Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Naprodaj je prvih 342 stanovanj na Brdu

Strani: 1

klemenstp sporočil: 2.568
[#2435823] 24.07.14 08:46
Odgovori   +    29
Gledam kvadraturo, gledam ceno in ne pridem na ceno na m2, ki jo oglašujejo. Koliko stane parkirno mesto? Če je to poštena cena, bodo pokazali kupci. Predvidevam, da se bo prodalo cca 10% stanovanj, potem bo potrebno spuščati ceno oziroma kaj zmutiti z MOL-om, glede oddaje, da ne bo prehuda grozljivka.
anon-8705 sporočil: 746
[#2435856] 24.07.14 09:20
Odgovori   +    23
Meni je soseska všeč, lokacija mi je tudi top. Cene pa tako-tako. Izjemno drago se mi ne zdi. Ampak spet so tlorisi kar neki. Razne garsonjere s 50m2 terasimi, 4 sobna stanovanja 66m2 z 2 balkoni in 1 teraso...

Cene so na zgornjem robu sprejemljivosti... Nekaj se bo prodalo, ker cenejših opcij vseeno ni na voljo veliko, sploh novogradenj. Upam, da bo kakšno 5 sobno ostalo neprodano in se ga bo dalo najeti z možnostjo kasnejšega odkupa, vmes pa prodati obstoječe stanovanje... Drgač dane karkoli kupit je riziko:
- lahko postanenš edini stanovalec in te ubijejo stroški
- lahko ti v duhu demokratičnega socializma naselijo kakšne Šošone
- položiš aro, potem pa ne dobiš kredita oz. ne moreš prodati obstoječe nepremičnine dovolj hitro po normalni ceni
anon-45881 sporočil: 7.327
[#2435863] 24.07.14 09:26
Odgovori   +    36
Andoljšek: Poštena tržna cena
Kolega Andoljšek, na ne-monopolnem trgu o tržni ceni odloča kupec, ne prodajalec. Boš kmalu videl, kako to izgleda, iz prve roke.

Good luck with those prices there.
turkda sporočil: 1.906
[#2435957] 24.07.14 11:09
Odgovori   +    7
Fantej, bi vam jaz sliko moje (novogradnje) bajte pokazal. Za cca 220.000€. 250m2. Brez parcele. V centru mesta. Ne ljubljane.
Kaj se da, za koliko zgraditi.
anon-297342 sporočil: 416
[#2436101] 24.07.14 14:05
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: anon-297342 24.07.2014 14:06
Za ta denar se lahko na trgu že najde stanovanje, ki ne spominja na baterijsko rejo.
anon-333221 sporočil: 1
[#2436174] 24.07.14 15:10
Odgovori   +    17
čas vnosa: 24.07.14 13:18
Spoštovani Stanovanjski sklad RS,

"... Kako enostaven je postal nakup stanovanja. Vlogo oddaš preko spleta, prideš pogledat, podpišeš pogodbo in se vseliš... "

Tako idilično nas na uvodu nagovori predstavitveni filmček. Vse lepo in prav, iskrene pohvale za dovršeno in pregledno spretno stran, ampak pozabili ste pa na bistveno - kdo bo stanovanje plačal? In ko smo že ravno pri plačilu – sprva sem bil navdušen, potem je sledil t.i. reality check – upam, da se zavedate, da v soseski za 150.000 € z DDV lahko kupiš le 66,50 m2 veliko pritlično stanovanje z majcenim balkončkom? To pomeni dve sobi in manjši kabinet. Za 150.000 €. Ste normalni ? Se zavedate, kakšen razpis ste objavili ? V današnjih razmerah, ob tako visoki stopnji brezposelnosti in vsesplošnem podjarmljanju vseh, ki pač ne spadamo v krog med sabo povohanih elitnežev? Vi sploh veste, kako težko mlada družina zbere 150.000 € ? Kredit za 30 let (če imaš sploh dovolj visoko plačo oziroma osnovo), ki ga nato enkrat, ko si že v penziji (če takrat to sploh še bo) skupaj preplačaš še za dodatnih 30 %. Kje naj pošten, delaven, marljiv človek, ki prejema povprečno slovensko plačo in nima ostalih prihodkov, ima pa seveda enega ali dva otroka, za katera je treba tudi skrbeti, zbere toliko denarja ? Vaš direktor pravi, da bodo banke odigrale svojo vlogo. Ja, zagotovo jo bodo, nabijanje obresti do nebes in nazaj jim gre odlično od rok, pri tem so res nezmotljive. Ali realno pričakujete, da boste res uspeli prodati stanovanja po takšni cenah tistim, katerim so stanovanja v prvi vrsti namenjena (mlade družine)? Predlagam, da razpis razveljavite, znižate cene/m2 za tretjino, ponovno objavite razpis in stanovanja prodate tistim, ki si jih zaslužimo – nam, s povprečnimi dohodki, ki stanovanje krvavo potrebujemo, da bi si lahko uredili vsaj neko osnovo za nadaljnje življenje in zanamce. Nam, ki bi za stanovanje, kupljeno s trdo prigaranim denarjem, lepo skrbeli. Nam, ki stanovanja ne bi takoj preprodali naprej. Nam, ki sovražimo nerealnost in požrtnost prodajalcev.

