Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Bitka med razumom in sodrgo

Strani: 1 2

anon-9013 sporočil: 5.146
[#31007] 26.12.06 22:42
Odgovori   +    0
Mićo z nacističnim lepo nakaže vrednosti Tretje poti v Sloveniji, da o dosežkih Kučanove bande seveda ne govorimo.

Enfrice.
anon-4731 sporočil: 1.585
[#31009] 26.12.06 22:45
Odgovori   +    0
Eden boljših prispevkov najbolj eminentnega slovenskega vseveda, seveda, če bi izpustil tisto, kar se tiče knjig. Bravo, M.M., le tako naprej!
anon-18414 sporočil: 1.237
[#31017] 26.12.06 22:55
Odgovori   +    0
Niste se vprašali, zakaj so nastale vaške straže. Odgovor je, ker je zatajila pravna država.
anon-36971 sporočil: 8.543
[#31030] 26.12.06 23:31 · odgovor na: anon-18414 (#31017)
Odgovori   +    0

mbizilj je napisal(a):
Niste se vprašali, zakaj so nastale vaške straže. Odgovor je, ker je zatajila pravna država.
 
ne, pravilen odgovor je: ko so nastale vaške straže je ZATAJILA država. vsakršnja, kot je pravilno ugotovil Bučko...
anon-28836 sporočil: 3.657
[#31042] 27.12.06 00:29
Odgovori   +    0
Prvi znak staranja je, ko zacnes ugotavljati, da se svet okrog tebe poneumlja! Vsi smo pricakovali boljso prihodnost po padcu Berlinskega zidu, zgodila se bratomorna Balkanska vojna. Posle NATO, EU in Euro vsaj v dezeli gre na boljse. Problem Romov je Hanzek hitro prenesel v EU, vaske straze pa ostajajo problemcek prehoda v demokracijo. Sigurno bi Zizek o tem napisal boljsi prispevek...

Lahko bi pisal tedenske prispevke iz ZDA ekonomije namesto plitvih politikantskih komentarjev. Sse sreca, da nas je Mile Setinc pravocasno upozoril.

LP MMM

P.S. Grem sse enkrat pogledati "Clockwork Orange" za popravek grenkega okusa od tega clanka z obveznimi nacisti.
anon-79780 sporočil: 323
[#31049] 27.12.06 00:51
Odgovori   +    0
Dragi Mičo: Oh ta sistem ,ki smo ga imeli in ga še danes imamo,da je bilo osnovno šolanje obvezno.S tem si se moral navaditi brati in pisati.Žalostna sem ,ko misliš,da si se samo ti navadil pisati in brati. Še bolj žalostna pa sem,ko začneš ti o tem pisati.Takrat si zaželim,da pri nas osnovna izobrazba ne bi bila obvezna,tako se nikoli ne bi navadil pisati in bati. Svojo znanost bi lahko razlagal samo na pašnikih,(ustno izročilo),kamor tudi spadaš.Nobeden te ne sili živeti z nadutimi hlapci,ki razumejo samo jezik sile in biča,Širna prostranstva v Srbiji samevajo,vrni se k svojim koreninam,preštevaj ovčke in ispopolnjuj svoje znanje iz poštevanke in bodi srečen.
anon-9303 sporočil: 1.074
[#31053] 27.12.06 01:53 · odgovor na: anon-79780 (#31049)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-9303 27.12.2006 02:08

natalina je napisal(a):
Dragi Mičo: Oh ta sistem ,ki smo ga imeli in ga še danes imamo,da je bilo osnovno šolanje obvezno.S tem si se moral navaditi brati in pisati.Žalostna sem ,ko misliš,da si se samo ti navadil pisati in brati. Še bolj žalostna pa sem,ko začneš ti o tem pisati.Takrat si zaželim,da pri nas osnovna izobrazba ne bi bila obvezna,tako se nikoli ne bi navadil pisati in bati. Svojo znanost bi lahko razlagal samo na pašnikih,(ustno izročilo),kamor tudi spadaš.Nobeden te ne sili živeti z nadutimi hlapci,ki razumejo samo jezik sile in biča,Širna prostranstva v Srbiji samevajo,vrni se k svojim koreninam,preštevaj ovčke in ispopolnjuj svoje znanje iz poštevanke in bodi srečen.
 
