Zasebnost

Strani: 1

anon-93129 sporočil: 2.117
[#2807737] 15.12.19 00:03
Odgovori   +    2
Samo par dni nazaj pa silni hvalospevi Peugeotu, danes pa ta rezultat. Pomeni da tukajšnji novinarji nimajo ravno najboljšega pristopa, ali da samo pišejo reklame kot članek?
drugmirko sporočil: 1.301
[#2807767] 15.12.19 09:41 · odgovor na: anon-93129 (#2807737)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: drugmirko 15.12.2019 09:42
ah, ja... so pač "služabniki splošnega mnenja" in splošno mnenje v teh krajih je kombinacija tega, da "morta bit pes in avto nemška, za vse ostalo je pa vseeno" ter, "kaaaj??? ..a veš kolko avta lahko dobim za ta dnar!?!" :))...
ko so pred par tedni na enem od portalov napovedali test in listo kandidatov, sem siknil čez zobe "ja ziher... prvi bo passat, druga škoda, tretja insignija, ker je gromozanska, četrti bo 508, ker je nov, peti talisman in zadnji mondeo, ker je res star..", in, lej no lej, zmotu sem se! talisman je četrti!!!

brezveze vse to... kavliteta in zaneslivost v tem razredu sta pri vseh na praktično enakem nivoju in sta praktičo odvisni samo od tega kakšem odnos do avta ma lastnik... kar v bistvu pomeni, da je izbira al pa to kateri od njih je najboljši v bistvu stvar okusa in osebnih preferenc...

in upam, da na financah ne bodo šli branit in opravičevat zmage wag koncerna s kakšnimi tabelami in podatki, ker se tud tam najde bedarij na katerih se da s prstom kazat da se je točkovalo "u švapsko zamago" (recimo... kategorija imenovana faktor x... kjer ima dosadni in že 15 let enago izgledajoči passat isto število točk kot 508)
milos9 sporočil: 1.049
[#2807782] 15.12.19 12:00 · odgovor na: drugmirko (#2807767)
Odgovori   +    0
Drugmirko, iz forme si.

Faktor X in passat, resno!?
drugmirko sporočil: 1.301
[#2807858] 15.12.19 23:26 · odgovor na: milos9 (#2807782)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: drugmirko 15.12.2019 23:28
:D... ja prav maš. ker mam mali laptop sem pr skrolanju po tabelici "razlage&opravičevanja rezultatov" na sosedskem portalu, fulou stolpec in Passatliji pripisal napačno število točk :P...

ampak še zmeri vstrajam na svojem... avtomobili tega razreda so si po bistvenem, to je kvaliteti izdelave in zanesljivosti, danes tako blizu, da je to kter od njih je "boljši" prej stvar okusa in osebnih preferenc kot pa centimetrov ali "porekla"... ;)
me pa nekej vseeno zanima... glede na to kolko si date novinarji opravka s kritiziranjem senzorskih gumbov in kotrol (avtomatske!!!) klime prek tačskrina v PSA-jevih modelih, res komaj čakam ali bo enakega demoniziranja deležen tudi Golf, katerega notranjost so v novi generaciji tudi oskubili praktično vseh fizičnih knofofv :P ;)

p.s.: tud jaz mam neprimerno rajši fizični knof, pa vseeno... ker je trenutni družinski avto 5008 VEM, da se za šraufat po klimatizaciji ni treba zgublat po ne vem kolko podmenijih ampak so kontrole klime in ventilacije samo en pritisk (v 5008 celo fizičnega) knofa stran... še zmeri ne maram, ni pa spet tak kunjšt, kot se običajno sliši in bere v testih...
drugmirko sporočil: 1.301
[#2808146] 17.12.19 15:39
Odgovori   +    3
ej, Miloš... po zgornjem lapsusu sem prebral tri opise prima testiranja in v vseh ste bli strašno zadovoljni s Passatovim podvozjem in vodljivostjo, saj je pobral največ točk. pol sem se pa spomnu, da ma španski km77 navado z "losom" in "slalomom" testirat vse kar mu pride pod roke in šou pogledat...

508 SW GT line ga je elegantno zvozu s 77km na uro (limuzinski b.p. z 80km/h in največ z 82km/h) in bil spodoben tudi pri slalomu (žal ne razumem tolko španščine, da bi vedu kaj točno so rekli):

www.youtube.com/watc...BDR-vSBBtk

Passat R line DSG pa ga je pri 76km na uro grdo pogrnil in ga zvozu šele pri 73km/h :P...:

www.youtube.com/watc...ukAOirO_SE

...če za primerjavo z limuzinskim 508 vzamemo Arteona, ki naj bi bil veliko bolj "vozniški" od Passata, pogrnu ga je pri 75km/h in zvozu s 74km/h

obadva pa je z najboljšim od odpeljanih rezultatov (79km/h) debelo "nascala" tista suv gajba od C5 Aircrossa :))). sej vem, da sem žlehna p*zda, ampak... sej veš, "meter je meter" in "štoparca je štoparca"... "občutek" in "komunikatvnost" pa personalne kategorije :P ;)

Strani: 1