Izbrani forum: Nepremičnine

Izbrana tema: Delilnik toplote - help

Strani: 1

anon-15715 sporočil: 6.084
[#1541211] 17.01.12 20:07
Odgovori   +    0
V javnosti se je uveljavila razlaga, da so delilniki toplote naprave, ki se montirajo na grelna telesa - radiatorje. Tako razlagajo upravniki, podjetja, ki se s tem ukvarjajo.

Če berem pravilnik se mi ne zdi tako in sem skoraj prepričan, da je delilnik tudi kalorimeter, ter tudi števec za toplo vodo, ker omogočata delitev stroškov porabljene energije.

Pomen izrazov v pravilniku (citat ):

" 4. delilnik stroškov toplote (v nadaljevanju: delilnik) je naprava za indikacijo ali merjenje dejanske porabe toplote, ki omogoča določitev deležev stroškov za ogrevanje in deležev stroškov za pripravo tople vode posameznih delov stavbe. Delilniki po tem pravilniku so delilniki, ki so nameščeni na grelnih telesih, ter merilniki toplotne energije in vodomeri za toplo vodo v posameznih delih stavbe; "

Osupel sem zaradi tega, kako zavajajoče in nestrokovno se s tem govori in piše okoli ( poguglajte ) in ne morem verjeti svojim očem. Zato vas prosim za komentarje.
anon-233228 sporočil: 1.301
[#1541224] 17.01.12 20:19 · odgovor na: anon-15715 (#1541211)
Odgovori   +    0
[Dudek]
V javnosti se je uveljavila razlaga, da so delilniki toplote naprave, ki se montirajo na grelna telesa - radiatorje. Tako razlagajo upravniki, podjetja, ki se s tem ukvarjajo.

Če berem pravilnik se mi ne zdi tako in sem skoraj prepričan, da je delilnik tudi kalorimeter, ter tudi števec za toplo vodo, ker omogočata delitev stroškov porabljene energije.

Pomen izrazov v pravilniku (citat ):

" 4. delilnik stroškov toplote (v nadaljevanju: delilnik) je naprava za indikacijo ali merjenje dejanske porabe toplote, ki omogoča določitev deležev stroškov za ogrevanje in deležev stroškov za pripravo tople vode posameznih delov stavbe. Delilniki po tem pravilniku so delilniki, ki so nameščeni na grelnih telesih, ter merilniki toplotne energije in vodomeri za toplo vodo v posameznih delih stavbe; "

Osupel sem zaradi tega, kako zavajajoče in nestrokovno se s tem govori in piše okoli ( poguglajte ) in ne morem verjeti svojim očem. Zato vas prosim za komentarje.
Tule sem prebral pripombe
predlagam.vladi.si/w.../view/1566

in se mi zdi tale prav grozna:
"Vse lepo in prav in se strinjam glede teh delilnikov ... pod pogojem, če bi pravilno odčitavali. Pri meni, verjamem, da še pri mnogih drugih (ki pa do sedaj niso bili pozorni), obstaja problem v kopalnici. Radiator je zaprt, vendar mi delilnik odčitava toploto in brezskrbno prišteva enote, zaradi sušilnega stroja. Ko dela sušilni stroj, se kopalnica zelo zagreje in takrat delilnik tudi veselo odčitava. "

P: živim v hiši
murje sporočil: 5.120
[#1542912] 18.01.12 17:05 · odgovor na: anon-15715 (#1541211)
Odgovori   +    0
V trosobnem stanovanju v Ljubljani cca 64m2 so uporabniki še po sterem zakonu mesečno plačali za ogrevanje 64€, po uveljavitvi novega zakona pa zgolj 10€ za ogrevanje po dejanski porabi. Gretje je urejeno iz ljubljanske toplarne in tako so stanovalci plačali kar 14€ za odvoz smeti. Problematika omenjenega novega zakona za katerega je klučni datum 01.10.2011, je to, da mora upravljalec v bloku podpisati pogodbo s tistim, ki je omenjene toplotne merilnike montiral in mora biti zato več kot 50% lastnikov stanovanj...
bc123a sporočil: 48.253
[#1545099] 19.01.12 15:36 · odgovor na: anon-233228 (#1541224)
Odgovori   +    1
[vertebra]
"Vse lepo in prav in se strinjam glede teh delilnikov ... pod pogojem, če bi pravilno odčitavali. Pri meni, verjamem, da še pri mnogih drugih (ki pa do sedaj niso bili pozorni), obstaja problem v kopalnici. Radiator je zaprt, vendar mi delilnik odčitava toploto in brezskrbno prišteva enote, zaradi sušilnega stroja. Ko dela sušilni stroj, se kopalnica zelo zagreje in takrat delilnik tudi veselo odčitava. "
Ja pizda, ce to dela je pac pokvarjen, a je treba biti einstein za to?

Mi smo imeli tri ponudnike, ki so jasno specificirali, koliko mora biti temperaturna razlika med radiatorjem in zrakom, da karkoli steje, in to ni nikjer pod 0.1 stopinjo. Seveda razlika v korist radiatorja.

Edino Brunata ima celo opcijo, da ti odsteva energijo, ce je soba toplejsa od radiatorja, (pac takrat ti nekaj malega "grejes" radiator) namesto obratno.

Strani: 1