so politiki in novinarji očitno ustvarjeni drug za drugega. Škoda le, ker si niso našli svojega planeta.
To je odločno napisano!

Javno naročilo je v tem primeru speljano očitno klasično netransparentno in zelo "šlampasto". 
Na "pravilen"  in "transparenten" način bi se ta storitev lahko oddala verjetno istemu izvajalcu (s katerim je najbž vse OK in njihova storitev je predpostavljam zares dobra in mogoče najbolj ustrezne glede na neke potrebe).
Ker je, kot beremo, vložen zahtevek za revizijo, bodo pristojni ugotovili ...in z ugotovitvami seznanili javnost...
Tukaj je vse OK.

Ampak,to  kar ni OK je smotrnost takšnega početja.
Ali je res nujno da si država tako drago in omejeno kupuje lastno znanje.
Gre za lastno znanje (če pogledamo vire), ki je javno objavljeno in potem sicer dobro strukturirano izjemno drago kupljeno nazaj (za omejen čas - eno leto in za omejeno populacijo - četrtino uslužbencev). A ostali tega ne rabijo? A zavezanci tega ne rabijo?
anon-15715 sporočil: 6.084
[#36143] 11.01.07 18:30 · odgovor na: novica (#36057)
Odgovori   +    0

novica je napisal(a):
obstaja drobcena razlika med majčinsko pomočjo otroku in popoldansko obrtjo ministrice za kmetijstvo, ki upravlja skoraj 400 mio eurov tujega denarja. ne vem, če ti to drobceno razliko opaziš, ampak ti zagotavljam, da razlika obstaja. ti seveda nisi imel takega vtisa, ker si tudi sam med anonimnimi revčki, ki jih je simič zabil v nafto . pa pustimo ob strani ocenjevanje njegovega dela.
novica
 
Ne vem o čemu govoriš; prej si rekel, da mu vodi knjige za gostinjstvo, kar lahko dela z levo roko in se lahko šteje v majčinsko pomoč, zdaj spet guslaš o popoldanski obrti ministrice, ki upravlja skoraj 400 mio tujega denarja .
Ti slpoh veš, kaj bi rad povedal ?

Drugo, vprašal sem te za link, ali podatek o frajerjih, skritih za anonimnost, ki se upajo pljuvat, in jim Simke zapre  velike gobce.. ker jih res nisem zaznal, ti pa praviš, da je to zato ( glej gor boldano ).

E res si frajer, vsaka čast ...pet zvezdic, takoj dobiš

lp.
jeanmark sporočil: 2.903
[#36154] 11.01.07 19:16 · odgovor na: anon-108149 (#36131)
Odgovori   +    0

crs007 je napisal(a):

To je odločno napisano!

Javno naročilo je v tem primeru speljano očitno klasično netransparentno in zelo "šlampasto".
Na "pravilen" in "transparenten" način bi se ta storitev lahko oddala verjetno istemu izvajalcu (s katerim je najbž vse OK in njihova storitev je predpostavljam zares dobra in mogoče najbolj ustrezne glede na neke potrebe).
Ker je, kot beremo, vložen zahtevek za revizijo, bodo pristojni ugotovili ...in z ugotovitvami seznanili javnost...
Tukaj je vse OK.

Ampak,to kar ni OK je smotrnost takšnega početja.
Ali je res nujno da si država tako drago in omejeno kupuje lastno znanje.
Gre za lastno znanje (če pogledamo vire), ki je javno objavljeno in potem sicer dobro strukturirano izjemno drago kupljeno nazaj (za omejen čas - eno leto in za omejeno populacijo - četrtino uslužbencev). A ostali tega ne rabijo? A zavezanci tega ne rabijo?

Ja, smotrnost je tukaj vprašljiva. Ampak težko je tukaj kaj očitati Simiču, ki se je sedaj spogajal da za precej nižji znesek dobi boljši servis. Sam verjamem, da je takšen servis koristenpri delu. Kolk koristen? Par jurjev na zaposlenega zihr. Ali pa bi se dalo dobiti za te miljone tolarjev dostop za VSE državne ulužbence? Morda?

