Izbrani forum: Servis

Izbrana tema: Ta forum je mrtev

Strani: 1 2 3 4 5

pomurski sporočil: 1.856
[#2472892] 12.11.14 21:37
Odgovori   +    5
Še pol leta nazaj v takem prime time času po nekaj sporočil na minuto, danes cca deset na uro.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2472967] 13.11.14 08:44 · odgovor na: pomurski (#2472892)
Odgovori   +    2
Pripravljali smo revolucijo na ekonomskem in na političnem področju, potem pa očitno vrgli puško v koruzo.
Ob ustrezni podpori Financ, ki je z blokado komentarjev plačljivih člankov še dodatno jemala revolucionarjem veter z jader.
Pa s Šamancljem so se skregali, TadejaK pa zaposlili :-)
mimoidoci sporočil: 5.982
[#2473031] 13.11.14 11:30 · odgovor na: anon-154083 (#2472967)
Odgovori   +    5
[jani1974]
Pripravljali smo revolucijo na ekonomskem in na političnem področju, potem pa očitno vrgli puško v koruzo.
Ob ustrezni podpori Financ, ki je z blokado komentarjev plačljivih člankov še dodatno jemala revolucionarjem veter z jader.
Pa s Šamancljem so se skregali, TadejaK pa zaposlili :-)

Po mojem mnenju se to kar ti pišeš pričenja dogajati na portalih: Portalplus, Kritika konzervativna, Časnik, Požarreport, nekaj primernega pa se najde tudi na Siol.net blogih, libertarec pa je že vseskozi one man band. Lahko, da se bodo navedeni v prihodnosti združevali, ker se jim nekatere debate in linki že zelo križajo.

Lahko, da sem še koga nehote izpustil.

Finance forum tukaj ni (ni hotel biti?) in ne bo več konkurenčen.
pomurski sporočil: 1.856
[#2473171] 13.11.14 16:02 · odgovor na: anon-154083 (#2472967)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: pomurski 13.11.2014 16:03
[jani1974]
Pripravljali smo revolucijo na ekonomskem in na političnem področju, potem pa očitno vrgli puško v koruzo.
Ob ustrezni podpori Financ, ki je z blokado komentarjev plačljivih člankov še dodatno jemala revolucionarjem veter z jader.
Ko finančni vseznalci pogrnejo na Lafferju. Kovačeva kobila?
Pa s Šamancljem so se skregali, TadejaK pa zaposlili :-)
Z njim so se skregali? Ja kako je pa to mogoče?!? :P
bc123a sporočil: 48.253
[#2473173] 13.11.14 16:05 · odgovor na: pomurski (#2472892)
Odgovori   +    4
[pomurski]
Še pol leta nazaj v takem prime time času po nekaj sporočil na minuto, danes cca deset na uro.
To je zato, ker nenarocniki ne morejo komentirati placljivih clankov, skoraj vsi clanki so placljivi, veliko nekdanjih "zastonjkarskih" clankov pa je slo pod Finance Live, kjer jih nenarocniki sicer lahko berejo, ne morejo pa komentirati.
pomurski sporočil: 1.856
[#2473176] 13.11.14 16:08 · odgovor na: mimoidoci (#2473031)
Odgovori   +    1
[mimoidoci]
> [jani1974]
> Pripravljali smo revolucijo na ekonomskem in na političnem področju, potem pa očitno vrgli puško v koruzo.
> Ob ustrezni podpori Financ, ki je z blokado komentarjev plačljivih člankov še dodatno jemala revolucionarjem veter z jader.
> Pa s Šamancljem so se skregali, TadejaK pa zaposlili :-)


Po mojem mnenju se to kar ti pišeš pričenja dogajati na portalih: Portalplus, Kritika konzervativna, Časnik, Požarreport, nekaj primernega pa se najde tudi na Siol.net blogih, libertarec pa je že vseskozi one man band. Lahko, da se bodo navedeni v prihodnosti združevali, ker se jim nekatere debate in linki že zelo križajo.
Toliko portalov in vse v isti desni kot rumene barve, v katerem so se izgubile Finance, namesto da bi obdržale status strokovnega ekonomskega poslanstva, ostale politično nevtralne in še naprej pripravljale svojo redno oddajo na Radiu Študent.
philips sporočil: 6.715
[#2473178] 13.11.14 16:14 · odgovor na: bc123a (#2473173)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [pomurski]
> Še pol leta nazaj v takem prime time času po nekaj sporočil na minuto, danes cca deset na uro.

