Strani: 1

bigl sporočil: 18.363
[#3012130] 30.11.22 19:12
Odgovori   +    42
Ne vem zakaj so razočarani, saj od omenjenih dveh ni za pričakovati, da bi te zadeve sploh razumela, razmišljam. Le dan.
Rokc5 sporočil: 2.857
[#3012131] 30.11.22 19:19 · odgovor na: bigl (#3012130)
Odgovori   +    44
Mislim, da je pomembno, da so se oglasili, da ne bodo gospodarstveniki dajali vtis, da jih ima lahko en mulc za norca.
hostamox sporočil: 8.460
[#3012133] 30.11.22 20:20 · odgovor na: Rokc5 (#3012131)
Odgovori   +    9
Zadnja sprememba: hostamox 30.11.2022 20:21
Takole po občutku so Železniki ena precej zaj. situacija in da rasteš tam gor, ne vem. Tisti, ki sem jih jaz srečeval so radi pil in poslušali glasno musko. Ena taka depresivna subkultura. Kot da so jezni nase in cel svet okoli sebe.
Zasavje je po obcutku boljše za življenje. Ko sem enkrat slišal,da je Mesec iz Železnikov sem si rekel, to bo še zanimivo in je res.
FIN-379669 sporočil: 7.929
[#3012134] 30.11.22 20:38 · odgovor na: hostamox (#3012133)
Odgovori   +    13
:)
Dvomim, da so Domel in druga uspešna podjetja iz Železnikov, Selc ... in te doline nastala iz depresivnih nagibov...
... tako da po moje tvoja teza, da so tam bolj depresivni od ljudi v Zagorju, Trbovlju... po moje ne.
hostamox sporočil: 8.460
[#3012139] 01.12.22 03:05 · odgovor na: FIN-379669 (#3012134)
Odgovori   +    0
To se čisto strinjam.
A po občutku to območje ni ravno "pretocno", ne prihaja do novih idej, ki jih npr prinesejo popotniki ali pa vracajoci domačini.
Ce imaš dober siht, kaj bi hodil drugam:).
Zasavje vseeno prevetruje Sava.
Pač tak občutek.
Veliko podjetje ni nujno dobro za majhen kraj na dolgi rok.
Ko pride do obrata trenda imaš hitro socialni problem.
No upam, da lukec razbije moj stereotip,o zeleznicarjih ali zeleznikarjih;).
Muki sporočil: 1.075
[#3012149] 01.12.22 07:35
Odgovori   +    23
To je pa čudno, da je dete tako mimo pihnilo. Saj vsi vemo, da na FDV ali pa FF pridobiš taka ekonomska znanja, da zlahka pariraš ekonomistom v kakšni pogovorni oddaji.
Froc sporočil: 2.002
[#3012151] 01.12.22 07:46
Odgovori   +    20
Železniki in Selška dolina so res odmaknjeni, a porajajo mnogo samobitnih in pokončnih ljudi sposobnih se boriti z okoljem in si ga prilagoditi. Na primer tudi Gartnerja, ki sta nekoč dvignila našo smučarijo iz obstrankarjev v silo ki se še danes zato poskuša spopsadati z najboljšimi. Enako je tudi z delavci in vodilnimi v tamkajšnjih podjetjih. Na svojih rokah in možganih so pripeljali industrijo na današnji nivo. Edino kar si najbolj želijo pri tem je, da če že vlada ne pomaga, je da jih pustijo, da še naprej delajo po svoje. Mesec pa je zrasel tam v nekem zakotju in mu ni prepihalo možganov in so ga po malem izločili. Pa se jim takole otročje maščuje, ali pa da še ni odrasel, da bi predelal otroške travme in začel delati prav namesto iz otroških nagibov. Prej je on na napačnem mestu, ne ljudje v tovarni.
trocki sporočil: 1.191
[#3012156] 01.12.22 08:31 · odgovor na: hostamox (#3012133)
Odgovori   +    1
Aha, zato torej v tistih krajih vedno volijo Janšo :))
Rokc5 sporočil: 2.857
[#3012163] 01.12.22 08:55 · odgovor na: Froc (#3012151)
Odgovori   +    13
Zadnja sprememba: Rokc5 01.12.2022 08:57
Podpišem. Pa še dodajam: Ne vem koliko poznate res tiste kraje ali ste kdaj bili tam.
Kar se tiče same doline in da je odmaknjena. Ja in ne. Dolina je bolj ozka od Poljanske in cesta na kar nekaj mestih ni urejena, ampak ob ureditvi ceste je pa Škofja Loka takoj zraven od tam si pa praktično v osrednji Sloveniji (LJ, Kranj, celotna Gorenjska). Tako, da je tu samo vprašanje vložka v cesto (ki bi posledično tudi zmanjšal 'commute time')

