36 min
Klemen Boštjančič: Pošta in Zavarovalnica Triglav ostajata strateški naložbi
51 min
Brezžične tehnologije prinašajo različne možnosti uporabe
53 min
Vlada začela s postopki za priznanje Palestine
1 ura
Blaž Brodnjak: NLB bo čez pet let delala milijardo evrov čistega dobička na leto 6
1 ura
Kako v hrvaški Istri skušajo rešiti pomanjkanje zdravstvenih delavcev: 20.000 evrov za nakup prvega stanovanja
2 uri
Koliko Never je prodal Rimac? In zakaj več ne bo delal električnih hiper avtov
2 uri
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
2 uri
Večer: Vlada bi sebi in drugim funkcionarjem plače zvišala prek 40 odstotkov 5
3 ure
Varnostna tveganja pri uporabi digitalne identitete
4 ure
Izzivi in prelomnice
6 ur
Vino tedna: Lapor belo 2020, Krapež
6 ur
Povezovanje slovenskih podjetij s poslovnimi priložnostmi v Nemčiji (Oglas)
9 ur
Obiskali smo skladišče visokoradioaktivnih odpadkov: zabojniki prenesejo padec letala
9 ur
FTX Has Billions More Than Needed to Pay Bankruptcy Victims 1
11 ur
Kaj ovira slovenska proizvodna podjetja pri uvedbi umetne inteligence
11 ur
Pred SMK: "Tiktokfikacija sveta naj bo lekcija vsakemu, ki bo zdaj postavljal digitalno strategijo"
11 ur
Kako razbohoteni državni gozdar žaga lesno industrijo 6
11 ur
(intervju) Tomaž Gornik, Better: Uspehe nizamo od Grčije do Walesa
11 ur
Kako se sladoledni prvak ščiti pred kibernetskimi napadi? (PRO)
16 ur
Siemens Energy čisti izgubarsko vetrno podružnico Gamesa in izboljšuje napovedi dobička

Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: članek Vodo dražijo nove dajatve

Strani: 1

anon-45394 sporočil: 24
[#7710] 09.10.06 23:08
Odgovori   +    0
Če bi "politiki", ki so v preteklih letih vodili komunalno politiko v sedanjem glavnem mestu in njegovemu predmestju investirali v gradnjo komunalne infrastrukture danes tega problema ne bi imeli. To kar je povedal članek, je samo vrh ledene gore.
Lepo, še bolj bi bilo pa koristno napraviti članek v katerem bi bilo prikazano koliko investicijskih namer bo potrebno, da bomo izpolnili direktivo EU, da bodo vsa gospodinjstva najpozneje 2015 oz 2017 priključena na kanalizacijske sisteme (da ne omenjam kako bo to vplivalo na ceno nepremičnin))? Že sedaj se potiho šušlja na enormne dvige komunalnih prispevkov, ki so posledica neinvesticij v preteklih letih/desteljetjih.
anon-103322 sporočil: 5
[#7751] 10.10.06 09:16 · odgovor na: anon-45394 (#7710)
Odgovori   +    0
Nasploh je v Sloveniji odnost drzave do nepremicnin in nepremicninskega trga naravnost absurden. Ker sem doma ravno iz obcine, cigar prvi moz je po nekem nadnaravnem cudezu bil vceraj v Financah omenjen kot "zupan obcine z najvisjo stopnjo gospodarske rasti", si ne morem pomagati da nebi omenil, kak drek  je v tej obcini priti do gradbenega dovoljenja. Ena sila zamudna prepreka je zahteva, da ima vsaka hisa dostop do javne poti oz. ceste. To bi samo po sebi sploh ne bilo problem, ce nebi cesta v naravi bila dobrih 30 metrov drugje kot je narisana, kjer tako kot je na karti poteka cez parcelo katera je v veseli "deljeni" lasti osmih (8) razlicnih lastnikov. Kljub temu, da cesta v naravi ni tam kjer je narisana, obcina zahteva sluznostno dovoljenje vseh lastnikov.

Alternativna, druga pot, ki se nemoteno dotika moje ( nakoc upam ) gradbene parcele je makadamska a prevozna in v uporabi. Je popolnoma v obcinski lasti in je nekoc bila del moje, sosednje parcele. Smesno, da se ta pot za dostop do nepremicnine ne sme uporabiti ker se ni bila klasificirana, za le-to je pa zmanjkalo javnih sredstev. Ze drugo leto zapored, ce sem prav razumel.

