Strani: 1

0126Bacis sporočil: 3.030
[#2996088] 04.05.22 04:36
Odgovori   +    6
Ocenjeni letni prihranek pri elektriki (v EUR) 159,6
To pove vse!
XPODJ4 sporočil: 66
[#2996092] 04.05.22 07:21 · odgovor na: 0126Bacis (#2996088)
Odgovori   +    6
Kot razumem je celotna elektrarna na kredit. Ko bo odplačana, bo prihranek ob enakih cenah elektrike višji za dobrih 1.200€ na leto.
bigl sporočil: 18.363
[#2996097] 04.05.22 08:47
Odgovori   +    7
Seveda se splača, ampak po golobovo viška denarja ne rabi, saj ga bo zapravil za neumnosti. To pa je vprašanje za @Miloša ali res ne potrebuje denarja in ali ga bo res sfrčkal.
Seveda pa Golobu ni jasno, da je prihodek tudi prihranek in ima človek zato več denarja.....Če človek ne razume te enostavne gospodinjske logike, po moje ni za vodenje države, ah, itak jo vodijo drugi. Razmišljam. Lep dan.
AndrejTribuson sporočil: 167
[#2996098] 04.05.22 08:56
Odgovori   +    0
Kot je meni znano, je treba ob oddajanju elektrike v omrežje (sončna elektrarna) obračunavati elektriko, tako kupljeno kot prodano po enotarifni ceni. Ta je v primeru enake porabe nizko in visokotarifne elektrike okoli 20% višja, kot če bi obračunavali dvotarifno. Skratka, če imaš sončno elektrarno, moraš razliko med prejeto in oddano elektriko plačevati po enotarifni postavki, ki je manj ugodna kot dvotarifna. Ali je Miloš to "neugodnost" pri svojih izračunih prihrankov upošteval?
XDONA1 sporočil: 1.166
[#2996099] 04.05.22 09:02 · odgovor na: bigl (#2996097)
Odgovori   +    14
[bigl]
Seveda se splača, ampak po golobovo viška denarja ne rabi, saj ga bo zapravil za neumnosti. To pa je vprašanje za @Miloša ali res ne potrebuje denarja in ali ga bo res sfrčkal.
Seveda pa Golobu ni jasno, da je prihodek tudi prihranek in ima človek zato več denarja.....Če človek ne razume te enostavne gospodinjske logike, po moje ni za vodenje države, ah, itak jo vodijo drugi. Razmišljam. Lep dan.
Pa dajte se prosim malo ustaviti s tem Golobom in ne smetite vsake teme z njim. Razumem, da vam gre na živce ker ni iz "vaše" politične garniture, ampak preden kritizirate, vsaj počakajte, da pride na oblast. Počasi postajate dolgočasni s tem vašim enoznačnim "razmišljanjem".
milos9 sporočil: 1.046
[#2996100] 04.05.22 09:28 · odgovor na: XPODJ4 (#2996092)
Odgovori   +    0
Točno tako, po 10 letih
bigl sporočil: 18.363
[#2996108] 04.05.22 10:08 · odgovor na: XDONA1 (#2996099)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: bigl 04.05.2022 10:12
[XDONA1]
> [bigl]
> Seveda se splača, ampak po golobovo viška denarja ne rabi, saj ga bo zapravil za neumnosti. To pa je vprašanje za @Miloša ali res ne potrebuje denarja in ali ga bo res sfrčkal.
> Seveda pa Golobu ni jasno, da je prihodek tudi prihranek in ima človek zato več denarja.....Če človek ne razume te enostavne gospodinjske logike, po moje ni za vodenje države, ah, itak jo vodijo drugi. Razmišljam. Lep dan.

