Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Zakaj je žepnina pomembna

Strani: 1

anon-83265 sporočil: 8
[#339850] 11.10.08 20:40
Odgovori   +    0
Waw, Končno ena pametna za otroke. Naučiti jih služiti denar. Sam se že večkrat ob branju Kiyosaki-ja študiral kako to prenesti v slovenijo. Poslal sem mail na ministrstvo za šolstvo, kaj se jim zdi da bi dijake začeli pri enem predmetu učiti osnove financ in denarja. (da bi vsaj razumeli kaj je kredit, ker veliko ljudi tega sploh ne razume), pa so mi odgovorili da to trenutno ni v njihovih načrtih! :) špica! zakaj bi naše državljane naučili delati z denarjem, če pa jih lahko banke in država "nevedne" na lahek način oropajo! :) Lp
anon-157803 sporočil: 132
[#340279] 13.10.08 07:59
Odgovori   +    0
dejstvo, da je naš šolski sistem tog in bolj papeški od papeža - program je kot jedrska bomba, vanj tlačijo vse podrobnosti, ki se jih potem itak ponovno učijo na fakulteti, mladi pa se jih učijo na pamet, ker jih (še) ne razumejo - pozabijo pa jih učiti stvari za življenje, med drugim tudi osnove bančnega poslovanja in gospodarnega vedenja, saj ta znanja so mnogo bolj koristna kot pa eksponentne funkcije ali pa poznavanje fiziologije celice - potem pa se še čudijo, zakaj niso bolj vklopljeni v realnost
anon-132619 sporočil: 26
[#340282] 13.10.08 08:06
Odgovori   +    0
The less we know, the more they fabricate, the easier it is to sell a soul.
anon-6533 sporočil: 5.777
[#340288] 13.10.08 08:20 · odgovor na: anon-83265 (#339850)
Odgovori   +    0

sloki je napisal(a):
Waw, Končno ena pametna za otroke. Naučiti jih služiti denar. Sam se že večkrat ob branju Kiyosaki-ja študiral kako to prenesti v slovenijo. Poslal sem mail na ministrstvo za šolstvo, kaj se jim zdi da bi dijake začeli pri enem predmetu učiti osnove financ in denarja. (da bi vsaj razumeli kaj je kredit, ker veliko ljudi tega sploh ne razume), pa so mi odgovorili da to trenutno ni v njihovih načrtih! :) špica! zakaj bi naše državljane naučili delati z denarjem, če pa jih lahko banke in država "nevedne" na lahek način oropajo! :) Lp
 
Bognedaj, da bi jih pričeli učiti o "profitu".
anon-34800 sporočil: 369
[#341657] 14.10.08 11:06
Odgovori   +    0
Ne razumeš! Kiyosaki poleg vsega tudi razloži, kako plačati manj davka (ustanoviš podjetje in denar porabiš, preden država stegne lovke...). Takšni nasveti pa niso po volji nobeni državi. Poleg tega bi RS morala plačati avtorski honorar Kiyosakiju (vsaj 7 mestna cifra), kar pa za RS kot ustanovo, ki je navajena jemati in ne dajati/plačevati, ne pride v upoštev!
Lažje je vladati kopici butcev, kot pametnim!
(Pogled preteklost:
-Živi naj Bog cesarja!
-Živi naj Bog kralja!
-Tito, partija!
-Janša, SDS!
Verjetno bo sledilo Pahor, SD!)

Strani: 1