Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Igor Akrapovič osebno zasnoval revolucionaren izpuh

Strani: 1 2

anon-239773 sporočil: 17
[#2461497] 06.10.14 08:58
Odgovori   +    49
Družboslovcem je potrebno vedno znova dokazovati, da je za uspešnim proizvodnim podjetjem vedno uspešen in inovativen inženir, ki se na svoj produkt spozna do detajlov in ne ekspert ekonomskih znanosti.
153 sporočil: 9.333
[#2461508] 06.10.14 09:37
Odgovori   +    16
Zadnja sprememba: 153 06.10.2014 09:57
Čestitke ustvarjalcu in voščilo
za uspešno prodajo proizvajalcu
ter nadaljne polnokrvno delovanje
g.Igorju Akrapoviču s sodelavci
- nenehnemu presežkov iskalcu !

Sodražan
BlueOcean sporočil: 129
[#2461513] 06.10.14 09:51
Odgovori   +    21
Če bi iskal proizvode pri katerih Slovenija v svetu lahko kaj pomeni, bi se sicer najbrž ne spomnil na izpušni sistem, je pa to proizvod, ki je za slovenski znanstveni in proizvodni potencial najbrž optimalen. Zelo težko si predstavljam, da bi bilo slovensko podjetje vodilno v proizvodnji motociklov z vso njihovo tehnologijo, ali električnih avtov, ali iphonov. Verjetno je pravi izdelek tisti, ki predstavlja sorazmerno pomemben del v nekem sistemu, ki je velikoserijski (kot npr. motocikel ali avto). Predstavljam si, da je Slovenija prava za recimo odličnega proizvajalca stekel za mobilne telefone, zavor za avtomobile in podobnega - pomembnih elementov, ki jih začne piliti skupina entuziastov in strokovnjakov. Bravo Akrapovič - upam, da se bo izpušni sistem pokazal kot najboljši doslej!
anon-159194 sporočil: 275
[#2461521] 06.10.14 09:59
Odgovori   +    13
Meanwhile, država znova dokapitalizirala Peko...

Da na bomo bosi.

www.siol.net/novice/.../peko.aspx
anon-116402 sporočil: 4.340
[#2461528] 06.10.14 10:14
Odgovori   +    15
Vodstvo podjetja je sicer lani objavilo razpis za nove modele izpušnih sistemov. Prejeli so številne predloge, pravijo da nekatere tudi zelo dobre, a noben od njih ni bil popoln ali optimalen, zato so vse zavrnili. Idejo, ki je bila na koncu izbrana, je prispeval Igor Akrapovič sam.
Z vsem spoštovanjem do Akrapoviča, saj je eden najboljših slovenskih podjetnikov. Vseeno pa se jaz z zgoraj napisanim ne bi hvalil. Sicer ni čisto jasno kaj so sploh iskali na razpisu, a ko neko podjetje razlaga, da so njim osebno ideje znotraj hiše bolj všeč od tistih od zunaj, se to običajno ne konča najbolje.
anon-341622 sporočil: 94
[#2461530] 06.10.14 10:16
Odgovori   +    10
čas vnosa: 06.10.14 09:00
Tega Akrapoviča bi treba malo stisnit, od kod njemu denar? Mi vsi v krizi on pa kasira? Kje je tu solidarnost in trajnostni razvoj? Seveda! Lahko je izkoriščat revčke!!
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2461531] 06.10.14 10:16
Odgovori   +    5
Bravo Igor, pohvalno in sicer tudi nenavadno, da CEO sam dizajnira produkte. Sčasoma pa bo moral razmišljati tudi o električnih motorciklih, ki ga dolgoročno lahko spravijo ob posel.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2461535] 06.10.14 10:20 · odgovor na: anon-116402 (#2461528)
Odgovori   +    9
[usimoncic]
> Vodstvo podjetja je sicer lani objavilo razpis za nove modele izpušnih sistemov. Prejeli so številne predloge, pravijo da nekatere tudi zelo dobre, a noben od njih ni bil popoln ali optimalen, zato so vse zavrnili. Idejo, ki je bila na koncu izbrana, je prispeval Igor Akrapovič sam.