Pa dajte se prosim malo ustaviti s tem Golobom in ne smetite vsake teme z njim. Razumem, da vam gre na živce ker ni iz "vaše" politične garniture, ampak preden kritizirate, vsaj počakajte, da pride na oblast. Počasi postajate dolgočasni s tem vašim enoznačnim "razmišljanjem".
S svojimi izjavami in partnerji predstavlja določeno tveganje za Slovenijo, razmišljam in je prav, da se to tudi omenja, kar se da pogosto. Za nekoga je nekaj enoznačno za drugega pa ni:-). Ta politična garnitura ni bila moja, je bila slovenska, za mene normalnejša, kot je golobova, ki izključuje doberšen del slovencev s svojo svobodo. In ker še sploh ni predstavil programa, že govori o dveh mandatih, da je to novo v njihovem programu. Judovski pregovor pravi, ne kupuj dveh parov čevljev naenkrat, ker ne veš, če boš ponosil enega......Lep dan.
XDONA1 sporočil: 1.166
[#2996114] 04.05.22 11:12 · odgovor na: bigl (#2996108)
Odgovori   +    6
[bigl]
> [XDONA1]
> > [bigl]
> > Seveda se splača, ampak po golobovo viška denarja ne rabi, saj ga bo zapravil za neumnosti. To pa je vprašanje za @Miloša ali res ne potrebuje denarja in ali ga bo res sfrčkal.
> > Seveda pa Golobu ni jasno, da je prihodek tudi prihranek in ima človek zato več denarja.....Če človek ne razume te enostavne gospodinjske logike, po moje ni za vodenje države, ah, itak jo vodijo drugi. Razmišljam. Lep dan.
>
> Pa dajte se prosim malo ustaviti s tem Golobom in ne smetite vsake teme z njim. Razumem, da vam gre na živce ker ni iz "vaše" politične garniture, ampak preden kritizirate, vsaj počakajte, da pride na oblast. Počasi postajate dolgočasni s tem vašim enoznačnim "razmišljanjem".

S svojimi izjavami in partnerji predstavlja določeno tveganje za Slovenijo, razmišljam in je prav, da se to tudi omenja, kar se da pogosto. Za nekoga je nekaj enoznačno za drugega pa ni:-). Ta politična garnitura ni bila moja, je bila slovenska, za mene normalnejša, kot je golobova, ki izključuje doberšen del slovencev s svojo svobodo. In ker še sploh ni predstavil programa, že govori o dveh mandatih, da je to novo v njihovem programu. Judovski pregovor pravi, ne kupuj dveh parov čevljev naenkrat, ker ne veš, če boš ponosil enega......Lep dan.
Ne bova smetila tukaj, zato bom samo na kratko. Za Slovenijo je večje tveganje predstavljal /predstavlja JJ in njegova ekipa. Zakaj? Zato, ker če nisi z njim, si proti njemu. To je ta ENOZNAČNOST. Ko boste nekateri sposobni konstruktivne kritike lastnih vrst in samorefleksije, potem lahko govorimo o odprtosti. Me pa predvsem moti dvoje, da se kritizira nekdo, ki še dneva ni zasedel na dotičnem položaju in da se ta "nekdo" tlači v vsak komentar, o elektriki, politiki, avtomobilizmu, rožah, itd... vstavi po potrebi....
bigl sporočil: 18.363
[#2996123] 04.05.22 13:01 · odgovor na: XDONA1 (#2996114)
Odgovori   +    5
[XDONA1]
> [bigl]
> > [XDONA1]
> > > [bigl]
> > > Seveda se splača, ampak po golobovo viška denarja ne rabi, saj ga bo zapravil za neumnosti. To pa je vprašanje za @Miloša ali res ne potrebuje denarja in ali ga bo res sfrčkal.
> > > Seveda pa Golobu ni jasno, da je prihodek tudi prihranek in ima človek zato več denarja.....Če človek ne razume te enostavne gospodinjske logike, po moje ni za vodenje države, ah, itak jo vodijo drugi. Razmišljam. Lep dan.
> >
> > Pa dajte se prosim malo ustaviti s tem Golobom in ne smetite vsake teme z njim. Razumem, da vam gre na živce ker ni iz "vaše" politične garniture, ampak preden kritizirate, vsaj počakajte, da pride na oblast. Počasi postajate dolgočasni s tem vašim enoznačnim "razmišljanjem".
>
> S svojimi izjavami in partnerji predstavlja določeno tveganje za Slovenijo, razmišljam in je prav, da se to tudi omenja, kar se da pogosto. Za nekoga je nekaj enoznačno za drugega pa ni:-). Ta politična garnitura ni bila moja, je bila slovenska, za mene normalnejša, kot je golobova, ki izključuje doberšen del slovencev s svojo svobodo. In ker še sploh ni predstavil programa, že govori o dveh mandatih, da je to novo v njihovem programu. Judovski pregovor pravi, ne kupuj dveh parov čevljev naenkrat, ker ne veš, če boš ponosil enega......Lep dan.

