Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Zlom zlata in srebra

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Borza (8)

Strani: 1 2 3 4

anon-218072 sporočil: 258
[#1370036] 26.09.11 10:32
Odgovori   +    12
To je šele začetek.
iskreni68 sporočil: 1.225
[#1370047] 26.09.11 10:35
Odgovori   +    14
In balonček je počil....
anon-220607 sporočil: 724
[#1370052] 26.09.11 10:36
Odgovori   +    7
Al bo freefall ali ne?

XD
anon-185670 sporočil: 1.356
[#1370068] 26.09.11 10:42
Odgovori   +    10
ha, ha, a zlom pravš Konda - moje palčke so še vedno v enem kosu in se še vedno lepo svetijo !
In še vedno so vredne za 25% več kot lani (in to po ZLOMU v prejšnjem tednu) ! A gremo pogledat za 2 leti nazaj: samo 70% povečanje cene - ja res ga hudo lomi to zlato.
anon-226010 sporočil: 3.863
[#1370111] 26.09.11 10:53 · odgovor na: iskreni68 (#1370047)
Odgovori   +    11
[iskreni68]
In balonček je počil....
kje pa :)
ne more počit, če ga NI blo...
obrazložitev (predvsem za goro trollov):
poglejte tale graf: dont-tread-on.me/wp-...pture4.png
graf prikazuje zalogo dobavljivega srebra na borzi

pokalci balonov, razložite mi, kako je mogoče, da dobrine (Ag) primanjkuje - oz. se njena zaloga gromozansko zmanjšuje, cena pa pada?
To je mogoče samo in izključno zaradi manipulacije. In v manipuliranih trgih (kjer se cena "administrativno" določa) ponavadi robe zmanjka, če je cena prenizka. Logično?
Današnji padec je posledica dviga margina za 20% (v petek +18)...v padajočem trgu!
Sigurno se deflacijski pritiski poznajo, ampak tole je precej preveč...edini možni odgovor je manipulacija.
Vprašanje: kaj se zgodi, ko pade dobavljiva zaloga na 0, cena je pa nizka?
anon-232734 sporočil: 4.441
[#1370117] 26.09.11 10:56 · odgovor na: anon-185670 (#1370068)
Odgovori   +    10
Grema stavit, koliko časa še? Boš ta teden že na nuli ali druh teden?
anon-167697 sporočil: 3.551
[#1370119] 26.09.11 10:56 · odgovor na: iskreni68 (#1370047)
Odgovori   +    18
[iskreni68]
In balonček je počil....
Ni nujno, se pa je začelo striženje tistih ofc, ki so zamujali pri vstopu. In takih je vedno največ. Ko bo dovolj volna, je možna ponovna rast. Kajti neostriženih ofc, ki si želijo "striženja", je po pašnikih sveta še precej.

Zapomnite si eno: dokler nevarnost hiperinflacije ni realna, je naložba v zlato zgolj špekulativna.
anon-222815 sporočil: 3.318
[#1370121] 26.09.11 10:56
Odgovori   +    11
kmalu bomo prišli na tri številke.
anon-40964 sporočil: 2.087
[#1370122] 26.09.11 10:56 · odgovor na: anon-226010 (#1370111)
Odgovori   +    8
[jesterjay]
> [iskreni68]
> In balonček je počil....

kje pa :)
ne more počit, če ga NI blo...
obrazložitev (predvsem za goro trollov):
poglejte tale graf: dont-tread-on.me/wp-...pture4.png
graf prikazuje zalogo dobavljivega srebra na borzi

