Strani: 1

anon-127647 sporočil: 2
[#104418] 13.07.07 12:35
Odgovori   +    0
Pozdravljeni,

predvsem bi rad opozorila vse bodoče ali potencialne kupce stanovanj "Zeleni Biser" naj si prej DOBRO preberejo pogodbo, preverijo občinske akte (kaj se bo gradilo) v neposredni bližini (beseda ZELENI dobi prav zanim pomen..) predvsem pa naj povprašajo kupce ali tiste, ki so bili potencialni kupci, pa stanovanja niso kupili, zakaj ga niso.
Še pomoč - preberite si pravilnik o minimalnih tehničnih zahtevah pri graditvi objektov www.uradni-list.si/1...dhid=66031 morda vam bo pomagal pri odločitvi..
anon-106499 sporočil: 3.507
[#104426] 13.07.07 12:43 · odgovor na: anon-127647 (#104418)
Odgovori   +    0

zelenibiser je napisal(a):
Pozdravljeni, predvsem bi rad opozorila vse bodoče ali potencialne kupce stanovanj "Zeleni Biser" naj si prej DOBRO preberejo pogodbo, preverijo občinske akte (kaj se bo gradilo) v neposredni bližini (beseda ZELENI dobi prav zanim pomen..) predvsem pa naj povprašajo kupce ali tiste, ki so bili potencialni kupci, pa stanovanja niso kupili, zakaj ga niso. Še pomoč - preberite si pravilnik o minimalnih tehničnih zahtevah pri graditvi objektov www.uradni-list.si/1...dhid=66031 morda vam bo pomagal pri odločitvi..
 
Ali pa če skrajšamo in direktno poveš na kaj bi rada opozorila...
blink sporočil: 3.523
[#104449] 13.07.07 13:16
Odgovori   +    0
Kolega, ki je s kmetije mi je enkrat napol v šali/zares rekel da imajo stanovalci teh stanovanj v Postojni toliko atrija(zemlje) kot jo ima sam za nohtom :)
anon-127647 sporočil: 2
[#104694] 15.07.07 17:30 · odgovor na: anon-106499 (#104426)
Odgovori   +    0
Lahko. Le prepričana nisem, če so osebne izkušnje (ker so polne občutkov  - predvsem negativnih) pravo merilo...
Na kratko:

pred nekaj leti 3-4 leta nazaj je taisti investitor prenovil bivši motel v stanovanja, kjer je kupcem "proda" zelenje, pogled itd. Lani, je na lokaciji "zelenje, razgled, itd" zgradil 2 bloka in  nam potencialnim kupcem "prodal" isto zgodbo o razgledu, zelenju in soncu, ki se kažeta in razprosirata daleč naokoli. Neposredno pred podpisom pogodbe pa smo videli prostorske plane in opazili da se gradi še nekaj blokov v neposrtedni bližini (10 -20 metrov stran) in z razgledom, zelenjem, ki ga ni, seveda ne bo nič.
Vsaka kopalnica ima drugačne barve kareamiko, ne le to, v kopalnici sta 2 ali 3 različne barve keramičnih ploščic...
Pri rezervacijah za stanovanja smo bili soočeni z ceno A, pred podpisom pogode smo dobili na domači naslov ponudbo - osnutek pogodbe z 10+% višjo ceno. Kar tako, brez obrazložitve. Stanovanja so nam bila "obljubljena" (vselitev torej) v aprilu oz. najakasneje maju, sedaj je ... sredi julija, veliko stanovanj je še nedokončanih. Parketa ni bilo pri podpisu pogodbe sploh še položenega, vsak naj bi se sam dogovarjal z njihovim obrtnikom glede polaganja. itd, itd.

Upam, da bo to bral še kdo, ki je imel stanovanje rezervirano, pa ga ni vzel, da bo to pisanje dobilo na teži, pa še v poduk in vednost kakemu potencialnemu kupcu (ne le za to sosesko ampak tudi za druge) bo.

