Strani: 1

bc123a sporočil: 48.253
[#2794053] 16.09.19 13:46
Odgovori   +    7
Vedno ko narocim kaj iz tujine, upam da ne bo na koncu v sloveniji dostavljal GLS, ker imajo dalec najslabso storitev. So pa zato najcenejsi, jasno.
crt sporočil: 27.192
[#2794058] 16.09.19 14:03 · odgovor na: bc123a (#2794053)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: crt 16.09.2019 14:11
[bc123a]
Vedno ko narocim kaj iz tujine, upam da ne bo na koncu v sloveniji dostavljal GLS, ker imajo dalec najslabso storitev. So pa zato najcenejsi, jasno.
mislim, da je dpd izjemno huda konkurenca na podrocju bednosti.

ne vem, kako je videti s stalisca posiljatelja, kot kupec sem pa ze bil v situaciji, da sem zaradi dostave raje iskal drugo trgovino.

je pa s tem tako... na koncu je verjetno vse stvar truda ali lezernosti konkretnega cloveka.

sem imel nedolgo nazaj par let zaporedoma pakete iz nemcije, od ene cebelarsko usmerjene vrtnarije. en cas je bilo vse super, tako da bi kaksen bolj folklorno usmerjeni osebek takoj modro pokimal, aha seveda nemska kvaliteta. nakar je en prisel v katastrofalnem stanju in med drugim zelo cudno ze sploh sestavljen, pa sem jim pisal, da se lahko grejo ucit, kaj je kvaliteta, pri bolgarih, ki so mnalo prej dostavili ene specialne fige.
bc123a sporočil: 48.253
[#2794060] 16.09.19 14:15 · odgovor na: crt (#2794058)
Odgovori   +    2
[]
> [bc123a]
> Vedno ko narocim kaj iz tujine, upam da ne bo na koncu v sloveniji dostavljal GLS, ker imajo dalec najslabso storitev. So pa zato najcenejsi, jasno.

mislim, da je dpd izjemno huda konkurenca na podrocju bednosti.

ne vem, kako je videti s stalisca posiljatelja, kot kupec sem pa ze bil v situaciji, da sem zaradi dostave raje iskal drugo trgovino.
To je se dobro. Problem je, ker marsikje posiljka zacne pot pri enem servisu, konca pa v sloveniji pri GLS. In se ne mores niti izogniti. Ja, DPD je tudi malo nad GLS. Sicer sem z njimi imel naceloma dobre izkusnje ko so iz UK za 9 GBP flat rate tovorili pakete, po katere sem moral hoditi dol z vozickom :) In to ne enkrat, kar ene 5krat se mi zdi.
crt sporočil: 27.192
[#2794079] 16.09.19 16:04 · odgovor na: (#2794078)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: crt 16.09.2019 16:13
[rename]
DPD si vsekakor izjemno uspešno prizadeva uloviti GLS.
Do pred kratkim soliden servis, sedaj praktično ni več pošiljke, da se ne bi "založila" za nekaj dni.
moj trenutni favorite:

kje je moj paket?
ni ga.
dajmo poklicat.
ja gospod ne morem pogledat, ne vidim.
??
naslednji dan poklice (amazingly) dostavljalec 1st person in pravi: sem ga pustil v baru.
wtf zakaj pa to?
ja en mi je narocil, da zanj tam pustim, pa sem se tega.
grem tja...
a lej ga res...
natakarica gleda nekako napol jezno - napol v pricakovanju...
pardon, veste, po nesreci je tu pustil.
in pogled pravi: ja seveda, pa pes ti je pojedel domaco nalogo in potem je svizec vse skup zavil :)

v naslednjem krogu pridejo sadike enih bolj lukavih vrtnic iz francije... spet paketa nikjer, koncno razvozlamo, pa mi pise prodajalka: a je bil dostavljalec dpd? ker imam se nekaj zalostnih vprasanj iz slovenije.
bc123a sporočil: 48.253
[#2794089] 16.09.19 17:04 · odgovor na: crt (#2794079)
Odgovori   +    0
[]
> [rename]
> DPD si vsekakor izjemno uspešno prizadeva uloviti GLS.
> Do pred kratkim soliden servis, sedaj praktično ni več pošiljke, da se ne bi "založila" za nekaj dni.

moj trenutni favorite:

kje je moj paket?
ni ga.
dajmo poklicat.
ja gospod ne morem pogledat, ne vidim.
Ikzektli. Dobis obvestilo od prodajalca da je paket dostavljen, doma nikogar, paketa nikjer, v centru pa nic ne vedo o paketu, razen to da je baje dostavljen.