Ne bova smetila tukaj, zato bom samo na kratko. Za Slovenijo je večje tveganje predstavljal /predstavlja JJ in njegova ekipa. Zakaj? Zato, ker če nisi z njim, si proti njemu. To je ta ENOZNAČNOST. Ko boste nekateri sposobni konstruktivne kritike lastnih vrst in samorefleksije, potem lahko govorimo o odprtosti. Me pa predvsem moti dvoje, da se kritizira nekdo, ki še dneva ni zasedel na dotičnem položaju in da se ta "nekdo" tlači v vsak komentar, o elektriki, politiki, avtomobilizmu, rožah, itd... vstavi po potrebi....
Kje vse se je vlačilo JJ in ekipo.....dan na dan vsepovsod proti, na vseh zvočnikih, pa so delali dobro, kar se pozna. O novem pa se res ne ve vsega, ker je bilo premalo časa, da bi se, razmišljam. Bo že čas pokazal, kaj je dobrega in kaj slabega. Oboje namreč tvori celoto. Lep dan.
P.S: Dosedaj, s tem kar je govoril ni še nič povedal, le piha na dušo mentorjem.....ker sam zmagat na volitvah pa res ni zmogel. Samo pogledat je potrebno ostale kandidate soliste, ki so bili brez medijskega baraža le hipna predstava za javnost z mikroprocenti podpore.
XDONA1 sporočil: 1.166
[#2996129] 04.05.22 14:17 · odgovor na: bigl (#2996123)
Odgovori   +    3
[bigl]
> [XDONA1]
> > [bigl]
> > > [XDONA1]
> > > > [bigl]
> > > > Seveda se splača, ampak po golobovo viška denarja ne rabi, saj ga bo zapravil za neumnosti. To pa je vprašanje za @Miloša ali res ne potrebuje denarja in ali ga bo res sfrčkal.
> > > > Seveda pa Golobu ni jasno, da je prihodek tudi prihranek in ima človek zato več denarja.....Če človek ne razume te enostavne gospodinjske logike, po moje ni za vodenje države, ah, itak jo vodijo drugi. Razmišljam. Lep dan.
> > >
> > > Pa dajte se prosim malo ustaviti s tem Golobom in ne smetite vsake teme z njim. Razumem, da vam gre na živce ker ni iz "vaše" politične garniture, ampak preden kritizirate, vsaj počakajte, da pride na oblast. Počasi postajate dolgočasni s tem vašim enoznačnim "razmišljanjem".
> >
> > S svojimi izjavami in partnerji predstavlja določeno tveganje za Slovenijo, razmišljam in je prav, da se to tudi omenja, kar se da pogosto. Za nekoga je nekaj enoznačno za drugega pa ni:-). Ta politična garnitura ni bila moja, je bila slovenska, za mene normalnejša, kot je golobova, ki izključuje doberšen del slovencev s svojo svobodo. In ker še sploh ni predstavil programa, že govori o dveh mandatih, da je to novo v njihovem programu. Judovski pregovor pravi, ne kupuj dveh parov čevljev naenkrat, ker ne veš, če boš ponosil enega......Lep dan.
>
> Ne bova smetila tukaj, zato bom samo na kratko. Za Slovenijo je večje tveganje predstavljal /predstavlja JJ in njegova ekipa. Zakaj? Zato, ker če nisi z njim, si proti njemu. To je ta ENOZNAČNOST. Ko boste nekateri sposobni konstruktivne kritike lastnih vrst in samorefleksije, potem lahko govorimo o odprtosti. Me pa predvsem moti dvoje, da se kritizira nekdo, ki še dneva ni zasedel na dotičnem položaju in da se ta "nekdo" tlači v vsak komentar, o elektriki, politiki, avtomobilizmu, rožah, itd... vstavi po potrebi....

