Izbrani forum: Moje finance

Izbrana tema: Finančna stabilnost, zaledni kapital - nasveti za naprej

Strani: 1

chanson sporočil: 4
[#2888889] 06.12.20 19:47
Odgovori   +    0
čas vnosa: 06.12.20 17:10
Živjo, sem nov uporabnik tega foruma. V življenju sem si postavil za cilj mojo lastno finančno stabilnost, saj imam dovolj življenja, kjer se vse vrti v krogu "iz rok v usta" oz. se ne privarčuje nič.

Star sem 26 let, zaposlen 6 let. Prvih 5 let sem skromni zaslužek zapravil za nakup razne krame, strojev za gospodinjstvo staršev, da se je slaba situacija izboljšala na stabilno.
V lanskem letu sem zamenjal zaposlitev, s tem sem na srečo dobil boljši zaslužek, v perspektivni panogi. Ob menjavi službe sem se odločil za sklenitev naložbenega življenjskega zavarovanja NLB Vita Varčevanje+, ter pol leta kasneje še za varčevanje v NLB Skladi - globalni delniški. Letos sem kupoval tudi KRKG delnice, s katerimi imam sedaj kar lep špekulativni dobiček. V dobrem letu in pol sem tako prihranil cca 8k razpršenega kapitala (likvidna polovica, naložbeno zavarovanje bom pustil v. Nekaj drobiža imam tudi v kriptovalutah.

Zanima me vaš pogled, kako naprej, da bo moja finančna stabilnost dosežena - kaj naj še postorim, da bom končno lahko brez skrbi.

srednje pomemben cilj v naslednjih 4 letih do mojega 30. leta:
- nakup nepremičnine za bivanje
Se splača več vlagati v delnice in jih prodati(ali mogoče možen delni lombardni kredit namesto zavarovanja?), ali več v sklade in jih prodati za lastni delež v jemanju kredita?
Zaenkrat živim pri starših, kjer se da največ privarčevat(ob izjemno veliko prepiranja, kar terja davek na drugih področjih).
Dokler sem samski in brez otrok, si bi rad ustvaril čim več, zato delam tudi veliko nočnih ur in nadur, ter vsak presežek denarja, ki ne gre za fiksne stroške vzdrževanja vozila oz. prispevke k položnicam, vlagam v kapital.

Hvala za nasvete.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2888896] 06.12.20 20:14 · odgovor na: chanson (#2888889)
Odgovori   +    1
Tu pametnih nasvetov ni. Lahko ti povem samo to, da si ga nayebal, če želiš imeti lastno nepremičnino.
chanson sporočil: 4
[#2888966] 07.12.20 09:04 · odgovor na: shevchenko (#2888896)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 06.12.20 21:56
Ja, tega se zavedam. A celo življenje ne mislim s starimi živet, pod kontrolo in ukazi. Rajši zdaj hardcore škrtarim sam do sebe, samo koliko, da bo dovolj, je vprašanje.
anon-518732 sporočil: 934
[#2888967] 07.12.20 09:11 · odgovor na: chanson (#2888966)
Odgovori   +    3
[chanson]
Ja, tega se zavedam. A celo življenje ne mislim s starimi živet, pod kontrolo in ukazi. Rajši zdaj hardcore škrtarim sam do sebe, samo koliko, da bo dovolj, je vprašanje.


če je tako hudo si najemi kakšno sobo in spokaj. ko greš enkrat od hiše starši po navadi zelo spremenijo odnos, postanejo bolj spoštljivi in tudi pomagajo.

Strani: 1