Tvoja intelektualna inferiornost me zelo zabava :))

MM
anon-6533 sporočil: 5.777
[#31054] 27.12.06 04:15 · odgovor na: (#31047)
Odgovori   +    0

ver je napisal(a):
Carsko! In nikjer nisi omenil "duhovne bitnosti" in "paradigme postmodernizma". :) Komentar na zadnji stavek: "Reason is not automatic. Those who deny it cannot be conquered by it. Do not count on them. Leave them alone." - Ayn Rand Gornje drži kot pribito, večkrat preverjeno! Fuck them off. "The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore all progress depends on the unreasonable man." - George Bernard Shaw GBS pa se je res grdo zmotil, kdo zna pojasniti, kje je naredil napako?

compliant
crt sporočil: 27.197
[#31057] 27.12.06 07:08
Odgovori   +    0
:Če je razsvetljenstvo pomenilo zmago razuma, se tehtnica tega večnega boja danes nagiba v prid sodrgi, še huje, demontaža razsvetljenskega projekta je med puhloglavimi postmodernimi "misleci" vrednota. Seveda se bo marsikdo spraševal, zakaj brati kriminalke, saj naj to ne bi bilo "resno" čtivo.

zelo lepa formulacija.

zakaj brati, pa da ni resno? who the hell cares :) in ja, kerrove "nemske" storije so odlicne.
anon-22152 sporočil: 97
[#31062] 27.12.06 07:29 · odgovor na: anon-79780 (#31049)
Odgovori   +    0
Natalina...in če sem MM-a prav razumel je mislil prav na takšno zvrst sodrge (kot si ti) ki objavlja takšne misli.....skratka blato!
shevchenko sporočil: 21.898
[#31064] 27.12.06 07:41 · odgovor na: (#31047)
Odgovori   +    0
pa ne da isces logicno napako celo v dovtipu?!??!
anon-44124 sporočil: 20
[#31068] 27.12.06 08:07 · odgovor na: (#31047)
Odgovori   +    0

ver je napisal(a):
Carsko! In nikjer nisi omenil "duhovne bitnosti" in "paradigme postmodernizma". :) Komentar na zadnji stavek: "Reason is not automatic. Those who deny it cannot be conquered by it. Do not count on them. Leave them alone." - Ayn Rand Gornje drži kot pribito, večkrat preverjeno! Fuck them off. "The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore all progress depends on the unreasonable man." - George Bernard Shaw GBS pa se je res grdo zmotil, kdo zna pojasniti, kje je naredil napako?
 Mene moti progress. Moralo bi pisati sprememba. V smislu, da ni vsaka sprememba nujno tudi napredek.
anon-29419 sporočil: 107
[#31070] 27.12.06 08:11 · odgovor na: anon-91864 (#31024)
Odgovori   +    0
prav neverjetna hvala, ceprav imam obcutek, da mr.shaman sploh ne ve kaj je prebral.kot vedno je
pri njem važen samo avtor.
pri vsej neverjetni hvali, bravuroznostii, lucidnosti in ne vem kaksnih neumnosti se, se človek ustrasi,da
se bo internet kar stopil kot smetana.
človek se pri takem pisanju,fanatičnemu občudovanju " Maestra " brez trohice razuma , distance in kritičnosti,
 lahko samo čudi človeški neumnosti.to kratko in malo meji že na fanatizem ala " BIN MRKAIĆ ".
anon-29419 sporočil: 107
[#31073] 27.12.06 08:22 · odgovor na: anon-91864 (#31069)
Odgovori   +    0

shaman je napisal(a):


Svet v bistvu nezadržno napreduje. Nekoč so take brez vsake selecije pošiljali v Filadelfijo. Zdaj se vse lepo prilagodi konkretnemu človeku in se ga recimo pošlje v...Srbijo.
Ko bo svet še malo napredoval bodo kakšnega poslali tudi na Mars. Nazaj h koreninam seveda.

