Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Med bitcoini, teslami in realno ekonomijo

Strani: 1

anon-15342 sporočil: 8.014
[#2689751] 22.12.17 08:24
Odgovori   +    15
Odličen članek.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2689790] 22.12.17 09:58
Odgovori   +    9
Na svetu ta čas dejansko obstajata dve vzporedni ekonomiji, ena realna, ki dobro posluje, saj je gospodarska rast na svetovni ravni med največjimi v zgodovini, ter virtualna ekonomija, ki posluje odlično, a žal brez realne podlage in z visokim tveganjem, da s svojim padcem ogrozi tudi realni sektor.
Točno to, pristanek bo trd za vse:
www.mauldineconomics...he-markets

Like other historic bubbles—few of which ended well—bitcoin has:

-Large numbers of people,
-Trading a speculative, highly volatile asset,
-With borrowed money and
-Systemic risk exposure.

A dangerous combination.
premza sporočil: 4.276
[#2689844] 22.12.17 14:01
Odgovori   +    6
Na svetu ta čas dejansko obstajata dve vzporedni ekonomiji, ena realna, ki dobro posluje, ter virtualna ekonomija, ki posluje odlično.
Obe pa letita na krilih nekonvencionalnih ukrepov centralnih bank, za katere se zdi, da bodo neskončni, tako kot se zdijo neskončni piramidni sistemi.

Imamo sicer empiriko balonov, a nimamo empirike balonov v takem ekosistemu.
Vse skupaj je eksperiment, za katerega nihče ne ve, kako se bo končal.
FIN-266389 sporočil: 28
[#2689882] 22.12.17 17:12
Odgovori   +    6
Kanuist Rambo super. Prave besede ob pravem času. Ko pride do frizerk je ponavadi že čas za beg. Sicer je težko prepričati prepričanega in ponavadi se za ''rajo'' konča klavrno, a le taka streznitev ponavadi odžene ignoranco. Kripto je navsezadnje le kaplja v morje po mojem mnenju večjega problema, ki me bolj teži. To je fiat papir, ki ga imenujemo denar. Enormne povečane količine v obtoku in nikjer inflacije. Tu mi nekaj ne gre skupaj.
slovenecnb1 sporočil: 5.624
[#2689939] 22.12.17 21:33
Odgovori   +    4
Pač eni so se znajdli in iz nič so ustvarili imperij na podlagi mase naivnežev in to legalno tko da ne vem zakaj bi tukaj bil kakšen dvom namesto izpušnih sistemov služijo z špekulacijam tako delajo banke in z nafto so tako delal 50 let....sedaj je to bitkojn.jutri bo pa kak drug kojn tko je..,........pač eni so pametnejši in znajo iz nič narediti veliko..
anon-298599 sporočil: 131
[#2690039] 23.12.17 21:06
Odgovori   +    4
ce smo samo en stavek ujevi, nam je matej povedal mnogo.
ko pada financni sektor ali danasnji kvazi financni sektor, povlece za sabo realno ali staromodno ekonomijo, od katere dejansko lahko zivimo in katera placije vso drzavno nadgradnjo.

ko so banke, ki naj bi bile financno podkovane, vlagale kredite v slaba podjetja, brez ustreznega denarnega toka, smo nastradali vsi, dobra podjetja in varcevalci. bankam je treba pomagati z denarjem tistih, ki so jih itak ze oskodovali.

ce hocemo v slo vsaj malo zdrave ekonomije drzavo ven in gospodarstva in zakone, ki bodo veljali vsaj 5 let in da se ne bodo pisali zakoni za nazaj. pa dolocene posameznike s polozajev, ker skodujejo druzbi, samo kaj ko se ta golazen siri kot plesen, ker ni ustreznega strupa.

komaj cakam, ko bo kriticni mnozici ljudi zavrelo, to bo cistka, da se bodo dolocena delovna mesta v javni upravi popolnoma spraznila.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2690060] 24.12.17 09:09
Odgovori   +    0
v redu, ampak realna ekonomija tudi povecuje prodajo zaradi virtualne ekonomije. kot je ze nekdo napisal: virtualna ekonomija je posledica pokvarjenosti realne.
matejtomazin sporočil: 134
[#2690106] 24.12.17 20:09
Odgovori   +    3
"...virtualna ekonomija, ki posluje odlično, a žal brez realne podlage..."

Mladi (digitalno nativni) to trditev ne razumejo saj je v igri povsem drugacen vrednostni sistem, kot ga ima "realna ekonomija": lastnistvo avta ni vec vrednota, punce/fante si zberes prek aplikacije, druzini tvitnes, televizije ne kupis ker gledas ekran ki ga nosis v zepu ipd.

Meni se zdi da ekonomija pac menja "kozo" oziroma uporabnike in s tem se tudi menja definicija realne ekonomije.
Kanzon sporočil: 2.392
[#2690135] 25.12.17 10:49
Odgovori   +    1
Od prebranega sem si zapomnil samo tole:

Warren Buffett, legendarni upravljavec fonda Berkshire Hathaway, pravi, da ne vlaga v zadeve, za katere ne razume, kaj jim poganja vrednost.

No,jaz ne razumem nič več,očitno me je čas povozil.

Se vidimo v naslednji vojni.
Biznis9999 sporočil: 39
[#2691153] 04.01.18 13:14
Odgovori   +    1
To sporočilo je izbrisal avtor (03.11.2020 15:24)

Strani: 1