Strani: 1

anon-178149 sporočil: 4.311
[#3007558] 27.09.22 14:32
Odgovori   +    9
Svarijo pred dvema razpokama na plinovodu Severni tok 1 in eno na Severnem toku 2. Zaenkrat je vzrok za puščanja še neznan, strokovnjaki in Kremelj pa ne izključujejo možnosti sabotaže.
Ma kakšna sabotaža, kolikor je znano iz zadnjega pol leta so Rusi sami obstreljevali oba plinovoda. No vsaj tako nas prepričuje predstavnik Zelenih iz Kijeva...

Razumnejši in neoprani pa se vprašajo kdo ima interes... ST 2 je bil zaprt zaradi interesa ZDA in ni nikoli pričel s komercialnim delovanjem, ST 1 je šel v nos ZDA in Ukrajini in tu je potrebno iskati razloge za sabotažo.....
crt sporočil: 27.192
[#3007561] 27.09.22 14:42
Odgovori   +    2
Gas bubbles from Nord stream 2 leak reaching surface of the ocean in area measuring more than 100 metres in diameter - Danish energy authority chief
FIN-544124 sporočil: 2.871
[#3007577] 27.09.22 18:12
Odgovori   +    5
Sem se spraševal, kdaj bo kakšen medij v Sloveniji objavil to zadevo ?

V Avstrijskih medijih sem jo prebral včeraj pozno zvečer.

Takoj se mi je porajalo vprašanje, kdo ima interes, da že lep čas dela vse mogoče stvari, da oslabi EU ?

Mogoče bi bilo zanimivo poslušati in/ali prebrati pesem "Besuchen Sie Europa solange es noch steht", ki jo je leta 1983 izdala Nemška skupina Geier Sturzflug !!!
0531Zavar sporočil: 1.271
[#3007590] 27.09.22 20:19
Odgovori   +    0
Kaliningrad je blizu mesta eksplozij.
In ima prenovljene podmorniške kapacitete:
www.navalnews.com/na...-doctrine/
VBMS sporočil: 512
[#3007641] 28.09.22 09:54
Odgovori   +    7
ZDA so napadle infrakstrukturo NATO članic - EU držav. Nič več in nič manj.
aimon sporočil: 1.924
[#3007668] 28.09.22 14:00
Odgovori   +    2
"Švedske oblasti so danes odkrile uhajanje plina iz dveh ruskih plinovodov pod Baltskim morjem"
Na Quori je bilo vprašanje:
V: Kaj mislite, kaj je povzročilo škodo na plinovodih pod Baltskim morjem?

O: Vse kaže na sabotažo. Zdaj bo veliko vprašanje, kdo je izvedel to sabotažo. Na zahodu vam bodo vsi rekli, da je bila to Rusija. Na ruski strani vam bodo vsi rekli, da to niso bili oni, ampak sami Evropejci ali celo Američani... Komu boste tukaj verjeli? Ali raje verjamete propagandi Kremlja ali zahodnjakom? Celotno vprašanje je povezano s to izbiro, ki jo morate narediti. Bi raje verjeli diktatorju, ki že mesece ponavlja, da v Ukrajini ne vodi vojne, ampak navadno specialno vojaško operacijo, ali zahodnjakom, ki vam prikazujejo vojne zločine, ki jih je po Putinovem ukazu zagrešila ruska vojska? Sam sem izbral svojo stran: stran svobode in demokracije. To je tabor Putinovih nasprotnikov. Tabor, ki podpira Ukrajino za njeno identiteto in njeno ozemlje. Tabor, ki želi trajen mir v Evropi. Po mojem mnenju je Rusija tista, ki je odgovorna za to sabotažo ... Na vas je, da podate svoje mnenje.

Strani: 1