Z vsem spoštovanjem do Akrapoviča, saj je eden najboljših slovenskih podjetnikov. Vseeno pa se jaz z zgoraj napisanim ne bi hvalil. Sicer ni čisto jasno kaj so sploh iskali na razpisu, a ko neko podjetje razlaga, da so njim osebno ideje znotraj hiše bolj všeč od tistih od zunaj, se to običajno ne konča najbolje.
Če bi bil Steve Jobs še živ bi ga lahko vprašal kaj na to temo, sicer pa je jasno da nekdo od zunaj težko parira z idejo ekipi za katero so desetletja razvoja, sploh pa Igor očitno deluje kot mali Steve ;)
anon-45881 sporočil: 7.327
[#2461536] 06.10.14 10:22
Odgovori   +    14
Igor Akrapovič, ki je sam pripravil idejno zasnovo, dokončala pa sta jo dva inženirja
Upam, da ne tako kot Gregor Golobič, izumitelj s področja elektrotehnike, 20 let študent filozofije?
Idejo, ki je bila na koncu izbrana, je prispeval Igor Akrapovič sam.
Upam, da ne gre za PR tipa Kim Jong-Un, ki menda lastnoročno dizajnira rakete in zadeva hole-in-one po tekočem traku?

Je pa vseeno lepo videti, da se kakšne revolucionarne ideje rojevajo pri nas. No, razen commie-revolucionarnih idej, ki se rojevajo kar naprej.
klemenstp sporočil: 2.568
[#2461537] 06.10.14 10:34 · odgovor na: anon-116402 (#2461528)
Odgovori   +    2
[usimoncic]
> Vodstvo podjetja je sicer lani objavilo razpis za nove modele izpušnih sistemov. Prejeli so številne predloge, pravijo da nekatere tudi zelo dobre, a noben od njih ni bil popoln ali optimalen, zato so vse zavrnili. Idejo, ki je bila na koncu izbrana, je prispeval Igor Akrapovič sam.

Z vsem spoštovanjem do Akrapoviča, saj je eden najboljših slovenskih podjetnikov. Vseeno pa se jaz z zgoraj napisanim ne bi hvalil. Sicer ni čisto jasno kaj so sploh iskali na razpisu, a ko neko podjetje razlaga, da so njim osebno ideje znotraj hiše bolj všeč od tistih od zunaj, se to običajno ne konča najbolje.
Tudi jaz se ne bi hvalil s tem. Žalostno, da mlajši zaposleni pri njemu niso tako inovativni ali še bolj, kot je on sam. S prenašanjem znanja in novimi glavami, bi se moralo vsekakor izumiti kaj izjemnega.
anon-116402 sporočil: 4.340
[#2461539] 06.10.14 10:37 · odgovor na: anon-204390 (#2461535)
Odgovori   +    10
[vickibedi]
> [usimoncic]
> > Vodstvo podjetja je sicer lani objavilo razpis za nove modele izpušnih sistemov. Prejeli so številne predloge, pravijo da nekatere tudi zelo dobre, a noben od njih ni bil popoln ali optimalen, zato so vse zavrnili. Idejo, ki je bila na koncu izbrana, je prispeval Igor Akrapovič sam.
>
> Z vsem spoštovanjem do Akrapoviča, saj je eden najboljših slovenskih podjetnikov. Vseeno pa se jaz z zgoraj napisanim ne bi hvalil. Sicer ni čisto jasno kaj so sploh iskali na razpisu, a ko neko podjetje razlaga, da so njim osebno ideje znotraj hiše bolj všeč od tistih od zunaj, se to običajno ne konča najbolje.

Če bi bil Steve Jobs še živ bi ga lahko vprašal kaj na to temo, sicer pa je jasno da nekdo od zunaj težko parira z idejo ekipi za katero so desetletja razvoja, sploh pa Igor očitno deluje kot mali Steve ;)
Meni bi bilo predvsem zanimivo izvedeti kaj so sploh iskali na razpisu. Izvirno idejo nekega še ne odkritega genija? In potem so ugotovili, da je Igor še vedno najboljši?

