Strani: 1

StajercvLJ sporočil: 210
[#3037906] 12.03.24 14:54
Odgovori   +    6
Skrajni čas, da se kmetje zbudijo in naredijo en konkreten protest. Ni mi jasno edino zakaj govorijo o 19.3., ko pa je 21.3. že napovedan splošni večji protest. Bolj smiselno in udarno bi bilo če bi se priključili temu že napovedanemu protestu
XDONA1 sporočil: 1.166
[#3037908] 12.03.24 15:04
Odgovori   +    4
Nisem kmet, ampak to mi ne gre skupaj:
"OMD-plačila so namenjena vzdrževanju in ohranjanju površin, kar pomeni preprečevanje zaraščanja in s tem ohranjanje habitatov, preprečevanje erozije tal, krepitev tal za zadrževanje vode ... »

Narava bistveno bolje poskrbi sama za zgoraj omenjene zadeve, kot nekdo, ki kosi travnik ali pa celo seka gozd.

Me pa tudi zanima, ali imamo tudi davkoplačevalci kakšno sindikalno organizacijo, ki bi se borila za nas in organizirala štrajk. Očitno je to v zadnjem času precej popularno, čeprav noben od stavkajočih ne živi ravno slabo.
FIN-544124 sporočil: 2.873
[#3037920] 12.03.24 18:34
Odgovori   +    3
Očitno nimajo kmetje samo pri nas problemov

Prioblemi so po vsej EU.

Nedolgo nazaj so v Nemčiji kmetje imeli protestne shode.

Nekaj dni nazaj je bilo zelo vroče na Poljskem.

In še marsikje drugje kmetje bijejo boj za svoje pravice.

Očitno nobena vlada nima jajc, da Bruslju in Lajni pove, da je dovolj.

Podpiram kmete, ki bodo 19. tega meseca na Jožefovo blokirali Ljubljano !!!

Zdravniki, kmetje, Upravne enote,...

VSI bi morali enotno istočasno na ceste !!!

Bi Golobček milo grulil, ko bi se mu država USTAVILA !!!
odvisnik sporočil: 379
[#3037924] 12.03.24 20:25 · odgovor na: FIN-544124 (#3037920)
Odgovori   +    0
Boli k.. Goloba za državo oz se nanjo poserje podobno kot golobi na Trgu republike :). 1

Ajde tudi drzavljani niso ravno neki veleumi, ko je v igri denar, sploh javni :)
Sem kmet in podpiram obdavčitev oz. zakaj noben ne da kompromis, da do jurja ni obdavčeno naprej pa. Drugače pa ta obdavčitev se je napovedovala že cca 5 let, mogoče 10.
rx170 sporočil: 6.403
[#3037934] 13.03.24 07:29 · odgovor na: odvisnik (#3037924)
Odgovori   +    0
[odvisnik]
Boli k.. Goloba za državo oz se nanjo poserje podobno kot golobi na Trgu republike :). 1

Ajde tudi drzavljani niso ravno neki veleumi, ko je v igri denar, sploh javni :)
Sem kmet in podpiram obdavčitev oz. zakaj noben ne da kompromis, da do jurja ni obdavčeno naprej pa. Drugače pa ta obdavčitev se je napovedovala že cca 5 let, mogoče 10.
Tako bom rekel: OMD in tudi ostala proračunska plačila imajo 2 namena: prvi je (to je uradna evropska razlaga), da del bremena pri ceni hrane prevalimo iz potrošnika na proračun države (zato imamo kao prosti trg), drugo pa so plačila za različne ekosistemske storitve kamor bi lahko delno šteli tudi OMD, še bolj pa razne pozne košnje na barju in podobne zadeve (pustimo zdaj vprašanje višine teh plačil, MKGP si nikoli ni dlao dopovedati, da bi pri vseh travniških plačilih morala biti osnova število žiivne in ne zmanjšani pridelek na travniku). ZA obdavčitev tega zato ne vidim nobene ekonomske logike (gre iz žepa v žep oziroma ti pač del tega kar ti dajo vzamejo nazaj), čeprav bi morda kdo zagovarjal tezo, da so tudi te storitve pač na trgu nekih storitev in torej bi naj bile podvržene enakemu sistemu kot npr. menjava gum na avtomobilu.
odvisnik sporočil: 379
[#3037944] 13.03.24 08:54 · odgovor na: rx170 (#3037934)
Odgovori   +    1
Kot pravi črt glede na kraje in prebivalce in če si prebral ono kolumno od Šušteršiča imaš kot v zzzs podobno nepregleden sistem. Kjer dol. posameznikom z vezami in znanjem dobro koristi.
To bi se dalo zelo preprosto uredit kot z Zzzs in doktorji.
S tem, da smo kmetje vseeno malo na boljšem kot doktorji, če zelimo delat v Slo, vseeno je malo lazje zamenjat kmetijsko usmeritev, specializacijo:).

Strani: 1