Strani: 1

FIN-544124 sporočil: 2.873
[#3036242] 09.02.24 08:45
Odgovori   +    3
To je samo en delček resnice.

Veliko jih gleda kaj se bodo izobraževali glede na to, da bodo potem sploh službo dobili.

Plača je pa odvisna ali je delodajalec ali delojemalec.

Poznam lokalne vofovodarje, ki zaslužijo, da se lahkobzdravniki skrijejo.

Da ne govorim o avtomehaniku.

In še ogromno drugih obrtnikov.

Da ne bo pomote.

Hvala Bogu, da dobro služijo.

In ne se sekirat, če ima javni sektor dobre plače.

Te plače se potem preko storitev prelijejo k obrtnikom.

Denar se mora vrtet.
greeny sporočil: 251
[#3036250] 09.02.24 09:51
Odgovori   +    20
Se strinjam, nekaj je resnice na tem in je na bodoče izobraževanje potrebno gledat tudi iz perspektive plače.
Tudi sam sem pred 20 leti brskal v tej smeri in mi ni žal.

Sem pa potem spoznal še eno stvar, da si plačo lahko določate predvsem sami, in nasvet, do katerega sem se moral dokopati sam;
Ko pri delodajalcu zavohate izkoriščanje, "cankanje" za plačo, medtem ko se vi trudite (če seveda se) in nerealne delovne pogoje (zastonj nadure, delo doma,...), spokajte šila in kopita še tisto minito in iščite košček sreče drugod. Ne splača se zapravljati časa za takšne, niste se šolali za to, da boste svoje izkušnje delili okoli zastonj.
FiskalnaFinta sporočil: 106
[#3036253] 09.02.24 10:13
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: FiskalnaFinta 09.02.2024 10:14
Primer iz gospodarstva, kjer gimnazijec napreduje v letih po lestvici v podjetju do managerja in potem reče podjetje, hej, kaj če bi ti še naredil malo šole? Ti bomo plačali.

Rezultat? Višja izobrazba in dobro plačilo.

Ni pa ta izobrazba imela nič z napredovanji v preteklih letih in če bi s to izobrazbo prišel nekdo sedaj na razpis, ne bi dobil tega mesta.

Skratka, resnica je nekje vmes.

Potem se pa šolajo do 30+ leta in ugotovijo, da realno za kaj všečnega niso zaposljivi, čeprav jim tabelica kaže 90%+.
bigl sporočil: 18.363
[#3036280] 09.02.24 20:54
Odgovori   +    2
Resničnost sedanjosti ni več menjava služb, ampak menjava poklicev.....No, začeti je že potrebno s kakšnim. Lep dan.
0531Zavar sporočil: 1.273
[#3036294] 10.02.24 13:06 · odgovor na: greeny (#3036250)
Odgovori   +    3
[greeny]
Se strinjam, nekaj je resnice na tem in je na bodoče izobraževanje potrebno gledat tudi iz perspektive plače.
Tudi sam sem pred 20 leti brskal v tej smeri in mi ni žal.

Sem pa potem spoznal še eno stvar, da si plačo lahko določate predvsem sami, in nasvet, do katerega sem se moral dokopati sam;
Ko pri delodajalcu zavohate izkoriščanje, "cankanje" za plačo, medtem ko se vi trudite (če seveda se) in nerealne delovne pogoje (zastonj nadure, delo doma,...), spokajte šila in kopita še tisto minito in iščite košček sreče drugod. Ne splača se zapravljati časa za takšne, niste se šolali za to, da boste svoje izkušnje delili okoli zastonj.
I've been there&done that :)
Žal se je veselica nehala pri 40+ .)
FIN-467473 sporočil: 1.747
[#3036571] 15.02.24 21:56
Odgovori   +    0
Žal se sploh ne splača delati,ker je preveč odhodkov.Srreednjega sloja ni več-samo še vneti Davkoplačevalci.Delo je greg in ne več privilegij-Žal delo samo krepi bedaka za polnjenja proračuna RS.

Strani: 1