To je zato, ker nenarocniki ne morejo komentirati placljivih clankov, skoraj vsi clanki so placljivi, veliko nekdanjih "zastonjkarskih" clankov pa je slo pod Finance Live, kjer jih nenarocniki sicer lahko berejo, ne morejo pa komentirati.
Ali pa lahko, če je članek za urednika dovolj velik click bait. Jaz sem tistega o US in IJJ lahko komentiral, pa nisem naročnik.
pomurski sporočil: 1.856
[#2473212] 13.11.14 18:05 · odgovor na: (#2473203)
Odgovori   +    0
[Inside]
> [pomurski]
> Še pol leta nazaj v takem prime time času po nekaj sporočil na minuto, danes cca deset na uro.

Pravilno ugotavljas. Moja razmisljanja gredo v smer, da casopis Finance s forumom vred noce prevzeti vloge dezurnega krivca za napadanje na kontinuiteto, zakar so v preteklosti bili indici, da se na tem forumu rojeva revolucija in da je casopis kriv da gre drzavi slabo zaradi konstantnega "neargumentiranega" pljuvanja vej drzavne oblasti. Koliko je resnice pa presodite sami. Boga drzava katero en forum unici!
In jaz sem inkarnacija Jezusa Kristusa.

Ti forumi so vredni toliko kot njihovo moderatorstvo. Brez aktivnega moderatorstva forum naselijo trolli in politične komerciale dejavnosti. In to se je zgodilo temu forumu.

Efekt foruma je bistveno manjši kot član foruma misli.
pomurski sporočil: 1.856
[#2473216] 13.11.14 18:16 · odgovor na: bc123a (#2473173)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [pomurski]
> Še pol leta nazaj v takem prime time času po nekaj sporočil na minuto, danes cca deset na uro.

To je zato, ker nenarocniki ne morejo komentirati placljivih clankov, skoraj vsi clanki so placljivi, veliko nekdanjih "zastonjkarskih" clankov pa je slo pod Finance Live, kjer jih nenarocniki sicer lahko berejo, ne morejo pa komentirati.
Najbolje, da zaklenejo še oglasne priloge, bo prodaja še višja.

2012 2013
Čisti prihodki od prodaje: 9.459.689 8.130.659
crt sporočil: 27.081
[#2473218] 13.11.14 18:22 · odgovor na: (#2473203)
Odgovori   +    0
[Inside]
so v preteklosti bili indici, da se na tem forumu rojeva revolucija
rotfl

brigada na juris, divizija naprej... sta se drla franc in joze vsak za svojim drevesom.
crt sporočil: 27.081
[#2473220] 13.11.14 18:23 · odgovor na: pomurski (#2473212)
Odgovori   +    0
[pomurski]
Ti forumi so vredni toliko kot njihovo moderatorstvo. Brez aktivnega moderatorstva forum naselijo trolli in politične komerciale dejavnosti. In to se je zgodilo temu forumu.
tako. za razlicne okuse pojma "politicno komercialne dejavnosti".
Efekt foruma je bistveno manjši kot član foruma misli.
tako. zato je med drugim brez posebnega pomena razpravljanje o tem, ali in koliko mrtev je.

(jaz cakam, da se mi prevede ena gromada kode, what's your excuse :)
crt sporočil: 27.081
[#2473222] 13.11.14 18:32 · odgovor na: (#2473221)
Odgovori   +    1
[Inside]
:) Zakaj pa je bilo v nekaterih clankih zaslediti, da Finance to, Finance uno,...neke ideje za clanke pa so iz foruma.
vsekakor so obcasno kaksne iztocnice za clanke tudi iz foruma.

