Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Naložbe v luksuz in novi predmeti poželenja

Strani: 1

murje sporočil: 5.120
[#3026892] 07.09.23 10:03
Odgovori   +    0
SAJ NI RES, PA JE!

ZLATA ŠKOLJKA

Zlata školjka kmalu na sodišče?

Štiri leta po kraji več milijonov vredne 18-karatne zlate straniščne školjke iz rojstne hiše Winstona Churchilla bo primer morebiti dobil prostor tudi na sodišču. Policija je primer predala tožilstvu, ki bo spisalo obtožnico ali pa tudi ne.

Sredi septembra 2019 je iz Blenheimske palače v Woodstocku v Združenem kraljestvu izginila 18-karatna zlata straniščna školjka. Policija je dolgo tavala v temi, šele po skoraj štirih letih je določeno dokumentacijo z dokazi poslala tožilstvu. V vseh teh letih so aretirali šest moških in eno žensko, a doslej nobenega od njih niso obtožili kraje šest milijonov evrov vrednega stranišča. Po poročanju britanskih medijev naj bi pri kraji sodelovalo še več ljudi. Zdaj je odvisno od tožilstva, ali bo spisalo obtožnico in proti komu jo bo spisalo.

Neobičajno umetnino z imenom Amerika so ukradli le dva dni po odprtju razstave. Tam je bila priključena na komunalne vode in je bila funkcionalna umetnina, saj so obiskovalci vanjo lahko opravili potrebo. Čas za čepenje na njej je bil omejen na tri minute, da bi se izognili dolgim čakalnim vrstam. Tatovi so takrat dodatno škodo povzročili tudi na palači, saj jo je poplavilo. Policija ni imela kaj veliko sledi, v javnosti je objavila fotografijo avta, s katerim naj bi nepridipravi pobegnili, in ljudi prosila za informacije. Zavarovalnica je ponudila več kot 100.000 evrov nagrade. Školjke niso nikoli našli. Vodja preiskave Matthew Barber je že pred leti dvomil, da jo sploh kdaj bodo. Vsaj ne v obliki, v kakršni so jo ukradli. »Ob taki količini zlata je najverjetneje, da ga nekdo razkosa na manjše dele in se ga tako lažje znebi,« je predlani povedal za BBC. Podobno je ob kraji razmišljal detektiv za umetnine Charley Hill, ki je bil prepričan, da so školjko stalili, zlato pa prodali.

Trump je ni hotel

»Sprva sem mislil, da gre za potegavščino. Kar nekaj časa sem potreboval, da sem dojel, da tatovi niso izmaknili kraljevih draguljev, temveč po..kano školjko. Od nekdaj sem imel rad filme s prebrisanimi tatvinami, zdaj pa sem se sam znašel v takšni,« je krajo takrat komentiral avtor umetnine, italijanski konceptualni umetnik Maurizio Cattelano. »Dragi tatovi, če to berete, vas prosim, da mi sporočite, kako vam je školjka všeč in kakšen je občutek lulanja po zlatu,« je nagovoril nepridiprave. Zgodba je še toliko bolj nenavadna, ker je samo mesec dni pred odprtjem razstave lastnik palače Blenheim Edward Spencer Churchill zatrjeval, kako težko bi bilo umetnino ukrasti. »En razlog so komunalni vodi, drugi pa, da potencialni tat ne ve, kdo jo je zadnji uporabil in kaj je jedel. Zato je ne nameravamo posebej varovati.« Palača Blenheim iz 18. stoletja sodi v svetovno kulturno dediščino, v njej pa se je rodil tudi nekdanji britanski premier Winston Churchill.

Zlato školjko so leta 2016 prvič razstavili v newyorškem muzeju Guggenheim, v medijih pa se je znova znašla leto kasneje v povezavi z Donaldom Trumpom. Ta si je namreč hotel iz muzeja izposoditi eno od van Goghovih umetnin, kurator pa mu je namesto nje ponudil to straniščno školjko. Donald in Melania sta ponudbo zavrnila. Po tradiciji si ameriški predsedniški pari ob selitvi v Belo hišo lahko izposodijo znane umetnine, s katerimi bi radi olepšali nov dom.
www.dnevnik.si/10430...na-sodisce
FIN-267544 sporočil: 94
[#3026899] 07.09.23 10:45
Odgovori   +    0
Finance pošljite kakega svojega novinarja na dogodek, ki promovira ustanovitev slovenskega life style projekta.

bitslifestyle.si/

Malo raziščite, obljubljajo podjetje, ki bo kotiralo na svetovnih borzah. Zgleda se en pump in dump.

z velikim veseljem te vabim na res poseben dogodek, zato predlagam, da si rezerviras soboto, 16.9. med 10 in 13 uro.

Uradno lansiramo naš nov “brand” in naš nov mednarodni projekt BITS LIFESTYLE.

Posebnost tega dogodka bo predstavitev razlicbih nadstandardnih storitev, ki bodo marsikumu odprla priloznost za boljsi zivljenski slog.

Predstavljena bo izjemna marketinska strategija, ki bo omogocala praktično avtomatiziran sistem promocije vsakomur, ki bo prepoznal poslovni potencial za sodelovanje.

Na dogodku bodo res posebni govorniki, zelo priznani poslovni ljudje, kar bo zelo dvignilo kredibilnost ter zaupanje v nas projekt.

Vse kar te prosim je, da mi potrdis svojo udelezbo, kajti vabimo izkljucno resne poslovne ljudi, zato smo tudi omejili stevilo mest na dogodku. Poleg tega pa je kotizacija za dogodek 20€ , in glede na to, da bos moj gost, bo to moj strosek. V koliko 100% potrdis udeležbo, ti rezerviram tudi vstopnico, ki ti jo lahko osebno izrocim, posljem po posti ali pa predam pred samim dogodkom, ki bo v Grand Plaza Hotel (center Ljubljane), 16.9. s pricetkom ob 10:00 uri.
Muki sporočil: 1.083
[#3026904] 07.09.23 12:09 · odgovor na: FIN-267544 (#3026899)
Odgovori   +    0
Upam, da se jih bo čim več udeležilo, da bom lahko kakšno stanovanje kupil iz stečajne mase.

Strani: 1