Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Nespametnost nepremičninskih agentov

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Nepremičnine (35)

Strani: 1

anon-88722 sporočil: 176
[#370534] 21.11.08 09:17
Odgovori   +    0
Cene nepremičnin se bodo prilagodile kupni moči (plačam) in ponudbi denarja za kreditiranje ne glede na to kaj kdo zapiše, misli ali želi. V preteklih letih smo imeli balon, ki bo sedaj popustil. To je običajen cikel.
Nepremičninarji so običajni trgovci kot branjevke na trgu in želijo temvišje cene, tako da je njihove komentarje treba jemati temu primerno. Strokovnjaki pa povečini niso, ker so premalo izobraženi.
bc123a sporočil: 48.253
[#370538] 21.11.08 09:19 · odgovor na: anon-88722 (#370534)
Odgovori   +    1

akak je napisal(a):
Cene nepremičnin se bodo prilagodile kupni moči (plačam) in ponudbi denarja za kreditiranje ne glede na to kaj kdo zapiše, misli ali želi. V preteklih letih smo imeli balon, ki bo sedaj popustil. To je običajen cikel. Nepremičninarji so običajni trgovci kot branjevke na trgu in želijo temvišje cene, tako da je njihove komentarje treba jemati temu primerno. Strokovnjaki pa povečini niso, ker so premalo izobraženi.
 
Nepremicninarji tudi kaj prida trgovci niso, ker je vsaki branjevki jasno, kaj mora storiti, ko ima eno uro pred zaprtjem trznice se kup solate na stantu...
anon-85762 sporočil: 186
[#370834] 21.11.08 13:22
Odgovori   +    0
Super napisano.

Nepremičnine in avtomobili so strahotno predragi v Sloveniji in zadeva mora pasti.