pokalci balonov, razložite mi, kako je mogoče, da dobrine (Ag) primanjkuje - oz. se njena zaloga gromozansko zmanjšuje, cena pa pada?
To je mogoče samo in izključno zaradi manipulacije. In v manipuliranih trgih (kjer se cena "administrativno" določa) ponavadi robe zmanjka, če je cena prenizka. Logično?
Današnji padec je posledica dviga margina za 20% (v petek +18)...v padajočem trgu!
Sigurno se deflacijski pritiski poznajo, ampak tole je precej preveč...edini možni odgovor je manipulacija.
Vprašanje: kaj se zgodi, ko pade dobavljiva zaloga na 0, cena je pa nizka?
;) pejd grafe gledat za tolažbo ko bo Ag pod 10$ (medtem pa mal poračunaj koliko denarja si izgubil od 50-26 zaradi vere in lakomnosti)
anon-232734 sporočil: 4.441
[#1370132] 26.09.11 10:59 · odgovor na: anon-40964 (#1370122)
Odgovori   +    13
Sej to jim dopovedujem norcem zmešanim, da naj pobašejo plus in grejo na počitnice... ampak ne, nazadnje je sral ta wood, da pod 33$ pa srebro ne bo šel in evo ga, posekal ga je v parih minutah, ko je začel tobogan. Ampak ne, počakal bojo raj na 15, pri 11 skor prodal in pri 7 pa res izstopili.
anon-185670 sporočil: 1.356
[#1370133] 26.09.11 10:59 · odgovor na: anon-226010 (#1370111)
Odgovori   +    4
[jesterjay]
> [iskreni68]
> In balonček je počil....

kje pa :)
ne more počit, če ga NI blo...
obrazložitev (predvsem za goro trollov):
poglejte tale graf: dont-tread-on.me/wp-...pture4.png
graf prikazuje zalogo dobavljivega srebra na borzi

pokalci balonov, razložite mi, kako je mogoče, da dobrine (Ag) primanjkuje - oz. se njena zaloga gromozansko zmanjšuje, cena pa pada?
To je mogoče samo in izključno zaradi manipulacije. In v manipuliranih trgih (kjer se cena "administrativno" določa) ponavadi robe zmanjka, če je cena prenizka. Logično?
Današnji padec je posledica dviga margina za 20% (v petek +18)...v padajočem trgu!
Sigurno se deflacijski pritiski poznajo, ampak tole je precej preveč...edini možni odgovor je manipulacija.
Vprašanje: kaj se zgodi, ko pade dobavljiva zaloga na 0, cena je pa nizka?
ma ne kapirajo trolčki teh zadev, zato ne vidijo balonov tam kjer so in vidijo le balone tam kjer jih v resnici ni - zato pa so trolčki ! Matr to bo še zelo zabavno !
anon-40964 sporočil: 2.087
[#1370138] 26.09.11 11:01 · odgovor na: anon-185670 (#1370133)
Odgovori   +    8
[wood]
> [jesterjay]
> > [iskreni68]
> > In balonček je počil....
>
> kje pa :)
> ne more počit, če ga NI blo...
> obrazložitev (predvsem za goro trollov):
> poglejte tale graf: dont-tread-on.me/wp-...pture4.png
> graf prikazuje zalogo dobavljivega srebra na borzi
>
> pokalci balonov, razložite mi, kako je mogoče, da dobrine (Ag) primanjkuje - oz. se njena zaloga gromozansko zmanjšuje, cena pa pada?
> To je mogoče samo in izključno zaradi manipulacije. In v manipuliranih trgih (kjer se cena "administrativno" določa) ponavadi robe zmanjka, če je cena prenizka. Logično?
> Današnji padec je posledica dviga margina za 20% (v petek +18)...v padajočem trgu!
> Sigurno se deflacijski pritiski poznajo, ampak tole je precej preveč...edini možni odgovor je manipulacija.
> Vprašanje: kaj se zgodi, ko pade dobavljiva zaloga na 0, cena je pa nizka?

