Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Odmev: Hipoteke bodo še lahko ocenjevali tudi sodni cenilci

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Nepremičnine (5)

Strani: 1

anon-68624 sporočil: 1.027
[#383088] 07.12.08 23:07
Odgovori   +    0
Ajde modeli, kaj si še ne boste izmislili.

Imam en dober predlog: Kaj če bi bil jaz ocenjevalec tvojih zmazkov in zmazkov tebi podobnih lupežov. Pa da ti zaračunam po mojem ceniku, cenik edinega pooblaščenca za tako ocenjevanje. Me res zanima, če bi se takrat tako boril za to ocenjevanje!
anon-125212 sporočil: 279
[#383211] 08.12.08 08:54
Odgovori   +    0
V naboru sodnih cenilcev še nimamo sodnih cenilcev nepremicnin. Zakaj jih še nimamo, je dolga zgodba, problem je v razumevanju prava, ki si ga doloceni krogi tolmacijo po svoje. Ocenjevanje vrednosti nepremicnin je namrec samostojna stroka in gospodarska dejavnost v sklopu dejavnosti Poslovanje z nepremicninami ali v sklopu dejavnosti Poslovno svetovanje, nikakor pa ne v sklopu dejavnosti Gradbeništvo.

Ja ,zakonodajo nam pišejo pa na marsu,kajne gospod Murko-maribosrski,da ne bo pomote.
Nekateri vemo kako so si določene strukture prizadevale izriniti sodne cenilce že v preteklosti.
Če laika vprašaš koga vidi pred očmi,ko sliši besedo cenilec nepremičnin,bo slednji rekel,da gradbenika.
Res nastopi težava,ko se vrednoti po metodah donosa,ko je potrebno dobro razumeti izraze,ki so domači ekonomistom.
Samo ne vem ,kako pa ekonomisti znajo oceniti neko poškodovano nepremičnino,če ne znajo prepoznati poškodbe in predvideti sanacije,kaj šele njene vrednosti.
Je že tako,da je včasih najboljši cenilec navaden kalkulant ,ki dela v gradbeni firmi in ki ima operativne izkušnje.Pa naj bo tudi gradbeni tehnik,ki je preko 30 let delal na gradbišču.

Strani: 1