Tak razpis bi imel smisel, če iščejo neko svežino (karkoli že to pomeni), ki je v hiši ne morejo dobiti, in v tem primeru je malo smešno, če na koncu to svežino "najdejo" v hiši. Da bi pa na takem razpisu dobil nekaj bolj izpiljenega po kriterijih, po katerih se hišno znanje pili že desetletja, je pa sploh utopično.

Sicer pa take "zaprte" družbe lahko nekaj časa zelo dobro delujejo, če je vodja zelo sposoben (kar nedvomno drži v primeru Akrapoviča ali Jobsa). Prej ali slej pa se morajo odpreti, ali pa se usmradijo. Sicer pa Akrapovič vodi svoje podjetje kakor hoče, saj je njegovo. Jaz sem samo izrazil svoje mnenje ob eni potezi in javnem hvaljenju te poteze, ki se meni pač ne zdi pohvalna.
anon-47067 sporočil: 11
[#2461541] 06.10.14 10:43 · odgovor na: anon-341622 (#2461530)
Odgovori   +    18
[UmerSamo]
Tega Akrapoviča bi treba malo stisnit, od kod njemu denar? Mi vsi v krizi on pa kasira? Kje je tu solidarnost in trajnostni razvoj? Seveda! Lahko je izkoriščat revčke!!
Škoda, da forum nima več minusov...

Akrapovič je vse dosegel z lastnim trudom, znanjem in inovativnostjo, potem pa se čisto zmeraj najde nek zavistnež, ki začne namigovati na nepoštenost, izkoriščanje ipd.
Brez komentarja, res.
fcajt sporočil: 4.335
[#2461546] 06.10.14 10:58 · odgovor na: anon-47067 (#2461541)
Odgovori   +    3
točn' t'ko ...
anon-125191 sporočil: 3.718
[#2461548] 06.10.14 11:06 · odgovor na: anon-47067 (#2461541)
Odgovori   +    3
[member520]
Škoda, da forum nima več minusov...

S tem so zaplankali desničarsko naravnanost foruma.. kdor je spremljal delitev minusov je uvidel da v veliki meri prevladujejo desnaki..
kzupanc sporočil: 10.519
[#2461560] 06.10.14 11:41 · odgovor na: anon-125191 (#2461548)
Odgovori   +    21
[roaddoggdodi]
> [member520]

> Škoda, da forum nima več minusov...


S tem so zaplankali desničarsko naravnanost foruma.. kdor je spremljal delitev minusov je uvidel da v veliki meri prevladujejo desnaki..
Za slovenske levake je vsak, ki ga vsaj malo zanima delo, posel, ustvarjanje, že desnak. Dežela levakov (z dvema levima rokama) pač.
anon-117019 sporočil: 1.616
[#2461565] 06.10.14 11:49
Odgovori   +    0
To sporočilo je izbrisal avtor (15.02.2016 23:57)
anon-182066 sporočil: 11.068
[#2461566] 06.10.14 11:53 · odgovor na: anon-116402 (#2461528)
Odgovori   +    9
Zadnja sprememba: anon-182066 06.10.2014 11:53
Odgovor na tvojo dilemo, če je za uspeh firme in po izvedenem razpisu res najbolj primerno izbrati projekt ustanovitelja je enostaven: Akrapovič je najboljši, to je to. Če je uspel v periferiji ustvariti firmo, ki je vodilna na svetu v svoji tržni niši je človek genij.
anon-327192 sporočil: 1.234
[#2461571] 06.10.14 12:04
Odgovori   +    0
čas vnosa: 06.10.14 06:36
na streho parlamenta bi moral postavit tak testni ipuh
GregorS sporočil: 60
[#2461575] 06.10.14 12:09 · odgovor na: anon-47067 (#2461541)
Odgovori   +    8
[member520]
> [UmerSamo]
> Tega Akrapoviča bi treba malo stisnit, od kod njemu denar? Mi vsi v krizi on pa kasira? Kje je tu solidarnost in trajnostni razvoj? Seveda! Lahko je izkoriščat revčke!!

