Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Odgovornost Roberta Goloba in zoprnost Janše

Strani: 1

aljosalp sporočil: 178
[#3012138] 01.12.22 02:22
Odgovori   +    5
Uff.. sem pričakoval več od članka. O Janši mislim, da bi se še kaj dodalo, je pa osnova ista. "Looking back in anger" so peli Oasis. Pa še za vse so krivi drugi in kakor njegova odaja na Nova24 "Kdo vam laže" je resnica samo tista iz ust slovenskega jezusa - Janeza.
Glede Goloba.. jaz bi prvo dodal, retorika je na mestu. Je malce bolj zgovoren Drnovšek po staturi. Mogoče z manj kilometrine, pa vse glih ima prezenco. Za napake se bo tudi njemu začel polniti backlog in bo tudi on imel putra na glavi. Je pa po Rop/Golubič/Kresal likvidaciji LDS, prišel novi LDS brez bremena preteklosti.. Ne vstane le fenix iz pepela.. tudi druga ptica lahko.. Golob :). Dajmo videti kaj bo prišlo iz tega.. upam da se ne bo nabralo tudi okoli tega novega obraza podobni Počivalški kakor se je zgodilo SMC. Sicer SMC je pred tem že Cerar obsodil na propad z majavo strukturo. Vsaj pri tem se mi zdi Svoboda malce bolj stabilna čeprav bo šele čas pokazal.
Froc sporočil: 2.028
[#3012152] 01.12.22 07:56
Odgovori   +    20
Vse OK, le ena stvar mi gre že malo na živce. Počasi bo čas, da se nehate ukvarjati s preteklostjo ali antijanšizmom. Ko je bil na oblasti je bilo že prav, sedaj pa je na oblasti Golob in je prav da se ukvarjate z njim tako intenzivno fokusirano, z oblastjo ki je na vrhu in sedaj odgovorna sama, ne pa z opozicijo, kot da je še vedno na oblasti. Kot da v resnici sami ne morete pozabiti Janše, ki naj bi bil nekako še vedno odgovoren. Dobro za njegovo reklamao, slabo za aktualnost in jasen pregled sedanjosti in odgovornosti Goloba.
hostamox sporočil: 8.460
[#3012153] 01.12.22 08:18 · odgovor na: aljosalp (#3012138)
Odgovori   +    6
Glede na to, da je v vlado povabil ali moral povabit levico in sd, dal mesto bratuskovi na zeleznici in trenutno prerivanje z Loredanom, meni ne kaže na dolgorocnejsi uspeh.
Zelim pa golobu vse najboljše in da npr odpika vse in gre v koalicijo z Nsi, ko preveč zagusti.
Ker s koncem volitvenega leta, "ciscenjem" za Janšo, bo vlada cedalje bolj na tapeti in morala nekaj pokazat.
Muki sporočil: 1.083
[#3012158] 01.12.22 08:34 · odgovor na: aljosalp (#3012138)
Odgovori   +    22
"Brez bremen preteklosti" in "glavni gost kongresa Svobode je Janković" ne gre skupaj. Sorry.
trocki sporočil: 1.224
[#3012160] 01.12.22 08:41
Odgovori   +    3
Ne morem si predstavljati, kakšen vik in krik bi bil, če bi se aktivne napotnice za posege in preglede, na katere je že običajno v javnem zdravstvu treba čakati nenormalno in nehumano dolgo, zaradi IT-spremembe, ki ni bila dovolj skrbno preverjena, preden je nekdo pritisnil na gumb, začele brisati tak čas lani.
Jaz pa si predstavljam. Nič drugače ne bi bilo kot zdaj. Oz. bi bil najverjetneje manjši vik in krik. Ker Janševi nasprotniki ne bi pomislili na to, da je za napako v programu kriv Janša osebno. Morda bi bil tarča minister za zdravstvo. Res pa je tudi to, da je bilo takrat toliko hujših afer, da bi ta izgledala minorna.
trocki sporočil: 1.224
[#3012162] 01.12.22 08:46 · odgovor na: Froc (#3012152)
Odgovori   +    7
[Froc]
Počasi bo čas, da se nehate ukvarjati s preteklostjo ali antijanšizmom.
To je res, ampak vedeti je treba, da je šele pol leta, odkar smo se ga rešili in en teden od zadnjega referenduma po njegovi krivdi. Pa Janša se ukvarja z osamosvojitvijo še 30 let po njej, dasiravno pri njej ni imel glavne vloge, pa s povojnimi poboji 75 let po le-teh.
0730ULtra3 sporočil: 1.466
[#3012167] 01.12.22 09:11
Odgovori   +    13
Zadnja sprememba: 0730ULtra3 01.12.2022 09:12
Vse kar bi moral Janša storiti po volitvah je, da bi se potuhnil in se za določen čas skril pred javnostjo, ter pustil, da Golobova vlada začne delati(tisti znani pregovor ne moti nasprotnika ko dela napake..). Še vedno, ko je to storil, je podpora SDS-u in opoziciji zrastla. Tako je pa z referendumi znova nase potegnil vso pozornost in spet se cela država ukvarja samo z Janšo, namesto z ukrepi in politiko vlade.
kzupanc sporočil: 10.519
[#3012186] 01.12.22 10:56 · odgovor na: trocki (#3012162)
Odgovori   +    0
[trocki]
> [Froc]
> Počasi bo čas, da se nehate ukvarjati s preteklostjo ali antijanšizmom.