kaksno zvezo ima to z revolucijo in kaj si zelel vprasati z "zakaj pa je bilo v nekaterih clankih zaslediti, da finance to, finance uno" (sorry, res ne razumem, kaj naj bi bilo zaslediti in kaksne revolucionarne aspekte to ima)?
crt sporočil: 27.081
[#2473227] 13.11.14 18:48 · odgovor na: (#2473224)
Odgovori   +    0
[Inside]
Zasledil sem, da ste dobivali pisma, odzive in pisanja nekaterih tukaj in v drugih medijih da Finance pisejo pol neresnice, da sirijo nestrpnost in da se lotevajo napadov na institucije brez osnove.
kaksno zvezo ima to s forumom?
Casopis je tudi znan po tem da dokaj liberalno dopusca vsebine, ki ne pasejo vladajoci eliti, vem da so Micotovi clanki zelo odmevali naokrog ko je razgaljal solstvo, zdravstvi itd.
kaksno zvezo ima to s forumom?
shevchenko sporočil: 21.898
[#2473228] 13.11.14 18:50 · odgovor na: pomurski (#2472892)
Odgovori   +    6
odkar je vecina clankov zaklenjenih in ne morem vec toliko komentirati, sem veliko bolj produktiven

ob tem bi se financam javno zahvalil.
anon-207494 sporočil: 693
[#2473234] 13.11.14 19:42 · odgovor na: mimoidoci (#2473031)
Odgovori   +    5
[mimoidoci]
Finance forum tukaj ni (ni hotel biti?) in ne bo več konkurenčen.
Forum je s pomočjo adminov podlegel komunističnim plačancem, zdaj ni mrtev, temveč počasi umira, kot je tudi na zemlji komunizem v zadnjih vzdihljajih.

Slava vsem, ki so s Foruma Financ že davno odšli!
crt sporočil: 27.081
[#2473235] 13.11.14 19:44 · odgovor na: (#2473232)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 13.11.2014 19:46
[Inside]
> [crt]
> > [Inside]
> > Zasledil sem, da ste dobivali pisma, odzive in pisanja nekaterih tukaj in v drugih medijih da Finance pisejo pol neresnice, da sirijo nestrpnost in da se lotevajo napadov na institucije brez osnove.
>
> kaksno zvezo ima to s forumom?
>
> > Casopis je tudi znan po tem da dokaj liberalno dopusca vsebine, ki ne pasejo vladajoci eliti, vem da so Micotovi clanki zelo odmevali naokrog ko je razgaljal solstvo, zdravstvi itd.
>
> kaksno zvezo ima to s forumom?

Na oboje je odgovor, ker se na forumu ob vroci temi nabere 1000 komentarjev, kjer se koplje v podrobnosti v temi o kateri se v clanku ne more. Ker so civkaci, zvizgaci vse bolj cenjeni saj smo globalna vas, kjer je mnogo sistemov podobno zastavljenih. Ker so pisali nekateri da na forumu vec zves kot v clanku, se pravi da je npr. oddaja, clanek uvod, samo iztocnica pogovor o tem pa vodi do zapleta, resitve.
oprosti, ampak ne uspem spraviti skupaj, kaksno zvezo imajo med sabo tvoji odgovori. zacela sva s tem, da se je baje na forumu rojevala neka revolucija, potem je bilo kot argument za revolucionarnost foruma dano to, kaksne clanke je pisal mico (vmes je bilo se, kaj da menda tretji ocitajo financam), zdaj sva pri tretji razlici...

zgodba o forumu je v veliki meri zgodba o tem, da nekdo nekaj pripomni, kar drzi ali pa ne, vendar je vsec nekomu drugemu, ker se z njim (ponavadi politicno) strinja, potem pride se tretji, ko sta ze dva medsebojno navdusena, in jima pomaga kotalit kepo, da so vsi trije se bolj prepricani vse, ali pa obema jebe mater in potem pade grupnjak progaste majice proti pikcastim.

to je tipicno dogajanje.

vsake tolko se pa celo najde kaj takega, da ima smisel, da novinarji to naprej razvijejo (in naredijo kaj iz tega ali pa ugotovijo, da ni nic not).

neka revolucija to ravno ni.

ce morda sugeriras, da ce je v forumu nizek promet, potem novinarji ne vejo, o cem pisati - ni tako.

ce pa sugeriras, da ce je v forumu nizek promet, potem ljudje z velikim apetitom do sebi ljubih vrocih tematik in pretepov teh vec ne najdejo in so zato uzalosceni - absolutno.

a bodo sli drugam? jah, menda ja - ce je clovek iskreno nekje nesrecen, je najbolj normalna stvar na svetu, da gre sreco iskati drugam. se zlasti v sedanjem casu, ko je kar nekaj novih online medijev s pretezno politicnim fokusom. mimoidoci jih je prej nastel. vsaj dva od njih sta tudi meni zelo vsec, kadar si zelim brati kaj takega, kar racunam, da onadva imata.