ma ne kapirajo trolčki teh zadev, zato ne vidijo balonov tam kjer so in vidijo le balone tam kjer jih v resnici ni - zato pa so trolčki ! Matr to bo še zelo zabavno !
Ti si si že izračunal kolk si v enem tednu pušnil?
anon-226010 sporočil: 3.863
[#1370141] 26.09.11 11:02 · odgovor na: anon-185670 (#1370133)
Odgovori   +    1
[wood]
> [jesterjay]
> > [iskreni68]
> > In balonček je počil....
>
> kje pa :)
> ne more počit, če ga NI blo...
> obrazložitev (predvsem za goro trollov):
> poglejte tale graf: dont-tread-on.me/wp-...pture4.png
> graf prikazuje zalogo dobavljivega srebra na borzi
>
> pokalci balonov, razložite mi, kako je mogoče, da dobrine (Ag) primanjkuje - oz. se njena zaloga gromozansko zmanjšuje, cena pa pada?
> To je mogoče samo in izključno zaradi manipulacije. In v manipuliranih trgih (kjer se cena "administrativno" določa) ponavadi robe zmanjka, če je cena prenizka. Logično?
> Današnji padec je posledica dviga margina za 20% (v petek +18)...v padajočem trgu!
> Sigurno se deflacijski pritiski poznajo, ampak tole je precej preveč...edini možni odgovor je manipulacija.
> Vprašanje: kaj se zgodi, ko pade dobavljiva zaloga na 0, cena je pa nizka?

ma ne kapirajo trolčki teh zadev, zato ne vidijo balonov tam kjer so in vidijo le balone tam kjer jih v resnici ni - zato pa so trolčki ! Matr to bo še zelo zabavno !
Bumpy ride...:)
anon-185670 sporočil: 1.356
[#1370143] 26.09.11 11:02 · odgovor na: anon-232734 (#1370117)
Odgovori   +    5
[slep]
Grema stavit, koliko časa še? Boš ta teden že na nuli ali druh teden?
jest grem stavit samo na obdobje leto in več (dnevne/urne/minutne špekulacije s papirčki niso zame) - kot ponavadi za gajbo pira - bo šlo ?
anon-226010 sporočil: 3.863
[#1370151] 26.09.11 11:03 · odgovor na: anon-40964 (#1370122)
Odgovori   +    6
[0917Metro]
> [jesterjay]
> > [iskreni68]
> > In balonček je počil....
>
> kje pa :)
> ne more počit, če ga NI blo...
> obrazložitev (predvsem za goro trollov):
> poglejte tale graf: dont-tread-on.me/wp-...pture4.png
> graf prikazuje zalogo dobavljivega srebra na borzi
>
> pokalci balonov, razložite mi, kako je mogoče, da dobrine (Ag) primanjkuje - oz. se njena zaloga gromozansko zmanjšuje, cena pa pada?
> To je mogoče samo in izključno zaradi manipulacije. In v manipuliranih trgih (kjer se cena "administrativno" določa) ponavadi robe zmanjka, če je cena prenizka. Logično?
> Današnji padec je posledica dviga margina za 20% (v petek +18)...v padajočem trgu!
> Sigurno se deflacijski pritiski poznajo, ampak tole je precej preveč...edini možni odgovor je manipulacija.
> Vprašanje: kaj se zgodi, ko pade dobavljiva zaloga na 0, cena je pa nizka?

;) pejd grafe gledat za tolažbo ko bo Ag pod 10$ (medtem pa mal poračunaj koliko denarja si izgubil od 50-26 zaradi vere in lakomnosti)
To ni obrazložitev. To je tipično slovensko sranje...sosedu krava crknla,pa to...
Pojasni tisto, kar sem vprašal, namesto da se veseliš na tuji "nesreči" :)
anon-166923 sporočil: 753
[#1370155] 26.09.11 11:04
Odgovori   +    12
Danes sodelovati na finančnih trgih (pa najsibo delniških, valutnih, trgih dragih kovin al' kjer že hočete), je resnično samo še gemblerstvo. Ruleta. Za zasvojence.