LP shaman
 naj shaman pri vsej svoji bistroumnosti, kvazifilozofiji itd. razloži vesoljni sloveniji ZAKAJ bi lahko samo
njegov "Maestro" ljudi pošiljal kamor mu je volja, žalil, pljuval itd.
težko vprašanje ane mr. shaman ??
anon-43949 sporočil: 4.362
[#31083] 27.12.06 08:43 · odgovor na: anon-79780 (#31049)
Odgovori   +    0
Kdor me opozori na napako, mi naredi uslugo. Sicer pa naj bi bilo izražanje mnenja svobodno in dobrodošlo.
MM pa kot 'pravi liberalec' najbrž tudi razume, da (lahko) nima čisto v vsem prav.
anon-75386 sporočil: 474
[#31086] 27.12.06 08:47
Odgovori   +    0
Krščen Matiček- pa ne, da je MMa zagrabil Drnovškov sindrom? Potem ko je leta in leta s svojim goebbelsovskim slogom in retro- neoliberalno harango v Financah zgledno gojil in navdihoval primitivizem in verbalno jurišništvo in vobče lepo prispeval k uspehu"izvoljenih politikov", sedaj - po zgledu komaj-ministra Damjana -vije roke, se zgraža in moralizira."Pravi liberalec"? Morda iz 19. stoletja, samooklican.Ps: očitno v DC-ju še ni opazil bumper stickerjev " Milton is dead".
anon-71411 sporočil: 215
[#31098] 27.12.06 09:23
Odgovori   +    0
Odlično. Manj tudi nismo pričakovali.
anon-29419 sporočil: 107
[#31107] 27.12.06 09:39 · odgovor na: anon-91864 (#31089)
Odgovori   +    0

shaman je napisal(a):


Ti se pa danes ukvarjaš izključno z menoj. Lepo. Hvala za to nenadno in z ničemer sprovocirano veliko pozornost. A bi kaj pomagalo, če te na tem mestu spomnim, da je kolumno katero naj bi tu komentirali napisal Mićo in ne jaz?
Zdaj pa: Kdaj sem jaz kogarkoli, vključno z Mićotom podprl, ko je koga drugega pošiljal v Filadelfijo ali v tri krasne?

Ljudi ne smeš soditi po sebi in jim podtikati, da jim je važno le to kdo je avtor in ne kaj piše.
Raje poglej svoje poste in "po avtorju determinirana tvoja mnenja".

Pa še to. Jaz ti ne morem pomagati, da tebe strašno frustrira, ker ima Mićo (povečini) dobre kolumne. Ne vse seveda, bilo jih je nekaj, ki so bile no... tako, tako. Po mojem skromnem subjektivnem mnenju seveda. Bog pomagaj!
Vendar ti seveda takrat nisi bil na preži in nisi opazil da tistih shaman ni (pre)hvalil.

Ajde priznaj, tebi je važno le, da Mićota in shamana popljuvaš. Jebeš vsebino teh dveh komedijantov, ta se tebi itak vedno zdi, da je le en sam antimarsovski eksces.

Dovoli mi, da zaključim z ekstraktom iz marsovskega manifesta: Kdor ne hvali marsovcev ni z nami. Kdor ni z nami je proti nam. Kdor je proti nam v (cyber)fojbo z njim.

Daj Gustl naredi ljudem uslugo in sprogramirajte že enkrat atribute marsovske demokracije na tem forumu. Začnite za naslednjimi: cyberFojba, cyberGoli, cyberHitroSodišče...

LP shaman
 predragi prijatelj mr. shaman
kot vedno imam občutek, da sploh ne prebereš kar napišeš.če pozabim vse kar si danes napisal in se fokusiram samo
na zadnji odstavek tvojega-mojega komentarja : daj Gustl naredi ljudem....
nimam več besed za tvoje neumnosti....
to je namreč pisanje, ki močno spominja na tvojega " Maestra"
ob mojem komentarju pisati o fojbah, golem otoku, hitrih sodiščih, to so idiotizmi, ki jim n i para !!!
me močno zanima kaj si ob tvojem pisanju misli tvoj " Maestro " he,he.
dragi prijatelj shaman, obljubim , da tvojih komentarjev ne mislim vec komentirati, tebi pa svetujem, da
se v svoji vnemi malo pomiriš, greš v najbližjo cerkev gledat jaslice in poješ čimveč potice
lp
anon-36971 sporočil: 8.543
[#31113] 27.12.06 09:50 · odgovor na: anon-91864 (#31069)
Odgovori   +    0

shaman je napisal(a):


Svet v bistvu nezadržno napreduje. Nekoč so take brez vsake selecije pošiljali v Filadelfijo. Zdaj se vse lepo prilagodi konkretnemu človeku in se ga recimo pošlje v...Srbijo.
Ko bo svet še malo napredoval bodo kakšnega poslali tudi na Mars . Nazaj h koreninam seveda.