To je res, ampak vedeti je treba, da je šele pol leta, odkar smo se ga rešili in en teden od zadnjega referenduma po njegovi krivdi. Pa Janša se ukvarja z osamosvojitvijo še 30 let po njej, dasiravno pri njej ni imel glavne vloge, pa s povojnimi poboji 75 let po le-teh.
kzupanc sporočil: 10.519
[#3012187] 01.12.22 10:57 · odgovor na: trocki (#3012162)
Odgovori   +    8
[trocki]
> [Froc]
> Počasi bo čas, da se nehate ukvarjati s preteklostjo ali antijanšizmom.

To je res, ampak vedeti je treba, da je šele pol leta, odkar smo se ga rešili in en teden od zadnjega referenduma po njegovi krivdi. Pa Janša se ukvarja z osamosvojitvijo še 30 let po njej, dasiravno pri njej ni imel glavne vloge, pa s povojnimi poboji 75 let po le-teh.
Nekateri se ukvarjajo z NOB še po 80 letih, pa s čarovniškimi procesi še stoletja po njih. Da ne bi o drugih častnih dejanjih in zločinih iz res daljne zgodovine.
aljosalp sporočil: 178
[#3012191] 01.12.22 11:08 · odgovor na: hostamox (#3012153)
Odgovori   +    0
Vse je res. Vendar to je po moji oceni kompromis, da ima širšo podporo, tako javnosti kakor lobijev. Politika je po definiciji umazana reč. Ni ga brez prstov v marmeladi. Kar bi rad videl je koliko bo na koncu mandata tistih, ki so roko v marmelado potisnili do komolca "ala Počivalšek". Če bo uspel obdržati kvazi normalno raven dialoga in zglednosti, ter se le obregnil ob umazane posle in gnile jabolke se rešil na način, da ne bo zasmrdelo v stranki potem bo imel moj glas na naslednjih volitvah. Seveda pa se lahko motim...
aljosalp sporočil: 178
[#3012193] 01.12.22 11:29 · odgovor na: Muki (#3012158)
Odgovori   +    1
Bom rekel tako, Iskanje konsenza in lobiranje za zmanjšanje trenja ne pomeni "zlizati se". Dokler je kakor je, za mene ima Golob še prazen backlog. Kakor sem napisal ima kredit biti brez večjih grehov in neglede da je v Gen-I prišel po političnih vezah je iz njega naredil neko solidno zgodbo o uspehu. Če bo tako naprej tudi v politiki, in bo pral umazano perilo doma ter pogosto praznil smeti stranke bo mogoče le kaj od njega.. Bili živi pa videli.
trocki sporočil: 1.224
[#3012194] 01.12.22 11:31 · odgovor na: kzupanc (#3012187)
Odgovori   +    3
[kzupanc]
Nekateri se ukvarjajo z NOB še po 80 letih, pa s čarovniškimi procesi še stoletja po njih. Da ne bi o drugih častnih dejanjih in zločinih iz res daljne zgodovine.
Če se z zgodovino ukvarjajo zgodovinarji, ni nič narobe. Problem je, ko se ukvarjajo z njo politiki v politične namene. In pri tem jo običajno tudi prikrajajo.
hostamox sporočil: 8.460
[#3012195] 01.12.22 11:32 · odgovor na: aljosalp (#3012191)
Odgovori   +    2
Politiko spremljam bolj prek naslovov, pa tudi hitro pozabim ponavadi.

