Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: ALTA ABS - je to res prava rešitev?

Strani: 1

anon-108285 sporočil: 62
[#1665270] 21.04.12 14:01
Odgovori   +    2
Zadnje čase opažam vse bolj agresivno oglaševaje strategije ALTA ABS, tako na Radiu Center, časopisnih oglasih, E-poštah, kot danes v prilogi Dela - VPOGLED v novo naložbeno kulturo, kjer izvršni direktor ALTA Skupine nagovarja bralce, kako so razvili strategijo ALTA ABS, ki jim omogoča biti pravi čas na pravem mestu, v času rasti v donosnejših delnicah, v času padanja pa v varnejših obveznicah ali denarju. Sama strategija morda ni slaba, imel pa sem priložnost spoznati njeno slabo plat, če se jo poslužujejo strokovnjaki, kot so v ALTI INVEST, ki z močno zapoznelimi refleksi prepoznajo prave trenutke in lovijo zamujene priložnosti. Tako jim v močno pozitivnem obdobju, kot je bilo v zadnje pol leta, uspe pridelati kaj malega plusa, če pa so ta obdobja manj izrazita, pa pogorijo na celi črti. Tako so pri meni, ko so mi upravljali portfelj bili s takim pristopom v veliki večini primerov v napačnem trenutku na napačnem mestu (z zamudo kupovali, ko so sposobnejši vnovčevali dobičke in v paniki prodajali, ko so boljši od njih kupovali podcenjene delnice). V takih obdobjih se izkaže taka strategija ob strokovnjakih ALTE INVEST za pravo katastrofo.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#1665401] 21.04.12 17:28 · odgovor na: anon-108285 (#1665270)
Odgovori   +    1
Če so to strategijo šele sedaj razvili... Ne razumeš tega... Prej so uporabljali splošno sprejeto strategijo slovenskih upravljavcev nesvojega premoženja, da ni važno, kaj se dela sploh, ker tako vse raste, še posebej balkan.
In je raslo.
Jebiga sad :)
anon-108285 sporočil: 62
[#1687261] 13.05.12 21:16 · odgovor na: anon-154083 (#1665401)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-108285 13.05.2012 21:19
To strategijo razumem, da so šele sedaj razvili, neuradno pa so se je posluževali že prej in sicer tako, da so reagirali ravno obratno, kot bi bilo potrebno, na polno investirali, ko so bili indeksi najbolj napihnjeni in se umaknili v denar, ko je prišlo do močne korekcije (zvonili po toči), ko so postali tečaji zopet izjemno privlačni za vlagatelje in že upoštevali dolžniško krizo. Tako se tudi sedaj uradna strategija ABS s strokovnjaki ALTE izkazuje kot zgrešena. Tako je v mesecu januarju, ko je vse strmo raslo, ABS sklad beležil minus, ker je z velikansko zamudo prepoznal ugodne razmere na trgu. Šele v mesecu februarju je pridelal nekaj malega plusa. Ne vem, kdaj si lahko obetamo od ABS-a kakšen donos, če ga ni bil v stanju realizirati v takih razmerah.
anon-108285 sporočil: 62
[#1718291] 06.06.12 21:03 · odgovor na: anon-108285 (#1687261)
Odgovori   +    4
