Strani: 1

sopranos sporočil: 11.482
[#3083511] 04.06.26 06:36
Odgovori   +    17
Večino teh stvari so obljubili že leta nazaj, pa v predhodnih vladah niso ničesar uresničili. Tokrat pa bodo vse. In potem svizec zavije čokolado.

To bo mandat kjer bodo pokradli vse kar se da. Iz vsake dobre malenkosti, ki jo bodo naredili, pa bodo tak halo, kot da so lastnoročno rešili svet.

Saj na Financah vse to dobro veste. Ampak še kar pushate narativo da bo tokrat vse drugače. Morda je čas da pod vsako kolumno zapišite še za koliko denarja ste se zmenili z novo vlado. Transparentnost in to.
MF-484504 sporočil: 253
[#3083513] 04.06.26 07:04 · odgovor na: sopranos (#3083511)
Odgovori   +    7
Zadnja sprememba: MF-484504 04.06.2026 07:05
Odlično ste informirani, kaj bo! Baba Vanga SLO.
ECNANIF sporočil: 158
[#3083514] 04.06.26 07:20 · odgovor na: MF-484504 (#3083513)
Odgovori   +    8
Človek ne rabi biti informiran, da vidi ponavljajoč se vzorec... Drugače pa so več ali manj vsi enaki glede na politično izbiro, ki jo imamo ampak ti od danes (spet, že 4ič,...) naprej so največje zlo!
FIN-544124 sporočil: 6.557
[#3083515] 04.06.26 07:36
Odgovori   +    5
Vse lepo in prav spoštovane dame.

Politiko in Janša poznam že izpred osamosvojitve.

Vse vlade, tako leve, kot desne so vedno obljubile marsikaj.

V praksi so pa stvari bistveno drugačne.

Upam, da se dobrih obljub čimveč uresniči.

Problem pa je, da večkrat na hitro populistično obljubijo nekaj, kar v praksi trči v ogromno problemov.
leben1 sporočil: 854
[#3083516] 04.06.26 07:40
Odgovori   +    26
Žolč levih se bo izlival neomejeno in bo stalen in iz vseh smeri. Je delno že viden iz komentarjev. Upoštevajoč to, bodo to težka leta za uresničitev načrtovanega. Če bo realnost vseeno ponudila vsaj nekaj od napisanega, bo že uspeh.
XDONA1 sporočil: 1.953
[#3083517] 04.06.26 07:56 · odgovor na: leben1 (#3083516)
Odgovori   +    10
[leben1]
Žolč levih se bo izlival neomejeno in bo stalen in iz vseh smeri. Je delno že viden iz komentarjev. Upoštevajoč to, bodo to težka leta za uresničitev načrtovanega. Če bo realnost vseeno ponudila vsaj nekaj od napisanega, bo že uspeh.
Kakšen žolč levih? Če si vsaj malo sledil zadnjih 20 let politično sceno, ti je jasno, da so to pravljice za lahko noč. Ja, seveda sem za te rešitve, ki jih obljubljajo, ampak Janez et al je svojo pravo kožo že večkrat pokazal. Od te Resnice si pa tudi ni kaj dosti za obetat, glede na človeški material, ki nas predstavlja.
Upam, da ne bo prva tema na sporedu "naš največji prijatelj izrael"....ker so druge zadeve daleč bolj nujne.
Dynisco sporočil: 907
[#3083521] 04.06.26 08:49
Odgovori   +    24
Že samo vzdušje, ko po štirih letih po medijih ni več vsakodnevnega pljuvanja po gospodarstvu in groženj, kako nam je treba vse pobrat in pošenkat med rajo, je neprecenljivo.
Noni sporočil: 74
[#3083523] 04.06.26 09:40 · odgovor na: sopranos (#3083511)
Odgovori   +    22
[sopranos]
Večino teh stvari so obljubili že leta nazaj, pa v predhodnih vladah niso ničesar uresničili. Tokrat pa bodo vse. In potem svizec zavije čokolado.

To bo mandat kjer bodo pokradli vse kar se da. Iz vsake dobre malenkosti, ki jo bodo naredili, pa bodo tak halo, kot da so lastnoročno rešili svet.

