Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: Italijani odstopajo od nakupa Cimosa!

Strani: 1

FIN-379669 sporočil: 7.971
[#2641417] 20.02.17 14:44
Odgovori   +    14
Zadnja sprememba: FIN-379669 20.02.2017 14:45
To pa bo mini potres znotraj Vlade in zlasti na relaciji Slovenija - Hrvaška. Bojim se, da bodo politiki ala Erjavec sedaj pred arbitražno odločbo zastrupljali ozračje za predvolilne namene in odkrito namigovali, da so za zgodbo Cimos odgovorni v Cro.

Treba bo umiriti žogico in pogledati resnici v oči. Cimos smo zajebali 99% sami v Sloveniji, 1% je za to odgovorna Hrvaška!

(Važno je, da smo Hrvate premagali v rokometu. To jih je najbolj zabolelo. Za Cimos jih pa boli, ker morda imajo že rešitev za tistih nekaj sto svojih delavcev v Buzetu.)
ap100 sporočil: 115
[#2641420] 20.02.17 15:10
Odgovori   +    1
mogoče pa je uspel dogovor Italijanov s Hrvati; Slovenci plačamo neizterljiv puf in se obvežemo da bomo imeli tovarno v Buzetu ali pa vsaj ljudi na plači še dve leti vse ostalo pa kar hočemo .....
0423KDXIn sporočil: 209
[#2641427] 20.02.17 15:42
Odgovori   +    17
Kaj se čudite? Tovariš Pijade je že na prvem zasedanju AVNOJ-a, leta 1942, izjavil (citiram):

„Potrebno je zato stvoriti toliko mnogo beskućnika, da ovi beskućnici budu većina u državi. Stoga mi moramo da palimo.
Pripucaćemo pa ćemo se povući. Nemci nas neće naći, ali će iz osvete da pale sela. Onda će nam seljaci, koji tamo ostanu bez krova, sami doći i mi ćemo imati narod uza se pa ćemo na taj način postati gospodari situacije. Oni koji nemaju ni kuće ni zemlje ni stoke, brzo će se i sami priključiti nama, jer ćemo im obećati veliku pljačku.
Teže će biti sa onima koji imaju neki posed. Njih ćemo povezati uza se predavanjima, pozorišnim predstavama i drugom propagandom. Tako ćemo postepeno proći kroz sve pokrajine.
Seljak koji poseduje kuću, zemlju i stoku, radnik koji prima platu i ima hleba, za nas ništa ne vredi. Mi od njih moramo načiniti beskućnike, proletere. Samo nesrećnici postaju komunisti, zato mi moramo nesreću stvoriti, mase u očajanje baciti, mi smo smrtni neprijatelji svakog blagostanja, reda i mira.“

Šalabajzerstvo oblastnikov (25 let na 45 podlage), "cepljeno" z ideološko noto, kot je opisana zgoraj - samo še malo, pa bomo "druga Švica"...
sirota sporočil: 1.047
[#2641428] 20.02.17 15:43
Odgovori   +    11
Že poznana agonija iz Mure in na koncu stečaj!

Strani: 1