LP shaman
 njegovim vsekakor :))
anon-36971 sporočil: 8.543
[#31114] 27.12.06 09:55 · odgovor na: anon-29419 (#31070)
Odgovori   +    0

menges je napisal(a):
prav neverjetna hvala, ceprav imam obcutek, da mr.shaman sploh ne ve kaj je prebral.kot vedno je
pri njem važen samo avtor.
pri vsej neverjetni hvali, bravuroznostii, lucidnosti in ne vem kaksnih neumnosti se, se človek ustrasi,da
se bo internet kar stopil kot smetana.
človek se pri takem pisanju,fanatičnemu občudovanju " Maestra " brez trohice razuma , distance in kritičnosti,
 lahko samo čudi človeški neumnosti.to kratko in malo meji že na fanatizem ala " BIN MRKAIĆ ".
 
ma, sem Ti kar eno pet zvezdic prilimal :))
anon-27449 sporočil: 1.610
[#31116] 27.12.06 09:57
Odgovori   +    0
" Kerr blesti pri izjemno natančni zgodovinski umestitvi svojih knjig; Berlin in življenje v nacistični Nemčiji zaživita in vživimo se v svet predvojne nemške ekonomije, gestapovskih metod, antisemitizma, političnih spletk in povzpetnikov med nacisti, ki so jih imenovali marčne vijolice. Bernie Gunther ob branju trilogije postane skorajda človek iz krvi in mesa, star dober prijatelj, za katerega komaj čakamo, da bo poklical po telefonu in nam povedal kaj o novih dogodivščinah. " -------------------------------------------------- ---------

No, tak briljanten pisatelj je gotovo J.M.Simmel, ki verjetno v svojih knjigah še z večjo preciznostjo niza dogodke tistega časa, časa vzpona nacizma, oblasti in njegovega padca.. ki je ponekod res samo navidezen.. Tako, da težko verjemem, da bi J.M.S.-ja kdo presegel. Seveda pa je vse stvar "okusa".

------------------------------------------------ -----
Primer: ko v Bledem kriminalcu Reinhard Heidrich med pogovorom umolkne, z dvigom prsta utiša sogovornika in pogleda na uro ter se zadovoljen nasmehne, ker so bili katoliški duhovniki v njegovi ječi usmrčeni ob do sekunde pravem času, vidimo, da imamo opravka s sprevrženimi utilitaristi, ki delijo svet na naše in njihove, take ljudi pa žal ceni povprečen Slovenec, nadut hlapec, ki razume in ceni samo jezik sile, politične moči, biča in krogle kalibra devet milimetrov. Bitka med razumom in sodrgo ni končana in nikoli ne bo, v Kerrovih knjigah pa je našla izviren in vznemirljiv opis.
-------------------------------------------------- --------- --
Pretiravaš. Ah kaj.. spet mečeš bombice kar povčez. Ljudi, ki so imeli pač "poln kufer" države in s tem posredno familije Strojan so se pač poslužili zadnje možnosti. So zato sodrga ? Ne. Pa pustimo, zakaj, kako.. Govorim izključno o reakciji Ambrusa. da pa jih primerjaš z nacisti ? Ej, tle si pa aboslutno "dovoliš preveč". Do sedaj sem se imela za povprečno Slovenko, ampak vidim, da je bolje , da se uvrstim med marsovke :-), ker raja nisem, še manj pa elita. Kaj mi torej drugega preostane ? Ah, ja.. verjetno bi se morala s tabo strinjati.
 
anon-36971 sporočil: 8.543
[#31136] 27.12.06 10:37 · odgovor na: anon-29419 (#31107)
Odgovori   +    0

menges je napisal(a):

 predragi prijatelj mr. shaman
kot vedno imam občutek, da sploh ne prebereš kar napišeš.če pozabim vse kar si danes napisal in se fokusiram samo
na zadnji odstavek tvojega-mojega komentarja : daj Gustl naredi ljudem....
nimam več besed za tvoje neumnosti....
to je namreč pisanje, ki močno spominja na tvojega " Maestra"
ob mojem komentarju pisati o fojbah, golem otoku, hitrih sodiščih, to so idiotizmi, ki jim n i para !!!
me močno zanima kaj si ob tvojem pisanju misli tvoj " Maestro " he,he.
 jest vem: shaman, ti si velik človek :)
anon-28836 sporočil: 3.657
[#31144] 27.12.06 10:46 · odgovor na: anon-91864 (#31125)
Odgovori   +    0
: Kaj naj rečem Maestro je Maestro. Bravo Mićo. Veličastno, bravurozno in kot običajno lucidno invoativno in osvežujoče. Ne vem ali je to posledica blagodejnega vpliva USA ali blagodejnosti distance do SLO vsakdana, vendar ta kolumna zopet izstopa, celo med tvojimi.