Saj kaj je pa imel pocivalsek z "marmelado", če se ne motim je bil kmet, pa nekaj je imel s turisticnim holdingom, pa tiste nočitve pri nekaterih ministrih so bile problem.
Kot tale telef. klic loredana trenutno npr..
Fantje bi se lahko naučili od prejsnjih failov kaj, res pa da je loredan kirurg in še to ortoped, ti niso ravno znani po odprti glavi :).
Rokc5 sporočil: 2.857
[#3012198] 01.12.22 11:42 · odgovor na: 0730ULtra3 (#3012167)
Odgovori   +    4
[0730ULtra3]
Vse kar bi moral Janša storiti po volitvah je, da bi se potuhnil in se za določen čas skril pred javnostjo, ter pustil, da Golobova vlada začne delati(tisti znani pregovor ne moti nasprotnika ko dela napake..). Še vedno, ko je to storil, je podpora SDS-u in opoziciji zrastla. Tako je pa z referendumi znova nase potegnil vso pozornost in spet se cela država ukvarja samo z Janšo, namesto z ukrepi in politiko vlade.
Nekateri špekulirajo, da naj bi predsedovanje SDS-a prevzel Logar, Janša bi bil pa častni so-predsedujoči :):) Tako kot dvojica Janša/Pučnik :) In če je Janša tu potuhne, potem bo to kar kul.

Sicer pa si preberite odlično kolumno Štajnbuha:
www.portalplus.si/50...rez-janse/
hostamox sporočil: 8.460
[#3012199] 01.12.22 11:42 · odgovor na: trocki (#3012194)
Odgovori   +    6
Pravijo, da je zgodovina uciteljica zivljenja.
Pa tudi od pobojev je šele 30 let, ko so postali javno znani.
Mislim, da tudi v civilnem pravu dolocena dejanja ne zastarajo.
Tako da tole je še kar sveže.
Relavitizirat nepomebnost zaradi casovne oddaljenosti, se mi ne zdi primerno.

Bo pa vsekakor šlo počasi v pozabo, niso pa zato nič manj pomebna.
V ljudskem spominu je še zelo prisotno seziganje ljudi, ki jih je izvajala Rkc, pa je bilo to 400 let nazaj inz zelo omejenimi pisnimi viri.
0730ULtra3 sporočil: 1.466
[#3012206] 01.12.22 12:11 · odgovor na: Rokc5 (#3012198)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: 0730ULtra3 01.12.2022 12:12
To ne bi prav nič spremenilo situacije, ker bi ljudje potem v logarju videli zgolj nekega slamnatega predsednika, in posledično bi spet cela država zapadla v anti-janša histerijo, in Logarjevi upi za karkoli več bi splavali po vodi.
kzupanc sporočil: 10.519
[#3012208] 01.12.22 12:19 · odgovor na: trocki (#3012194)
Odgovori   +    0
[trocki]
> [kzupanc]
> Nekateri se ukvarjajo z NOB še po 80 letih, pa s čarovniškimi procesi še stoletja po njih. Da ne bi o drugih častnih dejanjih in zločinih iz res daljne zgodovine.

Če se z zgodovino ukvarjajo zgodovinarji, ni nič narobe. Problem je, ko se ukvarjajo z njo politiki v politične namene. In pri tem jo običajno tudi prikrajajo.
Ja. In ravno z mojimi primeri se tudi ukvarjajo politiki še danes in prikrajajo zgodovino.
kzupanc sporočil: 10.519
[#3012210] 01.12.22 12:23 · odgovor na: trocki (#3012194)
Odgovori   +    4
[trocki]
> [kzupanc]
> Nekateri se ukvarjajo z NOB še po 80 letih, pa s čarovniškimi procesi še stoletja po njih. Da ne bi o drugih častnih dejanjih in zločinih iz res daljne zgodovine.