Fino bi bilo, če bi takoj sedaj naredili razpis za čez 1 leto. Da se lahko najde tudi kakšen nov, in potem v vmesnem času postavi ta servis, če se mu splača. In če mu ne rata, pa se vnovči garancija v višini, ki bo preprečevala naslednjič da nekaj motovili.
anon-4550 sporočil: 59
[#36215] 11.01.07 22:46 · odgovor na: jeanmark (#36154)
Odgovori   +    0

jeanmark je napisal(a):


Ja, smotrnost je tukaj vprašljiva. Ampak težko je tukaj kaj očitati Simiču, ki se je sedaj spogajal da za precej nižji znesek dobi boljši servis. Sam verjamem, da je takšen servis koristenpri delu. Kolk koristen? Par jurjev na zaposlenega zihr. Ali pa bi se dalo dobiti za te miljone tolarjev dostop za VSE državne ulužbence? Morda?

Fino bi bilo, če bi takoj sedaj naredili razpis za čez 1 leto. Da se lahko najde tudi kakšen nov, in potem v vmesnem času postavi ta servis, če se mu splača. In če mu ne rata, pa se vnovči garancija v višini, ki bo preprečevala naslednjič da nekaj motovili.
 Pozdravljen!

Razpis za leto 2008 že pripravljamo in pričakujem veliko prijav, kajti veliko prijav pomeni boljšo ponudbo in še nižjo ceno. Spremljajte razpise. Ocenjujem, da bo razpis objavljen do 15. februarja 2007.

S spoštovanjem,

Ivan Simič
anon-28836 sporočil: 3.657
[#36277] 12.01.07 00:21 · odgovor na: anon-4550 (#36210)
Odgovori   +    0
: Glede navedb, da mi davkoplačevalci plačujete plačo pa bi le povedal, da to načeloma drži, da pa tudi drži trditev, da sem v sedemnajstih letih podjetništva plačal toliko davkov, da bom lahko že iz davkov, ki sem jih plačal jaz ali moja podjetja, lahko prejemal plačo naslednjih pet let, pa če tudi ne bi delal nič.

G. Simic, upam, da ste vsaj razumeli, da je zgornje razmisljanje neprimerno in nedopustno za javnega usluzbenca.  Jaz sem vesel uspesnih poslovnezev v drzavni upravi kot ste Vi ali Jankovic.  Sluzimo narodu - remember!

LP MMM
anon-4550 sporočil: 59
[#37070] 14.01.07 19:19 · odgovor na: anon-28836 (#36277)
Odgovori   +    0

s56a je napisal(a):
: Glede navedb, da mi davkoplačevalci plačujete plačo pa bi le povedal, da to načeloma drži, da pa tudi drži trditev, da sem v sedemnajstih letih podjetništva plačal toliko davkov, da bom lahko že iz davkov, ki sem jih plačal jaz ali moja podjetja, lahko prejemal plačo naslednjih pet let, pa če tudi ne bi delal nič.

G. Simic, upam, da ste vsaj razumeli, da je zgornje razmisljanje neprimerno in nedopustno za javnega usluzbenca.  Jaz sem vesel uspesnih poslovnezev v drzavni upravi kot ste Vi ali Jankovic.  Sluzimo narodu - remember!

LP MMM
 
Spoštovani/a MMM!

Z veseljem vas povabim na kratek razgovor. Moja številka je 01/4782-780.

Ivan Simič
anon-15715 sporočil: 6.084
[#37075] 14.01.07 19:35 · odgovor na: anon-4550 (#37070)
Odgovori   +    0
Prepričan sem, da bo veliko več državljanov veselih in zadovoljnih, če se namesto z zdolgočasenim upokojencem :) pozabavate in komentirate vprašanja in dileme, opisane v niti o delu davka na premoženje..

http://www.finance-o...6987#36987< /a>

lp.m
anon-28836 sporočil: 3.657
[#37087] 14.01.07 20:40 · odgovor na: anon-15715 (#37075)
Odgovori   +    0
Upokojencu je res dolgcas po 9 mesecov neprekinjene zabave z javno upravo okrog izpolnjevanja pogojev za upokojitev!

Prav lepa hvala za vabilo g. Simic.  Vceraj sem vas hvalil kot edinega visokega drzavnega usluzbenca z javnim nastopom.

Oglasim se pri prvem obisku "Slovenijalesa".

LP MMM
anon-9939 sporočil: 17.846
[#37093] 14.01.07 20:52 · odgovor na: anon-28836 (#37087)
Odgovori   +    0
Simič ni v "Slovenijalesu". Je v novi stavbi DURSa na Šmartinski.

Strani: 1 2