Strani: 1

FIN-379669 sporočil: 7.967
[#3019929] 26.04.23 10:23
Odgovori   +    9
Normalno je, da eni ustvarjajo več, eni pa bolj porabljajo. Smo pač različni po naravi. Do neke mere se odnos do kapitala privzgoji, docela pa se človeka ne more programirati. Lahko pa se definirajo varovalke v sistemu, v družini... če se o tem intenzivno razmišlja.

Sicer pa je kapital, ki ti je družinsko položen v zibko, dvorezen meč. Lahko je dobra stvar ali pa dolgoročno prekletstvo za nekega posameznika, ki upravljanju z njim ni kos oziroma njegovo obvaldovanej povzroča težave raznoraznih vidikov.

Kapital potrebuje pravega gospodarja. Ni vsak za to. To so na Zahodu (pa na Bližnjem Vzhodu), na podlagi večstoletnih izkušenj, že davno ugotovili.
murje sporočil: 5.120
[#3019938] 26.04.23 13:34
Odgovori   +    1
Velikokrat so na "webinarjih" in predavanjih predstavljene značilnosti in sposobnosti različnosti generacij, ki jih po vsej sili hočejo "popredalčkati" ali "ukalupirati", čeravno so lahko podobne značilnosti ter sposobnosti vsebovane v vseh generacijah...bodisi, da je to baby boom, generacija x, generacija y, generacija z ali še kaj drugega...da v vse to uvrščajo tudi najmlajše do 12 let, je absurd absurdov...da jih obremenjujejo še s tem, kakšni naj bi bili, kdo s kom lahko sodeluje, kdo s kom ne more sodelovati, kdo lahko rešuje določene naloge in komu to ne uspeva...kdo je do vodstva ali šefa ubogljiv ali kdo mu lahko nasprotuje...kdo je bolj ali manj lojalen firmu in komu do firme ni mar ter želi tolikoopevano neodvisnost...čeravno je odvisen od moderne in predigitalizirane sedanjosti...kjer je žal premalo osebnih stikov ter je prepuščeno intuitivnosti AI...

BOB DNEVA

"Spletna konferenca ti ne omogoča tega, da bi se nagnil k sosedu in mu šepetaje dal cinično pripombo. Zdi se mi, da izgubljamo sposobnosti iskrene komunikacije, spoznavanja ljudi, diskusije."
Dr. Rok Tkavc, mikrobiolog
Ponedeljek, 17.aprila 2023
www.vecer.com

BOB DNEVA

"Naša družba je dobrine zamenjala za odnose, dejstvo pa je, da še ni zrela, da bi zavestno sprejemala drugačnost."
Dejan Zavec, poslanec
Četrtek, 20.aprila 2023
www.vecer.com
FIN-467473 sporočil: 1.753
[#3019959] 27.04.23 01:27
Odgovori   +    4
Tudi mi bomo predčasno prepisali vse premoženje na otroke s zadžkom,da vse stroške elektrike in vode plačajo oni,mi pa imamo samo dosmrtno v uporabi kakšno malo stanovanje.

Strani: 1