Danes sem ponovno dobil vsiljivo ALTINO tržno sporočilo glede njihove strategije ABS, kjer so v izjemnih razmerah zelo skromen (polovično obvezniški)primerjalni indeks pri upravljanju premoženja celo presegli, saj je bilo polletno obdobje izjemno pozitivno in jim je nekako uspelo v tem času pridelati nekaj plusa. Imel sem pri njih sredstva na upravljanju in predobro spoznal "sposobnosti" njihovih upravljalcev, kjer so kljub vključevanju ABS miselnosti, v primerjavi z nekoliko zahtevnejšim primerjalnim indeksom v obdobju rasti krepko zaostali oziroma ga v obdobju padanja v večkratnikih krepko negativno presegli. Ob spremenjeni zakonodaji, kjer se bo davek na kapitalski dobiček povišal na 25 %, če temu prištejemo poleg visoke upravljalske provizije še 15 % nagrado, ki si jo odtegne ALTA, ugotavljam, da vlagatelju v primeru ustvarjenega dobička bore malo ostane, saj pol pobereta država in ALTA. V primeru izgube, pa ALTA dvigne roke proč in reče, da se lahko kdaj upravljalec tudi zmoti, posledice pa nosi vlagatelj. Pri mojem portfelju je ALTA celo v najboljšem mesecu oktobru, pridelala precejšen minus. Letošnji začetek leta je bil najboljši v zadnjih 15 letih, kar pomeni, da je malo možnosti za tako ponovitev in enostavnost prepoznavanja razmer, zato jim jaz nikakor ne bi ponovno zaupal sredstev v upravljanje, ker se znajo preveč dobro hvaliti, če jim kaj uspe in zamolčati preštevilne spodrsljaje.
anon-282246 sporočil: 12
[#1721095] 09.06.12 09:43 · odgovor na: anon-108285 (#1718291)
Odgovori   +    3
Tudi mene zelo moti širokoustenje ALTE v tržnih sporočilih. Pred tedni so se širokoustili nad njihovimi skladi, med katerimi so pohvalili celo sklad ALTA BALKAN, ki je najslabši sklad na našem trgu, saj ima najvišjo upravljalsko provizijo in najvišjo (80 %) izgubo v zadnjih 5 letih. Pri svojem poročanju ne poročajo realno, vedno omenjajo, kako so sprejeli pravilne odločitve, tako da ne vem, kako so lahko bili pri upravljanju mojega portfelja konstantno vsa leta krepko slabši od primerjalnega indeksa in celo slabši od vseh globalno usmerjenih skladov. Lani so imeli pri meni preko 80 % zgrešenih odločitev, ki so jih realizirali tudi s preko 90 % izgubo in manj kot 20 % uspešnih odločitev, kjer najboljša ni presegla 20 % dobička. Menim, da nikakor ne upravičijo zaupanja vlagatelja pri upravljanju premoženja.
blink sporočil: 3.523
[#1723467] 11.06.12 18:07 · odgovor na: anon-108285 (#1665270)
Odgovori   +    5
[nemelk]
Zadnje čase opažam vse bolj agresivno oglaševaje strategije ALTA ABS, tako na Radiu Center, časopisnih oglasih, E-poštah, kot danes v prilogi Dela - VPOGLED v novo naložbeno kulturo, kjer izvršni direktor ALTA Skupine nagovarja bralce, kako so razvili strategijo ALTA ABS, ki jim omogoča biti pravi čas na pravem mestu, v času rasti v donosnejših delnicah, v času padanja pa v varnejših obveznicah ali denarju. Sama strategija morda ni slaba, imel pa sem priložnost spoznati njeno slabo plat, če se jo poslužujejo strokovnjaki, kot so v ALTI INVEST, ki z močno zapoznelimi refleksi prepoznajo prave trenutke in lovijo zamujene priložnosti. Tako jim v močno pozitivnem obdobju, kot je bilo v zadnje pol leta, uspe pridelati kaj malega plusa, če pa so ta obdobja manj izrazita, pa pogorijo na celi črti. Tako so pri meni, ko so mi upravljali portfelj bili s takim pristopom v veliki večini primerov v napačnem trenutku na napačnem mestu (z zamudo kupovali, ko so sposobnejši vnovčevali dobičke in v paniki prodajali, ko so boljši od njih kupovali podcenjene delnice). V takih obdobjih se izkaže taka strategija ob strokovnjakih ALTE INVEST za pravo katastrofo.
