Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Okolje vrača udarec

Strani: 1

anon-55957 sporočil: 369
[#21364] 27.11.06 09:40
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-55957 27.11.2006 09:41
El nino vam ni najbolj ratal. Ta znak je treba spisat z &_ntilde_; ce hocete, da vam ga bo na spletni strani pravilno izpisalo. LP

P.S.: Zgornja koda je seveda brez podcrtajev ... jaz sem jih uporabil, ker drugace forum to avtomaticno spremeni v ñ
kzupanc sporočil: 10.519
[#21488] 27.11.06 12:58
Odgovori   +    0
Zanimiv prispevek. Pišem samo zato, ker na tem Forumu podobne teme ne najdejo nikakršnega odmeva. Kvečjemu se najde posmeh, kadar o okolju kaj napišejo "levičarski fanatični okoljevarstveniški politikanti". Kadar pa gre za malo bolj konkretno argumentirane zadeve, pa kot da članka ni.
anon-55957 sporočil: 369
[#21534] 27.11.06 14:14 · odgovor na: kzupanc (#21488)
Odgovori   +    0

kzupanc je napisal(a):
Zanimiv prispevek. Pišem samo zato, ker na tem Forumu podobne teme ne najdejo nikakršnega odmeva. Kvečjemu se najde posmeh, kadar o okolju kaj napišejo "levičarski fanatični okoljevarstveniški politikanti". Kadar pa gre za malo bolj konkretno argumentirane zadeve, pa kot da članka ni.

Pa se prav imas :)
Lahko pa zacneva midva. V vsebino vpleteva ideolosko noto, ti se postavi na eno jaz na drugo stran pa se bo ze se kdo priklopil :)) Potem zadeva stece sama naprej.

Bojim se, da je ekologija se vedno tema, ki ni zanimiva za "politicne prodajalce". Ko bo to postala se bodo hitro nasli raznorazni zagovorniki teh ali onih principov, ki bodo sam problem izkoristili za nabiranje lastnih politicnih tock.

Sam sem tudi zelo skepticen glede aktivnosti, ki trenutno potekajo med raznoraznimi "ekoloskimi guruji", ki reklamirajo kako bi morala gospodinjstva paziti za racionalnejso rabo vode, cistil, uporabo avtomobilov itd. Po drugi strani pa ce malo pogledas stevilke koliko vode porabi (in unici, zasvinja, obremeni) neka tovarna, kjerkoli ze je prides do grozljivih stevilk.

Jaz mislim, da so te aktivnosti pravzaprav podprte s strani najvecjih onesnazevalcev. Logika je cisto preprosta, ker ti ekologi in naravovarstvaniki dihajo za ovratnik zacni kampanjo ozavescanja gospodinjstev, naj se racionalno obnasajo in ne obremenjujejo vec toliko naravnih dobrin. Ce dolocen procent gospodinjstev to dejansko zacne delat lahko industrija pravzaprav ta procent porabi zase in se bolj onesnazuje okolje, toliko pac, da se skupna stevilka malo zmanjsa.
In bo kao volk sit in koza cela. No ja eni se bodo manj umivali zato, da bo industrija bolj umazala vodo vodo namesto njih.



tuma sporočil: 439
[#21535] 27.11.06 14:14
Odgovori   +    0
"Darfur bolj kot vojaško potrebuje vodno strategijo. Njegovih sedem milijonov prebivalcev ne more preživeti brez novega pristopa, ki jim bo dal možnost za gojenje poljščin in napajanje njihovih živali."
"Vodna kriza v Gazi je vzrok za bolezni in trpljenje med Palestinci in je največji vir napetosti med Palestino in Izraelom."

Nedvomno aktualen prispevek, ki upam, da bo še posebej viden v avtorjevi domovini. Motita pa me navedena primera, ki naj bi dokazovala resnost ekološke krize in napačnega reševanja te. Bog daj, da bi v teh dveh primerih imeli le problem pitne vode. Tako pa je voda tu le eno izmed orožij, kako uničiti sovražnika ali iztrebiti narod. Takoj, ko bodo rešili "nepomembne" razloge za vojno kot na primer verska nestrpnost, ozemeljske težnje, rudna bogastva...bo vode za vse dovolj.
vizavi sporočil: 1.309
[#21712] 28.11.06 00:03
Odgovori   +    0
Ja, točno, o multinacionalkah pa nič. Članek bolj za naivce. Kako sejejo vojne po vsej Afriki, na primer, o tem ni govora. Kdo komu prodaja orožje. Borba za poceni dostop do naravnih bogastev. Podobno poteka v bivših sovjetskih republikah. NATO je predhodnica multinacionalk ali pa obratno. itd...

Strani: 1