Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kitajski zunanji minister v Sloveniji

Strani: 1

FIN-544124 sporočil: 6.620
[#3068469] 13.09.25 20:59
Odgovori   +    3
Kitajski zunanji ministerr je zelo visoka osebnost.

Glede na to iz kakšne države prihaja je bolj pomemben, kot kakšni voditelji evropskih držav.

Prišel je ponudit roko !!!
Pri tem je spomnila na opozorilo iz Bruslja, naj bo Pelješki most zadnja kitajska naložba na Hrvaškem, kar kaže na previdnost EU do kitajskega kapitala v regiji.
Bruselj dela ogromnop škodo EU !!!

Na povezavi je zanimiv govor, kaj je EU poslanec Jordan Bardella povedal Lajni v Evropskem paramanetu.

Podnapisi so v angleščini.


damijan.org/2025/09/...der-leyen/

Mimogrede je povdaril, kako je EU VAZAL Amerike.

Stotine milijard za energijo in sedaj še stotine milijard za orožje.

Kitajski zunanji minister preveč dobro ve na koga se na začetku lahko obrne.

Sploh se ne zavedamo, da nam Kitajska želi dobro.

EU bedaki se pa zapiramo pred BRICS !!!

Eu ima raje Zelenskega in mu meče milijarde, ki letijo v blato.

Upajmo, da ob novem glasovanju VDL spoka in se EU postavi na novo pot, ki jo je že nekoč hodila.
0531Zavar sporočil: 2.851
[#3068473] 13.09.25 21:14
Odgovori   +    4
S Kitajci je treba previdno, Dokler prodajajo TEMU in podobno plastiko, so dobrodošli.
Ko nadgradijo in prodajajo avtomobile on hitech je treba biti dvakrat previdden.
Ko začnejo pa izvažat svojo demokracijo, pa je treba orenk stopit na bremzo :)
leben1 sporočil: 866
[#3068519] 15.09.25 08:36 · odgovor na: 0531Zavar (#3068473)
Odgovori   +    1
Tudi njihova demokracija v primerjavi z našo EU, je očitno uspešnejša. Je kapitalska a hkrati usmerjena v napredek srednjega razreda in izboljšanje socialnih razmer, usmerjana z vrha, kar bi rada tudi VDLjeva, pa ji ne gre. Ona bi izboljšala samo vojaško industrijski kompleks in preko zelenih agend nabirala denar, vrnila ljudem pa tu in tam kako drobtinico, ravno toliko, da misli da bodo potem tiho. Res obstajajo različne vrste demokracij, pri vseh pa je pomembno kdo jih z vrha usmerja in za koga.
FIN-544124 sporočil: 6.620
[#3068522] 15.09.25 09:23 · odgovor na: leben1 (#3068519)
Odgovori   +    1
[leben1]
Tudi njihova demokracija v primerjavi z našo EU, je očitno uspešnejša. Je kapitalska a hkrati usmerjena v napredek srednjega razreda in izboljšanje socialnih razmer, usmerjana z vrha, kar bi rada tudi VDLjeva, pa ji ne gre. Ona bi izboljšala samo vojaško industrijski kompleks in preko zelenih agend nabirala denar, vrnila ljudem pa tu in tam kako drobtinico, ravno toliko, da misli da bodo potem tiho. Res obstajajo različne vrste demokracij, pri vseh pa je pomembno kdo jih z vrha usmerja in za koga.
Pri VDL in tudi marsikaterem šefu vlade je problem, ker več ne vidijo realnosti.

Zelo velik problem so regulative, ki jih je toliko, da se nam cel svet smeji.

In smo ujetniki lastnih regulativ, ki uničujejo gospodarstvo.

Da o histeriji razogljičenja niti ne pišem.

En velik problem je pa tudi Ukrajina.

Namesto, da bi EU kaj naredila za mir, še podpisujejo in spodbujajo Zelenskega, da nadaljuje vojno.

Zavračanje Rusije, Kitajske in nasploh BRICS pa je itak življenjska napaka.

Kot je huda napaka biti vazal kavbojem.

Strani: 1


vm-qetesh