Potem ugotovis, da so ga pustili na petrolu. Ampak ne tistem, kamor dostavljajo, ampak na enem cist drugem :)

GLS - mislim da je bil GLS - pa dostavil na posto - na fakin drugem koncu Ljubljane.

Kot pravim, ko sem jaz narocal preko DPD se velike pakete po muchos kil, so bili pa okej. Tudi dostavo so komot izvedli zvecer, cesar noben drug ni delal.
anon-355210 sporočil: 85
[#2794160] 17.09.19 09:04 · odgovor na: bc123a (#2794053)
Odgovori   +    0
Zanimivo. Jaz imam slabše izkušnje s PS kot z GLS in DPD. Dobim pa približno 1 paket na teden. In pri 500+ paketih v zadnjih 100 letih nobene težave. Naročam večinoma iz DE in UK.. Npr. Myprotein ti nad 60 EUR ne zaračuna poštnine, pa čeprav ima paket 30kg.. In moji so redko pod 15kg... Seveda imajo izpogajane nizke tarife ker pošljejo stotisoče paketov po svetu ali ipak. Preko PS bi bil strošek pošiljanja višji kot vrednost blaga...
Po novem prihajajo paketi sicer iz Poljske, kjer je THG odprl nov logistični center, pred tem so pa iz UK.
PS pa mi je pred kratkim izgubila en paket poslan v UK, enkrat pa so paket poslan iz Nemčije prepošiljali sem in tja, med lokalno pošto, PLC MB in PLC LJ.. Pa kamorkoli sem poklical sem dobil enak odgovor: od nas je šel naprej. No na koncu se je po 5 dneh paket le vrnil spet v MB. Ko sem vložil zahtevek za odškodnino za izgubljen paket poslan v UK se je vmes tudi malo zatikalo. Birokracija na kvadrat....
pcs sporočil: 5.462
[#2794176] 17.09.19 10:40 · odgovor na: crt (#2794079)
Odgovori   +    0
[]
> [rename]
> DPD si vsekakor izjemno uspešno prizadeva uloviti GLS.
> Do pred kratkim soliden servis, sedaj praktično ni več pošiljke, da se ne bi "založila" za nekaj dni.

moj trenutni favorite:

kje je moj paket?
ni ga.
dajmo poklicat.
ja gospod ne morem pogledat, ne vidim.
??
naslednji dan poklice (amazingly) dostavljalec 1st person in pravi: sem ga pustil v baru.
wtf zakaj pa to?
ja en mi je narocil, da zanj tam pustim, pa sem se tega.
grem tja...
a lej ga res...
natakarica gleda nekako napol jezno - napol v pricakovanju...
pardon, veste, po nesreci je tu pustil.
in pogled pravi: ja seveda, pa pes ti je pojedel domaco nalogo in potem je svizec vse skup zavil :)

v naslednjem krogu pridejo sadike enih bolj lukavih vrtnic iz francije... spet paketa nikjer, koncno razvozlamo, pa mi pise prodajalka: a je bil dostavljalec dpd? ker imam se nekaj zalostnih vprasanj iz slovenije.
Zelo veliko je odvisno od lokalca na terenu. Tu v Kranju je GLS podn za pošiljatelje (nezanesljivo pobiranje paketov pri pošiljanju npr je naročen pa sploh ne pride pobrat), DPD pa je trenutno zelo ok.

Je pa v preteklosti DPD že imel dostavljalce, ki so paket večkrat pustili pred vrati in zanj podpisali kar sami. Za tak paket pokličeš na center in rečeš, da ni prišel in zahtevaš odškodnino. Se ne ponovi več.

Lp,
M

Strani: 1