Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Javnost se moti glede zdravnikov

Strani: 1

XDONA1 sporočil: 1.177
[#3035827] 02.02.24 05:38
Odgovori   +    10
"Skratka, zdravniška stavka, ki seveda ni zadnja, je v danih razmerah »normalna«, pričakovana in razumljiva."

Je pričakovana, ni pa razumljiva in normalna. Vzrok so nekdanji kovid dodatki, ki so jim bili kasneje ukinjeni. Seveda ko se nekdo navadi na višje prejemke in standard, potem je težko iti na slabše.

Popolna liberalizacija zdravstva nikoli ne bo učinkovita, enostavno zato ne, ker kapitalizem nima moralnega čuta, po defaultu mora iz enega evra narediti čim več. Zato nekatere storitve nikoli ne bodo zanimive, nekatere pa precej. Pač tiste, ki nosijo največ profita. Zdravstvo mora biti javno ali pa vsaj zelo regulirano, tako kot dostop do vode, komunale, vojska, itd...In zdravniki se morajo obnašati temu primerno.

Nekaj me pa zelo moti in to je da Fides zavaja in laže, da jim gre za nas, bolnike. Nikoli jim ni šlo in tudi nikoli jim ne bo šlo, čeprav bi jim glede na prisego moralo.
trocki sporočil: 1.242
[#3035870] 02.02.24 13:47
Odgovori   +    1
Glavna težava tega sistema je to, da se enkrat začne lomiti na točki, ko se zaradi negacije prej omenjenih prvin socialnosti raven jeze, nestrpnosti in grobosti v družbi preliva v vse številčnejše dogodke, za katere se potem radi sprašujemo, kako so se sploh lahko zgodili. Zanimivo bi bilo ugotoviti, ali se tega zavedajo tudi zdravniki oziroma ali je tudi to tema pogajanj.
Seveda se ne zavedajo, kot se tega ne zavedajo razni Muski, Pečečniki, Vežnaverji,... Prepričani so, da se da to nevarnost imeti pod kontrolo s pomočjo represivnega sistema države.
kzupanc sporočil: 10.519
[#3035873] 02.02.24 14:19
Odgovori   +    3
Ja.
Ampak v Sloveniji je premalo zdrave, svobodne tekmovalnosti in preveč nasilne, nezdrave egalitarnosti. Napisano za SLO ne drži. Slovenija se za boljše delovanje družbe in učinkovitost mora premakniti v smer tekmovalnosti, ZDA in Kitajska pa verjetno malo v smer egalitarnosti, solidarnosti. Kitajska ali Rusija še posebej!
slovenecnb1 sporočil: 5.649
[#3035960] 04.02.24 16:43
Odgovori   +    0
To sporočilo je izbrisal avtor (04.02.2024 16:45)
StajercvLJ sporočil: 210
[#3035998] 05.02.24 09:46
Odgovori   +    0
Ni vreden komentarja tale še en populističen članek naperjen proti zdravnikom. Avtorju predlagam, da se malo poduči nasplošno o slovenskem zdravstvu in o problemih v njem oz. problemih/zahtevah zdravnikov, na katere se opozarja že leta, na nekatere celo desetletja.
GordanaKalanŽivčec sporočil: 45
[#3036015] 05.02.24 11:10
Odgovori   +    1
Slednje dobro potrjuje izjava nekdanje predsednice zdravniške zbornice Živčec Kalanove, ki je dejala, da bodo zdravniške plače lahko problem šele takrat, ko bodo zdravniki zaslužili 25 tisoč evrov na teden. Prevedeno, lahko smo srečni, da zdravniki ne zahtevajo še več.
spoštovani prof. dr. Klanjšek,
hvala za fin sociološki pregled. Mogoče bi ga dopolnila le z virom moje izjave iz leta 2018, ki temelji na plačilu tujih zdravnikov, ki so v Sloveniji "svetovali", niti zdravili niso, za omenjene zneske, www.delo.si/novice/s...nih-otrok/ .
Ker verjamem v javno zdravstvo, ki v nekaterih segmentih mora ostati "državno" v organiziranosti, vztrajam na delu v nujni medicinski pomoči, četudi v polovičnem delovnem času www.delo.si/novice/s...la-nadure/ , ker je to še potrebno za družbo, slovensko zdravstvo in bolnike. Ko bo zdravnikov dovolj za zagotavljanje vsaj nujne medicinske pomoči z rednim delom 40 + 8/teden, se bom v celoti umaknila "na trg", kjer sem že sedaj drugo polovico do polnega delovnega časa. Veliko zadovoljstvo je delati v urejenem okolju, kjer se lahko posvetim pacientovim potrebam. Mimogrede, 7,5 min/za pacienta je izmerjen časovni interval, nikakor standard in ima podlago v doktorskem delu v katerem je podrobna analiza obremenitev z delom družinskih zdravnikov. Hvala za vaš strokovni odziv.
FjodorKirilovic sporočil: 985
[#3036047] 05.02.24 15:59
Odgovori   +    6
Tale članek ni tako bedast kot prejšnji prispevki avtorja.
S spodnjo ugotovitvijo se v osnovi strinjam, čeprav je posplošena in je ne moremo aplicirati na vse zdravnike:
Zdravniki se vedejo racionalno tudi, če drži nekaj drugega – da gre pri stavki predvsem za to, da se zruši »leva« vlada. Zakaj? Drugačna, to je »desna« vlada, bi zdravstvo najverjetneje reševala prek (nadaljnje) privatizacije. Če bi bila ta izpeljana do popolnosti, bi se dokončno opravilo z »ujetostjo« v plačni sistem in demonizacijo zaslužkarskega motiva pri zdravnikih. Skratka, »desna vlada« verjetno pomeni boljši položaj zdravnikov.
Za razliko od avtorja verjamem, da z več (precej več) zasebnega v zdravstvu lahko izboljšamo rezultat za paciente in za dobre zdravnike.
S posnemanjem Sovjetske zveze ne bomo postali podobni Švici. Raje posnemajmo Švico.

Strani: 1