Minimalne zahteve, o kateri sem govorila v prejšnjem postu, kot so npr. minimalna velikost kleti (v Zelenem Biseru so kleti premajhne - ne držite me za besedo, to lahko trdim le za tiste, ki sem jih videl) in tako naprej in tako nazaj. Preberite si pravilnik iz uradnega lista predno greste kupovati stanovanje, pa malo primerjajte...
anon-106499 sporočil: 3.507
[#104767] 16.07.07 07:56 · odgovor na: anon-127647 (#104694)
Odgovori   +    0

zelenibiser je napisal(a):
Lahko. Le prepričana nisem, če so osebne izkušnje (ker so polne občutkov  - predvsem negativnih) pravo merilo...
Na kratko:

pred nekaj leti 3-4 leta nazaj je taisti investitor prenovil bivši motel v stanovanja, kjer je kupcem "proda" zelenje, pogled itd. Lani, je na lokaciji "zelenje, razgled, itd" zgradil 2 bloka in  nam potencialnim kupcem "prodal" isto zgodbo o razgledu, zelenju in soncu, ki se kažeta in razprosirata daleč naokoli. Neposredno pred podpisom pogodbe pa smo videli prostorske plane in opazili da se gradi še nekaj blokov v neposrtedni bližini (10 -20 metrov stran) in z razgledom, zelenjem, ki ga ni, seveda ne bo nič.
Vsaka kopalnica ima drugačne barve kareamiko, ne le to, v kopalnici sta 2 ali 3 različne barve keramičnih ploščic...
Pri rezervacijah za stanovanja smo bili soočeni z ceno A, pred podpisom pogode smo dobili na domači naslov ponudbo - osnutek pogodbe z 10+% višjo ceno. Kar tako, brez obrazložitve. Stanovanja so nam bila "obljubljena" (vselitev torej) v aprilu oz. najakasneje maju, sedaj je ... sredi julija, veliko stanovanj je še nedokončanih. Parketa ni bilo pri podpisu pogodbe sploh še položenega, vsak naj bi se sam dogovarjal z njihovim obrtnikom glede polaganja. itd, itd.

Upam, da bo to bral še kdo, ki je imel stanovanje rezervirano, pa ga ni vzel, da bo to pisanje dobilo na teži, pa še v poduk in vednost kakemu potencialnemu kupcu (ne le za to sosesko ampak tudi za druge) bo.

Minimalne zahteve, o kateri sem govorila v prejšnjem postu, kot so npr. minimalna velikost kleti (v Zelenem Biseru so kleti premajhne - ne držite me za besedo, to lahko trdim le za tiste, ki sem jih videl) in tako naprej in tako nazaj. Preberite si pravilnik iz uradnega lista predno greste kupovati stanovanje, pa malo primerjajte...


Žal kar stalnica pri nas. Tisto foro z razgledom prodajajo vsi, ki zidajo po etapah in razgledi potem lepo izginjajo tako ko je večina stanovanj v objektu prodana (primer Komenda). Kar se pa minimalnih zahtev tiče. Z enim arhitektom in gradbenikom smo gledali tisto kar paca sklad v Cerkljah in tudi tam mrgoli cvetk. Tko da, žal stalnica pri nas.
Je pa lepo da se vse bolj opozarja na take stvari, tudi preko takih forumov.
anon-132314 sporočil: 4
[#127893] 11.09.07 09:46 · odgovor na: anon-127647 (#104418)
Odgovori   +    0
Spoštovana!
Sama sem med tistimi, ki sem stanovanje v Zelenem biseru tudi kupila in me gre to pisanje zelo na živce. Sama sem namreč kupila stanovanje v Zelenem biseru in sem zelo zadovoljna, saj sem pred nakupom videla veliko ljubljanskih in tudi ostalih stanovanj po Postojni in okolici.  Pri Batagelu sem dobila poštene in pravilne informacije. Stanovanje sem rezervirala in ni mi bilo potrebno plačati nikaršnega pologa, niti enega samega evra. Prav ničesar do podpisa kupoprodajne pogodbe za že zgrajeno stanovajnje, ki je že imelo uporabno dovoljenje in je bilo vpisano v zemljiško knjigo. Kupovala sem torej stanovenje, ki sem ga predhodno videla in bi ga lahko tudi odklonila, če mi ne bi bilo všeč. Najbolj pošteno pa se mi je zdelo, da je bila cena v okviru napovedanega. Kje še lahko tako varno in korektno kupujete stanovanje? Sevad če  imaš denar. Očitno je bil problem pri Vas denar. če bi ga imeli, bi danes bili lastnik stanovnja, tako pa pišete iz nevoščjivosti. Drugače si tega ne znam razložiti. Za podobno ceno se danes v Postojni prodajajo stara stanovanja ne Kremenci. Pa še nekaj - stanovanje je zelo kvalitetno izdelano, kar mi marsikdo reče, ki pride na obisk. Tudi odtenki kopalnice so prav posrečeni - stvar dobrega okusa pač.
anon-23246 sporočil: 138
[#134747] 27.09.07 09:32 · odgovor na: anon-132314 (#127893)
Odgovori   +    0

