Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek S Trumpom v sedemdeseta

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2790444] 25.08.19 18:48
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: anon-317028 25.08.2019 18:55
Če je cena obveznice višja je donos nižji, če bo cena obveznice nižja bo donos višji in bo posledično več denarja za nakupe delnic, ki jim bo cena rasla, vsaj kratkoročno. Sicer, ob Trumpu, ki vsakodnevno tvita novitete kot je npr. zahteva ameriškim podjetjem naj gredo iz Kitajske je težko dolgoročno načrtovati in smo že v hladni vojni. Prav, mogoče bodo podjetja res šla pa ne v ZDA, šla bodo v Vietnam, Malezijo, Madžarsko, Makedonijo, Mongolijo, Iran, Sirijo...

Sicer, Trump je začel znanstveno raziskavo na temo kdo je največji sovražnik ZDA? Po zadnji njegovi ugotovitvi kaže, da največji sovražniki ZDA niso Kitajci, Rusi in Iranci, temveč z glavo in brado predsednik FED-a Powell, ki ga je om imenoval!!!??? In smo že na knjigi Joseph Heller: »Kavelj 22« (Catch 22). Kaj je med drugim Kavelj 22? Vrnimo se v čase premierke Bratuškove in ga poglejmo v pogovoru med polkovnikom Cathcartom (premierka Bratuškova) in majorjem Yossarianom (minister Erjavec):
Bratuškova: Erjavec, ti si sramota za Slovenijo. Kako moreš biti zunanji minister?
Erjavec: Saj si me ti izbrala!
Bratuškova: To nima nič opraviti s tem
pelle sporočil: 737
[#2790445] 25.08.19 19:11
Odgovori   +    8
Čestitke avtorju za vrhunski članek.
bc123a sporočil: 48.253
[#2790452] 25.08.19 20:22
Odgovori   +    7
Dokler bo samo hladna, sem pripravljen odpreti sampanjec. Res je, da kitajska rabi potrosnike, in teh ne dobis tako da grozis z orozjem. Afriski crnci in drugi obubozanci, v katere kitajska vlaga so pa, kako bi rekel... ne ravno ziher da ne potegnejo z ZDA in pokazejo kitajski fige v zameno za njihove kredite. Rusija je neznanka.

Dejansko je bilo vedno jasno, da je kitajska v slepi ulici. Tako veliko ljudi ne more naenkrat dobro ziveti. EU in ZDA malo manj ker se vedno lahko zrtvujeta kitajsko. Rusija bo prodajala orozje vsem, ki ga bodo kupili. Tudi kitajski verjetno.
alain sporočil: 5.172
[#2790462] 25.08.19 21:16
Odgovori   +    6
Torej centralnim bankam ni uspelo ustvariti inflacije, Japonski to ne uspeva že več kot 20 let. Zakaj bi se torej bali prihoda inflacije, ki je več kot očitno s standardnimi ukrepi centralne banke ne morejo ustvariti?
anon-515019 sporočil: 117
[#2790472] 25.08.19 22:51
Odgovori   +    7
Inflacija ni povišanje cen izdelkov samih, ampak razvrednotenje denarja zaradi enormnih injekcij v obtok. Kriza se začne, ko ljudje kljub obilici poceni denarja več ne verjamejo, da je vse pod kontrolo. In to se dogaja. A poznate norca, ki bi danes vzel kredit in sredstva vložil v življensko zavarovanje?
kzupanc sporočil: 10.519
[#2790497] 26.08.19 10:03
Odgovori   +    1
Zanimiv članek.
Kaj pa če bi bil ukrep za spodbujanje gospodarske rasti delitev denarja iz centralne banke državnim proračunom? In sicer tistim in v takem znesku, kot bi znižali davke (dohodnina, prispevki) in s tem razbremenili prebivalstvo, da bi lahko več trošilo.
najobj sporočil: 31.920
[#2790919] 28.08.19 13:30
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 28.08.2019 13:31
... To je sprožilo divjo lakoto po donosu - naj stane, kar hoče, da je le večji od nič ali vsaj ne preveč manjši. ...

... evo, sicer je fajn, da je Črt spet začel pisat na Finance, ni pa tako fajn, da me ima na ignore in zato ne more brati mojih postov, ker bi v nasprotnem lahko prebral, kar sem na totem forumu zdaj že davnega leta 2015 prvič in kasneje še nekajkrat napisal, ker je to forum.finance.si/?m=...418&single matematično edina možnost, da bi požrešni neoliberalizem razvitega sveta zadovoljil svojo lakoto po resničnem donosu ...

Strani: 1