Stanovanjski sklad, tanka je meja med dobičkom in požrtnostjo. Imeli ste idealno priložnost zabiti zadnji žebelj v krsto slovenskemu nepremičninskemu balonu in niste jo izkoristili. Namerno, je moj občutek.
anon-319005 sporočil: 295
[#2436196] 24.07.14 15:12
Odgovori   +    5
čas vnosa: 24.07.14 11:35
Beton fantastik, pa še zelo grdo narejeno, sem od blizu gledal kvaliteto del. Tehnologija gradnje 1975. Seveda z manj uporabljenega znanja kot takrat, ko se je gradbeništvo pri nas začelo zares. Zdaj je na dnu. Okoliško infrastrukturo bodo pa ti bloki požrli, to bo vojna za parking, na semaforjih, na cesti, za vrtce, za šole... Če pa naselijo not afriške begunce pol pa...
Dotor sporočil: 269
[#2436316] 24.07.14 18:43
Odgovori   +    8
Vam povem iz prve roke, kakšne so stvari v okolici teh blokov.

Kolega je 500m stran, pri gostilni Žabar odštel za 70m2 3sobno stanovanje z lepim balkonom 105.000€.

Sedaj ga prenavlja in bo za 20.000€ imel novo kopalnico, tla, vodovod, elektriko,nov wc, novo kuhinjo...

Seveda vse po njegovem izboru in ideji.

Stanovanje je okoli letnik 1980.

Za enako veliko stanovanje bi v tem novem naselju odštel sigurno 160/170.000€

Seveda, so tudi sosedje normalni, mlade družine in pa starčki, v tem novem naselju pa bodo po 2-3letih počasne prodaje naselili socialce in uzbekistance, ko jim bo 100-200 stanovanj odkupila MOL...

Nauk zgodbe je: da novo stanovanje ni vredno 50.000€ več kot 30 let staro, če je med njima samo 500m razlike in kupcu ne more ponuditi nobene dodatne vrednosti ali priboljška...

50.000€ je nov bmw5, ali 5garaž po 10.000, ali apartma na Pagu, ali rezerva za slabe čase...

Slabo ste si zastavili cene, če bi ponudili za 1400€ na m2 imate razprodano do konca leta


Dotor
hansi sporočil: 862
[#2436467] 25.07.14 07:56
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: hansi 25.07.2014 07:58
To je zgrešena investicija, ker ne služi namenu, za katerega je stanovanjski sklad ustanovljen!!!!
Avtoceste gradimo za Ljubljano, stanovanja gradimo za Ljubljano, kaj pa periferija???
Stanovanjski sklad je treba takoj ukiniti, ali pa ga združiti z Ljubljanskim, pa ga naj Jankovič financira.
Od zgrajenih stanovanj v Ljubljani nima povprečna mlada družina v Prekmurju, na Koroškem, Dolenjskem..., prav nič!
Stanovanjski sklad naj skrbi raje za ugodne kredite, stanovanja naj pa gradijo gradbinci!
S krediti lahko Stanovanjski sklad pomaga po celi Sloveniji reševati stanovanjsko problematiko, sedaj se pa gre zgrešeno stanovanjsko gradnjo in rešuje le Ljubljansko problematiko!

Ob takšni politiki sklada, ga je treba takoj ukiniti!!!
anon-325655 sporočil: 50
[#2436894] 26.07.14 07:35
Odgovori   +    1
čas vnosa: 25.07.14 12:49
Sem živel tako v Ljubljani (Šiška, Bežigrad, Center) kot izven Ljubljane (10 km). Ni šans, da grem še kdaj izven Ljubljane, si niti ne predstavljam da celo v kakšne rovte ala 50 km izven. To je jeben dolgčas, prideš domov in si tam parkiran. Imaš sicer trgovino, šolo, vrtec, par lokalov, kao neko naravo (katere imaš kot urbano bitje čisto dovolj za svoje potrebe tudi v Ljubljani, če hočeš pa kaj več sem in tja se pa pač zapelješ tiste pol ure). Hočeš po šihtu na kakšen giro, potem pa hodiš gor in dol ali pa do tistih par lokalov in nazaj. Vozakanje za vsak drek. Tko je to: mesto za mestno življenje, vas za vaško življenje. Gradit tam eno bajto sredi vasi za družinsko življenje, ko si še v službi, je tako kot da bi si postavil farmo za gojenje živine sredi mesta. Da se, ni pa to optimalno :-) Jasno, zato so tudi cene stanovanj v mestih pač toliko višje od nekih kao urbanih naselij bogu iza nogu. V glavnem, ne grem več iz Ljubljane (točneje mesta), dokler ne bo penzion. Potem je pa druga pesem.

Strani: 1