Strani: 1

anon-188249 sporočil: 509
[#2483778] 15.12.14 13:23
Odgovori   +    10
Nedolgo nazaj sem se peljal po avtocesti Zagreb-Beograd, ampak čisto vask prodajalec s katim sem imel opravka me je skušal oz. me je okoli prinesel. Ko tanka vas ogoljufa najprej pri točenju, ko proti koncu pospešeno stiska ročko, nato pa še pri menjalnem tečaju. Na bencinskem servisu sem šel na kavo, ki me je stala 2€, "drobiž" ki naj bi mi ga vrnil je vrgel v za to pripravljeno škatlo. Dol grede sem plačal cestnino s kartico, me je stala 16€, nazaj grede pa ko sem plačal z €, mi je cestninar zaračunal 17€, ko sem čakal, dami vrne 1€, pa je odvrnil gremo, gremo, saj vidite, dakolona čaka. Ta kultura se seveda prenaša tudi na druge nivoje, ne nazadnje tudi na medržavne, saj je v zvezi z LB Milanović arogantno zatrdil, da oni njihovo gospodarstvo ni nič dolžno LB, za kredite ki niso bili nikoli plačani.
vrac sporočil: 11.068
[#2483901] 15.12.14 19:48 · odgovor na: anon-188249 (#2483778)
Odgovori   +    8
Žal je to posledica pavperizacije prebivalstva. Se spomnim, da si pred par leti moral recimo v Bosni plačevati policajem na vsakem ovinku zaradi "prometnih prekrškov",ki jih seveda nisi storil, ko si mu pa dal 5 mark je bilo pa vse urejeno. Ravno tako pri točenju bencina. Men je zneraj zmanjkalo bencina na isti črpalki v bližini Beograda in vsakokrat mi je bencinkelnar zaračunal pol preveč. Potem pa le vprašam poslovnega partnerja, zakaj imajo v Srbiji dražji bencin kot v Sloveniji in se je pričel smejati. Povedal mi je kakšna je prava cena, seveda pol nižja kot so me nasamarili, ko so zagledali slovenske tablice na avtu. Seveda potem nisem več tankal drugje kot na OMV-ju, ker tam pa uslužbencem niso dovolili krasti.
Sicer pa ni to samo šport v ex Jugi, če ne paziš te domači velemojstri nasamarijo še huje. Folk je čedalje bolj nepošten, očitno vidijo elito kako brezsramno krade, pa si ljudje rečejo: I ja bih tata.
bpusnik sporočil: 1.123
[#2483962] 16.12.14 08:29
Odgovori   +    2
Če tankaš dizel na INA črpalki, je poraba sigurno 0,5 litra večja. Da o filtru ne govorimo.

Podobno je pri nas. Petrol glede na ostale (OMV, Shell), ima definitivno večjo porabo (dizel in bencin).
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2483970] 16.12.14 09:05 · odgovor na: bpusnik (#2483962)
Odgovori   +    1
Še dobro da pri naši hiši že lep čas ni dizelskega avta. Ker so tudi sicer vedno večja sitnost, preveč so ratali komplicirani. Prejšnji oldskool turbodizli (recimo izpred 10 let) so bili prav fajn, tole novo sranje je pa precej mimo.

Strani: 1