3 ure
Pregled ameriških trgov: Delnice podjetja SpaceX prvič po IPO v rdečem, CME Group pa ostaja brez izvršnega direktorja
4 ure
Fed je poslabšal letošnjo napoved za inflacijo in rast BDP. Pol odločevalcev bi podprlo obrestno zvišanje v 2026
5 ur
Najbolj brani članki danes
7 ur
Kako Američani merijo inflacijo
8 ur
Maja je prodaja na drobno zrasla nad pričakovanji. Trošenje manj premožnih omogoča zadolževanje
8 ur
10 vprašanj in odgovorov: kaj morate vedeti o nepremičninskem IPO na ljubljanski borzi 1
9 ur
Tako ELES skrbi za varovanje biotske raznovrstnosti.
9 ur
Sandoz v Sloveniji odprl nov center za podobna biološka zdravila
10 ur
Komisar za obrambo: V EU proizvajamo čisto napačno orožje 1
10 ur
Po Pekingu bi Zagreb lahko dobil še povezavo s Hongkongom
11 ur
Trump: ZDA v Iran ne bodo vložile »niti 10 centov«; ameriške borze gor
11 ur
Na Hrvaškem malomarnost rejcev prašičev sprožila nov val afriške prašičje kuge
11 ur
Kibernetski napad: ali veste, kaj vam je napadalec v resnici ukradel? (Oglas)
12 ur
Velik posel s trgovinami: kdo je kupil 13 Tuševih centrov in trgovin? 1
12 ur
Vodarska družba na ledu, ministrica Rifljeva in koncesionarji molčijo
12 ur
Pozor, čez vikend ne bodo delali eDavki
12 ur
Kako oceniti poslovne posledice kibernetskih tveganj (Oglas)
13 ur
Do 24. julija v 31 občinah popisujejo škodo po neurju s točo
13 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
14 ur
IZS študentom ljubljanske fakultete za gradbeništvo in geodezijo podelil najvišja priznanja

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kaj raste na pogorišču Mure

Strani: 1

FIN-544124 sporočil: 6.590
[#3046668] 22.08.24 05:41
Odgovori   +    9
Ob dokončnem zaprtju tovarne je bilo zaposlenih še 2.642 delavk in delavcev.

V svojih najboljših časih je Mura zaposlovala bistveno več ljudi, nekaj tisoč več od te številke.

Razni Inposi, Škafarji in še kdo so iz stečaja kupili dele Mure za naložbo.

Na dolgi rok hočejo z najemninami mastno zaslužiti.

Novi mlajši podjetniki, ki na tem pogorišču odpirajo svoje dejavnosti pa si želijo kupiti, ker je bistveno ceneje, če plačuješ kredit, kot večno najemnino.

Zato tudi upravna stavba še vedno sameva in še en čas bo.

Kot navaja gospa Ana bi bilo res nujno urediti okolico celotnega kompleksa, ki je po izgledu še vedno, kot nekoč in marsikdo sploh ne ve, kje naj gre noter in najde koga od teh novih podjetij.

O tem pa očitno tisti, ki so kupovali iz stečaja nikoli niso razmišljali.

Ne vem zakaj nagrada občini, ki ni kaj veliko prispevala k oživitvi tega območja.

Mogoče pa ta zlat kamen, kot spodbuda, da se na občini prebudijo in končno ugotovijo, da občina ni samo strogo mestno jedro, kjer vlada mrtvilo in, kjer so s plačilom parkirnin odgnali še zadnje obiskovalce centra mesta.

Aktualni župan je pa na oblasti komaj dobro leto in pol in do sedaj še ni pokazal kakšnega velikega zanimanja za ta del Sobote.
g0ga sporočil: 217
[#3046669] 22.08.24 06:32 · odgovor na: FIN-544124 (#3046668)
Odgovori   +    9
Razni Inposi, Škafarji in še kdo so iz stečaja kupili dele Mure za naložbo.

Na dolgi rok hočejo z najemninami mastno zaslužiti.

Novi mlajši podjetniki, ki na tem pogorišču odpirajo svoje dejavnosti pa si želijo kupiti, ker je bistveno ceneje, če plačuješ kredit, kot večno najemnino.

Zato tudi upravna stavba še vedno sameva in še en čas bo."
In kaj je s tem narobe? Aja, ne bi smell zaslužiti ampak bi morali životari in čakati na državne subvencije?! Saj dobiček je bistvo gospodarskih družb. Celo v zakonu je to zapisano. Res mi gre že na živce ta miselnost iz prejšnjega režima. Najbrž (tudi) zato ta naša država caplja na mestu in že zaostaja za Baltskimi, počasi bo zgleda tudi za Poljsko.Da bomo bogati, moramo imeti čim več podjetij, ki "mastno zaslužijo" in je potem tudi davek bolj "masten"! Ali pa si želimo še več Mur, z neskončnim vlivanje državnega denarja, na koncu pa vse zaman. No razen morda polnih žepov posameznikov, ki so bili v času teh subvencij pri koritu.
FIN-544124 sporočil: 6.590
[#3046674] 22.08.24 08:03 · odgovor na: g0ga (#3046669)
Odgovori   +    1
[g0ga]
> Razni Inposi, Škafarji in še kdo so iz stečaja kupili dele Mure za naložbo.
>
> Na dolgi rok hočejo z najemninami mastno zaslužiti.
>
> Novi mlajši podjetniki, ki na tem pogorišču odpirajo svoje dejavnosti pa si želijo kupiti, ker je bistveno ceneje, če plačuješ kredit, kot večno najemnino.
>
> Zato tudi upravna stavba še vedno sameva in še en čas bo."

In kaj je s tem narobe? Aja, ne bi smell zaslužiti ampak bi morali životari in čakati na državne subvencije?! Saj dobiček je bistvo gospodarskih družb. Celo v zakonu je to zapisano. Res mi gre že na živce ta miselnost iz prejšnjega režima. Najbrž (tudi) zato ta naša država caplja na mestu in že zaostaja za Baltskimi, počasi bo zgleda tudi za Poljsko.Da bomo bogati, moramo imeti čim več podjetij, ki "mastno zaslužijo" in je potem tudi davek bolj "masten"! Ali pa si želimo še več Mur, z neskončnim vlivanje državnega denarja, na koncu pa vse zaman. No razen morda polnih žepov posameznikov, ki so bili v času teh subvencij pri koritu.
Očitno niso razumel, kaj sem pisal.
denac sporočil: 104
[#3046679] 22.08.24 09:08
Odgovori   +    2
Vznikajo še višje minimalne plače. Tako visoke, da bo državo in Mesca vzel hudič.

Strani: 1


vm-kiva