Propad pa privoščim izkoriščevalskim nepremičninskim agencijam in prodajalnam avtomobilov, ki so zadeve preprodajali in tako napihovali cene v nebo!
anon-168886 sporočil: 32
[#370875] 21.11.08 13:44
Odgovori   +    0
Aleš, odlično napisan komentar. Nepremičninski balon je dejansko počil in govoriti, "da bo počil" je manipuliranje. Prav je, da na trgu obstajajo kontrasti; finančna kriza je slovenski nepremičninski sceni dejansko pomagala; cena naj se oblikuje glede na ponudbo in povpraševanje ter kvaliteto stanovanj!
MF-302701 sporočil: 449
[#373228] 25.11.08 11:09 · odgovor na: anon-88722 (#370534)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: MF-302701 25.11.2008 11:35
Odgovor akak-u: glede neizobraženosti nepremičninskih posrednikov lahko povem da so prav oni veliko, veliko več bolj izobraženi kot veliko, velko več naši politiki in jajcari ki imajo dpl.ing.manag. in podobno. Nepremičninski posredniki imajo eno izobraževanje ki temu rečemo( da bi vsak laik razumel ) ŽIVLJENSKO ŠOLO. To pomeni, da so veliko več usposobljeni za delo med ljudmi, zato ker so na terenu, so v stiku z vsemi, od navadnega smrtnika, bančnikov, uradnikov na občini, upravnih enotah, geod.upravah, odvetnikov, notarjev do davčnih uradnikov. Z vsemi temi uradniki ( ki so specializirani vsak za svoje področje ) nepremičninski posrednik je v vsakodnevnem stiku in vsakodnevnem "izobraževanju" z njimi, tako da govoriti o nepismenosti agentov je ABSURD. Nepremičninski posrednik je veliki strokovnjak in poznavalec razmer na trgu, večji kot vsi prej zgoraj našteti, zato ker je prisiljen poznati zadeve in poslovanje vseh zgoraj naštetih. Pokasiranje 4% provizije je na podlagi vseh teh informacij ki jih dobi navadni smrtnik ( stranka ) od nepremičninskega posrednika je absolutno premalo. V tujini, Ameriki, Kanadi, Avstraliji je ta procent veliko višji, celo 8%.Konec koncev noben nobenega ne sili v nakup nepremičnine preko nepremičninske družbe, lahko vsak na svojo roko realizira kupčijo, koliko zadev se poteh kupčijah pa najdejo na sodiščih je pa druga pesem.Nakup nepremičnine preko nepremičninskih družb ( licenciranih posrednikov ) je najbolj varna kupčija, lahko trdim celo 100%, zato ker noben posrednik si ne želi zgubiti licenco.
Pa še to: nepremičninski posredniki ne dvigajo cene. Cene dvigujejo pohlepni prodajalci ki pričakujejo višje dobičke, nekaj podobnega kot pri delnicah. NEKATERI PRODAJALCI STARIH STANOVANJ PRIČAKUJEJO DA BI PRODALI SVOJE STARO STANOVANJE, S TEM DENARJEM KUPILI NOVOGRADNJO IN POVRHU ŠE NEKAJ OSTALO. Glede padanje cen nepremičnin še to: padale ne bojo, nepremičnina ni delnica, nepremičnina ni papir ki se mu lahko odpoveš, nekje pač moraš živeti da nisi na cesti, brez delnice lahko živiš in preživiš, brez strehe na glavo : MALO MORGEN.
Nepremičnina je statusni simbol, z lastništvom se dokazuješ koliko si vreden, koliko si dosegel v življenju ( s tem ne mislim žaliti sedanje najemnike, saj tudi oni bojo en dan kupili nepremičnino ), z delnico pa je nekoliko drugače, tudi če jo zgubiš, saj iz sramu ne boš povedal okoli da si jo sploh imel, in boš preživel.
anon-112411 sporočil: 144
[#385713] 10.12.08 15:34
Odgovori   +    0
G.Urevc, vaši komentarji so enostranski. Po poklicu ste diplomirani gradbeni inženir, sedaj ste se podali v nepremičninske vode? Zakaj? Da boste s kvazi izjavami opravičili vaš naziv. Slabo. Ne morete vse nepremičninske agente dajati v en koš. To je področje, katero kljub Zakonu o nepr.posred., v naši državi ni urejeno. Sicer ste še mladi, neizkušeni , človek ima občutek, da izhajate iz Janševe šole, ko bere vaše članke. Ne morete si ustvariti zaupanja ljudi, če mečete vse nepr.posrednike v en koš. Vaše kritike nimajo pravne podlage. Pa tudi konkretizirate jih ne. Zakaj ne? Jaz osebno imam ogromno izkušenj na nepremičninskem trgu ponudb in povpraševanj, prav tako imam konkretnik zlorab in nepravilnosti cel kup. Tukaj je treba sedaj to začeti urejati, kar se bo s Pahorjevo vlado in ministri tudi dalo. Prej je bilo nemogoče. Govorim in pišem iz lastnih izkušenj in konkretnih primerov.
Ko sem prebrala vaš osebni opis, sem pomislila, da bi vam ponudla v izdelavo etažni elaborat in izpeljavo gradbenega dovoljenja za nekaj naših strank.
Ko pa sem brala vaše članke, me je to odvrnilo od sodelovanja z vami. Še en dokaz več, da ni vse v teoretični izobrazbi ljudi.
In jaz podajam svoje nepreklicno mnenje in trditve:
Najbolj varna naložba je vlaganje v nepremičnine. Tako je odkar obstaja zemlja.
Kar se tiče cen nepremičnin, pa je tako. Obala in Ljubljana, pa Gorenjska, ta področja so precenjena.
Najlepše deluje Štajerska. Vseskozi ima realne cene in zato tam nepremičninski trg konstantno deluje ves čas. Ni nekih vzponov in padcev. Konec koncev, vsak potrebuje streho nad glavo, tako kot kruh in vodo, kajne.
In zdrav razum mi pravi, da v svetu funkcionira nepremičninski posrednik, saj mu je zaupano, da izpelje pravni posel prodaje in nakupa. Ljudje naj bi s tem varno prodali in kupili nepremičnino.In tisti nepremičninski posrednik , ki svojo službo odgovorno opravlja, moj poklon njemu.
Vi mladi gospod pa vsega tega še ne veste. Povedali ste pa že toliko, da vas jaz nikoli ne bi zapioslila v svojem podjetju, saj ste svojo osebno izkaznico že predložili.
Nasvidenje.
anon-9939 sporočil: 17.846
[#385729] 10.12.08 15:50 · odgovor na: anon-112411 (#385713)
Odgovori   +    0