Za zgornje "svobodomislene" izjave vseeno treba verovati!  Vsaj v propad komunizma...

Veseli me stevilo kritik tega prispevka.  Intelektualno impotentni se vedno pomagajo z nacisti.

LP MMM
anon-9303 sporočil: 1.074
[#31162] 27.12.06 11:03 · odgovor na: anon-91864 (#31125)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-9303 23.07.2007 23:48

shaman je napisal(a):

Ja? In zakaj naj bi bili to idiotizmi? Se bi ti dalo še nekoliko podpreti to trditev? Namig: Začni od tega, da si gladko spregledal, da gre za figurativ!

P.S. Potice v glavnem ne jem, razen če ne gre za kakšno neposrečeno, takorekoč (zaradi preveč file) neuspelo potico , torej sočno potico. Jaslice pa žal doživljam, kot barbarsko blasfemično malikovanje in trivialno oboževanje kipcev iz plastike, ki je na simbolni ravni enako malikovanju, ki se je dogajalo pred Jezusom Kristusom in ga Jezus, ter svete knjige eksplicitno odsvetujejo oz. celo neposredno kritizirajo. To je torej očitno namenjeno le vam svobodomislecem, ki ste na višjih duhovnih ravneh. Mi primitivci to dojemamo preveč (vulgarno) neposredno in pri maši , v svoji primitivni preproščini, najprej in predvsem opazimo tipa s hoferjem. Vero pa imamo za globoko intimno zadevo, takorekoč mano a mano med nami in Bogom.

LP shaman
 
Zakaj se sploh ukvarjas s tem tipom?

MM
anon-9303 sporočil: 1.074
[#31169] 27.12.06 11:13 · odgovor na: anon-22152 (#31062)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-9303 23.07.2007 23:44

blahtoy je napisal(a):
Natalina...in če sem MM-a prav razumel je mislil prav na takšno zvrst sodrge (kot si ti) ki objavlja takšne misli.....skratka blato!
 
Pravilno si razumel :))

MM
anon-86509 sporočil: 2.820
[#31176] 27.12.06 11:22
Odgovori   +    0
: "...in krogle kalibra devet milimetrov."

Zanimiva je ta, pogosto izražena, avtorjeva afiniteta do kalibra 9mm.
Čeprav nikoli eksplicitno ne navede, katero orožje tega kalibra ima v mislih (dvomim, da katerokoli, samo da je 9mm)imam občutek, da gre za pištolo Walther P1, ki je bila zelo priljubljena med nižjimi nemškimi častniki med WW2.
Nemška vojaška elita pa je imela raje lažji in elegantnejši, a zelo učinkovit Walther PP 7.65mm....
Otac
anon-27449 sporočil: 1.610
[#31189] 27.12.06 11:53 · odgovor na: anon-9303 (#31169)
Odgovori   +    0

micom je napisal(a):

 
Pravilno si razumel :)) natalina, menges in podobni so sodrga najslabse vrste.

MM
 
glavno , da si ti ÜBER alles :-)
anon-55957 sporočil: 369
[#31214] 27.12.06 12:52 · odgovor na: anon-86509 (#31176)
Odgovori   +    0
Policija uporablja berette 9mm.

Se mi zdi, da je tvoja "teorija zarote" tokrat bolj preprosta, kot si zelis.
anon-29419 sporočil: 107
[#31215] 27.12.06 12:56 · odgovor na: anon-9303 (#31162)
Odgovori   +    0

micom je napisal(a):

 
Zakaj se sploh ukvarjas s tem gnojem?

MM
 " gnoj je zlato " po kosovelu !!
tega očitno še nisi jemal ?!
anon-86509 sporočil: 2.820
[#31220] 27.12.06 13:06 · odgovor na: anon-55957 (#31214)
Odgovori   +    0

strdr je napisal(a):
Policija uporablja berette 9mm.

Se mi zdi, da je tvoja "teorija zarote" tokrat bolj preprosta, kot si zelis.
Teorija zarote? Tokrat? Bolj preprosta kot si želim?
Hmm, razloži, to me zanima...
Otac

Strani: 1 2