Strani: 1

trocki sporočil: 1.224
[#3034295] 12.01.24 15:16
Odgovori   +    4
Od tod sta jih v Slovenijo pred več kot 30 leti prinesla ustanovitelja mlekarne Krepko.
Spomnim se, da ko sem bil otrok, je moja mama delala kefir, te gobe pa so si razpečevale sosede. Torej je bil kefir pri nas že pred precej več kot 30 leti.

Sicer pa je kefir Krepko dober, a tisti od Planike mi je boljši. Je bolj "frizzante". Vsi ostali, ki so v naših trgovinah in sem jih poskusil, pa niso vredni imena kefir. Tega veganskega seveda ne bom poskusil ;)
Endimion sporočil: 10.312
[#3034301] 12.01.24 16:21 · odgovor na: trocki (#3034295)
Odgovori   +    11
Pri vseh Veg* zadevah me zabava nekaj drugega.

Glavni lajtmotiv je skrb za planet, sonaravnost, etc..

Ampak če greš vegija vprašat, a bi jedel laboratorijsko vzgojeno hrano, te bo najmanj na gobec.

A hkrati je ves njihov jedilnik vzgojen, izdelan, stestiran v laboratorijih, z nebroj recepturami, in potem sproducirano v tovarnah.

Bolj umetno kot tako, ne gre.
FIN-544124 sporočil: 2.873
[#3034314] 12.01.24 23:10
Odgovori   +    2
Kot je že en komentator zapisal.

Ko sem bil otrok cca 50 let nazaj se spomnim, da so si starejše tete, ki so bile rojene tam okrog 1900 +- menjavale neke zadeve in delale kefir.

Pri nas je živela mamina teta in je doma vzgajala kefir.

Povedala mi je, da je original doma s Kavkaza.

Povedala mi je tudi, da je že njena babica za časa Avstro-Ogrske to delala.

Sicer je logično, da so nekoč take stvari delali doma, ker mlekarska industrija še ni bila tako razvita.

Saj so tudi kmetje in ostali doma delali skuto, različne sire, smetano, kislo mleko in podobno.
Z1 sporočil: 673
[#3034323] 13.01.24 10:44
Odgovori   +    0
Ne vem kaj je narobe z mlekom. Ok, da se ne ubija krav razumem, kaj je pa narobe z molzenjem krav??
Malo mi grejo na živce vegani, ker izrinjajo vegetarjance v tri krasne. Potem še vegetarjanec ne dobi nikjer jajc, masla... in potem mora jesti razne hidrogenizirane rastlinske zvarke slabega okusa. Maslo je super. Ne vem kaj je narobe z mlekom? Da pol tiste riževe napitke polne arzena al ne vem česa pije folk. Kao zdravo... v resnici pa polno kemikalij in predvsem slabega okusa.
0531Zavar sporočil: 1.273
[#3034327] 13.01.24 13:45 · odgovor na: trocki (#3034295)
Odgovori   +    0
[trocki]
> Od tod sta jih v Slovenijo pred več kot 30 leti prinesla ustanovitelja mlekarne Krepko.

Spomnim se, da ko sem bil otrok, je moja mama delala kefir, te gobe pa so si razpečevale sosede. Torej je bil kefir pri nas že pred precej več kot 30 leti.
Enako, kaj je to bio smešno, tisto se je dilalo kot ena droga med gospoinjami :)

Sicer pa je kefir Krepko dober, a tisti od Planike mi je boljši. Je bolj "frizzante". Vsi ostali, ki so v naših trgovinah in sem jih poskusil, pa niso vredni imena kefir. Tega veganskega seveda ne bom poskusil ;)
Jaz sem nekoč en kozarec takšnega kefirja vlil v prevreto in ohlajeno mleko in evo ti - kefir :)

Strani: 1