Zasebnost

Strani: 1

FIN-379669 sporočil: 8.241
[#3044010] 06.07.24 09:42
Odgovori   +    2
Cene nepremičnin ob morju bodo rasle, ker marsikateri Slovenec ali Avstrijec sanja imeti vikend ob morju. In ker gre za šparovna naroda, pač bodo dali karkoli, da ga dobijo. Medtem pa se vikendice v naravi opuščajo in prodajajo.
Starši so hodili na vikendico, otroci hlepijo po vikendu - ob hrvaškem (tudi slovenskem) morju.
Dynisco sporočil: 429
[#3044046] 07.07.24 11:22 · odgovor na: FIN-379669 (#3044010)
Odgovori   +    1
Tule mislim, da se debelo motiš s temi vikendi z otroci in starši. Danes se prodajajo samo prime lokacije, kjer gre redno vsako leto cena ene 20% gor. Parcele ali hiše malo stran od glavne ceste ali pozidanega mesta si lahko za uhelj zatakneš, dokler ne pride v kak občinski prostorski načrt.

Kolikor jaz spremljam tole vikendašenje, bi upal staviti, da so absolutni zmagovalci velike nagrade Hrvaške v panogi "€/m²" apartmaji med 50 in 100 kvadrati zraven morja in pa mandrača s privezom za čoln.
Tu pa ne boš našel družin, ki z otroci uživajo v lepotah vikenda na morju....
FIN-379669 sporočil: 8.241
[#3044047] 07.07.24 11:38 · odgovor na: Dynisco (#3044046)
Odgovori   +    1
Po moje se ti debelo motiš, ker ne vidiš realnosti.

Aha, ti otroci nekdanjih lastnikov vikendic so danes stari 45 in več let in imajo lastne otroke, onih nad 50 tudi že kake vnuke in teh družin, ki imajo v lasti vikend v turističnem kraju, zlasti ob morju, je vse več. Takih Slovencev poznam ogromno in vse več jih je.

Tudi moj repertoar poznavanja ljudi je, verjemi, 10x večji od tvojega. Preprosto verjemi.

In ja, strokovnjak, kot si, bi moral vedeti, da če v nekaj centrih raste nepremičnina (no, že slovenska ali hrvaška obala ni malo področje, mar ne?), potem drugod raste tudi, čeprav precej manj. Če v nekaj centrih raste 8% letno, potem na obrobju 3%. A raste. Pada appr gotovo ne.

Ne vem, težko je razpravljati z nekom, ki zanika osnove realnosti... vedno ogromno energije za to početje. A vztrajam, imam ogromno potrpljenja, ker nekdo niti odgovoril ne bi...
Dynisco sporočil: 429
[#3044062] 07.07.24 16:27 · odgovor na: FIN-379669 (#3044047)
Odgovori   +    0
Čaki mal, govoriš, kot bi šlo za neko magijo, kjer je nujno nekaj in nekomu verjeti!? Spremljam že 10 let kaj se konkretno na Krku dogaja s cenami in je daleč od tvojega "če je nekje 8, je drugje vsaj 3"!?

Pri meni ne rabiš v nič na slepo verjeti in tudi bahati se ti ne mislim s svojim repertoarnim količnikom. Pridi na per pa si poglej cene na prime punktih pa nekje v treh krasnih... Na prvih ne morejo nazidat, kolikor se proda, "usred brda" pa noben ne mara in propada še tisto, kar je par let nazaj še stalo.

Pa ne zdaj, da ti kaj namenoma kontriram, ampak enega ne poznam, ki bi v zadnjih 10-15 letih tule kupil hiško iz nostalgije na čase s starši ali dedki.
odvisnik sporočil: 1.161
[#3044064] 07.07.24 18:23 · odgovor na: Dynisco (#3044062)
Odgovori   +    0
Pa poznaš tam kaj s "terena", in kake so cene za uresd brda, če to velja za Krk.
Zanima me bolj za kmetijstvo, če se da kaj kupit, npr kaj kar ni toliko zanimivo, da bi se sploh oglaševalo?
Dynisco sporočil: 429
[#3044077] 07.07.24 22:33 · odgovor na: odvisnik (#3044064)
Odgovori   +    0
Uf, a veš da za kmetijske parcele se pa nikdar nisem zanimal in res ne bi vedel kako se kaj sučejo cene. Bilo je blazno popularno par let nazaj, ko so "ta pametni" Slovenci in Hrvati iz notranjosti kupovali na pol zastonj take parcele v upanju, da bodo s tremi oljkami zadostili uporabi površine, zraven pa postavili 8x8 lopo za orodje ali pa navlekli pocitniške prikolice za poljoprivredne potrebe!? Ko je zaropotalo in so padle prve kazni pa jih je vso agrarno veselje minilo in je spet vse zaraščeno.

