Strani: 1

crt sporočil: 27.196
[#3004416] 22.08.22 07:52
Odgovori   +    7
Kmetije na onesnaženih območjih bi lahko obnovili v nekaj letih, kažejo izkušnje iz Fukušime, kjer so se kmetje zelo dobro naučili, kako varno pridelovati nekatere vrste vegetacije v zemlji, onesnaženi s cezijem, je še povedal Cizelj.
kaksen link na to temo bi bil super.
crt sporočil: 27.196
[#3004421] 22.08.22 08:46 · odgovor na: (#3004420)
Odgovori   +    5
kot nekdo, ki je ze imel srecanje z rakom, sem malo manj nagnjen k prepricanjem, kaj da glede njega ziher drzi ali ne drzi.

moje vprasanje pa se nanasa predvsem na prakso zelenjavarjev.
0126Bacis sporočil: 3.031
[#3004424] 22.08.22 09:23
Odgovori   +    5
Ponavljam moj post iz maja 2022:

- V Černobilu je zaradi sevanja umrlo cca 10 "čistilcev", ki so jih naterali v nevarne dele elektrarne.
- V Fukušimi ni od sevanja umrl nihče. Tudi tažave z ugašanjem sredice so rešili brez posledic za okolje. Je pa cunami "odplaknil" nekaj 10.000 prebivalcev.

Koliko ljudi pa letno umre pri pridobivanju litija, redkih zemelj itd.?

Še nekaj linkov o (ne)varnosti jedrske enetgije

Zanimivi komentarji knjige "Atomic Accidents":
twitter.com/OskaArch...4854912000

Ato mic Accidents: A History of Nuclear Meltdowns and Disasters:
From the Ozark Mountains to Fukushima
www.amazon.com/Atomi...1605986801

Zbirk a 10-sekundnih filmčkov o radioaktivnosti.
Klikni link, izberi prvega, potem pa pritiskaj puščico dol:
www.tiktok.com/@radioactivejan

Dispelling the Myths of Nuclear Energy (Live Lecture)
www.youtube.com/watc...1QmB5bW_WQ

It Sounds Crazy, But Fukushima, Chernobyl, And Three Mile Island Show Why Nuclear Is Inherently Safe
www.forbes.com/sites...5dccf51688


forum.finance.si/?m=...081&single
0126Bacis sporočil: 3.031
[#3004431] 22.08.22 10:04
Odgovori   +    7
Premogovne elektrarne imajo več jedrskih odpadkov kot nukice!

Coal Ash Is More Radioactive Than Nuclear Waste
www.scientificameric...ear-waste/

About Radioactive Wastes From Coal-fired Power Plants
www.epa.gov/radtown/...wer-plants

Radioactive Elements in Coal and Fly Ash
pubs.usgs.gov/fs/199...63-97.html

Odlagališče pepela TE Šoštanj
Termoelektrarna Šoštanj je največja elektrarna v Sloveniji, saj ima inštalirane 750 MW električne moči.
Letno porabi okrog tri milijone ton lignita, ki spada med srednje radioaktivne premoge v Sloveniji.
Njegov pepel vsebuje približno enako urana in radia (300–350 Bqkg-1).
Glede na radioaktivnost tal v okolici odlagališča, ki vsebujejo v povprečju 40–50 Bqkg-1 238U in 226Ra,
so v pepelu koncentracije radionuklidov U-Ra razpadne vrste od 6- do 9-krat povišane. Odlagališče pepela, kamor transportirajo pepel, zavzema že okrog 40 ha površine.
Odlagališče leži neposredno ob ugrezninskem jezeru, ki je nastalo zaradi rudarjenja premoga.
0126Bacis sporočil: 3.031
[#3004432] 22.08.22 10:09
Odgovori   +    10
Nukice v gradnji
EU jih gradi toliko kot v Bangladeš
twitter.com/greenplu...2835354625

(C)samoizvoljeni špicenkandidati & von der Lajna press
FIN-544124 sporočil: 2.878
[#3004446] 22.08.22 12:57
Odgovori   +    6
Še ena od zahodnih pro kavbojskih propagand !!!

Na vsakem koraku hočejo Ruse prikazat, kot tiste, ki bodo vsak čas uničili svet ali vsaj EU !!!

Tudi s tistimi raketami na Krim hudo provocirajo.

