Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Drage Slovenke, premalo zapravljate!

Strani: 1

vrac sporočil: 11.068
[#2744076] 23.11.18 10:49
Odgovori   +    13
Zadnja sprememba: vrac 23.11.2018 10:50
Odlična analiza! Slovenci dejansko ne zapravljamo.Šparamo, pa čeprav nam potem inflacija najeda prihranke. Varčujemo, pa naj stane kolikor hoče. Seveda bi ob večji potrošnji bila gospodarska rast višja, pobrali bi tudi več davkov in vsi bi imeli več. Američani to prakticirajo v nulo. Trpi predvsem storitveni sektor, ki je v razvitejših ekonomijah glavni generator potrošnje in rasti. Nas pa zanima predvsem drag avto, lastno stanovanje ali hiša, po možnosti zgrajena z lastnimi rokami, uživati pa ne znamo. Takšni pač smo.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2744078] 23.11.18 11:07
Odgovori   +    11
Slovenci smo ohrni, jaz zagotovo pri zapravljanju sam, zapravljati nočemo in zagotovo ne bom, žene zapravljajo premalo in ne bodo več. Kako povečati potrošnjo Slovencev in Slovenk? S spodbujanjem dela na črno. Kako? Če pokličem vodoinštalaterja, da mi zamenja kopalno kad, mu namesto na račun plačam veliko manj na roke in mi ostane več denarja za zapravljanje in potrošnjo. Torej, delo na črno zagotovo spodbuja potrošnjo!!!???
bc123a sporočil: 48.253
[#2744097] 23.11.18 12:36
Odgovori   +    16
Ko so levičarji pred nedavnim povedali, da je problem Slovenije to, da smo preveč odvisni od izvoza, ki da ni dovolj donosen, je v tej opazki bilo čutiti, da bi za levičarje bilo dobro, če bi naša ekonomija rasla bolj zaradi domačega trošenja.
Zakaj pa? Mi smo privesek nemcije. Moramo se obnasati tako, kot nam nasa pozicija in makroekonomska slika narekuje. In to je, trudimo se obnasati kot nemske gospodinje, kolikor nam pac uspeva. Ker scenarij, v katerem bi nemcija crknila, mi bi pa preziveli, realno ne obstaja. Najvec kar lahko storimo je, da poskrbimo, da ne crknemo kljub temu, da je nemcija ok.
anon-318930 sporočil: 308
[#2744854] 28.11.18 07:16
Odgovori   +    0
No, bom še kar naprej jedel zelje in vlagal v zidake, ....

Strani: 1