Saj na Financah vse to dobro veste. Ampak še kar pushate narativo da bo tokrat vse drugače. Morda je čas da pod vsako kolumno zapišite še za koliko denarja ste se zmenili z novo vlado. Transparentnost in to.
No, je treba malo realno pogledati. Marsikaj dobrega je bilo narejeno, pa je Golobova vlada izničila (recimo v zadnji JJ vladi davčna reforma, služba za kontrolo nabavnih cen v zdravstvu, urad za demografijo...). MArsikaj je ostalo pri obljubah ja, ampak smo imeli Covid, razne zaviralce razvoja kot je Desus in SMC v vladah itn.
Sedaj bodo vse vladne stranke tekle v isto smer, ker so programi podobni, tako da smo lahko tokrat bolj optimistični. In tudi znano je, da se v JJ vladah dela.

Pokrasti se ne bo dalo kaj veliko, saj je kaše spraznila Golobova vlada.

Drugače pa kar tipičen komentar, ko kdo kaj kolikor toliko objektivnega ali pozitivnega napiše o JJ (ali pa kritizira Goloba) je takoj Janšist, plačanec in ne vem kaj še. Govorim tudi iz lastnih izkušenj, pa sem daleč od tega da bi bil nek goreč podpornik JJ. Podpiram pa zdravo kmečko pamet, ki je pod Golobom ni bilo.
Namesto na Finance se raje obrni na RTV SLO, ki je po ne vem koliko finančnih injekcijah še pred par dnevi dobila novo večmilijonsko, ali pa druge MSM in NVO, ki jih je z denarjem vsa ta leta napajala Golobova vlada. Tam te pa nič ne motijo slavospevi Golobu in zamegljevanje dejstev, cenzura ipd.?
FIN-542731 sporočil: 850
[#3083530] 04.06.26 11:12 · odgovor na: XDONA1 (#3083517)
Odgovori   +    2
[XDONA1]
> [leben1]
> Žolč levih se bo izlival neomejeno in bo stalen in iz vseh smeri. Je delno že viden iz komentarjev. Upoštevajoč to, bodo to težka leta za uresničitev načrtovanega. Če bo realnost vseeno ponudila vsaj nekaj od napisanega, bo že uspeh.

Kakšen žolč levih? Če si vsaj malo sledil zadnjih 20 let politično sceno, ti je jasno, da so to pravljice za lahko noč. Ja, seveda sem za te rešitve, ki jih obljubljajo, ampak Janez et al je svojo pravo kožo že večkrat pokazal. Od te Resnice si pa tudi ni kaj dosti za obetat, glede na človeški material, ki nas predstavlja.
Upam, da ne bo prva tema na sporedu "naš največji prijatelj izrael"....ker so druge zadeve daleč bolj nujne.
Tako je, zato bi bilo potrebno podpreti letečo podgano in mesečnika, saj sta ona zagotovilo, da bi pridne in ustvarjalne Slovence še bolj jeb... v glavo.

Skratka, moraš bit pa res pritegnjen ali prišlepan na proračun, če zagovarjaš vlago narcisoidnih zafrustriranih kaviar levičarjev.

Zame bo uspeh, če se vsaj nič ne bo poslabšalo :)).
1357 sporočil: 7.944
[#3083540] 04.06.26 15:05 · odgovor na: Noni (#3083523)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: 1357 04.06.2026 15:07
[Noni]

No, je treba malo realno pogledati. Marsikaj dobrega je bilo narejeno, pa je Golobova vlada izničila (recimo v zadnji JJ vladi davčna reforma, služba za kontrolo nabavnih cen v zdravstvu, urad za demografijo...). MArsikaj je ostalo pri obljubah ja, ampak smo imeli Covid, razne zaviralce razvoja kot je Desus in SMC v vladah itn.
Sedaj bodo vse vladne stranke tekle v isto smer, ker so programi podobni, tako da smo lahko tokrat bolj optimistični. In tudi znano je, da se v JJ vladah dela.
Dela za koga? JJ se mora najprej naučiti razlikovati dva pojma: kaj je enakopravnost kajpa enakost. On ta dva pojma meša in obljublja nemogoče stvari, kar se vedno pokaže kot precejšnja finančna luknja po koncu njegovih mandatov. Tako doma kot v mednarodnem prostoru.