Ko bo pa spet kaj priletelo nazaj pa Zelenski spet v jok in bo nagovarjal razne parlamente in igral igro, ki so mu jo namenili kavboji.
BorutHocevar sporočil: 1.534
[#3004470] 22.08.22 19:21 · odgovor na: crt (#3004416)
Odgovori   +    4
[]
> Kmetije na onesnaženih območjih bi lahko obnovili v nekaj letih, kažejo izkušnje iz Fukušime, kjer so se kmetje zelo dobro naučili, kako varno pridelovati nekatere vrste vegetacije v zemlji, onesnaženi s cezijem, je še povedal Cizelj.

kaksen link na to temo bi bil super.
www-pub.iaea.org/MTC...927web.pdf
crt sporočil: 27.196
[#3004472] 22.08.22 19:49 · odgovor na: BorutHocevar (#3004470)
Odgovori   +    3
oh wow, tega pa je. super, hvala.
najobj sporočil: 31.920
[#3004473] 22.08.22 20:36
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: najobj 22.08.2022 20:55
... L. Cizelj o ruskem poigravanju s strahom EU pred jedrskimi elektrarnami ...

... ja, če kdo na tem svetu ve, potem slovenski jedrski strokovnjak Leon Cizelj ve, kaj govori in kaj je povedal za CNN, Politico in druge tuje medije o ukrajinski jedrski elektrarni Zaporožje, ker je v času Janšatove ablasti v dveh letih Leon Cizelj z vsakodnevnim sejanjem strahu s covidom - kot bi rekli naši južni bratje - v slovenskih medijih res dobro "ispekao svoj zanat" ... evo, in sploh ne dvomim, da stručko za strah Leon Cizelj dobro ve - zakaj bi sicer odgovarjal na vprašanja CNN, Politica in drugih tujih medijev - da Rusi v že od marca zasedeni JE Zaporožje sami na sebe mečejo bombe, da bi v Zaporožju sprožili jedrsko katastrofo kot v nikoli pozabljenem Černobilu ... khmm, ker namreč Rusi z bombardiranjem samih sebe v JE Zaporožje - tako je povedal oni že pol leta v isto smrdljivo majico oblečeni filmski glumac iz Kijeva - hočejo uničiti JE Zaporožje in jo odklopit od Ukrajine, potem pa ukradeno elektriko iz JE Zaporožje v celoti priklopit v Rusijo ...

P.S.: če jedrski strokovnjak Leon Cizelj res razume - za dober denar jedrski strokovnjaki "razumejo" marsikaj - kar "demokratični" zahodni javnosti že pol leta dobesedno vsaki dan naklada oni že pol leta v isto smrdljivo majico oblečeni filmski glumac iz Kijeva, definitivno pa mora imeti neverjetno domišljijo in se ne bom čudil, da bo jedrski strokovnjak Leon Cizelj razumel, ko bodo v Kijevu kmalu povedali, da so zaradi poigravanja s strahom EU tudi sobotni umor Darje Dugine v resnici naročili in izvedli Rusi ...
BorutHocevar sporočil: 1.534
[#3004475] 22.08.22 21:04 · odgovor na: (#3004474)
Odgovori   +    2
[alek14]
Poročilo se mi zdi kar zavajajoče za bralca, ki v raiologiji ni domač. Mankajo namreč primerjave z naravno radioaktivnostjo in sodobne dopustne meje. Posebna pozornost mora veljati izotopom, ki v telesu metabolično substituirajo kalcij (Stroncij) in jod (I-131).
Takšne primerjave najbrž ni zato, ker gre za poročilo delovne skupine in torej ni namenjeno splošni javnosti, ampak strokovnjakom, ki take primerjave dobro pounajo. Verjetno je za laika še marsikaj drugega v poročilu nejasno.
Pisci poročila so finančno odvisni od zavitega in strašečega pisanja, saj s tem opravičujejo svoj obstoj.
Medarodna agencija za jedrsko energijo nima namena strašiti z jedrsko energijo. Ker se ukvarja z miroljubno uporabo jedrske energije in zavira vojaško rabo, bi prej pričakoval, da bo do take energije raje malce bolj prijazna kot malce manj
crt sporočil: 27.196
[#3004476] 22.08.22 21:51 · odgovor na: (#3004474)
Odgovori   +    2
[alek14]
Pisci poročila so finančno odvisni od zavitega in strašečega pisanja, saj s tem opravičujejo svoj obstoj.
em... tole je zbornik od iaea, torej od mednarodne agencije za jedrsko energijo...
crt sporočil: 27.196
[#3004481] 23.08.22 07:38 · odgovor na: (#3004480)
Odgovori   +    5
[alek14]
Če največja možna nesreča, ubije 50 ljudi, se tako agencijo sploh rabi...
Ko jokamo kako so JE drage...
Take agencije pišejo poročila in dražijo elektrarne. Precej tega je odveč.
se pravi zdaj smo prisli do tega, da je iaea brez veze?

