Zasebnost

Strani: 1

trocki sporočil: 1.256
[#3022164] 13.06.23 11:09
Odgovori   +    4
Dostopnejša posojila bodo povečala povpraševanje po manjših stanovanjih
Pa na tem časniku res ni nikogar, ki bi malo pregledal članke pred objavo, vsaj naslove?
Posojila bodo dostopnejša za tiste s prihodki med 745€ in 915€. A ti res jemljejo toliko kreditov, da bi to vplivalo na nepremičninski trg? Meni se zdi, da je nekdo s takimi prihodki na meji tega, da brska po kontejnerjih, ne pa da kupuje stanovanje.

OK, razumem, da je ta članek reklama nepremičninarjev, ki želijo s klicem "Navali narode, još malo pa nestalo!" povzročiti vsaj še malenkostno rast cen, ampak meni to deluje malo alanfordovsko. Pa ne v dobrem smislu, kajti od enega neoliberalnega finančnega časnika se ne pričakuje, da se pretvori v Alan Forda. Čeprav je bil ta precej boljši... ;)
pero7 sporočil: 7
[#3022165] 13.06.23 11:22 · odgovor na: trocki (#3022164)
Odgovori   +    1
[trocki]
Pa na tem časniku res ni nikogar, ki bi malo pregledal članke pred objavo, vsaj naslove?
Posojila bodo dostopnejša za tiste s prihodki med 745€ in 915€.
To ni čisto res... tudi oseba z cca 1500,00 eur prihodkov bo recimo pri stanovanjeskem krediti lahko dobila cca 30.000 eur več.
trocki sporočil: 1.256
[#3022166] 13.06.23 11:38 · odgovor na: pero7 (#3022165)
Odgovori   +    1
Ja, prav imaš. Ampak, a res obstajajo taki, ki se toliko zakreditirajo, da jim po plačilu obroka ostane 900€ za življenje? Tega žal ne razumem, ker nikoli v življenju nisem jemal kredita in ga očitno niti ne bom.
pero7 sporočil: 7
[#3022167] 13.06.23 12:01 · odgovor na: trocki (#3022166)
Odgovori   +    0
To ne vem, ampak v mojem primeru... ko imam svoj s.p. (vsak želi prikazati čimmanj dobička, če je možno) in tri otroke je ta sprememba dobrodošla, ker lahko vzamem več kredita, če bi ga želel. Ga trenutno ne rabim pa vseeno, se mi zdi da bo nekaterim prišlo prav.
Nikakor pa ne mislim, da se bo to poznalo na itak prenapihnjenih nepremečninah, da se razumeva ;)
trocki sporočil: 1.256
[#3022176] 13.06.23 13:33 · odgovor na: pero7 (#3022167)
Odgovori   +    1
[pero7]
To ne vem, ampak v mojem primeru... ko imam svoj s.p. (vsak želi prikazati čimmanj dobička, če je možno) in tri otroke je ta sprememba dobrodošla, ker lahko vzamem več kredita, če bi ga želel. Ga trenutno ne rabim pa vseeno, se mi zdi da bo nekaterim prišlo prav.
Nikakor pa ne mislim, da se bo to poznalo na itak prenapihnjenih nepremečninah, da se razumeva ;)
OK, prikazuješ manj dobička, kot ga v resnici ustvariš (včasih smo temu rekli fuš), torej imaš denar za plačevanje kredita, čeprav ga uradno nimaš. Ampak najbrž niso šli v te spremembe, da bi šli na roko utajevalcem davkov, ali pač?

ps.: Pa čisto vsak si ne želi prikazovati čimmanj dobička. Nekateri zato ne, ker vedo, da je to kriminal, drugi pa iz etičnih razlogov.;)
pero7 sporočil: 7
[#3022178] 13.06.23 13:53 · odgovor na: trocki (#3022176)
Odgovori   +    0
Žal te moram razočarat, ker ne naredim niti 0,5% letnega prometa na fuš... ker kdor kot s.p. dela na fuš praktično nima šans za kredit...