Kdor ima zlate palice, naj jih kar obdrži. Kilogram zlata pač ne bo nikoli vreden manj kot kilogram kruha. Ali pač?
anon-222815 sporočil: 3.318
[#1370157] 26.09.11 11:05 · odgovor na: anon-185670 (#1370133)
Odgovori   +    4
[wood]
> [jesterjay]
> > [iskreni68]
> > In balonček je počil....
>
> kje pa :)
> ne more počit, če ga NI blo...
> obrazložitev (predvsem za goro trollov):
> poglejte tale graf: dont-tread-on.me/wp-...pture4.png
> graf prikazuje zalogo dobavljivega srebra na borzi
>
> pokalci balonov, razložite mi, kako je mogoče, da dobrine (Ag) primanjkuje - oz. se njena zaloga gromozansko zmanjšuje, cena pa pada?
> To je mogoče samo in izključno zaradi manipulacije. In v manipuliranih trgih (kjer se cena "administrativno" določa) ponavadi robe zmanjka, če je cena prenizka. Logično?
> Današnji padec je posledica dviga margina za 20% (v petek +18)...v padajočem trgu!
> Sigurno se deflacijski pritiski poznajo, ampak tole je precej preveč...edini možni odgovor je manipulacija.
> Vprašanje: kaj se zgodi, ko pade dobavljiva zaloga na 0, cena je pa nizka?

ma ne kapirajo trolčki teh zadev, zato ne vidijo balonov tam kjer so in vidijo le balone tam kjer jih v resnici ni - zato pa so trolčki ! Matr to bo še zelo zabavno !
lepo, da si optimističen, ne gledat samo na zaslužek, poglej si raje gibanja v zadnjem letu in da se v dveh dneh cena nagiba 100-180 dolarjev na unčo je tudi neumnost za naivneže, dnar so pobral, ti imaš zlate palice, kaj pa če denarja zmanjka, kaj ti bodo potem zlate palice? jih boš jedel? ne gre se samo za zaslužek.
anon-185670 sporočil: 1.356
[#1370166] 26.09.11 11:07 · odgovor na: anon-40964 (#1370138)
Odgovori   +    2
[0917Metro]
> [wood]
> > [jesterjay]
> > > [iskreni68]
> > > In balonček je počil....
> >
> > kje pa :)
> > ne more počit, če ga NI blo...
> > obrazložitev (predvsem za goro trollov):
> > poglejte tale graf: dont-tread-on.me/wp-...pture4.png
> > graf prikazuje zalogo dobavljivega srebra na borzi
> >
> > pokalci balonov, razložite mi, kako je mogoče, da dobrine (Ag) primanjkuje - oz. se njena zaloga gromozansko zmanjšuje, cena pa pada?
> > To je mogoče samo in izključno zaradi manipulacije. In v manipuliranih trgih (kjer se cena "administrativno" določa) ponavadi robe zmanjka, če je cena prenizka. Logično?
> > Današnji padec je posledica dviga margina za 20% (v petek +18)...v padajočem trgu!
> > Sigurno se deflacijski pritiski poznajo, ampak tole je precej preveč...edini možni odgovor je manipulacija.
> > Vprašanje: kaj se zgodi, ko pade dobavljiva zaloga na 0, cena je pa nizka?
>
> ma ne kapirajo trolčki teh zadev, zato ne vidijo balonov tam kjer so in vidijo le balone tam kjer jih v resnici ni - zato pa so trolčki ! Matr to bo še zelo zabavno !

Ti si si že izračunal kolk si v enem tednu pušnil?
ne, ker me zanima le kaj se z zadevo dogaja v obdobju leta ali dveh - ostalo so samo špekulacije za vas mlade nadobudbe fante, polne energije, ki mislite, da se da obogateti v parih dneh s tipkanjem po tastaturi....
anon-243287 sporočil: 624
[#1370168] 26.09.11 11:07
Odgovori   +    6
Kot je nekdo na internetu že lepo opisal....možnosti izhoda is te krize sta dva...1. enormno štancanje brezvrednostnega denarja in posledično ogromna inflacija (katerakoli investicija v nekaj 'oprijemljivega' in ne v papirni obliki, se bo lepo izplačala) on 2. scenarij 'Mad Max', oz. totalni kaos...tukaj pa ti ne denar v papirju in ne zlato v materialni obliki itak ne bo pomagalo....le hrana in voda na zalogi....tako, da debatirat o kakšnem balonu, itd...sploh nima smisla....
anon-186196 sporočil: 2.052
[#1370171] 26.09.11 11:07
Odgovori   +    1
Podražitev trgovanja zlomila drage kovine

