2 uri
Pregled ameriških trgov: Delnice podjetja SpaceX prvič po IPO v rdečem, CME Group pa ostaja brez izvršnega direktorja
2 uri
Fed je poslabšal letošnjo napoved za inflacijo in rast BDP. Pol odločevalcev bi podprlo obrestno zvišanje v 2026
4 ure
Najbolj brani članki danes
6 ur
Kako Američani merijo inflacijo
7 ur
Maja je prodaja na drobno zrasla nad pričakovanji. Trošenje manj premožnih omogoča zadolževanje
7 ur
10 vprašanj in odgovorov: kaj morate vedeti o nepremičninskem IPO na ljubljanski borzi 1
8 ur
Tako ELES skrbi za varovanje biotske raznovrstnosti.
8 ur
Sandoz v Sloveniji odprl nov center za podobna biološka zdravila
9 ur
Komisar za obrambo: V EU proizvajamo čisto napačno orožje 1
9 ur
Po Pekingu bi Zagreb lahko dobil še povezavo s Hongkongom
10 ur
Trump: ZDA v Iran ne bodo vložile »niti 10 centov«; ameriške borze gor
10 ur
Na Hrvaškem malomarnost rejcev prašičev sprožila nov val afriške prašičje kuge
10 ur
Kibernetski napad: ali veste, kaj vam je napadalec v resnici ukradel? (Oglas)
10 ur
Velik posel s trgovinami: kdo je kupil 13 Tuševih centrov in trgovin? 1
11 ur
Vodarska družba na ledu, ministrica Rifljeva in koncesionarji molčijo
11 ur
Pozor, čez vikend ne bodo delali eDavki
11 ur
Kako oceniti poslovne posledice kibernetskih tveganj (Oglas)
12 ur
Do 24. julija v 31 občinah popisujejo škodo po neurju s točo
12 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
13 ur
IZS študentom ljubljanske fakultete za gradbeništvo in geodezijo podelil najvišja priznanja

Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: Ilirika - Zlatarji - priliv za obresti na obveznice RS

Strani: 1

anon-375919 sporočil: 31
[#2649888] 20.04.17 17:14
Odgovori   +    0
čas vnosa: 20.04.17 08:54
Sedaj vsako leto, ko dobiš obresti za obveznice, te ne nakaže več RS tebi na račun ampak jih nakaže borznemu članu (Iliriki) in oni tebi naprej, pri tem računajo 1,5% provizije... torej če imaš za 10.000 eur obveznic, z 3% obrestno mero dobiš 300 eurov - 1,5%... Ok ampak zadnje leto, ko ti nakažejo glavnico + obresti (10.300) eur, ti pa vzamejo 150 eur provizije.... Zlatarji...
anon-56333 sporočil: 161
[#2649918] 20.04.17 19:45 · odgovor na: anon-375919 (#2649888)
Odgovori   +    0
Upam, da se tole hecaš. To pomeni, da če bi kupil eno leto pred zapadlostjo po 100 in je kupon obveznice manjši kot 1,5%, pol si v čistem minusu sam zarad tega?
Se pa pri teh obveznicah dogajajo včasih čudne reči. Recimo jaz sem pred časom opazil, da ti furs obdavči kupon (25%) ne glede na to kako dolgo si bil lastnik obveznice. Recimo če jo kupiš par dni pred izplačilom kupona si ga z davčnega vidika na.ebal .
anon-375919 sporočil: 31
[#2649947] 20.04.17 23:23 · odgovor na: anon-56333 (#2649918)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 20.04.17 22:41
[mmz]
Upam, da se tole hecaš. To pomeni, da če bi kupil eno leto pred zapadlostjo po 100 in je kupon obveznice manjši kot 1,5%, pol si v čistem minusu sam zarad tega?
Se pa pri teh obveznicah dogajajo včasih čudne reči. Recimo jaz sem pred časom opazil, da ti furs obdavči kupon (25%) ne glede na to kako dolgo si bil lastnik obveznice. Recimo če jo kupiš par dni pred izplačilom kupona si ga z davčnega vidika na.ebal .
Ne se ne, videl obračun pri kolegu. Točno to, izplačilo obveznic RS 38, ki so dokončno zapadle 19.4. , 10 kom po 100 eur, glavnice za 1000 eur, obresti za 56 eur. Stroški ilirike 1.5% na 1056 eur.. ca 16 eur, če daš še davčni 25% od 56 --> 14 eur, ti ostane od 56 samo še 26.... jupi... matr je bil fajn zlobiran tale zakon ko smo ukinili brezplačni kdd.. Sej isto je sedaj z dividendami, ne nakaže ti jih več firma direkt na račun, pač pa firma do ilirike, potem pa ilirika tebi minus njihova provizija... fajn so začeli služit...
tilenrexi sporočil: 6.775
[#2649948] 20.04.17 23:33 · odgovor na: anon-375919 (#2649947)
Odgovori   +    0
KDD je bila anomalija, ki je EU ne pozna.
Mitjek sporočil: 638
[#2649956] 21.04.17 07:33 · odgovor na: tilenrexi (#2649948)
Odgovori   +    0
Ne se hecat ! Počasi boš le dojel, v kje živiš.
Endimion sporočil: 11.230
[#2649959] 21.04.17 09:08 · odgovor na: tilenrexi (#2649948)
Odgovori   +    1
KDD kot oblika centralnega depozitarja je stvar, ki jo poznajo povsod.

Anomalija so bili registrski računi. Ki so že v startu bili mišljeni kot prehodnna zadeva.
tilenrexi sporočil: 6.775
[#2649960] 21.04.17 09:12 · odgovor na: Endimion (#2649959)
Odgovori   +    0
Mislil sem ravno registrske račune. Sicer pa a ni fino, da se bo tudi to sedaj uredilo? :)
Endimion sporočil: 11.230
[#2649961] 21.04.17 09:39 · odgovor na: tilenrexi (#2649960)
Odgovori   +    1
se strinjam

Folk je pa seveda siten, ker dvajset let za hrambo premoženja niso plačevali nič. Obenem se ne sprašujejo, zakaj jih pa vodenje stanja na TRR košta toliko in toliko... kar je podobvna reč, in se jo računa od vekomaj

Strani: 1


vm-kiva