Lahko sicer vprašam, ampak po moje je brez veze. Kaj si želiš in kaj bi rad delal veš samo ti in to je najbolje, da se zapelješ sam dol in pogledaš. Je pa to res poceni proti zazidljivim parcelam, nikakor pa ne kupuj v upanju, da bo pa mogoče čez par let zazidljivo, ker ne bo!!
odvisnik sporočil: 1.161
[#3044078] 07.07.24 22:49 · odgovor na: Dynisco (#3044077)
Odgovori   +    0
Me ne zanima zazidljivost :).
Me pa boli kot kmeta, ko vidiš potencial, pa sama gosca kamor seže oko :).
Pri nas so take parcele po cca o, 3 evra kvadrat.

Sam me zanima, če je dol sploh opcija tako ceno ponudit, ker ne vidim oglasov, da bi se prodajalo kaj pod evro?.

www.ruj-nepremicnine...rrect-asc1
crt sporočil: 27.693
[#3044083] 08.07.24 07:01 · odgovor na: odvisnik (#3044078)
Odgovori   +    0
pred vstopom hrvaske v eu so eksplodirale povrsine oljk, ker je mislim da bilo takrat receno, da tisto kar raste ob vstopu, lahko ostane, od tam dalje pa je strogo zamejena kvota zaradi spanskega etc lobiranja.

nenadoma se je pod oljkami znaslo vse sorte povrsin, tudi take, kjer bi si clovek na prvo zogo mislil, da tukaj bi bilo pa najbolj primerno za parking.

tako da bi iz aviona gledano sklepal, da kar je res imelo kolkor toliksne danosti (vkljucno z vodo, kar je lahko na otokih ne prav enostavno), je bilo v veliki meri pokrito. nekaj mora pa tudi kozam ostati :)
Dynisco sporočil: 429
[#3044090] 08.07.24 09:56 · odgovor na: odvisnik (#3044078)
Odgovori   +    0
Saj pravim, pojma nimam, po koliko so parcele v jebovinah. Sigurno je precej odvisno od lokacije, kljub temu, da je kmetijsko. Zdaj, a je kje kaj po 0,3 za meter...?! Verjetno tudi, a je sigurno teren in dostop temu drobižu primeren.

Crt, tole o oljkah bom pa prav vprašal. Ker teli mini oz. hobi maslinjaki se kar pojavljajo. Ne zdaj množično, zvem pa že jaz vsako leto za kake dva, tri nove. Večinoma se jim tem sladko žvižga tako za oljke, kot olive in imajo maslinjak predvsem, kot prostor za roštiljat, pit in srat ga. Lahko, da jih tudi zato pustijo na miru, ker s pridelki niso nikomur nevarni. Nisem pa še nikoli ujel, da bi bilo sajenje oljk kaj prepovedano, res pa, da se tudi zanimal nisem prav nič...
crt sporočil: 27.693
[#3044091] 08.07.24 10:07 · odgovor na: Dynisco (#3044090)
Odgovori   +    0
po moje je eno hisni sadovnjak / oljcnik, drugo prav nasad oljk komercialne velikosti. kar sem napisal, je bila lokalna ljudska zgodba v tistem casu, nisem se poglabljal, je pa imelo na oko smisel, ker je bil res naenkrat totalni naval. lahko da ni bila tocna ali pa se je od takrat kaj spremenilo - ne vem.
FIN-379669 sporočil: 8.241
[#3044186] 10.07.24 10:29 · odgovor na: Dynisco (#3044062)
Odgovori   +    0
Verjetno tudi na Cresu so nedavno kupovali nostalgični Romuni... o čemer so veselo pisale Finance.

Ajej, brez veze s slepcem debatirati... sorry.

Strani: 1