12 min
Box Now pri Zagrebu odprl center za 150 tisoč paketov na dan, na vrsti je Slovenija
52 min
Nemčija opušča milijardni obrambni projekt: fregate F-126 ne bo
59 min
Evropske borze večinoma v rdečem, delnice orožarjev strmo navzdol
1 ura
Kakšen mesec! Litostroj pobral za 60 milijonov naročil
1 ura
Bo iz K10+ zrasel slovenski zadružni trgovski velikan?
2 uri
Zakaj je SpaceX včeraj izdal za 25 milijard dolarjev obveznic
2 uri
Allianz: v Hormuški ožini je obtičalo za 125 milijard dolarjev tovora
3 ure
(reportaža) Kako digitalizacija in UI spreminjata proizvodne procese v slovenskih podjetjih
3 ure
Obvestilo imetnikom enot sklada »Eurizon Manager Selection Fund« (»FCP«), kolektivnega naložbenega podjema, ustanovljenega v skladu z luksemburško zakonodajo (Oglas)
4 ure
Mehika: konkurenčni so zaradi nizkih plač
6 ur
Kmetijsko ministrstvo našlo dodatni milijon evrov. Za koga?
6 ur
Na Štajerskem gradi enega največjih nasadov kivija v Sloveniji
8 ur
Zakaj bo Panvita prodala do petkrat več na Hrvaškem
8 ur
Koreja: najbolj vroča borza na svetu, kjer se za nakup delnic jemlje kredit
8 ur
Frida: glasna in vroča računska hrbtenica slovenske umetne inteligence
8 ur
Vogel z maržo, ki je večja od Krkine 1
8 ur
Podatkovni center, kdo bo tebe ljubil 1
8 ur
Od meritev do ukrepov: kako občine ugotovijo, kaj onesnažuje njihov zrak
13 ur
Bo Bruselj uslišal Cigler Kralja?
13 ur
Pregled ameriških trgov: Razprodaja delnic proizvajalcev čipov potisnila Nasdaq navzdol

Strani: 1

FIN-379669 sporočil: 9.527
[#3069855] 03.10.25 13:31
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: FIN-379669 03.10.2025 13:33
Lajno so postavili na funkcijo tisti, ki so tudi postavili gor na položaj Macrona in Merza. Vse drugo so nianse iste zgodbe.
Naši poslanci sploh Lajne in odločevalcev iz ozadja ne poznajo. Enkrat so zanjo in enkrat proti. So what, bi porekel naš bivši predsednik države.
Nihče od politikov Lajne kaj prida ne mara, ampak bodo za, ker, ali imajo navodila taka ali pa pač se ne spodobi biti proti in tako priti na radar komu pomembnejšemu. Itak je tu obilo samocenzure, a ta je del življenja... povsod, ni omejena le na politiko.
Bolj je problem, da imamo EU komisijo, s katero nima povprečni državljan EU nič skupnega... še odločal ni o njej, kot tudi nanjo nima vpliva skoraj nič posamezen poslanec EU.
Vsi se lepo fotografirajo in si govore nebuloze in pravljice, nato gre po tiskovki ali zakuski vsak svojo pot in na svoj podaljšani vikend.
Odloča pa namesto nas nekdo drug, nekdo z jasnim in močnim interesom. Mali državljan je le ena mala žuželkica na čezoceanki, ki jo vozi nekdo xy.

Poanta je, da dajmo raje doma imeti pošlihtane zadeve in politike, ki so ene resne persone... nato bomo čisto drugače izpadli tudi v Bruslju. Do takrat je teža naše besede v Bruslju (in do Lajne) 0,2%... če sploh kaj.
FIN-544124 sporočil: 6.616
[#3069874] 03.10.25 15:20
Odgovori   +    0
Odličen prispevek gospa Simona.

Točno tako, kot ste vse lepo opisali.

Res, gospod Schuman se obrača v grobu.

Strani: 1


vm-kiva