Strani: 1

FIN-467473 sporočil: 1.753
[#3023321] 07.07.23 23:08
Odgovori   +    1
Naspaka v komentarju.Slovenci smo zelo strpni in po potrebi tudi leni.Delamo samo toliko,kot nas delodajalci lahko plačajo in tudi en gram več ne.Žal znamo poskrbeti za sebe.Pa ni važno kdo je delodajalec-Država-Zasebno podjetje ali pa Tuje podjetje,ker nekaj pameti smo prenesli iz Socializma-Len -bolj len in nato šele pametni delojemalec.
0531Zavar sporočil: 1.273
[#3023362] 08.07.23 15:22 · odgovor na: FIN-467473 (#3023321)
Odgovori   +    2
[FIN-467473]
Naspaka v komentarju.Slovenci smo zelo strpni in po potrebi tudi leni.Delamo samo toliko,kot nas delodajalci lahko plačajo in tudi en gram več ne.Žal znamo poskrbeti za sebe.Pa ni važno kdo je delodajalec-Država-Zasebno podjetje ali pa Tuje podjetje,ker nekaj pameti smo prenesli iz Socializma-Len -bolj len in nato šele pametni delojemalec.
Ta llogika je predvsem posledica socializma (in post-socializma) v SLO. namreč nihče me ne more tako slabo plačati kot jaz lahko slabo delam (aka "kakva plata - takva vrata" - skriti listek v gnilih vratih Yogota).
hostamox sporočil: 8.460
[#3023365] 08.07.23 16:00 · odgovor na: 0531Zavar (#3023362)
Odgovori   +    0
Ah dajta no, to je kot bi rekel, da so delodajalci le izkoriscevalci delavcev, navadni lenuhi, ki namesto da bi sami delali raje plačajo cenejšo delavno silo.
Resnica je nekje vmes, nobenemu ni v interesu delat prek zmožnosti, niti ni smisla da bi. Imaš pa na obeh straneh entuziaste, ki delajo več zaradi nekih notranjih vzgibov.
0531Zavar sporočil: 1.273
[#3023367] 08.07.23 17:10 · odgovor na: hostamox (#3023365)
Odgovori   +    0
[hostamox]
Ah dajta no, to je kot bi rekel, da so delodajalci le izkoriscevalci delavcev, navadni lenuhi, ki namesto da bi sami delali raje plačajo cenejšo delavno silo.
Resnica je nekje vmes, nobenemu ni v interesu delat prek zmožnosti, niti ni smisla da bi. Imaš pa na obeh straneh entuziaste, ki delajo več zaradi nekih notranjih vzgibov.
Ne vem če se razumeva. Dejstvo je, da je v SLo nižja dodana vrednost (glede na zahodno EU) in posledično zaradi tega tudi nižji standard prebivalstva (cene takšne kot v EU, plače pa melo več kot )na Balkanu.
Zato je tudi motivacija zaposlenih nižja kot bi bila, če bi bila dodana vrednost (in s tem standard) višja. V post-socializmu (v kakkršnem sistemu Slovenija še vedno vztraja) imaš delodajalce in delavce, ter vmes sindikate, ki določajo minimalne standarde. Prav v slednjih je kavelj, ker oni držijo v šahu eno in drugo stran. SLO sindikalisti niso prijatelji delavstva, temveč predvsem svojega žepa.
hostamox sporočil: 8.460
[#3023375] 08.07.23 19:44 · odgovor na: 0531Zavar (#3023367)
Odgovori   +    2
Ne vem kako je drugje, a kar slišim, je usa drug svet, v eu pa povsod podobno, lagano sportski.
Balkan nima veze oz je balkanskih, juznih delavcev povsod po eu veliko:)
Mehanik, sedaj ze penzionist je bil v 70ih na izobraževanju v Volvu, po kakih dveh urah dela z mojstrom, mu je ta rekel, fant počasi tole je delo za cel dan ne za pol dneva :).
Kar sem sam delal je bilo jebeno v Revozu npr. pa še tu so rekli, da je v francoskih tovarnah bolj lagano, mi pa se moramo dokazovat.
0531Zavar sporočil: 1.273
[#3023407] 09.07.23 16:03 · odgovor na: hostamox (#3023375)
Odgovori   +    0
[hostamox]
Ne vem kako je drugje, a kar slišim, je usa drug svet, v eu pa povsod podobno, lagano sportski.
Balkan nima veze oz je balkanskih, juznih delavcev povsod po eu veliko:)
Mehanik, sedaj ze penzionist je bil v 70ih na izobraževanju v Volvu, po kakih dveh urah dela z mojstrom, mu je ta rekel, fant počasi tole je delo za cel dan ne za pol dneva :).
Kar sem sam delal je bilo jebeno v Revozu npr. pa še tu so rekli, da je v francoskih tovarnah bolj lagano, mi pa se moramo dokazovat.
Work smart, not hard :)
Res, v t.i. "gnilem kapitalizmu" zahodne EU delajo predvsem manj stresno in predvsem bolj fokusirano in zaslužijo več.
Amerika je druga zgodba, oni vsi garajo, samo eni so res bolj pri dnu lestvice (čeprav njihovo dno ni tako nizko v primerjavi z našim), drugi pa služijo miljone in miljarde....
V SLO pa mislimo da garamo na polno (v resnici si svoje trpljenje ustvarjamo sami) , vendar je standard še vedno slabši kot v zahodni EU, a vseeno živimo še vedno dobro (predvsem če pogledaš očitni razkorak med uradno statistiko in stanjem na nepremičninskem trgu, regionalno razvitostjo in turizmom...)
0531Zavar sporočil: 1.273
[#3023415] 09.07.23 18:01 · odgovor na: hostamox (#3023375)
Odgovori   +    0
[hostamox]
Ne vem kako je drugje, a kar slišim, je usa drug svet, v eu pa povsod podobno, lagano sportski.
Balkan nima veze oz je balkanskih, juznih delavcev povsod po eu veliko:)
Mehanik, sedaj ze penzionist je bil v 70ih na izobraževanju v Volvu, po kakih dveh urah dela z mojstrom, mu je ta rekel, fant počasi tole je delo za cel dan ne za pol dneva :).
Kar sem sam delal je bilo jebeno v Revozu npr. pa še tu so rekli, da je v francoskih tovarnah bolj lagano, mi pa se moramo dokazovat.
Še tale link sem našel - plače v Rusiji :)
www.youtube.com/watc...PmXMFqU1xw
Poglej plače bolj izobraženih in boš videl da so (Kljub vojni in vsem sankcijam ) višje kot v Sloveniji.
Je Slovenija sploh še država, za srednji sloj ?
hostamox sporočil: 8.460
[#3023417] 09.07.23 18:16 · odgovor na: 0531Zavar (#3023415)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: hostamox 09.07.2023 18:17
Učitelji 300 dolarjev.
Bolje izobraženi, placani pa verjetno delajo za tujino.
Moskva je vseeno velika.
Kolikor sem gledal je 700dolarjev ze kar v redu placa.

