Strani: 1

FIN-379669 sporočil: 7.958
[#3021602] 31.05.23 18:00
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: FIN-379669 31.05.2023 18:01
Sedaj kupuje tista generacija, ki je nekoč s starši hodila v Istro na počitnice v družbene kapacitete, vsak drugi vikend pa na slovensko vikendico nekje v naravi (kjer se je tudi obdelovalo njivo ali gozd). Tem kupcem se ne da več zahajati na vikendico v Sloveniji in delati v naravi, ampak raje se sprehajajo na morju, kolesarijo in se tam družijo. Bolj na izi. Oddih. Neke sorte drugi mali dom, za pobeg iz mestnega vrveža. To (po moje) ni pravi dopust, to je drugi dom in vikend pobeg za hitri oddih.
Kaj pa je dopust? No, večna tema. Vsakemu svoje razmišljanje dopuščam. Zame je to večdnevno odkrivanje nečesa novega, torej v gibanju... je pa res, da vsak od nas potrebuje tudi (starejši kot je) krajši vikend oddih, karkoli že je, četudi izlet ali pa zgolj počitek. In tu vskoči v zgodbo mali drugi domek... (nekoč njiva, danes more, more, valovi... kar pa je vse dražje in dražje.)
FIN-454644 sporočil: 10.889
[#3021607] 31.05.23 20:46 · odgovor na: FIN-379669 (#3021602)
Odgovori   +    6
Razvajen par se je hvalisal,kako potuje in zapravlja in se pritozeval, kako so hotelske sobe umazane, da o balkonih ne govorimo. Pa mu je lastnik vikenda, gostitlelj zura, prikazal, kako bosta zagonila en vikend v par letih. Zgrozena sta bila, ko sta se streznila. Naslednje poletje nista nikamor potovala, raziskala sta trzisce in se odlocila. Kupila vikend na Krku. In vsak vikend odpotovala od doma domov.Pa se sin z zeno se je navdusil in pocasi so se drenjali, kdaj bo kdo sel tja. Ljubo doma, kdor ga ima.Tisti, ki vse zafrckajo pa zganjajo fovsijo.
FIN-379669 sporočil: 7.958
[#3021610] 31.05.23 22:11 · odgovor na: FIN-454644 (#3021607)
Odgovori   +    16
:), :)

Torej si se nekaj naučil v svojem življenju.

Sedaj pa provokacija? Kaj delaš v času med 20. oktobrom in 31. marcem na Krku? Nič, mende pa lahko smučaš.

Kaj delaš na Krku med 1.7. in 31.8.? Nič kaj dosti, vroče je, poležavaš, se gužvaš na istem koncu in zvečer odzdravljaš sosede Slovence. Leta in leta isti...

Je pa Krk najlepši junija in septembra... če se vsaj v tem strinjaš z menoj. 2 meseca, to je nekaj vikendov, je lep, sevede ves čas isti kraj, iste face... le junija in septembra je nekaj šarma, ki ga lahko doživiš.

... a kot rečeno. To je idelaen dopust zate... zame pa ne. (Kreativo kot življenjsko gonilo pa si pozabil 20 let nazaj nekje, a ne?)

P.S.: Tudi sam se 5 let zahajal na isti hrvaški otok, vsakič v drug apartma tam... dokler se nisem otoka in tega početja naveličal. Res pa je, da so bili drugi časi: mali otroci... in se mi ni dalo voziti daleč.

P.S.S.: No, na Krku sem pa bil 2 leti zapored na dopustu in ga še večkrat za krajši čas obiskal... moje mišljenje? Samo moje: 2x po 3 dni na leto bi morda še šel tam... pol pa bi me že zagrabil dolgcajt in vprašanje, pa kaj hodim skoz na isti kraj iste frise gledat? Je to sploh dopust?

Btw, ogromno prijateljev in znancev imam v Slo, da ne boš mislil, da sem osamljen zakotni pisun... a govorimo o dopustu, mar ne? (debata je to stari, debata... vse dobro.)

Strani: 1