Strani: 1

anon-415 sporočil: 14
[#329434] 29.09.08 09:27
Odgovori   +    0
Se mi zdi, da gre upeljevanje novega cestninjenja v smeri, kako najbolje zaščititi " lopove " avtomobilov!!!!!!!! Po vsemu temu sodeč, kar se dogaja okrog cestninjenja, menim, da imajo kriminalci svoje korenine zelo globoke in razvejane. Sprašujem se, zakaj bi nekoga bilo strah, da lahko nekdo ugotovi njegovo lokacijo oz. lokacijo njegovega prevoznega sredstva, v primeru čiste vesti . Verjamem, da se zadeva da urediti tudi tako, da imajo pristojni organi, v primeru kriminalnega dejanja (če lastnik avtomobila sporoči, da mu je bil ta odtujen), takojšen dostop do lokacije avtomobila. Upam, da bo ta možnost tudi uporabljena, če ne, se res sprašujem, kdo še ni vpleten v krajo avtomobilov ...

LPJ
anon-17372 sporočil: 6.680
[#329449] 29.09.08 09:40
Odgovori   +    0
: nenadzorovane in vsestranske zlorabe se lahko dogodijo takoj, ko podatki zapustijo vozilo

zelo pogresam kak primer, kaksne naj bi te vsestranske zlorabe lahko bile.

tudi sicer je clanek cisto nakladanje, saj niti priblizno ne opise nobenega mehanizma, tako da bi lahko bralci razumeli, o cem avtor sploh govori.
anon-6533 sporočil: 5.777
[#329459] 29.09.08 09:48 · odgovor na: anon-415 (#329434)
Odgovori   +    0

jstopar je napisal(a):
Se mi zdi, da gre upeljevanje novega cestninjenja v smeri, kako najbolje zaščititi " lopove " avtomobilov!!!!!!!! Po vsemu temu sodeč, kar se dogaja okrog cestninjenja, menim, da imajo kriminalci svoje korenine zelo globoke in razvejane. Sprašujem se, zakaj bi nekoga bilo strah, da lahko nekdo ugotovi njegovo lokacijo oz. lokacijo njegovega prevoznega sredstva, v primeru čiste vesti . Verjamem, da se zadeva da urediti tudi tako, da imajo pristojni organi, v primeru kriminalnega dejanja (če lastnik avtomobila sporoči, da mu je bil ta odtujen), takojšen dostop do lokacije avtomobila. Upam, da bo ta možnost tudi uporabljena, če ne, se res sprašujem, kdo še ni vpleten v krajo avtomobilov ...

LPJ
 
Čist vest? ta je pa dobra. Najboljše bi bilo, da računi za plačilo prihajajo po navadni pošti in se potem zakonca doma zmenita, kje je kdo bil. Podobno kot v Nemčiji, ko so fotke za prometne prekrške prišle skupaj s položnico na družinski naslov.
anon-415 sporočil: 14
[#329697] 29.09.08 13:35 · odgovor na: anon-6533 (#329459)
Odgovori   +    0

pavel je napisal(a):

 
Čist vest? ta je pa dobra. Najboljše bi bilo, da računi za plačilo prihajajo po navadni pošti in se potem zakonca doma zmenita, kje je kdo bil. Podobno kot v Nemčiji, ko so fotke za prometne prekrške prišle skupaj s položnico na družinski naslov.
 In?? Slej ko prej pride vse na dan.
anon-6533 sporočil: 5.777
[#329725] 29.09.08 14:22 · odgovor na: anon-415 (#329697)
Odgovori   +    0

jstopar je napisal(a):

 In?? Slej ko prej pride vse na dan.
 
Ajde nemoj. Vidim, da nimaš o varnosti podatkov pojma. Si pravgotovo užival v bivšem režimu.
anon-415 sporočil: 14
[#329733] 29.09.08 14:40 · odgovor na: anon-6533 (#329725)
Odgovori   +    0

pavel je napisal(a):

 
Ajde nemoj. Vidim, da nimaš o varnosti podatkov pojma. Si pravgotovo užival v bivšem režimu.
 
Če se ti da, pa predstavi, kaj konkretno te muči z varnostjo podatkov pri cestninjenju.
Mislim, da je varnost podatkov le krinka, da se kakšno kaznivo dejanje lahko pomete pod preprogo.
anon-6533 sporočil: 5.777
[#329927] 29.09.08 20:00 · odgovor na: anon-415 (#329733)
Odgovori   +    0

jstopar je napisal(a):

 
Če se ti da, pa predstavi, kaj konkretno te muči z varnostjo podatkov pri cestninjenju.
Mislim, da je varnost podatkov le krinka, da se kakšno kaznivo dejanje lahko pomete pod preprogo.
 
mene je mučilo in me muči še vedno tvoje razmišljanje in poenostavitve. Ker se sam ukvarjam z varnostjo podatkov ti lahko samo povem, da to področje velika večina ne jemlje preveč resno. Navedel sem ti le primer, ti pa si rekel, da bi se slejkoprej "odkrilo". Torej bi zato, da se odkrije kaznivo dejanje, popustil tam, kjer smo s težavo dosegli pozitivno zakonodajo?
Že sedaj te spremlja po avtocesti stotine kamer, katerih posnetki bi, ob nepravilni uporabi, lahko bili predmet npr. izsiljevanja. Ena fotka npr. bi lahko bila nekomu ideja za zaslužek. Printscreen ali pa fotka ekrana z mobilcem. Lokacija vsakogar preko mobilnih omrežij(kdo pa še nima mbilca) je izsledljiva in to organi pregona že dodobra "izrabljajo". Iz lastnih izkušenj ti povem, da je še premalo nadzora nad podatki. Mogoče se ti pa kolca po časih, kjer si moral dokazati, da nisi kriv? Tako nekako je izgledalo mogoče v nemčiji(primer, ki sem ga navedel) ko se je zakonec moral "izmazati". še več. Koliko ločitev je povzročil račun(povzemam po članku) s priloženo fotko prekrška? Si je zakonodajalec vzel dovolj časa, da bi pomislil na konsekvence? Mogoče je pa mislil "po tvoje"?

Strani: 1