kraguljo je napisal(a):
Spoštovana!
Sama sem med tistimi, ki sem stanovanje v Zelenem biseru tudi kupila in me gre to pisanje zelo na živce. Sama sem namreč kupila stanovanje v Zelenem biseru in sem zelo zadovoljna, saj sem pred nakupom videla veliko ljubljanskih in tudi ostalih stanovanj po Postojni in okolici.  Pri Batagelu sem dobila poštene in pravilne informacije. Stanovanje sem rezervirala in ni mi bilo potrebno plačati nikaršnega pologa, niti enega samega evra. Prav ničesar do podpisa kupoprodajne pogodbe za že zgrajeno stanovajnje, ki je že imelo uporabno dovoljenje in je bilo vpisano v zemljiško knjigo. Kupovala sem torej stanovenje, ki sem ga predhodno videla in bi ga lahko tudi odklonila, če mi ne bi bilo všeč. Najbolj pošteno pa se mi je zdelo, da je bila cena v okviru napovedanega. Kje še lahko tako varno in korektno kupujete stanovanje? Sevad če  imaš denar. Očitno je bil problem pri Vas denar. če bi ga imeli, bi danes bili lastnik stanovnja, tako pa pišete iz nevoščjivosti. Drugače si tega ne znam razložiti. Za podobno ceno se danes v Postojni prodajajo stara stanovanja ne Kremenci. Pa še nekaj - stanovanje je zelo kvalitetno izdelano, kar mi marsikdo reče, ki pride na obisk. Tudi odtenki kopalnice so prav posrečeni - stvar dobrega okusa pač.
 
Sam ne prosim povazovat pojma poštenje in Batagel skupaj! Navajate: "Stanovanje sem rezervirala in ni mi bilo potrebno plačati nikaršnega pologa, niti enega samega evra"  Seveda ni nič vzeu saj bi s tem določil prodajno ceno in ravno v tem je bil catch! Ne vem če je vam normalno da je pri rezervaciji povedana ena cena pri podpisu pogodbe pa druga!? No ali pa imate neke "druge" rezloge, da vam je normalno.
-Stanovalcem paviljonov je pri nakupu obljubljal, da se bodo na mestu sedanjih blokov gradili ISTO velka stanovanja kot so paviljoni in kaj je sedaj?!
-10% poposta za kupce novih stanovanj?! A res!? Zakaj pa sem jst potem v Mercatorju kupil isti model pralneda stroja brez popusta po nižji ceni!? Res čudno. Lahko bi nam dal tudi 90% popusta, pa nič ne pomaga, če je končna cena višja od izhodiščne drugje
- Obljubljen prevzem Maja 2007 ; no to pustma stat, čeprav vem, da so izvajalci plačali penale za zamudo.....
- Res je da se danes stara stanovanja prodajajo po ceni, po kateri ste vi kupili novo ; očitno ste kupili manjše stanovanje katerih res primajkuje in pa največje število ljudi si jih lahko privošči in je cena povpraševanju primerna. Ne gre pa prezreti dejstva, da ste ceno definirali od rezervaciji (dvomim namreč, da bi rezervirala stanovanje knjub dejstvu da imate ogromno denarja kot navajate, če bi bila cena neprimernjivo višja). Cena je torej postavljene lani, sedaj je tudi vaše več vredno. ( samo za primerjavo za paviljone so plačevali 950 eur/m2 kar pa ne naredi bategela poštenjaka ; takrat je pač bilo tako)
- Upravljalec ; ohohoooooooo  to pa je zgodba zase. Cena upravljanje je za 300% višja od postojnskih upraviteljev, da ne govorim o storitvah hišnika ki so 12 EUR PAVŠALNE. Če se ureja okolica se to posebaj računa....
Z vzvišeno govorico batagela bi vam rekel tako:" gospa/gospodična kraguljo, kot verjetno veste gre za podjetje, ki nam je bilo vsiljeno ob nakupu stanovanj kot upravitelj. Knjič, po katerem je bilo izbrano pa ostaja skrivnost. Najugodnejša cena no po tem ključu zagotovo ni. Dolgoletne izkušnje...no tudi ta ne, saj gre za podjetje katero je bilo ustanovljeno v letošnjem letu.  
- Števci za vodo ; vgrajeni so nestandardni števci, tako da Kovod ni hotel priključiti vode za vsako stanovanje posebaj ampak ima cela stavba en priključek. Vaš števec deluje samo kot odštevalni števec, da lahko upravitelj razdeli skupno vodo in seveda malo več zaračuna