Če se z zgodovino ukvarjajo zgodovinarji, ni nič narobe. Problem je, ko se ukvarjajo z njo politiki v politične namene. In pri tem jo običajno tudi prikrajajo.
Če bi se ukvarjali samo zgodovinarji (Mitja Ferenc) s povojnimi poboji, ne bi bil problem financirati izkopavanja, izdati mrliške liste, urediti spoštljiv pokop in obeležja. Pa je problem. Velik. Le zakaj???
In osamosvojitev. To je zgodovina. Za Slovenijo in Evropo izjemno pomembna. In nimam izkušenj, da bi bilo to poglavje v šoli za recimo 2 meseca in eno preverjanje znanja. Mogoče pa je?? Se tudi jaz motim, čaprav priznam, da dokaj redko.
trocki sporočil: 1.224
[#3012229] 01.12.22 15:24 · odgovor na: hostamox (#3012199)
Odgovori   +    1
[hostamox]
Pa tudi od pobojev je šele 30 let, ko so postali javno znani.
No, vsaj kolikor se jaz spomnim, bo precej več kot 30 let, odkar se govori o povojnih pobojih. Res da se ni govorilo o njih v msm medijih, ampak med ljudstvom pa je kljub temu krožilo. No, kakorkoli, akterji teh pobojev so skoraj gotovo že vsi mrtvi, torej se jih ne more več kaznovati. Zato ima lahko edino zgodovinska stroka še interes za raziskovanje tega.
trocki sporočil: 1.224
[#3012230] 01.12.22 15:30 · odgovor na: kzupanc (#3012210)
Odgovori   +    2
[kzupanc]
In osamosvojitev. To je zgodovina. Za Slovenijo in Evropo izjemno pomembna.
Osamosvojitev je pomembna za Slovenijo Ker očitno bo ta obstajala kot država več kot 30 let, kar ni bilo dano vsaki državi v zgodovini. Za Evropo pa to res ni bil pomemben dogodek, razen kot del sprememb v vzhodni Evropi v začetku 90-ih. Pa tudi sicer sta bila v prejšnjem stoletju vsaj dva dogodka neprimerno pomembnejša za Evropo.
bigl sporočil: 18.363
[#3012244] 01.12.22 17:37
Odgovori   +    8
Golob pravi, da imajo JJ dovolj in da naj gre v penzijo. Tudi on lahko ali bo moral slej, ko prej oditi. Na kratko: Golob ne bi bil nikjer v državnih službah ali politiki, če bi bil proti prejšnemu režimu in njihovim ponosnim naslednikom. JJ je nasprotnik ponosnih naslednikov in je vedno bil izvoljen v parlament. v tem je BISTVENA razlika. Naj Golob poskusi ponoviti kariero JJ! NIKOLI. Je že prestar in neizkušen. Takšni pa se radi predvsem hvalijo:-). Lastna hvala se pod mizo vala. Lep dan.
aljosalp sporočil: 178
[#3012304] 02.12.22 10:36 · odgovor na: hostamox (#3012195)
Odgovori   +    1
Meni je Počivalšek bil primer pri maskah in še pred tem je tarča imela par kočljivih situacij na tapeti. Kakor koli preveč flopov za nekoga ki se smatra "zmerno levi". Glede Loredana pa mislim, da so namere dobre, taktnost pa je na nivoju kafanske debate. Sicer ko čujem da je v igri Kuštrin in podobni ala Čebašek Travnik.. ti so oportunisti in nimajo nikoli dovolj. Mislim, cenim zdravnike in vem da je v tujini boljša plača. Da sem pragmatik, bi rekel tako. Za vse kritične poklice bi država lahko spremenila zakon o šolstvu, kjer bi visokošolstvo bilo "zastonj" (beri subvencijonirano) če kader ki diplomira oddela prvih x let v SLO nato pa lahko odide v tujino. Z izjemo specijalizacij v tujini. Če končaš šolanje in oddideš ven bi plačal šolnino, katero ti je država subvencijonirala. Isto bi lahko bilo za tujce. Šolanje je free če tujec ostane v SLO. Tako bi dobili kader ki bi delal vsaj par let v SLO. Seveda bi nadaljevanje karijere v SLO bilo pol odvisno od delovnih pogojev, kar pa je druga plat delovne zakonodaje, katero bi tudi lahko izboljšali. Tu cenim kako so to uredili za tuje investitorje v CRO.
hostamox sporočil: 8.460
[#3012307] 02.12.22 11:08 · odgovor na: aljosalp (#3012304)
Odgovori   +    2
Mislim, da je postavka, da mora ostat zdravnik isto let kot je opravljal specializacijo v slo.
Le diploma ne pomeni veliko, dosti:)
FIN-542731 sporočil: 473
[#3033446] 28.12.23 13:59 · odgovor na: aljosalp (#3012138)
Odgovori   +    2
[aljosalp]
Uff.. sem pričakoval več od članka. O Janši mislim, da bi se še kaj dodalo, je pa osnova ista. "Looking back in anger" so peli Oasis. Pa še za vse so krivi drugi in kakor njegova odaja na Nova24 "Kdo vam laže" je resnica samo tista iz ust slovenskega jezusa - Janeza.
Glede Goloba.. jaz bi prvo dodal, retorika je na mestu. Je malce bolj zgovoren Drnovšek po staturi. Mogoče z manj kilometrine, pa vse glih ima prezenco. Za napake se bo tudi njemu začel polniti backlog in bo tudi on imel putra na glavi. Je pa po Rop/Golubič/Kresal likvidaciji LDS, prišel novi LDS brez bremena preteklosti.. Ne vstane le fenix iz pepela.. tudi druga ptica lahko.. Golob :). Dajmo videti kaj bo prišlo iz tega.. upam da se ne bo nabralo tudi okoli tega novega obraza podobni Počivalški kakor se je zgodilo SMC. Sicer SMC je pred tem že Cerar obsodil na propad z majavo strukturo. Vsaj pri tem se mi zdi Svoboda malce bolj stabilna čeprav bo šele čas pokazal.
WTF? :)) Se en, ki se prebuja z Janezom v ustih in z jointom zaspi.