in potem je tu se vse ostalo - facebook, twitter in kompanija. recimo retuers (retuers!) je pred kratim pretezno ukinil odzive na sami strani (pustili so mislim da pri komentarjih, pri novicah pa ukinili). kul. dela tudi to. blogs.reuters.com/gr...ial-media/

ekola, moja vecerna runda za masino je fertik. lepo se imej.
pomurski sporočil: 1.856
[#2473985] 16.11.14 21:49 · odgovor na: crt (#2473220)
Odgovori   +    0
[crt]
> [pomurski]
> Ti forumi so vredni toliko kot njihovo moderatorstvo. Brez aktivnega moderatorstva forum naselijo trolli in politične komerciale dejavnosti. In to se je zgodilo temu forumu.

tako. za razlicne okuse pojma "politicno komercialne dejavnosti".
No ja, nemalo je bilo vsebin iz maloobmejnega območja med darknetom in internetom.
> Efekt foruma je bistveno manjši kot član foruma misli.

tako. zato je med drugim brez posebnega pomena razpravljanje o tem, ali in koliko mrtev je.
There goes ROI down the drain...
(jaz cakam, da se mi prevede ena gromada kode, what's your excuse :)
Kaj pa tolk traja? A delaš na XT-ju iz leta 1985? :)
crt sporočil: 27.081
[#2474128] 17.11.14 11:13 · odgovor na: (#2474115)
Odgovori   +    0
[krnekikrtako]
Jaz bi pa rekel, Crt, da te globoko v srcu boli, da je forum na poti k izumrtju, ker bolje kot mi forumaši vidiš njegov smisel, visoki pomen in nenazadnje veselje in radost, ki ga (je) na splošno povroča(l).
:)
naj ti povem tako... vidim veliko vec smisla v "mrtvem" forumu (torej taksnem z bistveno manj kvantitete) kot v prejsnjem stanju. dopustni in zadostni pogoj seveda nista ista stvar. ampak zaenkrat bo dopustni kar ok.
crt sporočil: 27.081
[#2474129] 17.11.14 11:17 · odgovor na: (#2474121)
Odgovori   +    1
[krnekikrtako]
Dodatna misel bi lahko bila, da so forum načrtno ukinili novinarji, katerim ni bilo všeč kritično pisanje forumašev. Bodimo pošteni in poglejmo zadevo še iz drugega zornega kota, kdo pa bi rad bral gnojnico, ki se mu zliva na glavo po pošteno opravljenem delu? Ali pa financerji (sponzorji) Financ, ki so se prevečkrat našli obdelani v forumskem pisanju.
... je napisal v baje ukinjeni forum :)
crt sporočil: 27.081
[#2474131] 17.11.14 11:19 · odgovor na: (#2474130)
Odgovori   +    0
[krnekikrtako]
Ko bom razvozlal pomen tvojih dveh vrstic, se vrnem z globokim komentarjem o dopostnosti in zadostnosti, ki bo podkrepil tezo o večvrednosti kvalitete nasproti kvantitete.
ok. v primeru tezav so privatne konzultacije na voljo prek zs.
crt sporočil: 27.081
[#2474132] 17.11.14 11:21 · odgovor na: pomurski (#2473985)
Odgovori   +    0
[pomurski]
> (jaz cakam, da se mi prevede ena gromada kode, what's your excuse :)
Kaj pa tolk traja? A delaš na XT-ju iz leta 1985? :)
ves kako pravijo kolesarji... it doesn't get easier, you just get faster. masine so mocnejse, na njih pa pocnemo bolj zavozlane stvari.
bc123a sporočil: 48.253
[#2474136] 17.11.14 11:23 · odgovor na: crt (#2473235)
Odgovori   +    0
[crt]
in potem je tu se vse ostalo - facebook, twitter in kompanija. recimo retuers (retuers!) je pred kratim pretezno ukinil odzive na sami strani (pustili so mislim da pri komentarjih, pri novicah pa ukinili)
Vecina reutersovih novic ni imela nobenih komentarjev (ne da ne bi bilo mozno komentirati, populacija enostavno ni bila zainteresirana za komentiranje).