Dejansko je podjetij kar nekaj, ne vrti se vse okrog Domela. Tudi obrt, kmetijstvo je za slovenske razmere izjemno urejeno, lesarstvo in gozdarstvo. Ljudje so izjemno delovni - če bi bili v depri se jim verjetno ne bi dalo delat. In JA, verjetno imajo tudi neke vrednote in se pozna.

Dolina ni brez sonca, sonce je, ga je pač manj, razgledi so lepi v višjih okoliških vaseh, spodaj si pač v dolini, ni pa povsod tako izjemno ozka.

Pa še nekaj, kraji so izjemno urejeni, ljudje so tudi svoj lasten denar (in čas) vložili in vsi kraji, vse bajte, štale, seniki so popedenani v nulo. Vse v kamnu, lesu, še kakšne slike in freske na fasadah, vse okusno obnovljeno. Z javno infrastrukturo vred, ki je zelo lepo izvedena.

Jaz že dolgo trdim, da je Selška dolina edini del Slovenije, ki po izgledu res najbolj spominja ne samo na Avstrijo, celo na Švico. In če dam takšno primerjavo, potem veste o kakšnih kriterijih govorimo. Preprosto ko se zapelješ noter je v nulo urejeno vse in ni primerjave z Zasavjem, ni šans.
P46000 sporočil: 299
[#3012164] 01.12.22 08:59 · odgovor na: hostamox (#3012133)
Odgovori   +    0
[hostamox]
Takole po občutku so Železniki ena precej zaj. situacija in da rasteš tam gor, ne vem. Tisti, ki sem jih jaz srečeval so radi pil in poslušali glasno musko. Ena taka depresivna subkultura. Kot da so jezni nase in cel svet okoli sebe.
Zasavje je po obcutku boljše za življenje. Ko sem enkrat slišal,da je Mesec iz Železnikov sem si rekel, to bo še zanimivo in je res.
www.nijz.si/sites/ww...i_nijz.pdf

Stran 5
trocki sporočil: 1.191
[#3012169] 01.12.22 09:35 · odgovor na: Rokc5 (#3012163)
Odgovori   +    1
[Rokc5]
Jaz že dolgo trdim, da je Selška dolina edini del Slovenije, ki po izgledu res najbolj spominja ne samo na Avstrijo, celo na Švico.
No, s tako primerljivostjo pa se res ni za hvalit ;)
hostamox sporočil: 8.460
[#3012179] 01.12.22 10:40 · odgovor na: Rokc5 (#3012163)
Odgovori   +    1
Ja in potlej raste lukec gor v kraju, kjer je vse urejeno, ljudje radi delajo in žive verjetno bolj konzervativno, po moznosti še priseljenim staršem, ki morajo delat za mezdo in morajo sparat, da pridejo na isto raven.
Kaj misliš, kaj dela to v mladih.
Še amisi baje pustijo svojo mladino par let v svet, da izkusijo vse užitke preden se vprezejo v njihovo kulturo.

Urejenost ne pomeni nujno mentalnega zdravja.
hostamox sporočil: 8.460
[#3012181] 01.12.22 10:44 · odgovor na: trocki (#3012156)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: hostamox 01.12.2022 10:51
[trocki]
Aha, zato torej v tistih krajih vedno volijo Janšo :))
Ne vem, če so tisti s katerim sem imel stik bili za Janšo, prej kontra.
V tistih krajih sem bil parkrat kot osnovnosolec, tako da se ne spominjam kako izgledajo. Bomo sli familiarno na izlet, ce je res kot Švica :). Z ljudmi iz teh krajev pa sem imel stike bolj v studentskih letih.
mar123 sporočil: 1.403
[#3012184] 01.12.22 10:54 · odgovor na: bigl (#3012130)
Odgovori   +    0
[bigl]
Ne vem zakaj so razočarani, saj od omenjenih dveh ni za pričakovati, da bi te zadeve sploh razumela, razmišljam. Le dan.
Upam da bodo zakon se uskladili. Valjda je interrs podjetja da ne placajo nic davka, ampak nek kompromis bi bilo dobro dosezt, ce so vzorcni primer
Rokc5 sporočil: 2.857
[#3012196] 01.12.22 11:35 · odgovor na: hostamox (#3012179)
Odgovori   +    3
Ne vem, kaj se je dogajalo familialno tam. Vem edino (to je čisti baba rekla, baba kazala!), da baje ima Lukec zakramente in naj bi bili žlahta in družina kao člani SLS-a (?). Saj pravim, glede na govorice, ne vem kakšna familija so, kako in kaj, nimam pojma in me ne briga.