Ceni zlata in srebra je hrbet zlomil organizator trga Comex. Ta je v strmo padajoče cene za 21 odstotkov dvignil strošek odprtja in vzdrževanja pozicije v zlatu, za 16 odstotkov pozicij v srebru in za 18 odstotkov pozicij v bakru. Povišanje začne veljati z jutrišnjim dnem, najavljeno pa je bilo v petek.
ne bo povsem držalo. s to interpretacijo padca zlata je konec prejšnjega tedna najprej postregel zerohedge, nakar so ga precej nekritično povzeli še mnogi mnogi novinarji in blogerji. stvari so tudi tokrat mnogo bolj kompleksne in se jih žal ne da razložiti s sklicevanjem na en sam vzrok.

za malce bolj poglobljene razlage padca zlata priporočam:

Why did Gold and Silver Plunge? No, It's Not CME Margin Hikes; What will the Fed do Next?
Mike Shedlock / Mish
24 September 2011
globaleconomicanalys...o-its.html

A Word About Precious Metals Margins
Barry Ritholtz
24 September 2011
www.ritholtz.com/blo...s-margins/

Whither Gold?
Pater Tenebrarum
26 September 2011
www.acting-man.com/?p=10533
anon-40964 sporočil: 2.087
[#1370179] 26.09.11 11:09 · odgovor na: anon-226010 (#1370151)
Odgovori   +    1
[jesterjay]
> [0917Metro]
> > [jesterjay]
> > > [iskreni68]
> > > In balonček je počil....
> >
> > kje pa :)
> > ne more počit, če ga NI blo...
> > obrazložitev (predvsem za goro trollov):
> > poglejte tale graf: dont-tread-on.me/wp-...pture4.png
> > graf prikazuje zalogo dobavljivega srebra na borzi
> >
> > pokalci balonov, razložite mi, kako je mogoče, da dobrine (Ag) primanjkuje - oz. se njena zaloga gromozansko zmanjšuje, cena pa pada?
> > To je mogoče samo in izključno zaradi manipulacije. In v manipuliranih trgih (kjer se cena "administrativno" določa) ponavadi robe zmanjka, če je cena prenizka. Logično?
> > Današnji padec je posledica dviga margina za 20% (v petek +18)...v padajočem trgu!
> > Sigurno se deflacijski pritiski poznajo, ampak tole je precej preveč...edini možni odgovor je manipulacija.
> > Vprašanje: kaj se zgodi, ko pade dobavljiva zaloga na 0, cena je pa nizka?
>
> ;) pejd grafe gledat za tolažbo ko bo Ag pod 10$ (medtem pa mal poračunaj koliko denarja si izgubil od 50-26 zaradi vere in lakomnosti)

To ni obrazložitev. To je tipično slovensko sranje...sosedu krava crknla,pa to...
Pojasni tisto, kar sem vprašal, namesto da se veseliš na tuji "nesreči" :)
Človek ni kaj pojasnit, cena tako Ag kot Au je čista špekulacija. Vprašaj se kakšen del trga Ag so proizvodna podjetja, oz. tisti ki Ag kupujejo kot surovino, kakšen del trga pa so veliki in mali špekulanti ter velike in male ovce?
Nantl sporočil: 1.160
[#1370188] 26.09.11 11:10
Odgovori   +    4
Nekje, daleč nazaj, pa ne spomnem se točno kje, sem videl graf gibanja cene zlata v primerjavi z nafto.
Nekako se spomnem razmerja cca 3 sodčki so ena unča skozi zadnjih 100 let.
Ve kdo kaj o tem ?
Nantl sporočil: 1.160
[#1370205] 26.09.11 11:15 · odgovor na: 0329Softb (#1370181)
Odgovori   +    6
[0329Softb]
Hvala vsem, ki se tako zelo obremenjujete z izgubami/profiti vseh, ki vlagamo v PK in obenem z nami sočustvujete ob padcih in se veselite z nami ob rasti.

