Strani: 1

FIN-454644 sporočil: 10.895
[#2685080] 21.11.17 17:18
Odgovori   +    13
Naj naredijo cenik uslug, pa se pacient lahko sam odloci, ali bo zahteval pregled ali ne. Marsikdo bo rade volje placal. S tem se lahko pokrijejo izgube ob vecji dostopnosti oziroma ob zmanjsanju cakalnih vrst. Saj je to namen politike?
anon-96546 sporočil: 1.682
[#2685250] 22.11.17 11:51
Odgovori   +    2
V zdravstvenem sistemu si podajajo pacienta kot žogico, kot da je glavni nebodigatreba. Pa je vendar zdravstvo zaradi pacientov in ne obratno. Edini, ki tega ne razujeno so na ZZZS, kjer menijo, da je zdravstvo samo zaradi njih in vsi se bodo obračali kot bodo oni ukazali. ZZZS in ministrstvo za zdravje sta očitno sistema, ki bi ju bilo potrebno temeljito prevetrit.
anon-12550 sporočil: 384
[#2685264] 22.11.17 13:07
Odgovori   +    4
Pravijo - Vsaj pol bolnikov pride na urgenco neupravičeno, to jim tudi že zaračunajo
in samo v tem so res dobri in sigurno ne gre metati vse v en koš a primer, ki ga bom spodaj navedel meče slabo luč na sistem

kako pa naj posamezni pacient ve ali gre za upravičen primer ali ne, če se še zdravniki dostikrat ne morejo odločiti in najlažje je reči, da ni upravičen in potem ga poslati k osebnemu zdravniku ali mu zakasirati

velikokrat krivi tudi splošni zdravniki,neketeri te naročajo takrat ko imajo oni prosto in ne takrat, ko pacient rabi,
velikokrat pa si zaradi neurejenega in nepreglednega sistema delajo sami gužvo

na primer pred kratkim bil priča ker sem bil prevoznik
gospa si je v nočni izmeni poškodovala oz. dobila kovinski tujek v oko ..je varilka,
po nočni šla domov spat, mislila, da nebo nobenih večjih težav,oko se ji je začelo močno solziti in jo peči, veke postale rdeče, ko me pokliče sem poklical prvo v UKC MB da vidim kak in kaj, rekli o, da če ima možnost naj gre po napotnico svojemu zdravniku in pride na poškodbenega, če ni možno iti do osebnega zdravnika naj pride direktno na poškodbenega in bodo tam uredili napotnico,
šla sva do osebne zdravnice kjer dobila napotnico pod oznako nujno, nato v UKC MB na poškodbenega, kjer prišla presenetljivo hitro na vrsto,
nato naju napotili na očesni oddelek v drugo stavbo I. nadstropje, ko pridema na oddelek popolnoma nobene stranke/pacienta, le za sprejemno mizo tri mlade precej dobro razpoložene in nasmejane sestre, a le dokler nismo povedali, da gre za poškodbo očesa, ker je dobila v oko tujek, najprej so jo vprašali kaj je dobila v oko, povedala je, da špeno, začele so se nasmihati in še enkrat vprašale kaj ste dobili, ker gospa bila malo zmedena (nočna izmena in poškodba naredili svoje) ni znala povedati kaj ima v očesu, zato jaz povedal, da ima v očesu kovinski tujek...menim, da za sestro ni pomembno kako se imenuje kar je v očesu,
nato ena od sester reče, da pa oni že 12 let tega ne delajo, ker imajo zato pooblaščene zunanje izvajalce,
povedal sem, da sem ravnal kot so mi naročili sprva po telefonu in kasneje na poškodbenem oddelku njihovi uslužbenci in verjetno ni možno, da oni tega nebi vedeli, če je že 12 let tako in odgovorila je, da to pa moram te ki so me sem poslali vprašati(se pravi bi moral ponoviti vajo) in vse kar sem rešil na tem oddelku je to, da mi je dala listek kjer so bili natisnjeni zunanji pooblaščeni izvajalci UKC MB, ki izvajajo očesne posege za njih. Z željo, da čimprej odpravijo tujek iz očesa sva prvo šla na lokacijo pod Pohorje (Pohorska ul.)ker sem bil že precej znerviran nisem šel zraven v ambulanto (na srečo) saj tam rečejo, da oni pa izvajajo posege za UKC samo takrat, ko nimajo svojih pacientov dovolj in da jo lahko naročijo, ker oni samo naročajo, najbolje pa je, da počakama do 19 ure (ura pa je bila cca 16) in se takrat vrnema v bolnico, saj takrat pa morajo oni to urediti, ker po 19 uri je to urgentno,
ker mi je pritisk narastel prekomerno že veliko prej, nemirnost pa me je že ogrožala (drugače sem izjemno miren a v takih primerih težko ostaneš) sem raje poguglal in našel lokacijo njihovega drugega zunanjega izvajalca in se nato odpeljal v Žolgarjevo ulico, kjer prišla skoraj takoj na vrsto.. pogledali so oko, našli tujek in ga odstranili v cca petih minutah,

nauk tega je da sem klical info št. bolnice in mi niso dali pravih napotkov in hodil zastonj v UKC na poškodbenega od koder so me
zastonj poslali na očesni oddelek oz. ne čisto zastonj, dobil sem listek z naslovi zunanjih pooblaščenih izvajalcev,
vozil se zastonj na drugi konec mesta pod Pohorje (tisti dan bil izjemno močan naliv ves dan)ta izvajalec pa očitno tega ne dela.. kljub temu da je bil na spisku ali je samovoljno opustil izvajanje teh posegov ali ne, nisem raziskoval,
skratka bila sva v treh ambulantah in šele v četrti so poškodbo sanirali
in pri vseh treh sva bila neupravičeno ampak ne zaradi naju ampak zaradi njih in sistema, ki to sploh ni, saj drug za drugega ne vedo kaj kdo dela in te pošiljajo od enega do drugega, potem pa rečejo koliko strank so imeli, noben pa ne vodi evidence koliko so jih imeli zaradi sebe, ker so razštelani kot najslabši orkester

Strani: 1