Kje vse se je vlačilo JJ in ekipo.....dan na dan vsepovsod proti, na vseh zvočnikih, pa so delali dobro, kar se pozna. O novem pa se res ne ve vsega, ker je bilo premalo časa, da bi se, razmišljam. Bo že čas pokazal, kaj je dobrega in kaj slabega. Oboje namreč tvori celoto. Lep dan.
P.S: Dosedaj, s tem kar je govoril ni še nič povedal, le piha na dušo mentorjem.....ker sam zmagat na volitvah pa res ni zmogel. Samo pogledat je potrebno ostale kandidate soliste, ki so bili brez medijskega baraža le hipna predstava za javnost z mikroprocenti podpore.
O tem kako uspešno je JJ opravil mandat raje ne bi. Če mogoce stejete boj z murglami in drugimi namisljenimi sovražniki, z institucijami EU ter s podporo neizvoljnemu Trumpu za uspešno, naj tako tudi bo.
Tisti ki je sposoben videti in hoce videti, vidi, da ljudje rabijo sveze obraze, ne pa razprtijske sds, kulovcev in podobnih prezivelih konkretivizmov. Zato je zmagal, ne pa zaradi podpore iz murgl. Ce se spomniš zacetka, tudi ko Golob sploh se ni kandidiral, je imel 20+% podporo. Menda ne mislis, da so ze takrat murglski palcki obiskovali ljudi in jim sugerirali ??
JJ naj gre v pokoj in prepusti krmilo drugim, svežim. Potem bom pa tudj sam prispeval glas za desno sredino, ki mi je programsko bližje, kot levica.
comteo sporočil: 664
[#2996133] 04.05.22 15:02 · odgovor na: AndrejTribuson (#2996098)
Odgovori   +    1
[]
Kot je meni znano, je treba ob oddajanju elektrike v omrežje (sončna elektrarna) obračunavati elektriko, tako kupljeno kot prodano po enotarifni ceni. Ta je v primeru enake porabe nizko in visokotarifne elektrike okoli 20% višja, kot če bi obračunavali dvotarifno. Skratka, če imaš sončno elektrarno, moraš razliko med prejeto in oddano elektriko plačevati po enotarifni postavki, ki je manj ugodna kot dvotarifna. Ali je Miloš to "neugodnost" pri svojih izračunih prihrankov upošteval?

Slabo vam je znano.
Netmetering pomeni, da celo leto porabljaš in proizvajaš. 31.12 se odšteje prozvodnja od porabe. Če si porabil več, potem doplačaš razliko po še kar nizki ceni (5,9 do 6,9 centov je bilo večinoma), a če imaš več, potem ti razliko ne plačajo. Mehanizem je tako narejen, da demotivira izgradnjo predimenzioniranih elektrarn za domačo porabo.

Ljudje, ki imejo presežek, ga lahko ponudijo drugim osebam preko platform ali omogočijo polnjenje električnih avtov tretjim osebam. Večina je približno na nuli.
comteo sporočil: 664
[#2996134] 04.05.22 15:03 · odgovor na: 0126Bacis (#2996088)
Odgovori   +    0
[0126Bacis]
> Ocenjeni letni prihranek pri elektriki (v EUR) 159,6

To pove vse!

To je odlično.
Če se energija podraži je prihanek večji.
Po 10 letih je prihranek ogromen.
Odlična ivesticija.
AndrejTribuson sporočil: 167
[#2996172] 04.05.22 18:02 · odgovor na: comteo (#2996133)
Odgovori   +    1
[comteo]
Slabo vam je znano.
Netmetering pomeni, da celo leto porabljaš in proizvajaš. 31.12 se odšteje prozvodnja od porabe. Če si porabil več, potem doplačaš razliko po še kar nizki ceni (5,9 do 6,9 centov je bilo večinoma), a če imaš več, potem ti razliko ne plačajo. Mehanizem je tako narejen, da demotivira izgradnjo predimenzioniranih elektrarn za domačo porabo.

Ljudje, ki imejo presežek, ga lahko ponudijo drugim osebam preko platform ali omogočijo polnjenje električnih avtov tretjim osebam. Večina je približno na nuli.
Dobro vem, kaj je netmetering. Sedaj, ko je letna izravnava, še gre, ko bo mesečna, bo pa investicija rabila več časa do rentabilnosti.

Kar sem hotel opozoriti, je, da kdor želi imeti net metering, mora iti na enotarifno obračunavanje, ki je manj ugodno od dvotarifnega, če moraš konec leta doplačati razliko med prevzetim in oddanim v omrežje. Torej, če brez FNE porabiš iz omrežja 10.000 kWh letno, od tega recimo pol po nižji in pol po višji tarifi, boš po sedanjih GEN-I cenah plačal 1.036 Eur (z DDV) za dvotarifno merjenje in 1.159 Eur pri enotni tarifi. To je letno 123 Eur razlike. Če polovico pokriješ iz svoje FNE, še vedno plačaš 61,5 Eur več za enako količino porabljene elektrike, kot bi zanjo plačal pri dvotarifnem. In to je ta razlika, za katero želim videti, ali je bila upoštevana.
0322Avtom sporočil: 88
[#2999768] 18.06.22 15:12
Odgovori   +    0
To sporočilo je izbrisal avtor (20.06.2022 12:10)
0322Avtom sporočil: 88
[#2999855] 20.06.22 12:12 · odgovor na: milos9 (#2996100)
Odgovori   +    0
Milos, lako prosim podas vec informacij o zavarovanju elektrarne, kje to imas ter kaj vse to zavarovanje vsebuje? Namrec pri poizvedovanju pri triglavu so stevilke precej visje?

Strani: 1