Strani: 1

anon-15393 sporočil: 47
[#6486] 03.10.06 23:24
Odgovori   +    0
Kaj ko bi Milan M.Cvikl za spremembo enkrat rekel, da je Martin M.Cvikl, ali pa M.M.Cvikl (da smo bolj v nedoumici, kaj je prvo ime),..., bi vsaj popestril svoja modrovanja. In če že tako precizno secira reformo, naj mi tudi sporoči, a mi zdaj pripada kapučino ali turška oz.bosanska kava ali kaj!
anon-94166 sporočil: 2.855
[#6509] 04.10.06 06:56 · odgovor na: anon-15393 (#6486)
Odgovori   +    0
Potrudi se malo in si sam izračunaj ali ti Janša  in Bajuk podarjata BMW ali kavo. Boš videl, da ni tako težko. Ker bodo skoraj gotovo zvišali DDV pa si lahko tudi z malo truda izračunaš ali si med srečnimi nagrajenci ali vplačniki za nagrado.
philips sporočil: 6.715
[#6522] 04.10.06 07:58
Odgovori   +    0
Jebeš (razvito, evropsko,...) državo kjer se najvišji davčni razred začne pri 13.600 EUR prihodkov. Kaka burleska. In potem bodo trobili, da je v SLO celo XX%, ki so bogati, saj spadajo v najvišji davčni razred.
anon-9939 sporočil: 17.846
[#6524] 04.10.06 08:07 · odgovor na: philips (#6522)
Odgovori   +    0
"Najvišju davčni razred" se začne tam kjer to kaže statistika in ne želja.
kzupanc sporočil: 10.519
[#6612] 04.10.06 11:12 · odgovor na: philips (#6522)
Odgovori   +    0
To se pa absolutno strinjam. Danes piše, da je v Italiji najvišja stopnja 41% nad 75000 evrov. Pa naj bi dali v Sloveniji 40 000 (10 milijonov SIT) za obdavčitev z najvišjo stopnjo. To že stalno govorim in že to bi iz mikro reforme naredilo zmerno reformo. Seveda bi potem opozicija vladi očitala, da bo primanjkljaj nekaj sto ine nekaj deset milijard. Dvig DDV pa ne morda do ene odstotne točke , ampak nekaj odstotnih točk takoj. Zraven pa zahtevali naj država zmanjša porabo za 20% proračuna, ob tem pa nikakor ne zniža plač ali vključuje privatnega sektorja v javne zadeve.
anon-103082 sporočil: 14
[#6849] 05.10.06 09:23
Odgovori   +    0
Seveda koga bi pa naj, ljudstvo so tako sami gumpci.
Še dobro da politiki niso ubrali tisto o primerljivosti svojih plač z z Evropo kot nam znajo trobiti ob podražitvah češ tudi v Evropi so take cene. Pa tudi tista Bajukova o pobegu sposobnih direktorjev v Evropo, že vidim kako se tepejo zanje, kdor misli bo šel ne glede na plačo ampak zaradi strokovnega izziva.
Da se pa dvamiljonska država vtika v vsa, oprostite, svetovna sranja pa nihče ne omeni, stane pa veliko. Kje pa še prirejajo Evroviozijsko popevko, v kaki eksotični novi državi, ravno tako kot srečanja NATO, v Portorožu in Rigigi, saj pametni si ne nakopljejo teh stroškov. Mi pa, pomembna je promocija, naštejte mi poznane in slavne klošarje. Bill Gatesa pozna pa vsak najstnik. Imam občutek da se naši sedanji politiki še niso otresli navad oziroma se zgledujejo po bivšem Maršalu (pojasnilo za mlajše TITO) ki je prpotoval cel svet posebej je ljubil eksote in jim nosil darila. Po njegovem odhodu smo imeli pa bencin na bone v trgovinah pa ni bilo pralnega praška, olja in še česa, da o kavi ne govorim.   

Strani: 1