Škoda, da forum nima več minusov...

Akrapovič je vse dosegel z lastnim trudom, znanjem in inovativnostjo, potem pa se čisto zmeraj najde nek zavistnež, ki začne namigovati na nepoštenost, izkoriščanje ipd.
Brez komentarja, res.
Jao, a ti beseda SARKAZEM kaj pove?
bc123a sporočil: 48.253
[#2461588] 06.10.14 12:36 · odgovor na: anon-116402 (#2461528)
Odgovori   +    4
[usimoncic]
> Vodstvo podjetja je sicer lani objavilo razpis za nove modele izpušnih sistemov. Prejeli so številne predloge, pravijo da nekatere tudi zelo dobre, a noben od njih ni bil popoln ali optimalen, zato so vse zavrnili. Idejo, ki je bila na koncu izbrana, je prispeval Igor Akrapovič sam.

Z vsem spoštovanjem do Akrapoviča, saj je eden najboljših slovenskih podjetnikov. Vseeno pa se jaz z zgoraj napisanim ne bi hvalil. Sicer ni čisto jasno kaj so sploh iskali na razpisu, a ko neko podjetje razlaga, da so njim osebno ideje znotraj hiše bolj všeč od tistih od zunaj, se to običajno ne konča najbolje.
Rahlo zaskrbljujoce je, da ima v taksni firmi se vedno sef najboljse ideje. Enkrat bo moral tudi on v penzijo :/
anon-284823 sporočil: 2.300
[#2461604] 06.10.14 13:15
Odgovori   +    1
čas vnosa: 06.10.14 08:18
Lahko rečemo le bravo Akrapovič.
Vendar pa bo treba počakati ,kako bodo šlezadeve v praksi ain ali bo zadeva res ustrezala vsem motociklom.
anon-265647 sporočil: 2.049
[#2461606] 06.10.14 13:15
Odgovori   +    0
čas vnosa: 06.10.14 07:46
morda se bo prijelo.. prevec pomeckano izgleda za moj okus
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2461616] 06.10.14 13:24 · odgovor na: bc123a (#2461588)
Odgovori   +    3
[bc123a]
> [usimoncic]
> > Vodstvo podjetja je sicer lani objavilo razpis za nove modele izpušnih sistemov. Prejeli so številne predloge, pravijo da nekatere tudi zelo dobre, a noben od njih ni bil popoln ali optimalen, zato so vse zavrnili. Idejo, ki je bila na koncu izbrana, je prispeval Igor Akrapovič sam.
>
> Z vsem spoštovanjem do Akrapoviča, saj je eden najboljših slovenskih podjetnikov. Vseeno pa se jaz z zgoraj napisanim ne bi hvalil. Sicer ni čisto jasno kaj so sploh iskali na razpisu, a ko neko podjetje razlaga, da so njim osebno ideje znotraj hiše bolj všeč od tistih od zunaj, se to običajno ne konča najbolje.

Rahlo zaskrbljujoce je, da ima v taksni firmi se vedno sef najboljse ideje. Enkrat bo moral tudi on v penzijo :/
No ja, jaz to zgodbo berem malo drugače.

Lahko da res noben prispeli predlog ni bil optimalen, so pa gotovo dobili veliko idej, ki so jih lahko dali skupaj in sami sfinalizirali končno verzijo (naivkoti, sodelujoči v razpisu, so torej zastonj prispevali v kreativnem procesu, hehe).

Pa tudi ni rečeno da je res šef Igor lastnoročno naredil zadevo - lahko da je po končanem delu inženirjev pač samo avtorske pravice dal napisati nase, a ni nihče pomislil na to?
Saj ne vemo, kako je v resnici potekalo, poznamo le od firme Akrapovič požegnano PR-verzijo zgodbe.
BlazVo sporočil: 2.599
[#2461617] 06.10.14 13:26 · odgovor na: bc123a (#2461588)
Odgovori   +    1
Še bolj zaskrbljujoče je, da je v prispevku z deset stavki v štirih stavkih in petih naslovih in podnaslovih poudarjeno, da jo je izumil veliki vodja osebno.