Ne da se mi več pisat. Zanimivo bi pa bilo naredit na spletu anketo kaj si ljudje mislijo o bategelu kot človeku. Mislim da nihče polek njegove družine in vas (če vas že pri prvem nisem zajel) nebi rekel nič pozitivnega o njejm.

GLAS LJUDSTVA je najpomembnejši in na žalost (njegovo) bategel ne kotira pri postojnčanih visoko
anon-132314 sporočil: 4
[#135413] 28.09.07 11:27 · odgovor na: anon-23246 (#134747)
Odgovori   +    0
a
anon-132314 sporočil: 4
[#135414] 28.09.07 11:27 · odgovor na: anon-23246 (#134747)
Odgovori   +    0
abc
anon-9939 sporočil: 17.846
[#135420] 28.09.07 11:30 · odgovor na: blink (#104449)
Odgovori   +    0

blink je napisal(a):
Kolega, ki je s kmetije mi je enkrat napol v šali/zares rekel da imajo stanovalci teh stanovanj v Postojni toliko atrija(zemlje) kot jo ima sam za nohtom :)

Najboljša finta je to, da "atrij" v večstanovanjski hiši nikoli ni mogoče vpisati kot lastnino v zemljiško knjigo. Le lahko le funkcionalno zemljišče, ki pripada v sorazmernem deležu vsem lastnikom stavbe. Nategnjeni kupec pa misli bogvedi..
anon-132314 sporočil: 4
[#136010] 30.09.07 18:36 · odgovor na: anon-9939 (#135420)
Odgovori   +    0

0219K21 je napisal(a):


Najboljša finta je to, da "atrij" v večstanovanjski hiši nikoli ni mogoče vpisati kot lastnino v zemljiško knjigo. Le lahko le funkcionalno zemljišče, ki pripada v sorazmernem deležu vsem lastnikom stavbe. Nategnjeni kupec pa misli bogvedi..
 
Očitno res lahko vsak piše, kar se mu zljubi. Če bi živeli v pritličju v Zelenem biser in imeli atrij, bi imeli tudi za atrij parcelno številko in to napisano v kupoprodajni pogodbi in vrisano na geodetskem posnetku. Tvoje finte očitno veljajo po Ljubljani, jaz ki naj bi bila po tvojem "nategnjena", pa imam atrij s svojo parcelno številko, ti pa to lahko preveriš na geodetski in zemljiški knjigi. Tudi bedarije je potrebno kometirati.. dokler se mi še da ...
anon-17372 sporočil: 6.680
[#136016] 30.09.07 18:54 · odgovor na: anon-132314 (#127893)
Odgovori   +    0