MA stari .... mene boli k... za izgube in za profite drugih. Edino kar me sekira je moje privat stanje.
Nantl sporočil: 1.160
[#1370213] 26.09.11 11:16 · odgovor na: 0329Softb (#1370195)
Odgovori   +    0
Thx.
anon-226010 sporočil: 3.863
[#1370229] 26.09.11 11:19 · odgovor na: anon-40964 (#1370179)
Odgovori   +    1
[0917Metro]
> [jesterjay]
> > [0917Metro]
> > > [jesterjay]
> > > > [iskreni68]
> > > > In balonček je počil....
> > >
> > > kje pa :)
> > > ne more počit, če ga NI blo...
> > > obrazložitev (predvsem za goro trollov):
> > > poglejte tale graf: dont-tread-on.me/wp-...pture4.png
> > > graf prikazuje zalogo dobavljivega srebra na borzi
> > >
> > > pokalci balonov, razložite mi, kako je mogoče, da dobrine (Ag) primanjkuje - oz. se njena zaloga gromozansko zmanjšuje, cena pa pada?
> > > To je mogoče samo in izključno zaradi manipulacije. In v manipuliranih trgih (kjer se cena "administrativno" določa) ponavadi robe zmanjka, če je cena prenizka. Logično?
> > > Današnji padec je posledica dviga margina za 20% (v petek +18)...v padajočem trgu!
> > > Sigurno se deflacijski pritiski poznajo, ampak tole je precej preveč...edini možni odgovor je manipulacija.
> > > Vprašanje: kaj se zgodi, ko pade dobavljiva zaloga na 0, cena je pa nizka?
> >
> > ;) pejd grafe gledat za tolažbo ko bo Ag pod 10$ (medtem pa mal poračunaj koliko denarja si izgubil od 50-26 zaradi vere in lakomnosti)
>
> To ni obrazložitev. To je tipično slovensko sranje...sosedu krava crknla,pa to...
> Pojasni tisto, kar sem vprašal, namesto da se veseliš na tuji "nesreči" :)