0213Piram je napisal(a):
G.Urevc, vaši komentarji so enostranski. Po poklicu ste diplomirani gradbeni inženir, sedaj ste se podali v nepremičninske vode? Zakaj? Da boste s kvazi izjavami opravičili vaš naziv. Slabo. Ne morete vse nepremičninske agente dajati v en koš. To je področje, katero kljub Zakonu o nepr.posred., v naši državi ni urejeno. Sicer ste še mladi, neizkušeni , človek ima občutek, da izhajate iz Janševe šole, ko bere vaše članke. Ne morete si ustvariti zaupanja ljudi, če mečete vse nepr.posrednike v en koš. Vaše kritike nimajo pravne podlage. Pa tudi konkretizirate jih ne. Zakaj ne? Jaz osebno imam ogromno izkušenj na nepremičninskem trgu ponudb in povpraševanj, prav tako imam konkretnik zlorab in nepravilnosti cel kup. Tukaj je treba sedaj to začeti urejati, kar se bo s Pahorjevo vlado in ministri tudi dalo. Prej je bilo nemogoče. Govorim in pišem iz lastnih izkušenj in konkretnih primerov. Ko sem prebrala vaš osebni opis, sem pomislila, da bi vam ponudla v izdelavo etažni elaborat in izpeljavo gradbenega dovoljenja za nekaj naših strank. Ko pa sem brala vaše članke, me je to odvrnilo od sodelovanja z vami. Še en dokaz več, da ni vse v teoretični izobrazbi ljudi. In jaz podajam svoje nepreklicno mnenje in trditve: Najbolj varna naložba je vlaganje v nepremičnine. Tako je odkar obstaja zemlja. Kar se tiče cen nepremičnin, pa je tako. Obala in Ljubljana, pa Gorenjska, ta področja so precenjena. Najlepše deluje Štajerska. Vseskozi ima realne cene in zato tam nepremičninski trg konstantno deluje ves čas. Ni nekih vzponov in padcev. Konec koncev, vsak potrebuje streho nad glavo, tako kot kruh in vodo, kajne. In zdrav razum mi pravi, da v svetu funkcionira nepremičninski posrednik, saj mu je zaupano, da izpelje pravni posel prodaje in nakupa. Ljudje naj bi s tem varno prodali in kupili nepremičnino.In tisti nepremičninski posrednik , ki svojo službo odgovorno opravlja, moj poklon njemu. Vi mladi gospod pa vsega tega še ne veste. Povedali ste pa že toliko, da vas jaz nikoli ne bi zapioslila v svojem podjetju, saj ste svojo osebno izkaznico že predložili. Nasvidenje.
 Prekrasno napisano, čestitam!
mimoidoci sporočil: 6.085
[#385758] 10.12.08 16:34 · odgovor na: anon-112411 (#385713)
Odgovori   +    2