kraguljo je napisal(a):
Spoštovana!
Sama sem med tistimi, ki sem stanovanje v Zelenem biseru tudi kupila in me gre to pisanje zelo na živce. Sama sem namreč kupila stanovanje v Zelenem biseru in sem zelo zadovoljna, saj sem pred nakupom videla veliko ljubljanskih in tudi ostalih stanovanj po Postojni in okolici. Pri Batagelu sem dobila poštene in pravilne informacije. Stanovanje sem rezervirala in ni mi bilo potrebno plačati nikaršnega pologa, niti enega samega evra. Prav ničesar do podpisa kupoprodajne pogodbe za že zgrajeno stanovajnje, ki je že imelo uporabno dovoljenje in je bilo vpisano v zemljiško knjigo. Kupovala sem torej stanovenje, ki sem ga predhodno videla in bi ga lahko tudi odklonila, če mi ne bi bilo všeč. Najbolj pošteno pa se mi je zdelo, da je bila cena v okviru napovedanega. Kje še lahko tako varno in korektno kupujete stanovanje? Sevad če imaš denar. Očitno je bil problem pri Vas denar. če bi ga imeli, bi danes bili lastnik stanovnja, tako pa pišete iz nevoščjivosti. Drugače si tega ne znam razložiti. Za podobno ceno se danes v Postojni prodajajo stara stanovanja ne Kremenci. Pa še nekaj - stanovanje je zelo kvalitetno izdelano, kar mi marsikdo reče, ki pride na obisk. Tudi odtenki kopalnice so prav posrečeni - stvar dobrega okusa pač.

ful prozorno. stranka, pa naj bo se tako zadovoljna, nikoli ne pise tako o prodajalcu.
anon-23246 sporočil: 138
[#136391] 01.10.07 16:21 · odgovor na: anon-132314 (#135413)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-23246 01.10.2007 16:28
spoštovana ga/gdč Kraguljo a upate povedat koliko ste plačali za stanovanje in koliko m2 ima?
Mogoče pa imate res tehten razlog da takole hvalite batagela.

A poznate še kakega kupca, ki takole v superlativih govori o njem?
- Za 17 kupcev iz 4ke vem da mislijo ravno nasprotno.

Aja še to :
Ker trdite da ljudje ki pridejo na obisk hvalijo stanovanje (res čudno.....) in da je oh in sploh......dejte se mal pozanimat zakaj nimamo lastnih števcev za vodo ( verjetno veste da sedanji števci delujejo kot odštevalni števci in da upravitelj zaračunava 1,5 eur/števcu za odčitanje). Cel blok premore samo 1 števec po standardih ki jih odabrava Kovod d.d.
No vi ste itak verjetno bili seznanjeni s tem pred nakupom........
anon-143214 sporočil: 1
[#136749] 02.10.07 10:34 · odgovor na: anon-132314 (#136010)
Odgovori   +    0
Pisanje gospe kraguljo je lahko le plod družinskega člana podjetja Batagel ali pač nekoga, ki se je s stanovanjem fino nategnil, pa si go groba tega ne bo odpustil. Tudi sam sem skoraj imel že biser v žepu... pa sem pred podpisom pogodbe hvala Bogu odstopil od nategancije stoletja. Grem po vrsti. Znanec je kupil stanovanje v bivšem motelu (to si tiste hiške nad Biserjem, investitor oz. prodajalec je bil isti - Marjam Batagel). Če vam povem, da nekje tudi straniščne školjke ni menjal, temveč so novopečeni lastniki dobili tiste od prej (iz časov motela Proteus) mi najbrž niti verjeli ne bi. Gremo naprej. Taisti naivneži so verjeli, da so na koncu mesta, kjer se prične stik z naravo in kjer pogled seže do postojnske jame pa vse naprej do Podgore. No, letos je podjetje Batagel nekaj metrov pod idiličnimi hišicami zgradilo 2 nova bloka - Zeleni Biser. Tudi mi (potencialni) kupci smo bili deležni hvalospevov glede okolice, pogleda in sploh in oh idilične lokacije. Na tem mestu se mi je porodil aforizem, ki ga moram deliti z vami. Veste kaj je na zelenem biseru zelenega? Tlakovci! Okoli namreč ni drugega kot asfalt in tlakovci, pa nekaj pedi zemlje. Če se vrnem na pripovedovanje... In tudi mi, smo bili torej deležni leporečja glede vremena in pogleda. Do podpisa pogodbe, seveda. Takrat nam je odvetnik pokazal Področne ureditvene plane oz. nekaj takega, kjer smo videli, da bodo tu (sedaj seveda poda nami in poleg nas) glej ga zlomka, kot gobe po dežju spet rasli novi bloki. V času ko to pišem, sta dva, neposredno pod že obstoječima blokoma če na tričetrt končana. Pa je šel razgled. Zaupam vam še sočne podrobnosti kot so npr: v kopalnici 3 različne vrste ploščic, (in barv, seveda).. v stopnišču je bilo potrebno ponovno namestiti kamnite plošče ker je investitor nabavil tako tanke, da izvajalec ni hotel prevzeti odgovornosti za opravljeno delo, saj plošče ne bi vzdržale hoje oz udarca. Kupci so vsaj za leto dni morali podpisati pogodbo z upravnikom - upraviteljem bloka, cene pa so precej visoke in postavke sumljive. Upravnik je mimogrede podjetje odprl nekaj mesecev pred vselitvijo in prodajo stanovanj.. Stanovalcem pripada eno in pol parkirno mesto, a le-ta niso označena. Lastnik stanovanja ne sme kakorkoli zapirati balkonov, itd itd (morda več drugič) Zakaj nisem kupil stanovanja? Odgovor je preprost. Prvi razlog je sprememba cene v pogodbi glede na dogovorjeno, drugi - odločilni pa, da se stanje v načrtu - tlorisu ne ujema s tistim v realnosti, tretji, da je izvedba tako zanič, da bi bilo potrebno precej truda in časa, da bi bile nepravilnosti odpravljene, četrtič, da maja niti približno stanovanje še ni bilo nared, itd
anon-152566 sporočil: 1
[#162467] 20.11.07 19:01 · odgovor na: anon-143214 (#136749)
Odgovori   +    0
članek v financah žal ni več dosegljiv.
Vsebina foruma je in bo dosegljiva še naprej na:

