Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kaj pa, če dividend ne porabimo za morje?

Strani: 1

MF-484504 sporočil: 255
[#3084185] 23.06.26 12:14
Odgovori   +    1
To je kot da bi vse življenje jedel gnila jabolka.
velikipok sporočil: 1.673
[#3084188] 23.06.26 13:40
Odgovori   +    1
Bravo Jure in druščina, da naše slovenske ovčice izobražujete. Da delate to kar bi morali država in šola, ki pa tega ne delata, ker državi, sploh lavakarski, odgovarja, da so ljudje finančno nepismeni in brez pomembnih prihrankov za starost ter zato od nje (in politikov v njenem imenu) odvisni. Ker take ovce se da voditi za nos. Ovce, ki jim je vse kar ima več kot 5 ničel vesoljska znanost in nedoumljivo.
Zato pa slišim od ljudi, ko jim razlagam, da naj dajo del plače na stran in v vrednostne papirje, da se to ne splača, da z 200 evri mesečno ne moreš nič. Ali pa še hujše, da ne morejo dati nič na stran. In to brez sramu rečejo sedeč v gostilni s čikom v gobcu in kavo ali še kaj več na mizi. In to vsakodnevno.
Potem pa na stara leta jokajo in kolnejo, ko ugotovijo, da so popolnoma odvisni od mizerne penzije, brez pomembnih prihrankov.
0531Zavar sporočil: 2.850
[#3084191] 23.06.26 14:29
Odgovori   +    0
Če res zaslužiš, se nima smisla odrekati užitkom,
če zaslužiš manj, potem užitke prilagodiš trenutnim finančnim zmožnostim.
Edino če si revež, ki se je zainvestiral, potem moraš vlagat vsak cent naprej, da se rešiš iz dolgov.
igor7 sporočil: 49
[#3084211] 06:55
Odgovori   +    1
Čez 65 let bomo verjetno vsi, ki tukaj beremo ta članek pod rušo. Torej kaj ti pomaga reinvestiranje dobičkov, odpovedovanje dopustu in investiranje in imeti teh 7,5 milijončkov na računu :)

Strani: 1


vm-qetesh