Strani: 1

anon-182066 sporočil: 11.068
[#2925264] 27.04.21 07:54
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: anon-182066 27.04.2021 07:55
Nemške volitve bodo zelo zanimive. Če ostane prednost Zelenih do volitev, bo prvič v zgodovini nemška kanclerka iz te stranke. Kdo bi si to predstavljal še pred 10 leti? Malokdo. Odhod Merklove je zelo močno premešal politične karte. Tako CDU-CSU, še bolj SDP, sta izgubili precej podpore volilnega telesa in je logično, da so prišli v vodstvo Zeleni, ki niso več radikalno levi, kar jih je prej omejevalo, da bi dobili več glasov. Kaj pomeni ta sprememba na vrhu v Nemčiji za EU bomo pa še videli. Še močnejšo usmeritev v smer zelene politike, mislim.
bigl sporočil: 18.363
[#2925277] 27.04.21 09:11
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: bigl 27.04.2021 09:13
Njihova zastava- dosedanji uspehi, nima nikjer zelene barve. Končno bi potem lahko prišel v ospredje vzhodni del Nemčije, kjer zelene, zelenih površin ne primanjkuje, za pridelavo krompirja, ki je poleg zelja njihova tradicionalna hrana. Pozabil sem šparglje, pa še njihova sezona je. Kot je to za mehsikance fižol al pa makaroni za italijane. Eni res želijo škodo Nemčiji, mislim, jo oslabit. Lep dan.
0126Bacis sporočil: 3.042
[#2925314] 27.04.21 11:32
Odgovori   +    3
Pa še tole iz knjige Stevena Pinkerja Razsvetlenstvo zdaj:
www.primus.si/razsve...stvo-zdaj/

.. ni pametno da bi usodo planeta prepustili upanju, da bodo miliarde ljudi hkrati prostovoljno začele delovati proti svojim interesom. Pri tem je še najpomembneje, da je teeba storiti veliko več kot le odreči se nakitu, če želimo sproščanje ogljika zmanjšati na polovično vrednost, potem pa na nič: MORALI BI SE ODREČI ELEKTRIKI, OGREVANJU, CEMENTU, JEKLU, PAPIRJU, POTOVANJEM TER HRANI IN OBLAČILOM PO ZMERNI CENI.
najobj sporočil: 31.939
[#2925346] 27.04.21 13:15
Odgovori   +    1
... Zadnja javnomnenjska raziskava kaže, da bi Zeleni prehiteli CDU/CSU. Druga raziskava pa kaže, da bi tudi nemški direktorji in podjetniki izbrali zeleno Annaleno Baerbock za kanclerko. ...

... OK, sicer ne vem, s čem se ukvarjajo nemški direktorji in podjetniki, ki bi izbrali zeleno Annaleno Baerbock za kanclerko, ker sem jo jaz kakšno leto pred korono poslušal v pogovorni oddaji www.zdf.de/gesellsch...arkus-lanz in je s svojo s fizikalnimi zakoni skregano "matematiko" zmešana baba glupa ko točak in me arogantna do amena še najbolj spominja na Alenko Bratušek iz leta 2013 na steroidih ... alzo, če skrajšam, Nemčijo in zaradi njenega vpliva pravzaprav celo EU čaka zelo zanimivo gospodarsko okrevanje po koroni, če bo zelena Annalena Baerbock skrbela za energijo ...

Strani: 1