Pokrasti se ne bo dalo kaj veliko, saj je kaše spraznila Golobova vlada.
Ali si iz kleti na Trstenjakovi ali pa si finančno nepismen.

Drugače pa kar tipičen komentar, ko kdo kaj kolikor toliko objektivnega ali pozitivnega napiše o JJ (ali pa kritizira Goloba) je takoj Janšist, plačanec in ne vem kaj še. Govorim tudi iz lastnih izkušenj, pa sem daleč od tega da bi bil nek goreč podpornik JJ. Podpiram pa zdravo kmečko pamet, ki je pod Golobom ni bilo.
Novi predstojnik UKOM-a Sebastjan Jeretič je nehote v intervjuju na Nova tv zelo lepo nevede razkril kdo v resnici je JJ in vse njegove blode in zablode.
Namesto na Finance se raje obrni na RTV SLO, ki je po ne vem koliko finančnih injekcijah še pred par dnevi dobila novo večmilijonsko, ali pa druge MSM in NVO, ki jih je z denarjem vsa ta leta napajala Golobova vlada. Tam te pa nič ne motijo slavospevi Golobu in zamegljevanje dejstev, cenzur.a ipd.?
Toliko kolikor je bil Golob napadan s strani MSM medijev v svojem mandatu ob dejstvu, da je uspel vsaj delno neutelizirati dejanske parazite v državi, ni bil deležen noben premier pred njim, tudi JJ ne niti za časa covida niti za časa ZUJF-a ne. JJ bi lahko v prejšnjih mandatih veliko bolje prišel skozi če bi svojo retoriko prilagodil večinskemu volilnemu telesu v Sloveniji in bi se ogradil od nehvaležne drhali, ki ni sposobna poskrbeti niti za svojo osnovno eksistenco v najširšem smislu te mislene zloženke.
Noni sporočil: 74
[#3083542] 04.06.26 15:31 · odgovor na: 1357 (#3083540)
Odgovori   +    3
[1357]
> [Noni]

>
> No, je treba malo realno pogledati. Marsikaj dobrega je bilo narejeno, pa je Golobova vlada izničila (recimo v zadnji JJ vladi davčna reforma, služba za kontrolo nabavnih cen v zdravstvu, urad za demografijo...). MArsikaj je ostalo pri obljubah ja, ampak smo imeli Covid, razne zaviralce razvoja kot je Desus in SMC v vladah itn.
> Sedaj bodo vse vladne stranke tekle v isto smer, ker so programi podobni, tako da smo lahko tokrat bolj optimistični. In tudi znano je, da se v JJ vladah dela.

Dela za koga? JJ se mora najprej naučiti razlikovati dva pojma: kaj je enakopravnost kajpa enakost. On ta dva pojma meša in obljublja nemogoče stvari, kar se vedno pokaže kot precejšnja finančna luknja po koncu njegovih mandatov. Tako doma kot v mednarodnem prostoru.
>
> Pokrasti se ne bo dalo kaj veliko, saj je kaše spraznila Golobova vlada.

Ali si iz kleti na Trstenjakovi ali pa si finančno nepismen.
>
> Drugače pa kar tipičen komentar, ko kdo kaj kolikor toliko objektivnega ali pozitivnega napiše o JJ (ali pa kritizira Goloba) je takoj Janšist, plačanec in ne vem kaj še. Govorim tudi iz lastnih izkušenj, pa sem daleč od tega da bi bil nek goreč podpornik JJ. Podpiram pa zdravo kmečko pamet, ki je pod Golobom ni bilo.

Novi predstojnik UKOM-a Sebastjan Jeretič je nehote v intervjuju na Nova tv zelo lepo nevede razkril kdo v resnici je JJ in vse njegove blode in zablode.

