Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: Brokerjet - letno poročilo

Strani: 1

anon-191393 sporočil: 1.021
[#2022589] 24.02.13 23:04 · odgovor na: (#2022354)
Odgovori   +    1
[NavadniNimda]
Dobil sem letno poročilo od Brokerđeta, kjer je tudi XML za dirkten import v eDavki Durs. Sliši se fajn, vendar sem naredil kontrolo in najdel 2 krepki napaki:

1.) Dolarski posli so preračunani v Evre tako, da je rahlo odstopanje pri mojih podatkih in Brokerđetovih (na nakupni in prodajni strani). Jaz sem uporabil tečaj BSI na dan posla, oni pa verjetno kak tečaj ŠparKasse. Razliki se sicer približno izravnata pri nakupih in prodajah, torej je razlika, če je, izjemno minimalna.

2.) Še en problem: najdu sem eno malo število poslov, ki jih ni bilo?! Sem šel primerjat vrstico po vrstico, in pri 4 day tradeih mi je nakupe in prodaje obračunal v rahlo prevelikem številu, izravnal pa z obratnim številom šortov (na kratko). Številčno se število nakupov in prodaj delnic ujema, vendar se zaradi ttako povečanega števila poslov nekoliko bolj zmanjšajo dobički, kar lahko oškoduje državo (to je zaradi tistega 1%, ki je neobdavčen pri Dursu).

Ali lahko sploh oddam Brokerjetovo XML datoteko, kljub temu, da so razlike dokaj malenkostne, ali moram narediti lasten XML iz svojih "ta pravih" podatkov?
Podatke uvoziš, nato pa jih lahko korigiraš svojem obrazcu. Vsaj pri meni tako deluje, je bilo pa potrebno najprej uvozit podatke, saj preko obrazca ni bil možen uvoz.
FIN-483657 sporočil: 71
[#2023262] 25.02.13 11:36 · odgovor na: (#2022354)
Odgovori   +    1
[NavadniNimda]
Ali lahko sploh oddam Brokerjetovo XML datoteko, kljub temu, da so razlike dokaj malenkostne, ali moram narediti lasten XML iz svojih "ta pravih" podatkov?
Jaz bi oddal BJ datoteko (ki je, kot praviš, tudi bolj ugodna zate), saj če DURS dobi kontrolne podatke od BJ, se bodo (jasno) ujemali s tvojimi.... torej problemov ni.

Strani: 1