Skrivnost te strategije je lupljenje vlagatelja s provizijami.
anon-108285 sporočil: 62
[#1733266] 21.06.12 18:02 · odgovor na: blink (#1723467)
Odgovori   +    8
V majski številki Mojih financ sem ponovno opazil Tržno sporočilo ALTE, kjer omenjajo, kako je ABS za Vas na ALTI vedno v polni pripravljenosti,...in da samo aktivno trgovanje prinaša rezultate. V isti številki je tudi članek z naslovom: Komu zaupati kupčkanje z vašimi tisočaki, kjer je med drugim razpredelnica lanskega povprečnega donosa upravljalcev in kjer je večina upravljalcev navedla NP (ni podatka), samo dva od štirinajstih sta navedla številčni podatek, trije pa opisni v primerjavi z benchmarkom. Tudi pri ALTI invest sem opazil, da ni podatka, zato ga lahko sporočim jaz iz poročila, ki so mi ga posredovali konec leta in ko so še imeli podatek. Ta pri aktivnem delniškem upravljanju znaša - 22 %, kar je skoraj štirikrat slabše, kot primerjalni indeks in tudi preko 30 % slabše, kot primerjalni indeks v zadnjih treh letih.
Mislim, da imajo vsi upravljalci podatek in ga niso objavili predvsem tisti, ki so imeli rezultate krepko slabše kot benchmark.
anon-115384 sporočil: 52
[#1735176] 23.06.12 20:16 · odgovor na: anon-108285 (#1733266)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-115384 23.06.2012 20:17
Ve kdo približno,koliko slovenskih evrov letno,preko skladov in ostalega šrota spuhti v tuje roke?
anon-282246 sporočil: 12
[#1743978] 02.07.12 19:15 · odgovor na: anon-108285 (#1733266)
Odgovori   +    2
V petek sem gledala oddajo Posebna ponudba, kjer je vlagatelj predstavil izredno slabe rezultate individualnega upravljanja ALTE invest, ki so kljub zelo pozitivnemu gibanju globalnih delniških trgov v zadnjih treh letih dosegli veliko izgubo.
Naravnost smešen pa je bil komentar direktorja upravljanja premoženja, ki je vso krivdo za slab rezultat pripisal vlagatelju, ki se je odločil za neustrezen - preveč tvegan produkt (ALTA strankam strokovno svetuje izbrati pravi produkt). Tudi sama sem imela pri njih upravljanje po dveh različnih produktih (upoštevaje nasvet ALTE) in pri obeh so v vseh posameznih letih upravljanja krepko zaostali za primerjalnim indeksom.
Po mnenju direktorja upravljanja sem torej sama kriva za krepko izgubo in ne oni, kot nesposobni upravljalci.
anon-157092 sporočil: 1
[#1868798] 05.11.12 16:01 · odgovor na: anon-282246 (#1743978)
Odgovori   +    3
samo roke proč... pa sem mislila, da imam samo jaz take negativne izkušnje.
nestrokovnost nadpovprečno slabi rezultati upravljanja, na koncu pa seveda niso oni nič krivi. neumni smo, da vztrajamo - ker mislimo, da bo enkrat bolje... a vedno bolj sem prepričana, da ne bo...
mislim, da bi moral končno nekdo javno spregovoriti o "sposobnosti in strokovnosti" slovenskih upravljalcev. sramota!
anon-21862 sporočil: 108
[#1870117] 06.11.12 16:22 · odgovor na: anon-157092 (#1868798)
Odgovori   +    3
Kje pa naj bi se slovenci naučili upravljanja s premoženjem? Ravnokar smo prešli iz socializma in vse kar smo doživeli do sedaj je en gospodarski cikel...

