14 min
(e-knjiga) Kako znani Slovenci skrbijo za svoje finance
42 min
S kozmetiko nad vrste
57 min
ZPIZ je določil nove pokojninske osnove 1
1 ura
V Slovenijo prek madžarskega AutoWallisa prihajajo kitajski kombiji 2
2 uri
Špekulacija: ali je Ivan Anušić novi Plenković? 1
2 uri
Šola borze, 11. del: Tehnična analiza delnice (2)
2 uri
Sum dogovarjanja o cenah, AVK preiskal štiri dobavitelje računalnikov
2 uri
Marec je v EU zaznamoval precejšnji upad prodaje e-avtov 1
2 uri
Večer: ministrstvo zahteva prestavitev novega sistema omrežnin za dve leti. Agencija: o tem ne razmišljamo 2
2 uri
Bundesbank: gospodarske razmere v Nemčiji nekoliko boljše, a hkrati zelo negotove
2 uri
Sprejet zakon, kaj morajo zdravniki delati med stavko, Fides že napovedal ustavno presojo
3 ure
Pomembna nova zmaga podjetniških izbrisancev na ustavnem sodišču 1
3 ure
Fiskalni svet ima več pripomb na proračune za obdobje 2024 in 2027
3 ure
Slovenski Siemens prejemnik nagrade Feniks za najboljši projekt poslovnega svetovanja
3 ure
Hrvaški velikan z avtodeli je na zadnjem pohodu prevzel tudi slovenski del Stahlgruberja
4 ure
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
4 ure
Zakaj je Tito prejel italijansko državno odlikovanje in kaj imata s tem vprašanje meje in gospodarstvo
4 ure
Delež eko kmetij večji. Kakšni so drugi kazalniki zelene rasti?
4 ure
Kako smo razglasili ESG-prvaka 2024 in zakaj so udeleženci (tudi nam) tako ploskali
5 ur
Guverner Vasle za Bloomberg: Junijski rez izgleda verjeten, tudi nadaljni, če se uresničijo gospodarske napovedi v praksi

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kje odpreti bančni račun

Strani: 1

anon-12786 sporočil: 160
[#6288] 03.10.06 07:48
Odgovori   +    0
Mislim, da je začetni strošek pri odprtju računa še najmanj pomemben faktor pri odločitvi, s katero banko sodelovati. Pomembnejši se mi zdijo stroški provizij, elastičnost banke, odnos do strank. Tudi sam sem pred letom dni intenzivno iskal alternativo naši največji banki. Na koncu sem po dvomesečnem iskanju informacij izbral Sparkasse. Poleg razmeroma nizkih stroškov e-poslovanja me vedno znova prijetno preseneti njihov odnos. Toplo priporočam.
anon-28608 sporočil: 2
[#6309] 03.10.06 09:27
Odgovori   +    0
Se popolnoma strinjam. Tudi sam sem preklopil na Sparkasse in sem popoolnoma zadovoljen. Zastonj elektronsko poslovanje, kartica Mastercard, večje obresti, ni provizij pri dvigih bankomatov, ...

Je pa res, da ne vem kakšni so pri poslovanju s podjetji, vendar pa so verjetno lahko samo še boljši.
anon-8257 sporočil: 45
[#6310] 03.10.06 09:32
Odgovori   +    0
Še ena zadovoljna stranka Sparkasse. Če ste vajeni elektronskega poslovanja, potem je težko najti boljšo ponudbo. Vse stroške za vse transakcije imate krite v paketu ne glede na to ali plačaš eno ali pa 50 položnic. Ni dodatnih stroškov za odpiranje limita itd. V dveh letih odkar sem njihov komitenet in ne več od NLB, sem samo z banko prihranil 100 EUR na leto!!! Res pa je da z mojim načinom poslovanja v 2 letih nisem prestopil praga poslovalnice, tako da tudi dela z menoj niso imeli ravno veliko. Edina slabost so malo zakasnjene transakcije na računu, ki pa so izključna posledica monopolista Bankarta, ki očitno NLB obravnava povsem drugače kot druge banke. Zaradi krivde Bankarta sem celo že ostal v tujini z blokirano kartico.
anon-13524 sporočil: 315
[#6331] 03.10.06 11:20
Odgovori   +    0
Zadnje čase vse preveč "lahkih" člankov. Razpošljemo povpraševanje pa preplonkamo odgovore. Tipičen primer so npr. razni članki o ponudbi kreditov (potem pa greš in vidiš kako nemogoče je dobiti kredit). Članka se ne spiše tako! Gre se od banke do banke "Dober dan, sem Pepe Napak, imam podjetje Šparovček d.o.o., rad bi odprl račun." In potem lahko dobiš vtis, kako to gre, kaki so stroški ipd. Seveda to potem vzame veliko časa ampak bolje kot slab članek za mašilo prostora je nikakršen članek.
anon-41602 sporočil: 2
[#6415] 03.10.06 15:55
Odgovori   +    0
Po mojem mnenju je za odločitev pomemben tudi odpiralni čas. Kot sem na primer pred kratkim zgrožen ugotovil, (moja) Abanka v soboto nima odprte niti ene poslovalnice!!??
anon-76003 sporočil: 13
[#7622] 09.10.06 13:11
Odgovori   +    0
Ok, sedaj pa zgleda že res kot poceni reklama: Tudi sam sem v fazi premika iz svoje dosedanje banke (BK) na Sparkasse. Enostavno ponujajo več od drugih, da o prihrankih pri plačilu položnic preko NetStika ne govorimo.

Strani: 1