Človek ni kaj pojasnit, cena tako Ag kot Au je čista špekulacija. Vprašaj se kakšen del trga Ag so proizvodna podjetja, oz. tisti ki Ag kupujejo kot surovino, kakšen del trga pa so veliki in mali špekulanti ter velike in male ovce?
Ne izmotavaj se! Tole kar govoriš je čisti bullshit. Zaloga je skoraj na nuli, cena je pa padla... Sorči, tole se na dolgi rok (3 mesce) ne izide. Zakon ponudbe in povpraševanja...osnova ekonomije. Če je neka roba v povpraševanju, je pač nemogoče, da cena pade ob znižani zalogi...
Enostavno gre za manipulacijo, ki ne more prav dolgo trajat. Ko pač ne bo več kaj kupit, bo explozija.
Vrednost kompletne zaloge je trenutno manj kot 1 miljarda $, to je drobiž... zato se nikakor ne bojim za kak dolgoročni padec.
anon-246794 sporočil: 33
[#1370235] 26.09.11 11:21
Odgovori   +    0
Kaj pomeni ta izraz? "strošek odprtja in vzdrževanja pozicije" Mi lahko kdo razloži? ;)
anon-40964 sporočil: 2.087
[#1370239] 26.09.11 11:22 · odgovor na: anon-226010 (#1370229)
Odgovori   +    0
[jesterjay]
> [0917Metro]
> > [jesterjay]
> > > [0917Metro]
> > > > [jesterjay]
> > > > > [iskreni68]
> > > > > In balonček je počil....
> > > >
> > > > kje pa :)
> > > > ne more počit, če ga NI blo...
> > > > obrazložitev (predvsem za goro trollov):
> > > > poglejte tale graf: dont-tread-on.me/wp-...pture4.png
> > > > graf prikazuje zalogo dobavljivega srebra na borzi
> > > >
> > > > pokalci balonov, razložite mi, kako je mogoče, da dobrine (Ag) primanjkuje - oz. se njena zaloga gromozansko zmanjšuje, cena pa pada?
> > > > To je mogoče samo in izključno zaradi manipulacije. In v manipuliranih trgih (kjer se cena "administrativno" določa) ponavadi robe zmanjka, če je cena prenizka. Logično?
> > > > Današnji padec je posledica dviga margina za 20% (v petek +18)...v padajočem trgu!
> > > > Sigurno se deflacijski pritiski poznajo, ampak tole je precej preveč...edini možni odgovor je manipulacija.
> > > > Vprašanje: kaj se zgodi, ko pade dobavljiva zaloga na 0, cena je pa nizka?
> > >
> > > ;) pejd grafe gledat za tolažbo ko bo Ag pod 10$ (medtem pa mal poračunaj koliko denarja si izgubil od 50-26 zaradi vere in lakomnosti)
> >
> > To ni obrazložitev. To je tipično slovensko sranje...sosedu krava crknla,pa to...
> > Pojasni tisto, kar sem vprašal, namesto da se veseliš na tuji "nesreči" :)
>
> Človek ni kaj pojasnit, cena tako Ag kot Au je čista špekulacija. Vprašaj se kakšen del trga Ag so proizvodna podjetja, oz. tisti ki Ag kupujejo kot surovino, kakšen del trga pa so veliki in mali špekulanti ter velike in male ovce?

Ne izmotavaj se! Tole kar govoriš je čisti bullshit. Zaloga je skoraj na nuli, cena je pa padla... Sorči, tole se na dolgi rok (3 mesce) ne izide. Zakon ponudbe in povpraševanja...osnova ekonomije. Če je neka roba v povpraševanju, je pač nemogoče, da cena pade ob znižani zalogi...
Enostavno gre za manipulacijo, ki ne more prav dolgo trajat. Ko pač ne bo več kaj kupit, bo explozija.
Vrednost kompletne zaloge je trenutno manj kot 1 miljarda $, to je drobiž... zato se nikakor ne bojim za kak dolgoročni padec.
;) prav pol pa se izmotavam ;)). Pejd graf Ag leta 1980 gledat se boš kuj bolje počutil (al pa ne;))
anon-232734 sporočil: 4.441
[#1370241] 26.09.11 11:22 · odgovor na: anon-226010 (#1370229)
Odgovori   +    3
Ja pa ja de, kje jih pobiraš? Ponudbe je dovolj, ko bo gold run (sej je že u bistvu) pa bo še iz naslova izvedenih inštrumentov trg poplavljen z zlatom - samo kupcev ne bo v tej zero sum igri z zlatom.
anon-226010 sporočil: 3.863
[#1370247] 26.09.11 11:23 · odgovor na: anon-246794 (#1370235)
Odgovori   +    2
[kornilov]
Kaj pomeni ta izraz? "strošek odprtja in vzdrževanja pozicije" Mi lahko kdo razloži? ;)
enostavno: futurse ne kupiš s 100% vrednosti, zapozicijo vredno 100k daš 15-20k, če maš rollover pobereš profit, če zahtevaš dostavo pa plačaš razliko...dejansko vzvod
anon-17131 sporočil: 558
[#1370250] 26.09.11 11:24 · odgovor na: anon-226010 (#1370111)
Odgovori   +    0
[jesterjay]
pokalci balonov, razložite mi, kako je mogoče, da dobrine (Ag) primanjkuje - oz. se njena zaloga gromozansko zmanjšuje, cena pa pada?
Hmmm, nekdo (pa ne že spet JP Morgan?) tiska "srebrne" certifikate? ;)

Strani: 1 2 3 4