in s tem do vzorca, ki se rad ponavlja na mnogih podrocjih.

osebno sem za civilno rabo jedrske energije, ker se mi zdi edina realna resitev za nabrane potrebe po tem, da bi energijo sploh imeli v zadostnih kolicinah + kaksne naj bi bile okoliscine pridobivanja.

vendar ko potem slisim (kot od tebe) zgodbo v smeri "ne samo da je varno, trivialno varno je, isti kurac ce so kdaj kake nesrece ali ne, ker tkoaltko sploh komaj kdo umre" - mi to predstavlja prav enak ton kot tisti, ki grejo v luft ob vsakrsni omembi nuclear, samo pac z drugo majico.

temu primerno se moje prepricsanje, da je to prava varianta, ne poveca, temvec zmanjsa.

consider your messaging.
BorutHocevar sporočil: 1.534
[#3004496] 23.08.22 10:18 · odgovor na: (#3004480)
Odgovori   +    3
[alek14]
Take agencije pišejo poročila in dražijo elektrarne. Precej tega je odveč.
Jaz to razumem drugače... V Fukušimi in Černobilu so imeli (če prav vem) podoben problem: ko so šle stvari narobe, si operativci niso upali dovolj hitro alarmirati nadrejenih.

IAEA in različna jedrska združenja s povezovanjem strokovnega osebja iz različnih držav krepijo njihovo profesionalno samozavest. To pa zmanjšuje možnost, da bi v primeru težav zatajili.
najobj sporočil: 31.920
[#3004518] 23.08.22 13:01 · odgovor na: (#3004490)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 23.08.2022 13:19
[alek14]
> []
> > [alek14]
> > Če največja možna nesreča, ubije 50 ljudi, se tako agencijo sploh rabi...
> > Ko jokamo kako so JE drage...
> > Take agencije pišejo poročila in dražijo elektrarne. Precej tega je odveč.
>
> se pravi zdaj smo prisli do tega, da je iaea brez veze?
>
> in s tem do vzorca, ki se rad ponavlja na mnogih podrocjih.
>
> osebno sem za civilno rabo jedrske energije, ker se mi zdi edina realna resitev za nabrane potrebe po tem, da bi energijo sploh imeli v zadostnih kolicinah + kaksne naj bi bile okoliscine pridobivanja.
>
> vendar ko potem slisim (kot od tebe) zgodbo v smeri "ne samo da je varno, trivialno varno je, isti kurac ce so kdaj kake nesrece ali ne, ker tkoaltko sploh komaj kdo umre" - mi to predstavlja prav enak ton kot tisti, ki grejo v luft ob vsakrsni omembi nuclear, samo pac z drugo majico.
>
> temu primerno se moje prepricsanje, da je to prava varianta, ne poveca, temvec zmanjsa.
>
> consider your messaging.
Resnica je taka, kot si jo interpretiral. Se pa tudi sam sprašujem kako to sporočiti ljudem, ko so jih vse življenje strašili, da bo konec sveta, če eno JE v luft vrže.
Nevarnosti so, samo niso takšne, kot smo si predstavljali. Glavna nevarnost za ljudi ni radioaktivni izpust, temveč patološki strah. S tem, da začetni izpusti (če se primeri odprta sredica aka Černobil) so nevarni v bližini elektrarne eno leto zaradi I-131 (tiste tablete je treba žret tam). I-131 povzroča raka ščitnice. Tovrstni je sicer ozdravljiv, vendar zadeva ni prijetna.
Evakuacija Pripjata je povzročila več tisoč psiholoških žrtev (že pri Fukošimi je bilo 2000 psiholoških žertev zaradi evakuacije same).
world-nuclear.org/in...ident.aspx

Patološki strah, ki je vrh vsega neosnovan, nam draži jedrsko, ki je za zdaj edina rešilna bilka naše civilizacije.
Nevernost jedrske se skriva v nepotrebnih evakuacijah in v gospodarski škodi pretiranih čiščenj.
Tudi ukrepi za shranjevanje jedrskih odpadkov so astronomsko pretirani.