Ne vem, bi rekel, da smo kar precej pred njimi in je naš minimalc tam bogastvo.
Minimalc tam cca 200dolarjev.

www.google.com/searc...e&ie=UTF-8
Endimion sporočil: 10.316
[#3023424] 09.07.23 21:01 · odgovor na: hostamox (#3023417)
Odgovori   +    6
Povprečna plača inženirja v Moskvi je 151.000 RUB bruto. Kar je okol jurja in pol brutto v €.

Je pa na YouTube Video.. šel tip malo po Moskvi. Kako so zahodne korporacije "pobegnile" iz Rusije.

Poljaki so imeli verigo trgovin s cunjami "Reserved". Ob napadu Rusije na Ukrajino, so Poljaki prodali svojo rusko filialo Kitajcem, brand ni več Reserved ampak RE, notri pa iste Poljske cunje. Niso ponaredki. Le kitajc šticungo pobere vmes.

Kupil je neko verzijo Cole. Ma isti okus kot CocaCola, nakar ugotovi da je manjšinski lastnik firme ki to toči, kar CocaCola. In prej so pač proizvajali "CocaCola", zdaj pa so flaške in nalepke malo menjali,pa je кокакола.

Še starbucks je formalno šel, nadomestilo ga je pa nekaj s praktično enakim logotipom, le pač rusko lokalno ime ima. Plundra od kave je menda enaka grozljivka.

Podobno se po ulicah vozijo MAN tovornjaki, ki so pač delani na Kitajskem, in z brandom neke "Shenzen Truck Corporation" al nekaj.. a pod havbo in v kabini pravi lev iz Augsburga :)

Je pa nemogoče dobit rezervne kose za avto na servisih zahodnih znamk. Razen na sivem trgu, ki cveti. Spet s pomočjo zahoda in Kitajcev. Imajo pa noro količino kitajskih avtomobilov. In Rusi so presenečeni kaka razliko so Kitajci kakovostno gledano naredili v zadnjih 15 letih.

Zahod še kako biznisira z Rusijo. Le drugače.

In je zanimivo blo gledat.. rusu v Moskvi se sploh ne sanja, da kakih 1300km južneje poteka vojna, in iskreno ne razumejo, zakaj jih ves svet ne mara. Prav v videu tip povsem direktno vpraša snemalca: "Ja kaj vam pa hočem? Živim tu v Moskvi, hodim na faks, mam punco... kaj mam z vojno?". Nekaj je tu brainwashinga. ampak ne pa v celoti. Dejansko v mestih živijo, kot da se nič zgodilo ni.

In imho se Putin tega zaveda. V velikih mestih, mora folk ostat happy.
hostamox sporočil: 8.460
[#3023428] 09.07.23 21:35 · odgovor na: Endimion (#3023424)
Odgovori   +    2
Zanimivo.
Bolje brat take komentarje, kot pa članke tle gor :).

Strani: 1