zelenibiser.1gokurimu.com/
anon-76887 sporočil: 18.121
[#162476] 20.11.07 19:11 · odgovor na: anon-152566 (#162467)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-76887 20.11.2007 19:12

bilbo23 je napisal(a):
članek v financah žal ni več dosegljiv.
Vsebina foruma je in bo dosegljiva še naprej na:

http://zelenibiser.1gokurimu.com/
 

Opa?
Samocenzura?
Plačana cenzura?
Pritisk na neodvisnost medijev?
Ali zgolj šlamparija sistemca? ;-)

Gustl?
Črt?
Anyone?
anon-232213 sporočil: 15
[#1244945] 09.06.11 13:45 · odgovor na: anon-132314 (#136010)
Odgovori   +    0
Za Zeleni biser 4 in 6 imate prav. Za ostale pa je res atrij skupna last...
hostamox sporočil: 8.460
[#1248727] 12.06.11 19:26 · odgovor na: anon-132314 (#127893)
Odgovori   +    1
[kraguljo]
Spoštovana!
Sama sem med tistimi, ki sem stanovanje v Zelenem biseru tudi kupila in me gre to pisanje zelo na živce. Sama sem namreč kupila stanovanje v Zelenem biseru in sem zelo zadovoljna, saj sem pred nakupom videla veliko ljubljanskih in tudi ostalih stanovanj po Postojni in okolici. Pri Batagelu sem dobila poštene in pravilne informacije. Stanovanje sem rezervirala in ni mi bilo potrebno plačati nikaršnega pologa, niti enega samega evra. Prav ničesar do podpisa kupoprodajne pogodbe za že zgrajeno stanovajnje, ki je že imelo uporabno dovoljenje in je bilo vpisano v zemljiško knjigo. Kupovala sem torej stanovenje, ki sem ga predhodno videla in bi ga lahko tudi odklonila, če mi ne bi bilo všeč. Najbolj pošteno pa se mi je zdelo, da je bila cena v okviru napovedanega. Kje še lahko tako varno in korektno kupujete stanovanje? Sevad če imaš denar. Očitno je bil problem pri Vas denar. če bi ga imeli, bi danes bili lastnik stanovnja, tako pa pišete iz nevoščjivosti. Drugače si tega ne znam razložiti. Za podobno ceno se danes v Postojni prodajajo stara stanovanja ne Kremenci. Pa še nekaj - stanovanje je zelo kvalitetno izdelano, kar mi marsikdo reče, ki pride na obisk. Tudi odtenki kopalnice so prav posrečeni - stvar dobrega okusa pač.
Tole, ti pa je argument.

Očitno nepremičninskih šaljivcev ala stenat, micko ipd. kar noče zmanjkat.
Dokler so še tu, je tudi trend cen jasen- dol.

Strani: 1