Kaj je šlo tu narobe, ne vem. Čeprav, da ga je en FDV tako obrnil....

Naša žlahta in vsi so desni, konservativci, katoliki, in vi na forumu veste, da sem hodil na FDV (sem pisal pred leti prigode 'whistleblowerja iz FDV-ja' in ob vsakem trenutku poudarjam, da sem kot uni. dipl. družboslovec velik zaveznik inženirjev in tehničnega kadra). In glede na moje izpovedi na Financah mene Ljubljanski študentski lajf in FDV nista obrnila niti za milimeter. Kvečjemu sta me utrdila v prepričanjih LOL. Pa sem kot študent užival v LJ, saj je bilo kul, žurke, prijateljstva, življenje v urbanem okolju, nč ne rečem, čist o.k pač.

Zakaj je obrnilo Lukca, hm nimam pojma. Mogoče se ni zmogel soočiti z prekariatom tam po krizi 2008, mogoče ga je šokirala realnost življenja študenta FDV, ker recimo če bi bil uni. dipl. inženir, bi morda bilo bolj jasno in bi imel vsaj odprto neko življenjsko pot na Domel (ali pa LTH, Iskro v Kranju itd.)? Ne vem.

Je pa nekako za javnost smešna zgodba kako je Lukec iz konservativnih/delovnih Železnikov postal aktivist leve civilne družbe in predsedujoči stranki Levica :)
trocki sporočil: 1.191
[#3012197] 01.12.22 11:36 · odgovor na: hostamox (#3012181)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: trocki 01.12.2022 11:36
No, morda delam krivico Železnikom. Sam poznam dva od tam in sta oba čisto normalna. Res pa spadajo Železniki v zloglasni volilni okraj Škofja Loka 2.
hostamox sporočil: 8.460
[#3012201] 01.12.22 11:48 · odgovor na: Rokc5 (#3012196)
Odgovori   +    2
Saj veš da so konvertiti ponavadi najbolj goreči.
Mesecniki so čisto dobra popestritev DZ, le da se zraven ne nalepijo še kaki operativci.
Ker tile mislim, da raje govorijo kot delajo :).
V osnovi po mojem ne misli nič slabega, sam tudi Rkc, pa komunisti, kspitalizem, islam v osnovi niso slabi.
hostamox sporočil: 8.460
[#3012203] 01.12.22 11:59 · odgovor na: trocki (#3012197)
Odgovori   +    0
Večina ljudi je vedno normalnih, je pa res trenutno desnica mogoce malo militantnejsa, sam to je stvar zgodovinskih trenutkov, kot so bili komunisti, levi pol l 40 do 50.
Ali pa Kosovu trenutno kosovarji prej so bili pa srbi.
Vsaka vladajoca opcija pac mora imeti meke cure pod sabo, če hoče vladat.
Nasprotniki pa pridejo s silo.
Podobno rimljani in barbari.
FIN-542731 sporočil: 464
[#3012217] 01.12.22 14:02 · odgovor na: Rokc5 (#3012131)
Odgovori   +    3
[Rokc5]
Mislim, da je pomembno, da so se oglasili, da ne bodo gospodarstveniki dajali vtis, da jih ima lahko en mulc za norca.
Ne žalite mulcov zaradi šmrkavca :)).
FIN-542731 sporočil: 464
[#3012219] 01.12.22 14:08 · odgovor na: trocki (#3012197)
Odgovori   +    4
[trocki]
No, morda delam krivico Železnikom. Sam poznam dva od tam in sta oba čisto normalna. Res pa spadajo Železniki v zloglasni volilni okraj Škofja Loka 2.
Predlagam Finance, da naredi akcijo zbiranja zamaškov za takšne paciente ...
Kaj bi vi brez JJ. Saj bi se še pobili med seboj :))).
P.S. Sem le citiral pokojnega g. Drnovška ...
kzupanc sporočil: 10.517
[#3012220] 01.12.22 14:18 · odgovor na: hostamox (#3012133)
Odgovori   +    4
[hostamox]
Takole po občutku so Železniki ena precej zaj. situacija in da rasteš tam gor, ne vem. Tisti, ki sem jih jaz srečeval so radi pil in poslušali glasno musko. Ena taka depresivna subkultura. Kot da so jezni nase in cel svet okoli sebe.
Zasavje je po obcutku boljše za življenje. Ko sem enkrat slišal,da je Mesec iz Železnikov sem si rekel, to bo še zanimivo in je res.
Ha ha ha :)
Dobra :)
Ne bi rekel, da je tako. Vsaj ne v povprečju.
Meni Zasavje deluje bolj depresivno.