Da ne omenjamo bizarnih starosti slovenskih upravljavcev...

Skratka, ni se za čudit rezultatom. Mogoče se je za čuditi zaupanju strank...
anon-83792 sporočil: 14
[#1870810] 07.11.12 07:45 · odgovor na: anon-21862 (#1870117)
Odgovori   +    3
Pozdravljeni!

Tudi jaz sem to ugotovil pri GBD, ampak že pred parimi leti. Denar na banko in nič glava ne boli.

lp,
anon-291695 sporočil: 4
[#1883645] 18.11.12 19:13 · odgovor na: anon-157092 (#1868798)
Odgovori   +    2
Predlagam, da ne čakaš na druge, ampak kar sama javno spregovoriš o katastrofalno slabem upravljanju ALTE invest oz. daš svoj prispevek v kakšnem od medijev. Tako sem storil tudi jaz in sem jih dal na RTV preko prispevka v oddaji namenjeni potrošnikom: Posebna ponudba. Če sem bil že jaz toliko izgubil zaradi nestrokovnega upravljanja "strokovnjakov" ALTE invest, sem bil mnenja, da moram na tako slabo delo upravljalcev ALTE, opozoriti druge in vsaj njim prihraniti visoke izgube. Predlagam, da kaj podobnega narediš tudi ti in objaviš svojo negativno izkušnjo v kakšnem mediju.
anon-282246 sporočil: 12
[#1924271] 15.12.12 18:20 · odgovor na: anon-108285 (#1665270)
Odgovori   +    2
Kot kaže si imel povsem prav. Ta ALTA ABS zelo slabo funkcionira, v letu, kar je na trgu, ko so indeksi dosegli dvomesten porast, je skladu ABS uspelo pridelati v začetku leta 2012 okrog 5 % plusa, potem pa je prišel do izraza ALTIN ABS s pokvarjenimi zavorami, izničil ves donos in kot eden redkih skladov leto končuje v rdečih številkah. Zelo dobro si napovedal, da se taka strategija ob slabih strokovnjakih ALTE invest izkaže za katastrofo, pa toliko bahanja je bilo s strani ALTE, kakšno bajno strategijo so "razvili" po dveh letih testiranj.
anon-307733 sporočil: 40
[#1925949] 17.12.12 15:45 · odgovor na: anon-282246 (#1924271)
Odgovori   +    0
Ja letos je res tale njihov sklad imel bolj slab performance. No vsaj večjega minusa niso pridelali.