Kim style.
anon-47067 sporočil: 11
[#2461623] 06.10.14 13:42 · odgovor na: GregorS (#2461575)
Odgovori   +    2
[GregorS]
> [member520]
> ...

Jao, a ti beseda SARKAZEM kaj pove?
Glede na to, da se na forumu dokaj redno pojavljajo zelo podobni prispevki s strani ljudi, ki z napisanim dejansko čisto resno mislijo, vsekakor obstaja nezanemarljiva verjetnost, da kakšen (bolj subtilen) sarkazem pravzaprav sploh ni sarkazem - sploh če takšno objavo napiše nekdo, ki je do sedaj popolnoma neznan (dve objavi do sedaj).
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2461646] 06.10.14 14:29 · odgovor na: (#2461631)
Odgovori   +    3
[alek14]
> [matjazfinance]

> Lahko da res noben prispeli predlog ni bil optimalen, so pa gotovo dobili veliko idej, ki so jih lahko dali skupaj in sami sfinalizirali končno verzijo (naivkoti, sodelujoči v razpisu, so torej zastonj prispevali v kreativnem procesu, hehe).
>
> Pa tudi ni rečeno da je res šef Igor lastnoročno naredil zadevo - lahko da je po končanem delu inženirjev pač samo avtorske pravice dal napisati nase, a ni nihče pomislil na to?
> Saj ne vemo, kako je v resnici potekalo, poznamo le od firme Akrapovič požegnano PR-verzijo zgodbe.

Nobena uporabna inovacija ne nastane tako, da daš na kup veliko slabih idej in izdelaš odličen izdelek. (Vse) inovacije nastanejo tako, da izjemen posameznik da izjemno zamisel, ki jo potem inženirji dopolnijo z detajli. Ker je Igor izjemen (pretekli dokazi) mu verjamem, da je bila konceptualna ideja njegova.
Ne da daš na kup slabe ideje, temveč dobre ideje. Sicer tule divje špekuliram, ampak menim da me razume, kdor hoče. Pri tehničnem proizvodu rabiš dobro osnovno zamisel, kaj in kako naj deluje, zraven pa je treba dodelati še množico detajlov/podsklopov, ki vsak rabi dobro rešitev.

Lahko da so imeli v firmi Akrapovič že predhodno dobro osnovno idejo, sodelujoči v razpisu pa so jim priskrbeli nekatere rešitve za posamezne detajle. Morda je kateri od prijaviteljev priskrbel glavno idejo, ki so jo spolirali malo sami, malo z idejami drugih prijaviteljev. Morda so osnovno idejo dobili v firmi na podlagi pregledanih prijav na natečaj, za končno izvedbo pa so si pomagali še s kombinacijo idej drugih prijaviteljev in lastnega dela (kjer je bilo razmerje enaga dela vs drugega od 0% do 100%, ne vemo).

Pravim samo, da če uradno rečejo da je imel idejo šef, ni nujno da jo je res imel on. No, če velja špekulacija da je ideje pobiral od prijaviteljev, tudi to ni od muh, že prepoznati dobro idejo je precejšnja sposobnost.
Je pa hecno, da so imeli razpis, pa kao nič ni bilo dobro, da so potem morali sami razvijati. Če bi bil jaz prijavitelj na njihov natečaj, bi bil zelo sumničav, da mi niso spizdili kake ideje....
bc123a sporočil: 48.253
[#2461651] 06.10.14 14:42 · odgovor na: (#2461648)
Odgovori   +    2
[alek14]
> [matjazfinance]

> Pravim samo, da če uradno rečejo da je imel idejo šef, ni nujno da jo je res imel on. No, če velja špekulacija da je ideje pobiral od prijaviteljev, tudi to ni od muh, že prepoznati dobro idejo je precejšnja sposobnost.

To sicer ni nemogoče, je pa kaznivo. Imenuje se kraja intelektualne lastnine.
Povsod na "zahodu" in tudi v SLO imajo avtorji pravico, da so ob avtorskem delu imenovani s svojim imenom ter, da lahko uživajo od te ideje tudi materialne koristi.
To je namreč osnova "zasebne lastnine" in kapitalizma kot takega.
Pri tehnicnih resitvah to nic ne pomaga, rabis patent odzadaj.