Tako da bi lahko komot rekli, da so ukinili nekaj, po kar ni bilo povprasevanja.

Facebook, twitter in kompanija - to je pa za smrkavce, ki nimajo nobenih pomislekov dati tem firmam vse od telefonske do stevilke gat in rojstnega dneva. Tisti starejsi na to gledamo malo drugace.
crt sporočil: 27.081
[#2474140] 17.11.14 11:29 · odgovor na: bc123a (#2474136)
Odgovori   +    0
[bc123a]
Tisti starejsi na to gledamo malo drugace.
no, nekateri anyway :)
bobek13 sporočil: 4.301
[#2474144] 17.11.14 11:37 · odgovor na: crt (#2474140)
Odgovori   +    0
Pismu, jaz pa mislu, da je ta tema ze mrtva, pa se kar brca...

:)))

LpA
crt sporočil: 27.081
[#2474146] 17.11.14 11:38 · odgovor na: bobek13 (#2474144)
Odgovori   +    0
[bobek13]
Pismu, jaz pa mislu, da je ta tema ze mrtva, pa se kar brca...

:)))
ja, ta forum je tako mrtev, da se folk kar ne neha prihajat menit o tem, kako mrtev je in to ob tem, da je baje povrhu se ukinjen.
philips sporočil: 6.715
[#2474151] 17.11.14 11:52 · odgovor na: crt (#2474146)
Odgovori   +    0
[crt]
> [bobek13]
> Pismu, jaz pa mislu, da je ta tema ze mrtva, pa se kar brca...
>
> :)))

ja, ta forum je tako mrtev, da se folk kar ne neha prihajat menit o tem, kako mrtev je in to ob tem, da je baje povrhu se ukinjen.
Zombiji povsod. Na TV, na Finance.si. Živih političnih mrtvecev je vedno več...
crt sporočil: 27.081
[#2474153] 17.11.14 12:03 · odgovor na: philips (#2474151)
Odgovori   +    1
Amen sam džuvdi phuv savi džal pe muli phuv. Savorhe sam mule numa ni džanas kana ka avans praxome.
crt sporočil: 27.081
[#2474157] 17.11.14 12:10 · odgovor na: (#2474154)
Odgovori   +    2
[porkamizerija]
hja, to bo zato, ker je to ena redkih tem kjer nenaročniki lahko še komentiramo kako zanič ste postali...
ta tema je bila odprta kot samostojna tema. kar lahko naredi vsakdo in od zdavnaj.

tako da ce je to ena redkih tem, kamor lahko prihajas razlagat, da je vse tako zanic, da bos se naprej prihajal - je to samo zato, ker nisi odprl kaksne dodatne.
bc123a sporočil: 48.253
[#2474510] 18.11.14 12:26 · odgovor na: (#2474507)
Odgovori   +    2
[kajulci]
No, pa si dal idejo :) Za vsak blokiran članek odpreti novo temo in se bo lahko komentiralo na žive in mrtve :D
Dejansko bi se dalo narediti plugin za firefox, ki bi finance predelal tako, da nenarocniki z instaliranim pluginom sploh ne bi videli, da ne morejo komentirati pod clanki :)

neke vrste paralelno vesolje :)
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2474550] 18.11.14 13:15 · odgovor na: (#2474121)
Odgovori   +    0
[krnekikrtako]
Dodatna misel bi lahko bila, da so forum načrtno ukinili novinarji, katerim ni bilo všeč kritično pisanje forumašev. Bodimo pošteni in poglejmo zadevo še iz drugega zornega kota, kdo pa bi rad bral gnojnico, ki se mu zliva na glavo po pošteno opravljenem delu? Ali pa financerji (sponzorji) Financ, ki so se prevečkrat našli obdelani v forumskem pisanju.
Ni neke hude filozofije. Poslovna odločitev pač, da od zastojnkarskih forumašev ni neke hude dodane vrednosti (v smislu večanja prodaje). Če je bila ta odločitev pravilna bo pokazal čas, gotovo pa imajo moderatorji sedaj manj dela. O učinkih forumov si pa mislim predvsem to, da služijo predvsem ubijanju viška časa, včasih tudi sproščanju strasti posameznikov, ki si v realnem življenju tega ne bi upali počet. Včasih pa prebereš tudi kaj koristnega..

Strani: 1 2 3 4 5