Vse to sem seveda izvedel sele nekaj tednov potem, ko sem si denarnico olajsal za astronomski znesek, ki ga obcina terja za komunalni prispevek, v katerega je seveda vsteta tudi cena asfaltne ceste, ki je brez nepotrebnih osem sluznostnih sploh ne smem uporabljati.

Mam samo jaz obcutek, da je tu nekaj hudo narobe?
anon-9939 sporočil: 17.846
[#7754] 10.10.06 09:23 · odgovor na: anon-103322 (#7751)
Odgovori   +    0
Ja. Najprej kratko in jedrnato povej kaj bi rad.
anon-103322 sporočil: 5
[#7757] 10.10.06 09:26 · odgovor na: anon-9939 (#7754)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-103322 10.10.2006 09:55

0219K21 wrote:
Ja. Najprej kratko in jedrnato povej kaj bi rad.
Katero pot uporabiti za dostop je popolnoma vseeno. Uporabljal bom asfaltno pot ravno tako kot vsi drugi krajani. Moti te predvsem ta "dvojni standard" in vse te prikrite stvari, ki jih odkrijes sele ko je komunalni prispevek ze placan.

Kot dvojni standrad ciljam na dejstvo, da ta prej omenjena asfaltna cesta v naravi ne poteka tako kot je v katastru narisana in to jih sploh ne briga. Tako sem se z urbanistom dogovotil in je ta popravil nacrte tako, da bi se jaz iz dovoza prikljucil na to cesto in "kao" peljal v nasprotno smer, se pravi stran od treh (3) kvadratnih metrov parcele v deljeni lasti. Obcinski odgovor ( nazalost ne pisni ) je bil "Kako pa to? Saj se v to smer nikamor ne pride."

Ce sestejem stroske so sedaj, ( in povdariti gre da dovoljenja za gradnjo se vedno nimam ) naravnost presrecen ugotavljam, da sem odcolal nekaj miljonov za parcelo, pa za komunalni prispevek, pa se enga za projekt,... in se vedno nimam kje zivet.

Se oproscam, ker sem tecen. Tak postanem vsakic, ko se lotim razmisljat o zgornji temi.
anon-9939 sporočil: 17.846
[#7761] 10.10.06 09:38 · odgovor na: anon-103322 (#7757)
Odgovori   +    0
Resno me zanima. Katero pot bi ti rad uporabljal in zakaj je sedaj ne?
anon-103322 sporočil: 5
[#7768] 10.10.06 09:57 · odgovor na: anon-9939 (#7761)
Odgovori   +    0
Popravil sem zgornje besedilo.
anon-45678 sporočil: 758
[#7771] 10.10.06 10:02
Odgovori   +    0
Napaka v naslovu. Voda je svinjsko poceni, država je svinjsko draga.
anon-23172 sporočil: 39
[#7777] 10.10.06 10:19
Odgovori   +    0
Glede na izračun v tabeli sem se pošteno zamislil ker jaz imam enak znesek na računu v Ljubljani za samo 9m3 in ne 25m3 kot je v izračunu! Pa sem priključen na kanalizacijo! Verjetno me derejo ko zmaja pa še tisoče drugih!
Naslednji račun bom temeljito preveril!
anon-17914 sporočil: 66
[#7778] 10.10.06 10:34 · odgovor na: anon-23172 (#7777)
Odgovori   +    0
Po mojem je izračun v tabeli nepravilen. Cena za 25m3 vode bi morala biti precej višja. Poleg tega malokdo porabi 25m3 vode na mesec, saj znaša povprečna mesečna poraba vode na osebo od 3 do 4 m3.
anon-49373 sporočil: 5.712
[#7806] 10.10.06 12:29 · odgovor na: anon-17914 (#7778)
Odgovori   +    0
Ljubljančani naj bodo tiho, ker so namesto,  da bi ČN gradili iz evropskega denarja gradili brez njega zato, da so lahko politiki polnili svoje žepe in se šli "capcarap" brez meja, zato je bila ČN v povprečju enkrat dražja kot bi bila kjer koli v Evropi (pa so spet šle 3-4 sip banke v žepe pohlepnih politikov) ! V Mariboru ni nič boljše le da so tam bili še večji eksperti saj so koncesionarju prepustili "smetano" mulj pa je ostal na breme občine. Tega tudi v Tunguziji ne bi naredili.

Strani: 1