Holob je Fenix? Svoboda je stabilna? Daj, povej, ali travico pridelaš sam ali jo kupiš? Ker vsaj ta stvar izgleda pri tebi deluje.

Za prihodnje volitve boš rabil malce močnejšo robo. Prihaja pojoči major :)).
0531Zavar sporočil: 1.271
[#3033458] 28.12.23 17:15
Odgovori   +    1
Pred časom sem zapisal :
forum.finance.si/?m=...264&single

Najslabši predsedniki v SLo so Šarec, Alenka in Golob.

Tudi Pahor bi se lahko pridružil tej sveti trojici , ampak je medtem izpuhtel in se transformiral v sveto kravo :)

p.s.
SLovenija je žal postala leglo neambicioznoati, nesposobnosti, korupcije in šlepanja na EU. ...ja pa nepremičninski balon, tudi ni za pozabit :)
FIN-542731 sporočil: 473
[#3040097] 23.04.24 11:41 · odgovor na: aljosalp (#3012138)
Odgovori   +    2
[aljosalp]
Uff.. sem pričakoval več od članka. O Janši mislim, da bi se še kaj dodalo, je pa osnova ista. "Looking back in anger" so peli Oasis. Pa še za vse so krivi drugi in kakor njegova odaja na Nova24 "Kdo vam laže" je resnica samo tista iz ust slovenskega jezusa - Janeza.
Glede Goloba.. jaz bi prvo dodal, retorika je na mestu. Je malce bolj zgovoren Drnovšek po staturi. Mogoče z manj kilometrine, pa vse glih ima prezenco. Za napake se bo tudi njemu začel polniti backlog in bo tudi on imel putra na glavi. Je pa po Rop/Golubič/Kresal likvidaciji LDS, prišel novi LDS brez bremena preteklosti.. Ne vstane le fenix iz pepela.. tudi druga ptica lahko.. Golob :). Dajmo videti kaj bo prišlo iz tega.. upam da se ne bo nabralo tudi okoli tega novega obraza podobni Počivalški kakor se je zgodilo SMC. Sicer SMC je pred tem že Cerar obsodil na propad z majavo strukturo. Vsaj pri tem se mi zdi Svoboda malce bolj stabilna čeprav bo šele čas pokazal.
S takšnimi komentatorji in takšnimi "ptiči" pač imamo državo, kot si jo zaslužimo - zahojeno, zablojeno, zaplonkano, kjer je največja vrednosta "šlepanje" in ne ustavarjanje.

Ja, tako je živeti v "svobodni" državi. Brez ustreznih vrednot.

P.S. Glede na standarde, ki jih postavljajo slovenski predstavniki vrednot, je naslednji premier pojoči major. :)) Primerjava Drnovška in Holoba pa je žaljiva ... mogoče sprejemljiva za IQ naših prednikov nekaj 10 tisoč let nazaj.

Strani: 1