Po drugi strani je pa res, da na ravni enoletnega obdobja je težko kaj reči, realno bomo lahko videli kakšna je njihova strategija po 3-5letih. Še bolj realno pa, ko bo prišlo do nove večje korekcije.
anon-282246 sporočil: 12
[#1934058] 22.12.12 18:33 · odgovor na: anon-307733 (#1925949)
Odgovori   +    1
Mislim, da je zelo nekritično, da v razmerah, kakršne so bile letos, rečemo za kakšen sklad, da ni bil tako slab, ker ni pridelal večjega minusa. Za leto 2011 bi lahko rekli, da bi bil uspešen tudi tisti, ki ni pridelal večjega minusa, za letos pa nikakor ne. Meni so pred letom dni zagotovili, da jim je cilj s to strategijo doseči letno vsaj 10 % donos, v najslabšem primeru pa bodo zagotovo dosegli vsaj 8 %, ko bodo izkoristili pozitivna obdobja z vlaganjem v delnice in negativna z umikom v denar. Razmere so bile več kot odlične, da bi dosegli cilj, izkazala pa se je nesposobnost upravljalcev v neprepoznavanju dobrih in slabih razmer in so bili v obdobju rasti pretežno v denarju, v obdobju padcev pa pretežno v delnicah. Tako me negativen rezultat niti najmanj ni presenetil in sem prepričana, da tak zaostanek lahko od strategije ALTA ABS pričakujemo tudi v bodoče.
anon-191393 sporočil: 1.021
[#1934945] 23.12.12 17:39 · odgovor na: anon-282246 (#1934058)
Odgovori   +    2
[nada12]
Mislim, da je zelo nekritično, da v razmerah, kakršne so bile letos, rečemo za kakšen sklad, da ni bil tako slab, ker ni pridelal večjega minusa. Za leto 2011 bi lahko rekli, da bi bil uspešen tudi tisti, ki ni pridelal večjega minusa, za letos pa nikakor ne. Meni so pred letom dni zagotovili, da jim je cilj s to strategijo doseči letno vsaj 10 % donos, v najslabšem primeru pa bodo zagotovo dosegli vsaj 8 %, ko bodo izkoristili pozitivna obdobja z vlaganjem v delnice in negativna z umikom v denar. Razmere so bile več kot odlične, da bi dosegli cilj, izkazala pa se je nesposobnost upravljalcev v neprepoznavanju dobrih in slabih razmer in so bili v obdobju rasti pretežno v denarju, v obdobju padcev pa pretežno v delnicah. Tako me negativen rezultat niti najmanj ni presenetil in sem prepričana, da tak zaostanek lahko od strategije ALTA ABS pričakujemo tudi v bodoče.
Meni so rekli na začetku leta, da lahko na podlagi padcev in rasti, ki se bodo zgodili v prihodnosti in jih oni predčasno zaznajo, nadpovprečno zaslužijo. Na vprašanje kakšna gibanja bodo v letu 2012 so rekli, da tega na ne morejo povedati oz. to vedo samo posebni strokovnjaki pri njih, ki prihodnost napovedo na podlagi nekih modelov. To so mi bili zadostni argumenti da se jih na daleč izogibam. Prej se nisem oglašal, saj me je zanimalo, če bodo slučajno uspeli (v raziskavah je opica izbrala boljše naložbe kot posrednik z vsemi podatki), a enoleti donosi so pokazali, da se nisem dosti motil. Podobno velja za sklad Probankin sklad Sigma, ki je tudi stavil na to, da bodo napovedali prihodnost in nato z opcijami zaslužili. Očitno je zgodbe o Sigmi konec, saj so ga pripeli obvezniškem skladu, nekaj podobnega pričakum tudi pri ABS.
anon-108285 sporočil: 62
[#2047790] 14.03.13 19:54 · odgovor na: anon-191393 (#1934945)
Odgovori   +    4
Tudi meni so v začetku leta 2012 na vprašanje, kam predlagajo, da premaknem sredstva iz določenega sklada, kjer bi lahko pričakoval boljše rezultate, odgovorili, da bi bil to odgovor za milijon dolarjev, saj tega ne morejo napovedati. Sedaj opažam, da ALTA zopet ponuja neko novo storitev - UPRAVLJANJE MED SKLADI, kjer naj bi oni pravočasno in optimalno premikali sredstva med njihovimi skladi, za kar bi seveda poleg najvišje provizije zaračunavali še dodatno provizijo za upravljanje med skladi. Glede na to, da je večina njihovih skladov krepko slabša kot benchmark in konkurenca (npr. AZIJA, BALKAN, BRIC, ZDRAVSTVO,...), si težko nadejam, da bi ta njihova storitev prinesla vlagatelju kakšno dodano vrednost, zagotovo pa ALTI z višjo provizijo. Na podobno storitev (aktivno upravljanje) sem nasedel pred leti, ko sem dal ALTI sredstva v upravljanje ravno s tem namenom, da bodo pravočasno na pravem mestu, vendar se je njihova storitev izkazala za katastrofalno, saj je bil rezultat krepko slabši, kot če bi imel sredstva v kateremkoli njihovem ali kakšnem drugem konkurenčnem skladu (z izjemo edino balkanskih), tako da sem sevada tudi sedaj močno skeptičen glede rezultata njihovega "novega" produkta, oziroma bolje rečeno starega v novi embalaži.
anon-191393 sporočil: 1.021
[#2047889] 14.03.13 21:07 · odgovor na: anon-108285 (#2047790)
Odgovori   +    3
Nekaj morajo prodajati, da lahko kaj zaslužijo. Počasi boš doumel, da so slovenski upravljalci na podobnem nivoju. Zadnjič mi je je na Abančni dzu rekla, da bo rasla Azija, na vprašanje kateri del in zakaj, pa je bil odgovor, da je to vseeno, saj to oni pokrivajo z enim skladom. Potem je rekla, da veliko vlagajo v Ameriko, da se verjetno to izplača...
Pred nekaj meseci so mi priporočili Perspektivno posebne priložnosti, kjer lahko vlagajo kamor jim paše, da lahko naredijo največji donos, a očitno delajo samo minus, že pol leta odkar jih spremljam. Zanimivo je pogledati njihove naložbe. V appl so vstopili na najvišjih nivojih in z njim uživali v njegovem padcu. V decembru so očitno ocenili, da bodo najboljši donos ustvarili v 5 dnevnem depozitu pri NLB, zato so tam vezali skoraj 18% sredstev (vir: www.perspektiva.si/f..._2013.pdf)

O cvetkah ostalih upravljalcev sem pisal že v drugi temi. Temu posledično število vlagateljev v vzajemnih skladih že 17 mesec zapored pada. Z akcijami kot jo omenjaš poskušajo prepričati še kakšno stranko.

Strani: 1