Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: Fond UWT VelocityShares 3x long cruder oil

Strani: 1

Rsadam314 sporočil: 2
[#2826925] 20.03.20 12:51
Odgovori   +    0
čas vnosa: 20.03.20 12:43
Pozdravljeni,

Imam kupljenih okoli 50,000 oil futuresov na tem fondu UWT v povprečju po 0.40$ in danes moj borzni posrednik iz Makedonije mi je sporočil, da z 2.4.2020 se bo ta fond zaprl in futurse nam izplačal po povprečni ceni od zadnjega tedna trgovanja.

Torej, zanima me ali fond se bo res zaprl?

Razlog zakaj bi se zaprl, saj se ni zgodil enodnevni padec od 80%+?

Hvala Vam za odgovore
Lp Sadam
alain sporočil: 5.172
[#2826950] 20.03.20 13:07 · odgovor na: Rsadam314 (#2826925)
Odgovori   +    0
2deaa804a6dc693855a0...WT_DWT.pdf

Etf ima maturity do leta 2031, nič ne piše, da se zapira...
mimoidoci sporočil: 5.985
[#2826984] 20.03.20 13:45 · odgovor na: Rsadam314 (#2826925)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: mimoidoci 20.03.2020 13:46
[Rsadam314]
Pozdravljeni,

Imam kupljenih okoli 50,000 oil futuresov na tem fondu UWT v povprečju po 0.40$ in danes moj borzni posrednik iz Makedonije mi je sporočil, da z 2.4.2020 se bo ta fond zaprl in futurse nam izplačal po povprečni ceni od zadnjega tedna trgovanja.

Torej, zanima me ali fond se bo res zaprl?

Razlog zakaj bi se zaprl, saj se ni zgodil enodnevni padec od 80%+?

Hvala Vam za odgovore
Lp Sadam

Stari ti imaš deleže sklada s 3-kratnim vzvodom (leverage) na S&P Crude Oil Index. In sicer na rast (long je UWT), ki trikratno izgublja ko Index (cena surove nafte) pada. Če bi bil v short skladu (DWT) bi te bil vsak broker vesel. Ali gre za futurese ali ne, niti ni pomembno, ker je stvar upravitelja, kako pod vzvodom replicira index. Ti si imetnik točk sklada.

Če si prebral prospekt vidiš, da te lahko opere (pomeni, da izgubiš vložek v celoti) že dnevni 33% odstotni padec Indexa. To ti piše v poglavju PS-13 omenjenega prospekta. Dnevni return je pomemben zato, ker sklad dnevno replicira index oziroma realocira svoje inštrumente replikacije in postavi vse izračune na novo. Popoln zajeb je torej možen tudi na dnevnem nivoju, res pa je, da 33% padci niso prav pogosti. To se mu tudi ni zgodilo. Je pa v zadnjem letu "tvoj" Index izgubil že 56,31% vrednosti, se pravi, da se bliža infinitezimalno nizki vrednosti točke, kjer upravitelj prične razmišljati o redemptionu ozirom umiku in poplačilu točk sklada po aktualni - infinitezimalno nizki vrednosti. Torej tudi 50.000 x poljubno malo je enako poljubno malo in upravitelj lahko kadarkoli preneha z upravljanjem sklada. Še posebej, ko preklada le še fižolčke.

Ne vem le, kako bo brokerju (makedonskemu???!!!) sploh uspelo poplačilo po tedenski povprečni vrednosti zadnjega tedna trgovanja. Morda je to pravilo pravilo tega ameriškega sklada, ki ga sicer upravlja Citigroup Inc.
Rsadam314 sporočil: 2
[#2827094] 20.03.20 16:56 · odgovor na: mimoidoci (#2826984)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 20.03.20 14:03
Ja sem dobil obvestilo, kjer upravitelj obvešča kako in kdaj bo potekalo izplačilo.

Holders of the ETNswill receive a cash payment per ETN in an amount(the “Optional
Acceleration Redemption Amount”)equal to the closing indicative value of the
respectiveseries of ETNson the final valuation date of the Optional Acceleration
Valuation Period. The Optional Acceleration Valuation Period will be the period of five
consecutive index business days beginning on March 25, 2020and expected to end on March 31, 2020. The payment upon optional acceleration is based upon a declining
exposure to the ETNs’ underlying indexover the Optional Acceleration Valuation
Period. The closing indicative value of the ETNswill be calculated on each day during
the Optional AccelerationValuation Period so that the applicable leverage of the ETNs does not reset after the period begins. The Optional Acceleration Redemption Amount
is expected to be paidto investorson April 3, 2020.More information on the manner in which the Optional Acceleration Redemption Amount will be calculated, including the
circumstances in which the dates specified herein may be postponed, is available in the pricing supplement for the ETNs, which is available at the following hyperlink:

Strani: 1