Ce je kdorkoli od prijaviteljev na natecaj posiljal svoje ideje, brez da bi jih prej patentiral, jih je podaril Akrapovicu.
najobj sporočil: 31.939
[#2461653] 06.10.14 14:44 · odgovor na: klemenstp (#2461537)
Odgovori   +    2
[klemenstp]
> [usimoncic]
> > Vodstvo podjetja je sicer lani objavilo razpis za nove modele izpušnih sistemov. Prejeli so številne predloge, pravijo da nekatere tudi zelo dobre, a noben od njih ni bil popoln ali optimalen, zato so vse zavrnili. Idejo, ki je bila na koncu izbrana, je prispeval Igor Akrapovič sam.
>
> Z vsem spoštovanjem do Akrapoviča, saj je eden najboljših slovenskih podjetnikov. Vseeno pa se jaz z zgoraj napisanim ne bi hvalil. Sicer ni čisto jasno kaj so sploh iskali na razpisu, a ko neko podjetje razlaga, da so njim osebno ideje znotraj hiše bolj všeč od tistih od zunaj, se to običajno ne konča najbolje.
Tudi jaz se ne bi hvalil s tem. Žalostno, da mlajši zaposleni pri njemu niso tako inovativni ali še bolj, kot je on sam. S prenašanjem znanja in novimi glavami, bi se moralo vsekakor izumiti kaj izjemnega.
... hecno, ampak jaz sem mislil, da se genij rodi, še tako dober inženir pa se svojega znanja zgolj nauči ...

P.S.: jaz se na auspuhe ne spoznam, ampak kot je že nekdo napisal, je Akrapovič očitno genij ...
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2461657] 06.10.14 14:50 · odgovor na: (#2461633)
Odgovori   +    3
[alek14]
> [vickibedi]
> Bravo Igor, pohvalno in sicer tudi nenavadno, da CEO sam dizajnira produkte.

Nenavadno je, če se CEO ne ukvarja s produkti. Industrijska podjetja kjer je CEO finančnik ali podobno naravnan direktor (in zelo blizu ni močnega tehnika) propadejo. Stroške znižajo do ničle. :)

Gl. primera:

GM (do l. 2008);
Hella Saturnus (do 2013);


Primer, da se CEO ne ukvarja s core biznisom podjetja je trenutni SLO unikum.
Moj stari je bil direktor TOZD-a (500 zaposlenih) in hkrati glavni razvojni inženir. Na zahodu ne poznam podjetja (razen ameriških konglomeratov), kjer se CEO ne bi ukvarjal z razvojem.
Eno je da vseskozi razume, usmerja in stoji za razvojnimi odločitvami, drugo je da sam operativno razvija. Ne vem sicer kaj je v tej zgodbi Akrapovič dejansko delal, ampak najbrž se boš strinjal, da je delo top razvojnega inženirja full time job, prav tako velja za direktorja podjetja. Gre pravzaprav za nezdružljivi vlogi, kateri prvič fizično ni mogoče kakovostno obeh opravljati hkrati, drugo pa je vprašanje tudi konflikta interesov, saj gre včasih za nasprotne vloge. Se opravičujem za ponavljanje, ampak spet bom potegnil ven Steva Jobsa. On ni bil razvojnik (v življenju ni napisal vrstice kode), čeprav, je zelo dobro razumel produkt, ki so ga izdelovali in je sam tudi usmerjal in vzpodbujal razvoj.
anon-11396 sporočil: 2.073
[#2461659] 06.10.14 14:55 · odgovor na: anon-125191 (#2461548)
Odgovori   +    5


S tem so zaplankali desničarsko naravnanost foruma.. kdor je spremljal delitev minusov je uvidel da v veliki meri prevladujejo desnaki..
ej kolega... težave v otroštvu, močenje postelje do 10 leta, težave z ženskami,te žena strada...
saj bo, saj bo ..pojej čokolešnik, spij frutek in spi dalje... ni ta forum zate..

Strani: 1 2