V mojem primeru dobiček ni problem, so mi pa otroci zmanjševali kar dobro možen mesečni obrok. Če se prav spomnim je bilo za vsakega otroka odbiti cca 250 eur pri izračunu možnega mesečnega obroka... in zato je ta novi izračun za nas izboljšanje.
trocki sporočil: 1.256
[#3022180] 13.06.23 14:22 · odgovor na: pero7 (#3022178)
Odgovori   +    0
[pero7]
Žal te moram razočarat, ker ne naredim niti 0,5% letnega prometa na fuš... ker kdor kot s.p. dela na fuš praktično nima šans za kredit...

V mojem primeru dobiček ni problem, so mi pa otroci zmanjševali kar dobro možen mesečni obrok. Če se prav spomnim je bilo za vsakega otroka odbiti cca 250 eur pri izračunu možnega mesečnega obroka... in zato je ta novi izračun za nas izboljšanje.
Razumljivo, saj vendar otrok stane več kot 250€ mesečno. Če ne bi bilo teh omejitev, bi se ljudje zadolževali čez vsako mero. Že to, da ti mora ostati vsaj 900€ je po mojem hudo prenizka meja, kaj šele teh 700€. Pravilno bi bilo, da bi bila ta meja nekje pri 1.300€, kajti šele od tu naprej je možno človeka vredno življenje. Seveda če nima dostopa do sive ekonomije.
shevchenko sporočil: 21.898
[#3022187] 13.06.23 17:07 · odgovor na: trocki (#3022164)
Odgovori   +    3
OK, razumem, da je ta članek reklama nepremičninarjev, ki želijo s klicem "Navali narode, još malo pa nestalo!" povzročiti vsaj še malenkostno rast cen, ampak meni to deluje malo alanfordovsko. Pa ne v dobrem smislu, kajti od enega neoliberalnega finančnega časnika se ne pričakuje, da se pretvori v Alan Forda. Čeprav je bil ta precej boljši... ;)
jos malo pa nestalo je mantra ze zadnjih 20 let, sodrga pa se ne zeli sprijazniti, da so cene pri tej visini mezd previsoke.

a ti pricakujes kaj od tega casnika? v zvezi z nepremicninami? resno to?
najobj sporočil: 31.967
[#3022195] 13.06.23 20:14 · odgovor na: shevchenko (#3022187)
Odgovori   +    0
[shevchenko]
> OK, razumem, da je ta članek reklama nepremičninarjev, ki želijo s klicem "Navali narode, još malo pa nestalo!" povzročiti vsaj še malenkostno rast cen, ampak meni to deluje malo alanfordovsko. Pa ne v dobrem smislu, kajti od enega neoliberalnega finančnega časnika se ne pričakuje, da se pretvori v Alan Forda. Čeprav je bil ta precej boljši... ;)
jos malo pa nestalo je mantra ze zadnjih 20 let, sodrga pa se ne zeli sprijazniti, da so cene pri tej visini mezd previsoke.

a ti pricakujes kaj od tega casnika? v zvezi z nepremicninami? resno to?
... čuj, pazi se, ker če boš preveč šimfal, boš letel v čakalnico, še preden boš spet začel prav pisat na toti forum ...

P.S.: welcome back ...
FjodorKirilovic sporočil: 987
[#3022211] 14.06.23 10:05 · odgovor na: shevchenko (#3022187)
Odgovori   +    1
[shevchenko]
jos malo pa nestalo je mantra ze zadnjih 20 let, sodrga pa se ne zeli sprijazniti, da so cene pri tej visini mezd previsoke.
"Sodrga" (prodajalci) proda točno za toliko, kot so kupci pripravljeni plačati. Če bo zaradi nizkih plač padlo povpraševanje, se bo to odrazilo na cenah.

Trenutno sicer nominalno cene nepremičnin stojijo, plače pa rastejo.

Strani: 1