0213Piram je napisal(a):
G.Urevc, vaši komentarji so enostranski. Po poklicu ste diplomirani gradbeni inženir, sedaj ste se podali v nepremičninske vode? Zakaj? Da boste s kvazi izjavami opravičili vaš naziv. Slabo. Ne morete vse nepremičninske agente dajati v en koš. To je področje, katero kljub Zakonu o nepr.posred., v naši državi ni urejeno. Sicer ste še mladi, neizkušeni , človek ima občutek, da izhajate iz Janševe šole, ko bere vaše članke. Ne morete si ustvariti zaupanja ljudi, če mečete vse nepr.posrednike v en koš. Vaše kritike nimajo pravne podlage. Pa tudi konkretizirate jih ne. Zakaj ne? Jaz osebno imam ogromno izkušenj na nepremičninskem trgu ponudb in povpraševanj, prav tako imam konkretnik zlorab in nepravilnosti cel kup. Tukaj je treba sedaj to začeti urejati, kar se bo s Pahorjevo vlado in ministri tudi dalo. Prej je bilo nemogoče. Govorim in pišem iz lastnih izkušenj in konkretnih primerov. Ko sem prebrala vaš osebni opis, sem pomislila, da bi vam ponudla v izdelavo etažni elaborat in izpeljavo gradbenega dovoljenja za nekaj naših strank. Ko pa sem brala vaše članke, me je to odvrnilo od sodelovanja z vami. Še en dokaz več, da ni vse v teoretični izobrazbi ljudi. In jaz podajam svoje nepreklicno mnenje in trditve: Najbolj varna naložba je vlaganje v nepremičnine. Tako je odkar obstaja zemlja. Kar se tiče cen nepremičnin, pa je tako. Obala in Ljubljana, pa Gorenjska, ta področja so precenjena. Najlepše deluje Štajerska. Vseskozi ima realne cene in zato tam nepremičninski trg konstantno deluje ves čas. Ni nekih vzponov in padcev. Konec koncev, vsak potrebuje streho nad glavo, tako kot kruh in vodo, kajne. In zdrav razum mi pravi, da v svetu funkcionira nepremičninski posrednik, saj mu je zaupano, da izpelje pravni posel prodaje in nakupa. Ljudje naj bi s tem varno prodali in kupili nepremičnino.In tisti nepremičninski posrednik , ki svojo službo odgovorno opravlja, moj poklon njemu. Vi mladi gospod pa vsega tega še ne veste. Povedali ste pa že toliko, da vas jaz nikoli ne bi zapioslila v svojem podjetju, saj ste svojo osebno izkaznico že predložili. Nasvidenje.
 
Vidim, da se gospa posrednica dobro znajdete v pravnem prometu z nepremičninami, ker nam v tem dopisu ste ponudla odlično poznavanje slovenščine in zelo tečen in jedrnat tekst, ki roko na srce, je sicer malo kritičen do tega nesramnega avtorja, ki misli da je inženir vso pamet s taveliko žlico pojedel. Veseli me tudi, da to govorite na podlagi dolgoletnih lastnih izkušenj in konkretnih primerov, da se tudi nesposobnega Janše in njegove politke dotaknete in da delite tudi naše razmišljanje, da hiške, stanovanja in druge nepremičnine so najboljša investicija ob kruhu in vodi seveda, ki lahko samo rastejo.  

Edino nekaj vam moram priznat draga gospa, če dovolite, da tudi jaz podam svoje nepreklicno mnenje in trditev: Ta, ki ga kritizirate artikulirat zna svoje razmišljanje precej bolje pa tudi sintaksa in semantika dotičnega jezika nekako mu bolje gresta od rok. Pa brez zamere draga gospa, če sem tudi jaz vašo osebno izkaznico in vaše podjetje kompromitiral s tem zapisom - nisem hotel.  Vsekakor vam želim od srca, da če dobite kakšne stranke, jih kar imejte, da ljudje bodo varno prodali in kupili svojo nepremičnino in tudi moj poklon takemu nepremičninskemu posredniku, ki službo odgovorno opravlja. Nasvidenje.
anon-76887 sporočil: 18.121
[#385765] 10.12.08 16:41 · odgovor na: mimoidoci (#385758)
Odgovori   +    0

mimoidoci je napisal(a):


Vidim, da se gospa posrednica dobro znajdete v pravnem prometu z nepremičninami, ker nam v tem dopisu ste ponudla odlično poznavanje slovenščine in zelo tečen in jedrnat tekst, kateri roko na srce, je sicer malo kritičen do tega nesramnega avtorja, ki misli da je inženir vso pamet s taveliko žlico pojedel. Veseli me tudi, da to govorite na podlagi dolgoletnih lastnih izkušenj in konkretnih primerov, da se tudi nesposobnega Janše in njegove politke dotaknete in da delite tudi naše razmišljanje, da hiške, stanovanja in druge nepremičnine so najboljša investicija ob kruhu in vodi seveda, katere lahko samo rastejo.