Teh odpadkov iz vseh svetovnih JE je za en stanovanjeski blok (po volumnu). Medtem, ko premogove TE, naokoli operirajo z miljoni ton radioaktivnega pepela, s katerim se agencije za jedrsko varnost ne ukvarjajo, čeprav je pepel glavni del človeških emisij ionizirajočega sevanja.
Malo ljudi ve npr., da je tudi zemljski plin kar precej radioaktiven (notri je radon...).
Sicer pa UV od sonca je ionizirajoče sevanje... in ljudje se sončijo.
... čuj, najbolj hecno pa je in to je bistvo - o tem se na totem forumu noben ne pogovarja - še enega propagandističnega članka, da glede na naslov članka "L. Cizelj o ruskem(!) poigravanju s strahom EU pred jedrskimi elektrarnami", zahodni "demokratični" svet res verjame onemu že pol leta v isto smrdljivo majico oblečenemu filmskemu glumcu iz Kijeva, ki že celi mesec trdi in "demokratični" zahodni mediji vključno s Financami za njim ponavljajo, da so Rusi že v marca(!) zasedeni JE Zaporožje začeli bombardirati sami sebe - ruski šalabajzeri niti sebe ne znajo zadeti - da bi v JE Zaporožju sprožili jedrsko katastrofo kot v nikoli pozabljenem Černobilu in da bi potem to isto(!) v katastrofi uničeno - če bi jo iz bližine ruski šalabajzeri sploh znali zadeti - JE Zaporožje odklopili iz omrežja Ukrajine in ukradeno elektriko iz JE Zaporožje v celoti takoj priklopili v omrežje Rusije ...

P.S.: po njegovem "delovanju" z vsakodnevnim sejanjem strahu v času Janšatove ablasti slovenski jedrski strokovnjak Leon Cizelj seveda ni prfuknjen in za dober denar od svojih naročnikov plačan dobro ve "Leon Cizelj povedal za tuje medije in dodal, da se Rusi igrajo s strahom nekaterih Evropejcev, ker želijo, da bi v EU zaprli jedrske elektrarne in bili še bolj odvisni od ruskega plina in nafte." , kaj dela, nisem pa glih ziher, če isto - njegov "cenik" vsekakor ni enak - lahko rečem tudi za Boruta ... aja, in ko smo glih pri strahu, je strah pred neznanim precej hecna reč, če se spomnim na tvoj patološki strah pred covidom, ki verjetno še kar traja ...
najobj sporočil: 31.920
[#3004613] 24.08.22 15:15 · odgovor na: (#3004586)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 24.08.2022 15:21
[alek14]
Covid je fental 20 miljonov ljudi and counting (do konca jih lahko še 20M mirne duše).
Jedrske nesreče skupno do sedaj 50... (pa ne miljonov).

Mislim, da imam kar pošlihtano, česa se je smisleno malo bat. :)
... holy shit, here we go again ...

P.S.: postelja fenta vsakega, ki se prej ne fenta v nesreči na cesti ali kje drugje, pa se postelje ne boji noben ... no, ampak ni bila moja poanta preštevanje umrlih, kaj šele strašenje s smrtjo, ki čaka vsakega, ki se rodi, temveč je bila moja poanta, da "demokratični" zahod - kot da Rusi niso ljudje, več kot 8 milijonov od prihoda Američanov v Ukrajino s prepovedanim ruskim jezikom in kulturo pred vojno živečih nacionalno zatiranih Rusov na "demokratičnem" zahodu ne zanima nikogar - brez razmišljanja nekritično požre čisto vsako tudi najbolj nelogično glupost, ki jo sproducira oni že pol leta v isto smrdljivo majico oblečeni filmski glumac iz Kijeva ...
Endimion sporočil: 10.316
[#3004621] 24.08.22 17:17 · odgovor na: (#3004586)
Odgovori   +    5
[alek14]
Covid je fental 20 miljonov ljudi and counting (do konca jih lahko še 20M mirne duše).
6,455 milijona mrtvih S in ZARADI Covid. Zaradi Covid je umrlo najbrž okoli 3 milijone ljudi. Ali pa 4.
Jedrske nesreče skupno do sedaj 50... (pa ne miljonov).
Ti upoštevaš direktne smrti. Ne pa vseh levkemij, kancerogenih bolezni in podobnega, ki so se dokazano povečale. Prav za Černobil so številke nekje med 4 do 16 tisoč. Resnice pa ne bomo izvedeli (ne ti ne jaz) ker je sovjetski režim to zelo hitro in uspešno zataškal. Bi bil pazljiv s takim downplayingom števila mrtvih, ker ravnaš tako kot tisti, ki so se tak downplaying šli takrat v realtime.