> Namesto na Finance se raje obrni na RTV SLO, ki je po ne vem koliko finančnih injekcijah še pred par dnevi dobila novo večmilijonsko, ali pa druge MSM in NVO, ki jih je z denarjem vsa ta leta napajala Golobova vlada. Tam te pa nič ne motijo slavospevi Golobu in zamegljevanje dejstev, cenzur.a ipd.?

Toliko kolikor je bil Golob napadan s strani MSM medijev v svojem mandatu ob dejstvu, da je uspel vsaj delno neutelizirati dejanske parazite v državi, ni bil deležen noben premier pred njim, tudi JJ ne niti za časa covida niti za časa ZUJF-a ne. JJ bi lahko v prejšnjih mandatih veliko bolje prišel skozi če bi svojo retoriko prilagodil večinskemu volilnemu telesu v Sloveniji in bi se ogradil od nehvaležne drhali, ki ni sposobna poskrbeti niti za svojo osnovno eksistenco v najširšem smislu te mislene zloženke.
Težko je argumentirano debatirati naprej pri takih stališčih - in spet tipično, takoj sem iz kleti na Trstenjakovi (če pa ne to pa nimam pojma o financah). Res manjka v tej državi zdrave kmečke pameti in objektivnosti - da se premaknemo iz osebnega nivoja ala Golob, Janša itd. na nivo argumentov in dejstev.
1357 sporočil: 7.944
[#3083547] 04.06.26 16:44 · odgovor na: Noni (#3083542)
Odgovori   +    2
Argumente hočeš? Navedel ti bom enega,ki ga ne razume večina tisti,ki se danes proglašajo za desničarje, pa to niso temveč so ultraneokomunisti. Ukvarjajo se z nepomembnim segmentom pavšalistov in mikro s.p.-jev namesto da bi se ukvarjali z greenfeld in delno tudi brownfield investitorji, ki rabijo tudi podizvajalce za realizacijo svojih in je posledično rešen tudi problem pavšalistov ker imajo tudi ti dovolj dela za inestitorje.

Drugi argument. Dohodnina in njeno nepravično razdelejvanje. Zakon o dohodnini je bil napisan za časa ministra Bajuka in je orginalno predvideval da je dohodnina orginalni prihodek občine v kateri je plačnik dohodnine prijavljen s stalnim prebivališčem. pošteno napisan zakon, do vseh, plačnikov in prejemnikov. V naslednji JJ vladi je prišlo do kraj stoletja vseh, ki plačujemo dohodnino,ker so jo prekategorizirali pri razdeljevanju najprej v glavarino nato pa v povprečnino in jo začeli deliti opčinam glede na število prebivalscev s stalnim prebivališčem neglede na to koliko so ti prebivalci vplačali dohodnine. To je kraja stoletja vseh tistih, ki plačujejo dohodnino.

Tretji argument. Ob osamosvojitvi smo zamenjali tudi sistem ureditve, iz socializma smo vstopili v kapitalicem, iz sistema kjer je "vse zastonj" v sistem kjer ima vse svojo ceno in tudi jasnega plačnika. To vemo vsi razen slovenskih nekomunistov, pradon desničarjev, vsebinsko. V socializmu, ki je bil sistem kjer je vse zastonj, smo tako kot je normalno v kapitalizmu, plačevali vrtce, kupovali knjige in učbenike za svoje šolajoče potomce. Slovenski novodobni desničarji, dejansko pa nekomunisti, so vse prej normalno našteto ukinili in uvedli skoraj zastonj vrtce in praktično zastonj osnovnim šolstvom, vse skupaj pa plačali iz davkov, ki jih vsi plačujemo. Kraja številka dve.

Lahko bi še našteval naprej.

Namrnoma sem pisal s primeri, da bo vsem in vsakomur, ki bo to bral, kristalno jasna vsebina kaj je kdo in kdo dejansko krade in zavaja.
sandi.lakn sporočil: 52
[#3083555] 04.06.26 21:03
Odgovori   +    0
Vse lepo in prav, ampak pozabili so na učinkovit sistem dolgotrajne oskrbe.

Strani: 1


vm-kiva