Resno: V Selški dolini in v Železnikih je super. Pridite pogledat.

Poz: Po prebivališču prebivalec MOL, rojen in po duši pa vedno iz Selške doline.
kzupanc sporočil: 10.517
[#3012221] 01.12.22 14:21 · odgovor na: trocki (#3012156)
Odgovori   +    2
[trocki]
Aha, zato torej v tistih krajih vedno volijo Janšo :))
Ni nič drugače kot drugod: v Železnikih je veliko levih, po vaseh in v hribih okoli pa več takih z zdravo kmečko pametjo. Ha ha :)
Froc sporočil: 2.002
[#3012239] 01.12.22 16:28 · odgovor na: Rokc5 (#3012163)
Odgovori   +    4
[Rokc5]
Podpišem. Pa še dodajam: Ne vem koliko poznate res tiste kraje ali ste kdaj bili tam.
Kar se tiče same doline in da je odmaknjena. Ja in ne. Dolina je bolj ozka od Poljanske in cesta na kar nekaj mestih ni urejena, ampak ob ureditvi ceste je pa Škofja Loka takoj zraven od tam si pa praktično v osrednji Sloveniji (LJ, Kranj, celotna Gorenjska). Tako, da je tu samo vprašanje vložka v cesto (ki bi posledično tudi zmanjšal 'commute time')

Dejansko je podjetij kar nekaj, ne vrti se vse okrog Domela. Tudi obrt, kmetijstvo je za slovenske razmere izjemno urejeno, lesarstvo in gozdarstvo. Ljudje so izjemno delovni - če bi bili v depri se jim verjetno ne bi dalo delat. In JA, verjetno imajo tudi neke vrednote in se pozna.

Dolina ni brez sonca, sonce je, ga je pač manj, razgledi so lepi v višjih okoliških vaseh, spodaj si pač v dolini, ni pa povsod tako izjemno ozka.

Pa še nekaj, kraji so izjemno urejeni, ljudje so tudi svoj lasten denar (in čas) vložili in vsi kraji, vse bajte, štale, seniki so popedenani v nulo. Vse v kamnu, lesu, še kakšne slike in freske na fasadah, vse okusno obnovljeno. Z javno infrastrukturo vred, ki je zelo lepo izvedena.

Jaz že dolgo trdim, da je Selška dolina edini del Slovenije, ki po izgledu res najbolj spominja ne samo na Avstrijo, celo na Švico. In če dam takšno primerjavo, potem veste o kakšnih kriterijih govorimo. Preprosto ko se zapelješ noter je v nulo urejeno vse in ni primerjave z Zasavjem, ni šans.
Žlahto imam v Železnikih, pa ne v delu kjer en mesec ni niti sonca. :) Pa nič hudega glede Zasavja, vsak ima svoj najljubši kraj in vsak kraj svojo posebnost, kar nas samo bogati. Osebno menim samo, da kdor se zmore dvigniti nad povprečje in se širiti, si je zalužil, da se ga ceni in če že ne podpira, vsaj ne omejuje ali se mu jemlje denar in voljo.
FIN-467473 sporočil: 1.670
[#3012263] 01.12.22 20:48
Odgovori   +    0
Hvala bogu,da ne bo več minister za delo,ker je tako in tako nesposoben za to funkcijo.

Strani: 1