Edino nekaj vam moram priznat draga gospa, če dovolite, da tudi jaz podam svoje nepreklicno mnenje in trditev, katero se glasi sledeče : Ta, katerga ga kritizirate artikulirat zna svoje razmišljanje precej bolje pa tudi sintaksa in semantika dotičnega jezika nekako mu bolje gresta od rok. Pa brez zamere draga gospa, če sem tudi jaz vašo osebno izkaznico in vaše podjetje kompromitiral s tem zapisom - nisem hotel. Vsekakor vam želim od srca, da če dobite kakšne stranke, jih kar imejte, da ljudje bodo varno prodali in kupili svojo nepremičnino in tudi moj poklon takemu nepremičninskemu posredniku, kater službo odgovorno opravlja. Nasvidenje.

Spoštovani kolega, če dovoliš sem tvoj zadnji odstavek malenkostno izboljšal z neki izrazov, kateri so boldani.
Stilsko in semantično, kakopak ;-)
mimoidoci sporočil: 6.085
[#385802] 10.12.08 17:53 · odgovor na: anon-76887 (#385765)
Odgovori   +    0

0902ISXdX je napisal(a):


Spoštovani kolega, če dovoliš sem tvoj zadnji odstavek malenkostno izboljšal z neki izrazov, kateri so boldani.
Stilsko in semantično, kakopak ;-)
 :)

Joj hvala. Saj veste ta modern način življenja. Včasih se znajdem v strašni časovni stiski, potem pa ta ki namesto kateri, joj, hm, seveda......
anon-182910 sporočil: 1.666
[#391436] 17.12.08 17:59 · odgovor na: anon-112411 (#385713)
Odgovori   +    0

0213Piram je napisal(a):
G.Urevc, vaši komentarji so enostranski. Po poklicu ste diplomirani gradbeni inženir, sedaj ste se podali v nepremičninske vode? Zakaj? Da boste s kvazi izjavami opravičili vaš naziv. Slabo. Ne morete vse nepremičninske agente dajati v en koš. To je področje, katero kljub Zakonu o nepr.posred., v naši državi ni urejeno. Sicer ste še mladi, neizkušeni , človek ima občutek, da izhajate iz Janševe šole, ko bere vaše članke. Ne morete si ustvariti zaupanja ljudi, če mečete vse nepr.posrednike v en koš. Vaše kritike nimajo pravne podlage. Pa tudi konkretizirate jih ne. Zakaj ne? Jaz osebno imam ogromno izkušenj na nepremičninskem trgu ponudb in povpraševanj, prav tako imam konkretnik zlorab in nepravilnosti cel kup. Tukaj je treba sedaj to začeti urejati, kar se bo s Pahorjevo vlado in ministri tudi dalo. Prej je bilo nemogoče. Govorim in pišem iz lastnih izkušenj in konkretnih primerov. Ko sem prebrala vaš osebni opis, sem pomislila, da bi vam ponudla v izdelavo etažni elaborat in izpeljavo gradbenega dovoljenja za nekaj naših strank. Ko pa sem brala vaše članke, me je to odvrnilo od sodelovanja z vami. Še en dokaz več, da ni vse v teoretični izobrazbi ljudi. In jaz podajam svoje nepreklicno mnenje in trditve: Najbolj varna naložba je vlaganje v nepremičnine. Tako je odkar obstaja zemlja. Kar se tiče cen nepremičnin, pa je tako. Obala in Ljubljana, pa Gorenjska, ta področja so precenjena. Najlepše deluje Štajerska. Vseskozi ima realne cene in zato tam nepremičninski trg konstantno deluje ves čas. Ni nekih vzponov in padcev. Konec koncev, vsak potrebuje streho nad glavo, tako kot kruh in vodo, kajne. In zdrav razum mi pravi, da v svetu funkcionira nepremičninski posrednik, saj mu je zaupano, da izpelje pravni posel prodaje in nakupa. Ljudje naj bi s tem varno prodali in kupili nepremičnino.In tisti nepremičninski posrednik , ki svojo službo odgovorno opravlja, moj poklon njemu. Vi mladi gospod pa vsega tega še ne veste. Povedali ste pa že toliko, da vas jaz nikoli ne bi zapioslila v svojem podjetju , saj ste svojo osebno izkaznico že predložili. Nasvidenje.
 Vprašanje je ali se kdo sploh hoče ?

Strani: 1