Ker sem tudi jaz že zarad nekih internih sitnosti lazil po onko me zanima kako to, da v kolikor so te reči tako nenevarne, pri obsevanjih upoštevajo varnostne protokole okoli tega? Zakaj tega ne počno kar na hodniku?
Mislim, da imam kar pošlihtano, česa se je smisleno malo bat. :)
Tvoja težava je v tem, da si sicer izjemno razgledan in načitan človek, a vendarle ti izjemno primanjkuje empatije do sočloveka. In ker te empatije nimaš (se vidi po tem, da te za nemerljivo človeško plat bivanja in življenja, boli kurac), so potem tudi tvoje ideje izjemno zabetonirane. In vedno s poudarkom le na enem vidiku. Skratka, po do sedaj videnih objavah, si izjemno binarno usmerjen. Al je A ali pa B.

Tako je bilo pro Covidu. Vse je treba zapret, izolirati ljudi švasati v hiše. In endimion je sokriv za mrtve. Pri čemer ne bova nikoli vedela koliko mrtvih bomo pa še imeli, ker denimo cel kup ljudi ni dobilo ne pravilne ter pravočasne diagnostike, ne zdravljenja. Pa je to le en vidik posredne škode ki je nastala.

Potem fracking v Prekmurju. Enostavno ne zmoreš skontemplirati, da je dovolj EN sam zajeb. En sam. Ne 100 njih. Pa je Prekmurje onesnaženo pod zemljo skup z veliko viri pitna vode za desetletja. In ker pač nisi tam, ti je za to opcijo vseeno. Ker se te downside ne zadeva. Upside je pa lahko tudi tvoj.

Vojna v Ukrajini se spet po tvoje lahko konča le z napadom Nata na Rusijo. Niti ne želiš razumeti, da to najverjetneje pomeni 3 svetovno vojno. Spet ti ne boš dal sina na parapet, in si si izračunal da raketa ne bo padla na tvojo hišo. 10.000-e mrtvih in milijoni razseljenih po vsem svetu so zate le fuss-nota v tej tvoji ideji.

Ne jemlji mojega pisanja za slabo. Jemlji ga dobronamerno. Ker si čist fejst dec. Svetujem ti le malce več občutka za prostor in čas. Ter soljudi.
Endimion sporočil: 10.316
[#3004628] 24.08.22 19:45 · odgovor na: (#3004623)
Odgovori   +    1
Daj mi dokaz za te Tvoje trditve.

Ker na laži sem te dobil nekoliko prevečkrat da bi verjel kar po suhem.

In v resnici nisi dojel mojega sporočila.

Umiri malo konje. Veš jaz sem tu le Endimion. A tu je nekaj ljudi ki vedo kdo sem, kaj sem, kaj počenjam. Tvoja o tem, da sem soodgovoren za smrti Covid bolnikov
.. se kar čakam na elaboracijo. Zarad enega čivka je nek bivši predsednik vlade mirno moral odkartat.

A res moraš živet v inteligenčnem kondomu?ker pr tebi ne gre skozi nič!

In konsistentnost ti manjka. 10 let si pizdil kako se nima kaj država vtikati v Tebe, ker ti najbolje veš kaj boš sam s sabo. Evo Covid pa kličeš to isto državo na pomoč da naj zapre vse in vsakogar, da boš ti happy? Ma zazidaj se v hišo!

Moj dobronameren nasvet je da mal manj knjige bereš, pa greš med ljudi. Tudi med tiste, ki se s tabo ne strinjajo. Morda pa kaj zveš kar ni v knjigah napisano.

Strani: 1